HR. DRAGOVOLJAC vs OSIJEK 1:3 (22.kolo, HT Prva liga 21/22)

• čas přidán 22. 08. 2024
  • Osijek je uspješno odradio gostovanje u Zagrebu te je svladao Hrvatski dragovoljac 3:1 u ogledu 22. kola HT Prve lige.
    Domaći sastav je poveo, ali je do kraja primio tri pogotka i upisao novi poraz. Ponovio se scenarij iz prvog susreta nastavka sezone kada je Hrvatski dragovoljac vodio protiv Lokomotive 1:0, ali je izgubio 1:2.
    Već u prvoj minuti uzdrmao se domaći okvir vrata, a naciljao ga je Bohar. U istoj akciji zaprijetio je Mierez, a nezaustavljiv po domaćina bio je Kristian Fućak na tom početku. Ali, unatoč svemu tome, Hrvatski dragovoljac je poveo, a strijelac je u osmoj minuti bio Karrica.
    Uz dosta sreće, Osijek je izjednačio u 29. minuti kada je odlično pucao Kleinheisler, a lopta se od Galešića otkotrljala u domaću mrežu. Potpuni preokret dogodio se u nastavku. Prvo je Bohar realizirao jedanaesterac u 54. minuti, nakon prekršaja na Mierezu, dok je u 81. minuti pobjedu zapečatio Caktaš koji je upisao drugi nastup za Osijek (drugi put je ušao s klupe) te postigao drugi pogodak.
    Mogao je Osijek do kraja zabiti još koji gol, no ostalo je 3:1 za goste.
    Osijek se na ljestvici opet bodovno izjednačio s Rijekom te ta dva kluba, uz utakmicu više, imaju i dva boda više od četvrtog Hajduka.
    Hrvatski dragovoljac je upisao već sedmi ligaški poraz u nizu.
    HT Prva liga, 22. kolo: Hrvatski dragovoljac - Osijek 1:3 (Karrica 8., Galešić 29.-ag/Bohar 54.-11m, Caktaš 81.)