Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce... - Recykling Opon - odc. 37

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 07. 2024
  • Wzmocnienie nawierzchni drogi, ekrany akustyczne, wyłożenia placów zabaw, alternatywne paliwo do cementowni - wiele rzeczy można wytworzyć dzięki recyklingowi zużytych opon. Sekrety procesu przetwarzania opon poznacie oglądając najnowszy odcinek cyklu „Ty Śmieciu! Ekocyklicznie o Gospodarce...”, w którym o tych wszystkich tematach będzie opowiadał nam Pan Maciej Jasiewicz, Prezes RECYKL S.A. Zapraszamy!
    Opony nie są łatwym odpadem do recyklingu. Składają się nie tylko z gumy, ale też z usztywniającej siatki z materiału tekstylnego i stalowych cienkich drutów. Rozdzielenie i oczyszczenie poszczególnych tworzyw jest skomplikowane, ale wykonalne. Warto to robić tym bardziej, że opon z roku na rok przybywa, a te którymi się nie „zaopiekujemy” często trafiają na dzikie wysypiska, gdzie z rozkładającego się ogumienia mogą uwalniać się toksyczne substancje, związki ropopochodne oraz mikroplastik. W skrajnych przypadkach może dochodzić do zatrucia gleby oraz zanieczyszczenia wód gruntowych, nie mówiąc już o wysokim ryzyku pożaru.Chcesz poznać sekrety nowoczesnych metod recyklingu? Zobacz najnowszy odcinek „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce...”
    Cykl edukacyjnych filmów pt. „Ty śmieciu! Ekocyklicznie o gospodarce…” ma na celu edukację polskiego społeczeństwa i przedsiębiorców. Poszczególne odcinki dotyczą różnych, palących problemów środowiskowych z jakimi boryka się Polska, Europa i Świat. Cykl publikacji dostępny jest w języku polskim oraz angielskim. Rozmowy prowadzone są w ramach publicznych kampanii edukacyjnych - ustawowego obowiązku Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Pomysłodawcą i autorem scenariuszy jest dr Katarzyna Michniewska - tematyka bazuje na jej ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w branży, a poruszane problemy to zagadnienia zgłaszane przez uczestników spotkań edukacyjnych. Postępowanie według rozwiązań proponowanych w cyklu programów przyczyniłoby się istotnie do poprawy środowiska naturalnego w Polsce i nie tylko.

Komentáře •