Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ορεινής Ποδηλασίας 2019

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 08. 2024
  • Το Πρωτάθλημα διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Ποδηλασίας (ΕΟΠ), σε συνεργασία με την Alter Bike Tours και την υποστήριξη του Δήμου Λεβαδέων και της Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας.
    Η εκκίνηση και ο τερματισμός της διοργάνωσης ήταν οι Πηγές Κρύας, μια πανέμορφη περιοχή με πλατάνια και νερό στη πόλη της Λιβαδειάς.
    Στους αγώνες πήραν μέρος περισσότεροι από 230 αθλητές και αθλήτριες, από 48 σωματεία , απ’ όλη την Ελλάδα. Το αγωνιστικό μέρος ήταν πολύ γεμάτο και τις τρεις αγωνιστικές ημέρες (19-21/07).
    Στους αγώνες συμμετείχαν οι κορυφαίοι Έλληνες αθλητές και αθλήτριες που πρόσφεραν στους πολυπληθείς θεατές συναρπαστικές μονομαχίες στις εντυπωσιακές χαρτογραφημένες διαδρομές που ειχαν ετοιμάσει οι διοργανωτές.
    Το αγωνιστικό πρόγραμμα περιελάμβανε τα αγωνίσματα του Cross Country (Αντοχής), του Team Relay (Σκυταλοδρομία) και του Eliminator.