Jak wykorzystać AI w nauce i edukacji? Jak napisać książkę z Chatem GPT? II Aleksandra Przegalińska

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 09. 2024

Komentáře • 7

  • @AnnaPRO
    @AnnaPRO  Před 7 měsíci

    🔴 𝗭𝗔𝗣𝗜𝗦𝗭 𝗦𝗜𝗘̨ 𝗡𝗔 𝗪𝗘𝗕𝗜𝗡𝗔𝗥 O SZTUCZNEJ INTELIGENCJI - TOP 10 narzędzi AI do marketingu i sprzedaży - webinar i demo narzędzi (na żywo!) ➡ annapro.pl/narzedzia-ai-dla-biznesu/

  • @weronikakorczynska7140
    @weronikakorczynska7140 Před 7 měsíci +1

    Ryzyko scamów jest w dzisiejszych czasach ogromne! Co chwilę widać nowe historie w tym temacie :/ Techno-optymizm w konfrontacji z realistycznym podejściem to ważna równowaga, którą musimy znaleźć. AI może stać się potencjalnym wrogiem, ale jeżeli wprowadzimy odpowiednie regulacje, to jesteśmy bezpieczni.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  Před 7 měsíci +1

      @Weronikakorczynska7140 Zgadzam się, że ryzyko scamów jest poważnym zagadnieniem, które wymaga naszej uwagi. Kluczowe jest, aby firmy i użytkownicy byli świadomi najlepszych praktyk dotyczących bezpiecznego wykorzystania AI.
      Stosowanie generative AI w marketingu i sprzedaży otwiera nowe możliwości personalizacji i automatyzacji, które mogą znacząco zwiększyć efektywność i skuteczność działań, ale równie ważne jest wdrożenie odpowiednich środków bezpieczeństwa, takich jak weryfikacja danych i ograniczenie dostępu do wrażliwych informacji.
      CEL: zapobiegać nadużyciom.
      Wierzę, że przy odpowiednim podejściu, które łączy innowacyjność z odpowiedzialnością, możemy czerpać korzyści z AI, minimalizując jednocześnie ryzyko.

  • @WebAmigos
    @WebAmigos Před 7 měsíci +1

    Sam chętnie napisałbym książkę z pomocą AI, ale ta wiedza tak szybko się dezaktualizuje, że modele AI nie są w stanie nadążyć ze zbieraniem wiedzy :) Z drugiej strony często programiści tworzą bardzo nieprecyzyjne dokumentacje techniczne nie uwzględniając wielu "smaczków" i przykładów - tutaj zastosowanie AI bardzo by pomogło, aby uzupełnić te braki dla innych osób czytających dokumentację

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  Před 7 měsíci

      Zgdzam się w 100%! Niby technologia rozwija się dynamicznie, ale tempo, w jakim wiedza się dezaktualizuje, może być wyzwaniem dla modeli AI. Z drugiej strony, sztuczna inteligencja ma również niezwykłą zdolność do analizowania ogromnych zbiorów danych i identyfikowania wzorców, co może być nieocenione przy uzupełnianiu braków w dokumentacji technicznej.
      Wykorzystanie AI do generowania bardziej kompletnych i zrozumiałych dokumentacji może znacznie ułatwić pracę programistom i użytkownikom końcowym. AI może pomóc w agregowaniu informacji z różnych źródeł, co czyni dokumentację bardziej przystępną i użyteczną.
      Oczywiście, kluczowe jest utrzymanie równowagi między automatyzacją a ludzkim nadzorem, aby zapewnić dokładność i aktualność informacji.

  • @annawiniczenko7262
    @annawiniczenko7262 Před 7 měsíci

    Myślę, że POWINNIŚMY ZACHĘCAĆ uczniów/studentów do korzystania ze sztucznej inteligencji! W niektórych polskich szkołach nadal udaje się, że Google nie istnieje i każdą informację trzeba zaczerpnąć z BIBLIOTEKI!
    Jasne... to mega ważna kompetencja i młodzież powinna umieć korzystać ze wspomnianej biblioteki, encyklopedii i słownika..., ale na Boga..., na co dzień nie będą tego robić.
    Może zamiast udawać, że technologia nie istnieje uczmy się jak z niej korzystać MĄDRZE i ODPOWIEDZIALNIE. Jak rozróżniać fake newsy? Jak weryfikować informacje? Albo chociaż, które strony są wiarygodne i z których warto korzystać.

    • @AnnaPRO
      @AnnaPRO  Před 7 měsíci

      Ale teraz powiedziałaś! Zgadzam się w 100%... uczmy się mądrze i odpowiedzialnie korzystać z technologii. Nawet dorośi mają z tym problem, a co dopiero dzieci....