Рослини-агресори в саду. Що з ними робити.Частина 2. 10/06/2021

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 07. 2024
  • У світі існує багато рослин-агресорів. У мене в саду їх теж чимало. Які рослини в саду агресивно себе поводять, чи є від них користь? Що з ними робити та чи варто тримати їх на своїй ділянці? Частина 2.
    ------------
    0:00 Рослини агресори 2 частина - що з ними робити
    0:25 моховинка (мшанка) шилоподібна
    1:46 Цибуля декоративна Слизун
    2:54 Барвінок звичайний
    4:25 Гайлардія
    5:58 Ліхніс корончатий
    6:27 Пижмо звичайне
    7:13 Волошка садова багаторічна
    8:36 Папороть садова Страусник (Страусове перо)
    10:21 Снить варієгатна
    11:33 Дівочий виноград
    13:18 Кампсис, що укорінюються
    17:05 Актинідія
    17:40 Купена звичайна
    18:04 Брунера звичайна
    18:32 Конвалія лісова
    18:52 Дзвоник персиколистий Альба
    18:56 Деревій
    19:21 Бузок
    20:04 Фаляріс
    -----------------------------------------------------
    Lolly by Limujii / limujii Creative Commons - Atribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
    Free Download/Stream: bit.ly/3deslsF
    Music promoted by Audio Library
    • Lolly - Limujii (No Co...
    -----------------------------------------------------
    #дачечка#рослиниагресори#дачнийвлог#шістьсоток#agressorplants#барвинок#сирень#кампсис#фалярис#гайлардия#купена#брунера#ландыш#декоративныйлук#девичийвиноград#папоротник#мшанкашиловидная

Komentáře • 48

  • @DAchEchKA
    @DAchEchKA  Před 3 lety

    Рослини-агресори в саду. Що з ними робити.Частина 1. 31/05/2021
    czcams.com/video/m2SdihQ-3x0/video.html

  • @user-sq5rb1pm3g
    @user-sq5rb1pm3g Před 2 lety +6

    Добрий день ! Наталочка, дуже подобаються Ваші відео, подача матеріалу. А Ваш голос просто зачаровує, Ваша українська бездоганна, так приємно слухати розповіді про сад та рослинки. Здоров'я, натхнення Вам та розвитку каналу !

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety +1

      Навзаєм🤗Дякую за увагу та теплі слова. Мене звуть Наталя))

    • @user-sq5rb1pm3g
      @user-sq5rb1pm3g Před 2 lety +1

      @@DAchEchKA Прошу пробачення, тільки що дивилася Ваше друге відео і почула ім'я 😊 Зразу вирішила виправити помилку, а вже пізно, Ви прочитали. Тож пробачте, я не навмисне ! 🙏

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety +1

      @@user-sq5rb1pm3g все добре, от і познайомились😉 Миру нам усім, якнайшвидшої перемоги, добра, благополуччя, довголіття. Дякую, що дивитеся. Це дуже важливо для мене💗💗💗🌹🌹🌹🍀🍀🍀

  • @tashasha7201
    @tashasha7201 Před 2 lety +5

    Слива - це щось страшне. Дісталося від колишніх хазяїв кілька дерев. Сливова ділянка, а навкруги поросль, яку треба постійно зрізати. З землі стирчать обрізки, не пройдешь у легкому взутті, прорізають...
    Дякую за відео!

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety +2

      Так! Пам'ятаю ще з дитинства і нашу дику поросль від слив. Допомогло лише повне викопування з прискіпливим вибиранням всього коріння. Дуже складно, але дієво. Більше не росте. Тепер слідкуємо, щоб не залишались плоди під деревом. Вони навесні гарно проростають з кісточок і потім порослі повно.

    • @user-nf8ry3xu4v
      @user-nf8ry3xu4v Před 6 měsíci +1

      в нас така ж біда. Чоловік кожен рік підрізає дику паросль сливи.

  • @Moie_selo_na_Poltavshchyni

    Мені подобається Ваша позиція щодо таких рослин. Бо часто буває, що не встигне хтось сказати чи написати, що посадив якусь із згаданих рослин, як відразу ж дають поради, типу: негайно викопайте і викиньте, бо це - агресор. А я люблю усі рослини, навіть дикорослі, особливо коли цвітуть))).
    У Вас усе дуже гарно!

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem +1

      Дякую за підтримку!🌹🌼🌺🤗

  • @ninatitenko6967
    @ninatitenko6967 Před rokem +5

    Добрий день! Дякую за огляд рослин агресорів, такі в мене теж є, але не всі в моіх умовах агресивні))), є вербейник звичайний та монетчатий - дуже агресивні, але ж і гарні! Фалярис теж обмежую, фіалка лісова звичайна це просто жах!)) але цвітіння та аромат підкорюють назавжди))а от кампсіс підмерзає та ледве виживає в мене)), дівачий віноград там де є волога буяє, а на сухій делянці дуже соромьязливий))) папороть теж лізе усюди) плющ теж загарбник ще той)), ла даже ехінацея самосейка заполонила весь квітник , дельфініум та наперстянка теж сіються, коротше кажучі малоуходний сад це міф! Добра Вам та здоровья!

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem +2

      Добридень, Ніна! Дякую за коментар! Здивована, що камсис так себе веде. Хоча, перші 5 років і мій вимерзав. Щодо саду без догляду згодна на всі 💯. Тому і кажу завжди, що у мене сад мінімального догляду, але без нього ніяк. Бо як не зріжеш вчасно цвітоноси, то всю весну доведеться полоти самосів🙃

    • @user-gm1mv3ec7u
      @user-gm1mv3ec7u Před rokem

      У вас наперстянка агресор,а я ніяк не можу її заести.

    • @user-gm1mv3ec7u
      @user-gm1mv3ec7u Před rokem +2

      У вас наперстянка агресор,а я ніяк не можу її завести на своїй клумбі.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem +2

      @@user-gm1mv3ec7u головне, щоб хоча б один раз відцвіла і висіялась. У мене цього року трішки більше однорічних, ніж потрібно, котрі цвістимуть наступного літа. Планувала проривати, щоб менш густо було. Якщо цікаво, напишіть мені в месенджер у ФБ. Ось посилання на мою сторінку:
      facebook.com/nmatsybor

    • @user-nf8ry3xu4v
      @user-nf8ry3xu4v Před 6 měsíci

      в мене теж камріз постійно вимерзає, може тому ледве дихає. А от конвалія. то якийсь жах, яка агресивна, ще швидко втрачає дикоративний вид

  • @user-sp2ij2hn3u
    @user-sp2ij2hn3u Před 2 lety +1

    у вас все растет красиво и с удовольствием

  • @user-sr8vx3um8y
    @user-sr8vx3um8y Před rokem +2

    у нас ділянка близько 20 років жила своїм життям. які там хащі були, це не передати. зарослі бузка і хмелю. бузок корчували. хмель це жах - повзе коренем, кидається шишками, вусами хапається за все, що поруч. паркан від сусідів, дерева на ділянці, по землі - він був всюди. роки 2-3 підряд я з ним боролась. до сих пір на очі попадає мені іноді. на ринку якось бабуся мені снить сватала. і я майже купила той стаканчик, коли проходила жінка, сказала, що від неї потім не позбавитись. купену саджала під горіхом, не вижила чомусь.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem +1

      Дякую за коментар. 20 років! 😱 Ви великі трударі. Навіть важко уявити об'єм та складність роботи. Мені здається, що хмелю взагалі неможливо позбутись назавжди. У нас також щороку проростає. Швидше за все десь з лісу заноситься.

    • @user-sr8vx3um8y
      @user-sr8vx3um8y Před rokem +1

      @@DAchEchKA та які там трударі. Минулого року жодного разу там не з'явились. Страшно, незрозуміло, та й не хотілося нічого. Тут на Вас потрапила, дивлюсь кожного дня ваші відео 😍 мабуть цієї весни зважусь на щось 🌺🌸🌼 дякую Вам, Наталя 💙💛

  • @user-fe3zi7vl7n
    @user-fe3zi7vl7n Před rokem +2

    Очіток їдкий і птіцемлєчнік - це ті, з якими веду боротьбу без перестанку. І дивуюсь іх настирності.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem

      Так, насилу вивела очиток їдкий. Добре, що лише в одному квітничку висадила і то небагато. А з рясткою (птицемлечник) намагаюсь дружити - не тривожну її і вона мене не тривожить😅

    • @user-fe3zi7vl7n
      @user-fe3zi7vl7n Před rokem +1

      @@DAchEchKA Знасить то у Вас друга рослина. Є такі, що ростуть кучкою на одному місці, а ця, що в мене - невідомо як розмножується. Я думаю стріляє насінням. Бо з"являється там, де її взагалі ніяким чином не може бути..

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před rokem

      @@user-fe3zi7vl7n В мене цвіте на весні білими зірочками. А внизу цибулинки невеличкі. Дійсно може сіятись. У мене так сіється першоцвіт синенький. Його насіння ще й мурахи розтягують по норам. Потім дивуюсь звідки взявся.

  • @martinbravad6501
    @martinbravad6501 Před 3 lety +1

    В мене росте золотарник,по іншому золота розга,рослина лікувальна,гарно квітуча,але якщо не слідкувати за нею,можна получити ділянку тільки з ним,і таку щільну,що лопатою не вкопаеш,,можна тільки видирати всю з корінням після дощу.А ще звичайні "сентябринки" також є агресорами,мильники,м*ята,ясколка заплітає,фіалки перші бузкові,алліум,чистяк весняний,він правда потім ховається,але на весні захоплює всю ділянку,бо і сіється,і корінці при любій обробці землі розкидає.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 3 lety +2

      Золотарник, то жах якийсь! Він уже зайняв усі луги, де в моєму дитинстві було різнотрав'я пахуче. Позабивав лісові галявини. До того ж, ще й алергію викликає, коли цвіте. Так що його самосів одразу ж видаляємо і у себе не тримаємо його.

    • @user-nf8ry3xu4v
      @user-nf8ry3xu4v Před 6 měsíci

      якось я посадила золотарник біля ставочка...як я пошкодувала що це зробила!:)

  • @user-bn5vz9wt9o
    @user-bn5vz9wt9o Před 2 lety +1

    Порадьте які рослини агресори можна посадити на пагорбі де від полудня сонце.Дякую за відео у вас гарна ділянка .Ви трудяжка.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety

      У мене на схилі гарно себе почувають арабіси, флокси шиловидні, очитки, що стеляться та чебреці. Барвінок буде рости гарно. А якщо з високорослих, то і вербейнику(лізімахія) буде непогано з додатковими поливами. Перші пару років вони потребують невеликого догляду - прополки, а як добре вкорінюються, то дуже швидко розповзаються на всі боки.

    • @user-bn5vz9wt9o
      @user-bn5vz9wt9o Před 2 lety

      @@DAchEchKA Дуже дякую

  • @user-nf8ry3xu4v
    @user-nf8ry3xu4v Před 6 měsíci

    А в мене якось ці агресори втрачають свою агресивнисть. Ледве ростуть:) Хоча нічого з ними не роблю.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 6 měsíci

      Багато залежить від складу грунту та освітлення. У нас супісок, кислуватий. Рослинки в напівзатінку, деякі в затінку ростуть. Грунти сухі, гарно дреновані. То доводиться ще й поливати у спеку та засуху. А ще замульчувала. Тепер поливів набагато менше.

  • @user-df1kg9jh8x
    @user-df1kg9jh8x Před 5 měsíci +1

    Покажіть будьласка як виглядають ваші обмежувачі 30 -50 см?

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 5 měsíci

      Ось тут на 2:45 показую 30-ти сантиметровий👉czcams.com/video/cAzhxEi19M0/video.htmlfeature=shared
      І ось тут, починаючи з 9:45 показую 30 см, який вже стоїть деякий час, як він затримує коріння
      👉czcams.com/video/rsxXx_soeK8/video.htmlfeature=shared
      50-ти см нема на відео. Ще в той час не було каналу, з'йомки не проводились. Але він такий же, тільки ширший на 20 см. Вкопаний по периметру дачної ділянки, вздовж сітки на 40-45 см. 5-10 см визирає над поверхнею землі.

  • @user-bc1kt8pg2q
    @user-bc1kt8pg2q Před 9 měsíci

    Добрий день. Випадково потрапила на ваш канал. Половина цих рослин що ви в двох частинах розказували в мене не є агресорами, хоча надіялася на те. Плющ ,барвінок слабенько росте, купена , папороть, брунера, бадан еу так можна би краще. А от фіалка за рік самосів штук 50 може й більше. Думаю все залежить від грунту. Чим ви лікуєте від ржавчини айстру? Бо я її люблю но вже другий рік не квітне із за хвороби. Дякую за відео

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 9 měsíci +1

      Вітаю! У нас супісок, гарно дренований, подекуди суглинок. Грунти кислуваті.
      Айстру нічим не лікую. Іноді, якщо помідори-огірки обробляю на початку літа від грибкових, то можу залишки на айстри вилити. Це буває рідко. Іноді вони борошнисту росу підхоплюють. Все залежить від погоди

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 9 měsíci +1

      Якщо грунт важкий, то можна додати пісочку, замульчувати зверху і ви їх не впізнаєте)))

    • @user-bc1kt8pg2q
      @user-bc1kt8pg2q Před 9 měsíci

      @@DAchEchKA дякую за інформацію 🤗

  • @tatianasuprun4605
    @tatianasuprun4605 Před 2 lety +1

    Яких великих зусиль треба докласти, щоб утримувати агресорів в певних межах! Я намагаюсь від агресорів позбавлятись та замінювати їх на інші квіти, які не потребують такої уваги.

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety

      Так, трошки треба докласти зусиль. Через склад грунту змушена підбирати такі рослини, щоб створилась міні еко-система, інакше волога в грунті зовсім не затримується і все сохне. А так ще й створюється родючий грунт під ними. Звичайно, якщо б у нас був чорнозем, то цього можна було б і не робити.

  • @aleksandergreen6863
    @aleksandergreen6863 Před 2 lety +1

    Дякую за відео, але Ви забули ще одного агресора, який росте у Вас!!!!!! Я помітив біля винограду пятилисточкового, дівочого - ВАТОЧНИК!!!!! Я Вас дуже прошу, викиньте його, там коренева система як нитка, він страшніший за снить, і я сам з ним боровся дуже довго, посадив як декор, а потім не знав як позбутися!!!

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety

      Так, це ще та проблема. Його в нас повно на полі, сіється кругом. Не встиг виполоти і вже наросло. У цьому відео розказую про тих агресорів, які тримаю у себе на ділянці, бо на мою думку, вони дають більше користі, ніж проблем. Хоча, якщо б ділянка була більшою, то і ваточник можна було б залишить - він гарний медонос. Однак, робіт по його стримуванню було б дуже багато.
      P.S. переглянула відео, біля дівочого винограду - це ліхніс корончатий ( цвіте малиновим). В житті він зовсім не схожий на ваточник, а от на відео дійсно трошки нагадує його чомусь.

    • @aleksandergreen6863
      @aleksandergreen6863 Před 2 lety +3

      @@DAchEchKA дякую Вам за відповідь, вибачаюсь, просто ліхніс на відео дійсно виглядає як ваточник до цвітіння, тому і звернув Вашу увагу. А з тими, усіма рослинами, що Ви вказали, я зіштовхнувся, і усі їх знищив, крім кампсіса, який у мене плететься по стовбуру ясена, що росте у центрі двору (звичайний, старий ясен, я обрізав, а на молодих пагонах прищепив плакучу форму ясена - зробив з нього ясен висотою 10 м парасолькоподібної форми, ну і на нього пустив кампсіс). А барвінок росте за бетонним парканом зі сторони вулиці, по ньому ходять люди, бо то є проїжджа частина вулиці, а цибуля що сама насіялася, виривається, до цвітіння на салат!!!

  • @user-gw4rd6my6c
    @user-gw4rd6my6c Před 2 lety +1

    Где гарантия что пришлют саженцы абрикоса в хорошем состоянии ¿

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety

      Добрий вечір, Світлана. Трохи не по темі відео. Де гарантії - не знаю. Зі свого досвіду - двічі замовляла саджанці дерев. Перший раз - вишню та вишню-черешню. Другий раз - три грушки, три вишеньки і хурму. На різних сайтах. Мені пощастило, все прийшло у гарному стані. Але з другої партії - хурма здається, не перезимувала, хоч і накрита була.

  • @nadiasulyma6736
    @nadiasulyma6736 Před 2 lety

    Не розумію,для чого ви висаджуєте цих агресорів??!

    • @DAchEchKA
      @DAchEchKA  Před 2 lety +1

      Все просто - ці рослини мені подобаються. На відео пояснюю чим саме.