Jak poštovní holub může doručit zprávu? - Vědecké kladivo

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 24. 04. 2017
  • patreon na podporu vědeckého kladiva - / vedeckekladivo
    Tričko Vědecké Kladivo na - www.realgeek.cz/tricka/2491-ve...

Komentáře • 200

  • @TheMinecraftBricks
    @TheMinecraftBricks Před 7 lety +1

    O tomhle tématu je celkem zajímavý animovaný Film ,, Valiant ,, Doporučuju

  • @ladislavbitala1928
    @ladislavbitala1928 Před 7 lety +51

    Jak funguje Martin Rota?

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +17

      Tento konkrétní android ještě nebyl prozkoumán.

  • @rostislavzajac4120
    @rostislavzajac4120 Před 7 lety +14

    Tohle mě vždy zajímalo děkuji :D

  • @Damian-xy5gx
    @Damian-xy5gx Před 7 lety

    Další úžasné video. Můj návrh na další video je rozdíl mezi sopkou a supervulkánem :)

  • @knightlon
    @knightlon Před 7 lety +1

    Úžasná forma. Opravdu zajímavý obsah.

  • @GodmyX
    @GodmyX Před 7 lety +1

    Výborně, Martine! Hezké téma, pěkně podáno a chválím opět pravidelnost!

  • @joseflibronaxkotesovec8428

    Super video. Konečně to někdo srozumitelně vysvětlil, a jelikož s poštovními holuby závodím tak budu lidi na toto video odkazovat, jelikož mi nebaví pořád vysvětlovat lidem, jak to funguje, že se vrátí domů. Děkuji ti

  • @jakub5968
    @jakub5968 Před 7 lety

    Je super, že se zase rozjela tato série

  • @ludoweet
    @ludoweet Před 7 lety

    Paráda, díky.

  • @StaglyMusic
    @StaglyMusic Před 7 lety

    Super video.

  • @jaroslavprokop2408
    @jaroslavprokop2408 Před 4 lety

    Zajímavé

  • @RomanKyncl2000
    @RomanKyncl2000 Před 7 lety

    Pěkné video :)

  • @vladimirtucek6053
    @vladimirtucek6053 Před 7 lety +1

    pěkný nahrávadlo, dobrej zvuk, akorát jak se na to občas natočíš tak to je hlasitější. jinak dobrá práce!

  • @SkardenVulcan
    @SkardenVulcan Před 7 lety

    Přesně jak si mi říkal v Opavě Martine další video o poštovním houbu :D :-)

    • @SkardenVulcan
      @SkardenVulcan Před 7 lety +1

      Ps: vytiskl jsem si na foto papír naše fotky a zarámoval mám je vedle PC :D :-)

  • @mcnagi4246
    @mcnagi4246 Před 7 lety +11

    Super video a chtěl bych vědět z čeho je tvořen plamen ohně a jakou má hustotu?

    • @MichalTheChemist
      @MichalTheChemist Před 7 lety +2

      ako povedal Ursus Astos, plameň je len zmes plynov vznikajúcich pri spaľovaní danej látky - teda je to hlavne oxid uhličitý a vodná para. plameň má teplotu cca 1000 až 1500 °C, a z toho si vieš pohladať hustotu tých plynov pri danej teplote. btw. to, že ty vidíš plameň svietiť na oranžovo alebo žlto je z rovnakého dovodu jak ked vidíž svietiť rozžhavené železo (kvoli vysokej teplote) :)

  • @LuxuryLady
    @LuxuryLady Před 7 lety +1

  • @denisazdenkova2501
    @denisazdenkova2501 Před 7 lety

    Koupim si holuba! 😂😂😂 👍

  • @PrdiChlp
    @PrdiChlp Před 7 lety +1

    No vidíš tu je zvuk krásny :D Prečo nieje tak čistý aj na zvedátoroch? :D

  • @DrastrArts
    @DrastrArts Před 7 lety

    Martine moc by me zajimalo jaky je rozdil mezi Tryskovym a Proudovym motorem.

  • @Sllim256
    @Sllim256 Před 7 lety

    Ahoj, moc pěkná práce. Možná by bylo dobré video, při kterém bys odpověděl na pár faktů o člověku na měsíci. Pořád se najdou lidé popírající vědu a fakta :D

  • @ninjakoule9878
    @ninjakoule9878 Před 7 lety +6

    a nemuze se stat ze si odvezete holuba z mista jeho domova, a po nejake dobe zacne holub brat jako domov to misto kam si je prevezl?

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +2

      Pokud vím, tak holub se učí lokaci svého bydliště téměř stejně, jako se malé dítě učí jazyk: funguje to jen, když jsou hodně malí (holuby/děti) a mozek je na to dost "otevřený", pak se to strašně těžko zapomíná... (nebo třeba u člověka jízda na kole). Ale nevím, jestli byl tento experiment proveden nebo ne, ale je to dost nepravděpodobné.

  • @djrigo9072
    @djrigo9072 Před 7 lety +53

    Jak funguje kvantový počítač

    • @lufycz.
      @lufycz. Před 7 lety

      DjRigo +1

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +2

      Zkusím to vysvětlit šíleně jednoduše, tak jednoduše, že, když bude mít někdo doplňující otázky, tak se rozepíšu.
      Představ si, že potřebuješ s počítačem vyřešit problém, kde hledáš... třeba heslo k něčemu a máš miliony kombinací, které musíš vyzkoušet. Klasický počítač je umí zkoušet jednu po druhé. Klasické počítače jsou dnes docela sakra rychlé a dokáží třeba vyzkoušet takto tisíce hesel jen za zlomek sekundy (v ideálním případě, kdy hledáš heslo k něčemu na tvém vlastním počítači a není tam žádná ochrana, která by tě v tom zpomalovala, jde jen o to, jak rychle to zkoušíš). Jenomže i těch tisíce operací, co klasický počítač zvládne za pár sekund vyžaduje, aby se děla jedna operace po druhé. Maximálně u více jádrových procesorů třeba 2 až 4 operace zároveň. Toto nejde nijak obejít. A teď si vezmi, že potřebuješ vyzkoušet třeba miliardu kombinací, abys našel tu jednu správnou: to heslo. Tomu počítači to může vzít i měsíce!
      Představ si, že máš počítač, který porovná tu miliardu těch kombinací s tím heslem zaráz: jako kdyby to byl miliardyjádrový procesor (trošku přeháním). A jediné, co bys potřeboval je, zeptat se toho procesoru správně, který výsledek z té miliardy ti má dát. Tak to umí kvantový počítač :) (teoreticky)
      Jinak, určitě by ti pomohlo pochopit základní principy toho, jak funguje procesor normálního počítače, nebo třeba i, jak funguje kalkulátor (kapesní). To jsem docela zjednodušeně vysvětloval v jednom komentáři pod videem Martina o tom, jak funguje defibrilátor, které video udělal nedávno :) Ale můžu to případně zkopírovat...

    • @lufycz.
      @lufycz. Před 7 lety

      GodmyX Jak myslíš ,,správně se zeptat" ?

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +7

      Zkusím se rozepsat. Představme si kvantový kalkulátor. Stejně jako klasický kalkulátor má nějaký obvod, který provede výpočet a dá výsledek A, pokud zadáme do příkladu čísla X. Pokud ale zadáme čísla Y, tak obvod dá výsledek B = tedy dá jiný výsledek, než by dal s těmi předchozími čísly. Kvantový kalkulátor/počítač funguje tak, že v zadání jsou "všechna téměř možná čísla zároveň", obvod určený pouze pro jeden jediný výpočet pak provede zároveň výpočet pro všechny z nich (miliardy třeba) a pak máme všechny možné výsledky. Teprve, když se "zeptáme" toho výsledku (v kterém je miliarda výsledků zároveň) - když se zeptáme toho počítače na to, co chceme vypočítat, tak nám ihned vrátí pouze ten jeden výsledek, který jsme chtěli, aniž by jej znova musel počítat.
      Takže hledáme heslo 1 z miliardy. Obvod v kvantovém počítači, který by v klasickém počítači porovnal pouze jedno heslo, porovná všechny zároveň i když je navržený na pouze jeden výpočet v jednom čase, ne na několik zároveň, a bude potom pro všechny mít zároveň i všechny výsledky a ty výsledky porovnávání těch hesel, kde hledáme pouze to jedno pravdivé, se budou buď rovnat hodnotě "ano, správné heslo" nebo "ne, špatné heslo" = pravda nebo nepravda (heslo sedí, nebo nesedí). A ty se pak ve výsledku počítače jen zeptáš: vrať mi z té miliardy výsledků pouze to jedno, které sedí.
      V klasickém kalkulátoru se používá pro počítání elektrické napětí (řekněme zjednodušeně kontrolovaný minimální pohyb elektronů/ manipulace elektromagnetických polí). V kvantovém počítači se používá pro to samé nějaká mikroskopická částice (řekněme atom), který vygeneruje vstup (ta vstupní čísla daného příkladu) pro ten obvod, který má správně provést právě JENOM JEDEN výpočet za "jeden čas" (za jednotku času). Avšak atom, dokud na něm neprovedeme fyzikální měření, je ve stavu, kdy spousta jeho vlastností (třeba tzv. "spin") je nejistá a je ve všech stavech zároveň: a to je třeba miliony stavů zároveň. A pokud na tom jedno konkrétním stavu třeba toho spinu tohoto atomu závisí, jaké vstupní číslo jde do toho obvodu, který má ten výpočet učinit, tak pokud ten spin je všech možných stavech zároveň, tak do toho obvodu jdou všechna čísla zároveň jakoby to bylo v paralelních realitách/vesmírech a zároveň vznikají všechny možné výsledky bez toho, aniž by někdo ta vstupní čísla mechanicky měnil. Pak máme téměř nekonečný počet výsledků a ty výsledky se uloží do spinu jiného atomu na druhém konci, který má také nekonečně mnoho stavů. Avšak z kvantové mechaniky víme, že pokud provedeme fyzikální měření jedné vlastnosti nějaké mikroskopické částice (třeba pokud změříme ten spin atomu), tak se ta vlastnost / ten spin třeba ustálí na jedné jediné hodnotě, která se už dále nemění. Takže jediné, co musíme udělat, je provést měření toho atomu na druhém konci (kde je uložený výsledek/výsledky), jehož nekonečné množství hodnot spinu bylo ovlivněno tím obvodem, který provedl všechny výpočty zároveň a my to měření musíme provést tak fikaně, aby ten výsledný atom měl pocit, že jsme už od začátku chtěli provést jen jeden konkrétní výpočet a ne všech těch miliard výpočtů zároveň a on tím pádem se ustálí na tom správném výsledku. ;)
      Problém zatím jediných existujících laboratorních kvantových počítačů spočívá v tom, že je neuvěřitelně těžké všechny ty atomy udržet ve stavu nejistoty, protože i sebemenší manipulace s těmi atomy se chápe jako "měření" a ty atomy se najednou ustálí a už jsou nepoužitelné pro kvantový počítač... provádí se to za strašně nízkých teplot atd. Momentálně je docela nepředstavitelné, že by toto někdo mohl mít někdy doma. Skoro možná bude pravděpodobnější, že bude existovat jeden centrální obrovský kvantový počítač pro celou planetu s obrovitým výkonem a lidé si budou kupovat jen "terminály" (třeba v podobě smartphonů), které se přes síť na ten počítač budou připojovat, aby jim počítal extrémně náročné věci, které by klasickým procesorům vzaly spousty let a kilowatthodin elektřiny. A v těch terminálech budou jen klasické procesory, jako doteď.
      Ale pozor! Kvantový počítač ani teoreticky nedovede urychlit všechny typy operací, které klasický počítač dělá. Kvantový počítač/kvantový procesor urychluje pouze operace, kde je potřeba, aby proběhlo několik NEZÁVISLÝCH výpočtů naráz.
      Dejme si příklad:
      1) (7x8) + (4x2) + (9x6) + (3x5)
      (Závorky tady není třeba psát, ale píšu je jen ještě pro větší jasnost)
      Tak tento příklad se skládá ze 4 násobeních a tří součtů. Nejprve se provedou ta 4 násobení a pak se provedou tři součty výsledků těch násobení. Ovšem ta 4 násobení by mohli provést 4 lidé zároveň, s tím, že každý z těch 4 provede jedno z těch násobení, aniž by spolu ti lidé jakkoliv před dokončením svých násobení komunikovali, protože každé násobení není vůbec nijak propojeno s tím ostatním. Jsou "oddělené". Takže klasický počítač udělá toto. Provede jedno násobení, zapamatuje si výsledek. Pak provede druhé, zapamatuje si. Třetí, zapamatuje si. Čtvrté zapamatuje si. To jsou 4 operace zatím. Pak provede 5. operaci, kdy sečte výsledek prvního a druhého násobení (jejichž jednotlivé výsledky má uložené v paměti). Pak provede 6. operaci, kdy přičte výsledek z 5 operace k výsledku třetího násobení. Pak provede 7. a poslední operaci, kdy výsledek 6. operace přičte k výsledku posledního násobení a máme finální výsledek našeho příkladu.
      Tento algoritmus měl tedy 7 operací a pouze 4 z těchto 7 operací šlo provést odděleně, aniž by ten počítač potřeboval vědět výsledky jiných operací. Takže ty 4 operace zvládne 1 jádrový procesor ve 4 krocích a 4 jádrový (a více jádrový) procesor je zvládne jen v jednom kroku. Ovšem výsledek těch následujících 3 sčítání nelze provést, aniž bychom neměli vždycky výsledek toho předchozího sčítání. Takže více jádrový procesor (nebo kvantový procesor) je nám úplně k ničemu na zbývající další operace a opět se hraje ne gigahertzy jednotlivých jader (zjednodušeně) - jako za starých časů.Toto ještě vysvětlím na jednodušším příkladu.
      2) 354 / 7 / 2
      (třistapadesátčtyři děleno sedmi děleno dvěma). Máme tu dvě dělení, tudíž algoritmus počítače nebo kalkulačky musí provést dva kroky. Nejprve jedno dělení. Pak vzít výsledek tohoto prvního dělení a použít jej jako vstupní číslo pro druhé dělení. To znamená, že druhé dělení se NEMŮŽE provést dříve, než jsme získali mezivýsledek / než jsme získali výsledek prvního dělení. Protože, jinak bychom museli ten výsledek toho prvního dělení "předvídat" a pokud bychom jej dokázali předpovědět, aniž bychom jej skutečně spočítali, tak není důvod ani mít žádný procesor / žádné výpočetní obvody, žádný stroj na počítání (počítač), protože jsme jasnovidci a výsledek známe předem. A to je logický nesmysl.
      Takže kvantový procesor nebo více jádrový procesor bude a je k ničemu u všech algoritmů, kde jedna operace závisí na výsledků předchozí operace a je užitečný pouze tam, kde se dají udělat dvě operace a vstupní hodnoty těch operací na sobě nejsou závislé jako ta jednotlivá násobení v příkladu 1. Jsou i jiné nápady, jak udělat "ten nejrychlejší počítač" - jiný než kvantový (který má právě omezené použití, jak jsem teď vysvětlil)..
      Když tak to můžu vysvětlit ještě jinak, napište :)
      Jo, ale nejsem rozhodně expert na kvantové počítače, toto je to jen taková základní zjednodušená znalost ... samozřejmě :)

    • @lufycz.
      @lufycz. Před 7 lety +1

      GodmyX Díky za super počteníčko xD

  • @ggbutton2664
    @ggbutton2664 Před 7 lety +1

    Co způsobuje střídání dob ledových a meziledových?

  • @glka-mp6zd
    @glka-mp6zd Před 7 lety +2

    Ahoj. Keď sa udriem príklad jebnem si kladivom po prste a keď s tým prstom hýbem do strán tak to bolí menej než keď s ním nehýbem vôbec prečo?

  • @Marek-mn1ph
    @Marek-mn1ph Před 7 lety +9

    Témata:
    -Proč se bojíme tmy.
    -Na jakém principu funguje dnešní televize vs. staré(rozdíl mezi nimi)
    -Definice vědomí.
    -Proč se smějeme.
    -Jak vypadá vesmír(za předpokladu že není vesmír nekonečný a dívaly bychom se na něj z dálky, jak by vypadal a v
    jakém prostoru bychom se to vůbec nacházely.)
    Ta poslední otázka je jen pro srandu na ní odpovědět se (zatím) nedá.
    -

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +8

      Vím, že jsou to témata pro Martina, ale jen bych zkusil případně pro někoho zvědavého napsat vlastní krátké odpovědi (navíc taky jsem Martin :-) ).
      - Proč se bojíme tmy?: Evoluční adaptace, kdy, pokud máme méně informací o našem okolí, je větší pravděpodobnost sežrání predátorem (v moderní civilizaci třeba smrtelného úrazu). Takový jedinec, který se nebál, pak umře, nepředá své geny a gen způsobující "nulový strach/obezřetnost" ze tmy vymře a přežijí jen ti, kteří mají ten opačný gen.
      - dnešní televize/staré televize: u starých televizí se na fosforeskující desku (která chvíli svítí po té, co na ni dopadne elektron) střílí velmi rychle elektronové dělo a nejprve takto vystřílí zleva doprava (myslím) celý řádek, pak se posune dolů a střílí další řádek (ve skutečnosti se posune ob dva řádky) a nejprve takto postupně vystřílí liché řádky a pak se vrátí nahoru a vystřílí ty sudé řádky. A udělá to tak rychle, že ta fosforekující deska chvíli tvoří celistvý obraz. Analogový signál se pak sestával jak ze základních informací pro jednotlivé řádky, tak i ze zvukové stopy.
      - dnešní televize / obrazovky fungují na principu, že (u LCD/LED LCD) vzadu v televizi svítí zdroj bílého světla (buď malá zářivka nebo LED diody tvořící komplikovaně bílé světlo) a to bílé světlo míří k nám / k divákovi a než na nás dopadně, tak propadne "sítem" pixelů (maličkých bodů tvořících výsledný obraz jako mozaika). To jsou tekuté krystaly, do kterých buď jde proud a ony světlo nepropouští (nebo minimálně) a jsou pak černé (černá barva takto vzniká, pixel je černý) nebo světlo propouští a pak svítí bíle (bíle svítící pixel). Pak jsou tam ještě barevné filtry a různá řešení, o kterých se nechci rozepisovat, jak takto zobrazovat i jiné barvy, než černou a bílou atd. (ve skutečnosti vyloženě bílé pixely ani nejsou, ale...). Plasmové televize (skutečné plasmy tím myslím) a OLED televize pak nepotřebují ten zadní zdroj světla, ale dokáží udělat, že každý pixel svítí sám nebo se může úplně vypnout a vznikne 100% černá barva (ani LED ani klasické LCD neumí udělat 100% černou barvu, obrazovka při zobrazení červné vždy trošku svítí šedě) a tím pádem 100% kontrast jako na malovaném obraze třeba. Plasmy to dělají tak, že pixel je normální tekutý krystal jako v LCD, ale má v sobě zdroj světla, který může zapnout/vypnout a ten se sestává z té "plasmy" v podstatě. OLED televize už nepotřebují tekuté krystaly, protože jeden pixel/jeden bod je maličká ledka. OLED je technologie, která umí dělat strašně malé ledky (světla), kdežto normální klasické ledky takhle malé být nemohou, jsou docela obrovské v porovnání, proto se nemohou používat jako zdroj světla pro jeden jediný pixel (pokud chceš mít slušné rozlišení) - samozřejmě krom základních displayů třeba u výtahů a tak, kdy velký display může mít rozlišení třeba 5x10 pixelů nebo podobně
      - definice vědomí: definice zatím neexistuje, je to zatím jen hypotéza, tak na to Martin určitě nic neudělá, ale co víme je, že je to výsledek jaksi všech (nebo velkého množství) neuronových sítí v mozku jedinců s vědomím. A když se s částí mozku něco stane, stane se něco i s tím vědomím... (pak podle definice vědomí má zmizet, pokud zmizí tyto sítě/mozek se vypne).
      - smích: zajímavé, bude mít něco společného s evolučním vývojem jedince pro soužití ve skupině/tlupě/společnosti. Ukázka náklonosti případně škodolibosti... Na to si z hlavy netroufnu :)
      - jak vypadá vesmír z venčí: no, předpoklad zatím je, že žádné "venčí" neexistuje, protože vesmír je všechen prostor a tím pádem, kdyby byl nějaký prostor "z venčí", tak by to byla pořád součást vesmíru, protože vesmír je "všechen prostor". Bylo by to stejné, jako kdybys třeba řekl, že vesmír je pouze naše galaxie a tudíž se na ní můžeme podívat z venčí, protože mimo naší galaxii to již není vesmír. Ale tím měníme definici vesmíru, protože vesmír je "všechen prostor". Nicméně jsou hypotézy (neotestované odhady), které říkají, že všechen prostor, který může objekt v našem vesmíru teoreticky dosáhnout (a to včetně 4. rozměru) existuje souběžně s dalšími vesmíry, do kterých se podle zatím známých zákonů přírody tohoto vesmíru by objekt z tohoto vesmíru nikdy nemohl dostat. Pak lze říct, že jsou vesmíry alespoň 2 nebo je jich více. Pokud by pak existoval například ještě další rozměr prostoru (třeba 5. a víc), v kterém by "vedle" sebe bylo takto několik vesmíru (tzv. "multiversum/multiverse/multivesmír), pak dívání se v těchto vyšších rozměrech na náš vesmír by zodpovídalo tu tvoji otázku. Ale jaké by to bylo je nepředstavitelné pro lidský mozek... Nicméně, pokud je filozofická definice vesmíru jako "všechno", pak i ten multivesmír by byla jiná vyšší úroveň vesmíru a tím pádem by zase neexistoval žádný jiný prostor vně. Anebo by byl multivesmír, který by v sobě obsahoval multivesmíry... a takto pokračovat do nekonečna... (hypoteticky, například)

    • @MichalTheChemist
      @MichalTheChemist Před 7 lety +1

      super :) páčia sa mi tvoje odpovede :)

    • @Marek-mn1ph
      @Marek-mn1ph Před 7 lety

      Děkuji za odpověď, jinak ještě bych trochu objasnil co jsem tím jak vypadá vesmír myslel, myslel jsem tím to že jsme (možná) součástí něčeho většího a komplikovanějšího, například vezměme si takový atom, atom tvoří protony,neutrony a obal tvoří elektrony které obíhají kolem jádra, stejně jako země kolem slunce, slunce kolem galaktického středu, galaxie obíhá kolem dalších galaxii, tím chci říct že pokud se náš vesmír chová byť jen s části jako atom, tak by to znamenalo že možná takových je víc vesmírů a tvoří jakýsi složitější atomy a molekuly které si anime nedokážeme představit.
      tohle je krátké vysvětlení toho co jsem tím myslel.
      PS:tohle je jen hypotéza, závisí jen na mých osobních domněnkách a teorii které nejdou prokázat.

    • @thenuclearblast6664
      @thenuclearblast6664 Před 7 lety

      Moje teorie na poslední otázku je, že prostor ve vesmíru je nekonečný, jen v tom prostoru nic není :D Podle mě rozpínání vesmíru je jen rozpírání vesmíru, nikoliv prostoru :D :D Ale tak si to myslím já, prostě by jsi tvořil kus vesmíru.. xD

    • @Marek-mn1ph
      @Marek-mn1ph Před 7 lety

      no......ano, proč by ne :D

  • @LegoCreationsHD
    @LegoCreationsHD Před 7 lety +8

    Tak co asi ty naši holubi mají mapu parkování mého auta...

  • @aftermancz
    @aftermancz Před 7 lety

    Ahoj, mohl by jsi vysvětlit princip mitozy ?

  • @zissimus8462
    @zissimus8462 Před 7 lety +1

    jak funguje miesanie kyselin? napr. lucavka kralovska

  • @pepapepik2086
    @pepapepik2086 Před 7 lety +1

    ⭐🐦🐦🐦🐦☀

  • @Fous11
    @Fous11 Před 7 lety +1

    Ahoj chtěl bych se zeptat co se děje v těle když si při spaní přeležím ruku a ráno ji necítím :-) díky :-)

    • @jardablahos4568
      @jardablahos4568 Před 7 lety

      Fous CZ ta část se odkrví. Tělo jí pak prokrví zpět

  • @danerben848
    @danerben848 Před 7 lety

    Ahoj Martine, zajímá mě teorie last thursdayism, mohl bys to nějak vysvětlit a sdělit svůj názor?

  • @WolfincinyLP
    @WolfincinyLP Před 7 lety

    Proč někteří z nás vidí koutkem oka člověka, a při otočení tam nikdo není? Jmenuje se to Shadow people myslím že. Je to způsobeno něčím v mozku, nebo jak? Docela by mě to zajímalo

  • @zoomw96
    @zoomw96 Před 7 lety +1

    Ahoj , mohl by jsi natočit VK o svalové paměti?

  • @mr.machiner508
    @mr.machiner508 Před 7 lety

    ako funguje teplom návádzaná raketa ???

  • @ramsay3384
    @ramsay3384 Před 7 lety +67

    Jak funguje AdBlock

    • @ediksto
      @ediksto Před 7 lety +5

      ez. Prozkoumá stránku, podle seznamu reklam v sešitě rozpozná reklamu na stránce a odstraní ho. Pokud selže a na stránce stále vidíš reklamu tak u většině adblocků si můžeš reklamu ručně odstranit většinou pravím tlačítkem na stránce apod..
      Mě by spíše zajímalo jak ty stránky dělají to že to ten adblock nerozpozná i když to má v seznamu.
      Edit: napsáno hodně zjednodušeně. Pro více informací doporučuji google a pokud potřeba tak překladač.

    • @therydahl8642
      @therydahl8642 Před 7 lety +3

      Ramsay Bolton jednoduše. plugin blokuje server s reklamami a tak se ti nezobrazí

    • @AslanexMetrobus
      @AslanexMetrobus Před 7 lety +3

      Proč lze Adblock obejít: Jde o to, že jednotlivé prvky na stránce mívají přiřazený nějaký identifikátor, který poměrně jednoduše najdeš ve zdrojovém kódu. Podle toho identifikátoru pozná Adblock, že je to reklama a nezobrazí ho - ten program neumí poznat, jak přesně ta reklama vypadá. Proto když budeš ten prvek pojmenovávat vždy jinak (napíšeš program, který bude jeho jméno měnit při každém načtení), Adblock ho nepozná. Částečně tyto typy reklam dokáže Adblock skrývat jinými metodami, ale v podstatě je možné nakonec generovat náhodně vždy jinak celou stránku (odlišnou v kódu, nikoli vzhledu) a tomu pak těžko Adblock porozumí. Samozřejmě to zároveň ničí veškerou optimalizaci načítání stránek v prohlížeči, takže je takto udělaný web pěkně pomalý, ale jsou tam vidět reklamy…

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety

      Jen bych se (off-topic) vyjádřil k tomu jednomu argumentu, který jsem párkrát slyšel od Martina: že "kdyby adblock firmy fakt začal štvát, tak jej v pohodě mohou znefunkčnit - že funguje jen do té doby, dokud jej nepovažují za problém" - tak k tomu bych jen chtěl říct, že to je asi stejná víra, jako těch, kteří si myslí, že dokáží udělat na hry na originálních discích "perfektní ochranu" proti kopírování, kterou nelze obejít / hra se nespustí apod. Aneb crackeři jsou vždycky o krok napřed. Kdyby skutečně CZcams/Google šel fakt vážně do závodů proti výrobcům adblockeru/proti crackerům, nikdy by neměl šanci si udržet nové postupy déle než jeden den (jestli to vůbec). Byla by to kolosální ztráta práce/energie/peněz. Jediná obrana by bylo, aby všichni museli sledovat CZcams v nějakých "blackboxech" - speciálních zařízeních, do kterých nikdo nikdy nebude mít fyzický přístup a to je docela úsměvné... Důvod, proč toto nedělají, je, protože by tím šikanovali uživatelé, kterých se to netýká, jak se už ostatně děje na filmově a herní scéně s téměř nulovým výsledkem ;)
      A kdyby skutečně to došlo do extrémního případu, kdy by používali adblock všichni, tak jediné řešení by bylo změnit model placení, toť vše... žádné "znefukčnění" adblocku se nikdy konat nebude, dokud jej někdo bude vyvíjet. :)

    • @davveis1
      @davveis1 Před 7 lety +3

      On ten AdBlock má i troku jnou úlohu než si většina lidí myslí. Tím je odfiltrovat lidi, kteří na základě reklam nenakupují. Představte si, že jste firma, která chce inzerovat na googlu a chcete oslovit lidi, kteří když uvidí vaší reklamu, tak na základě ní i nakoupí. Překvapivě se zjistilo, že je tu spousta uživatelů, kteří na ty reklamy nereagují, ale firmy i tak platí za zobrazování reklam pro ně. Aby google zvýšil efektivitu, tak od toho je tu adblock - většina lidí, co si adblock nainstalovala je právě z té skupiny, která na reklamy nereaguje, nenakupuje na základě nich a tím pádem tihle lidé mají pro inzerenta nulovou hodnotu a jim nechce reklamu zobrazovat. Když si firma koupí 1 000 zobrazení reklamy za nějakou cenu a z toho jí 200 lidí totálně ignoruje a 800 možná něco zaznamená a třeba 20 klikne a 1 nakoupí, tak ta firma zaplatí za všch 1 000 zobrazení. Ale pokud si tech 200 lidí da adblock, tak firma uz plati jen za 800 zobrazení a tím dochazi k vetsi efektivite v cileni reklam a pro inzerenty je to znak toho, ze na pomer cena/vykon to vychazi lepe. Takze předstaava toho, že jste ojebali Google adblockem je spis usmevna, protoze Google vám spíš dal nástroj aby jste se sami vyloučili ze zobrazování reklam a tím tak zvýšil kvalitu svých reklam pro inzerenty, kteří ho živí.

  • @michaelzelinger3244
    @michaelzelinger3244 Před 7 lety

    A holub v zimě ?
    Nepoletí dříve na jih se ohřát a až pak zpět ? po pár měsících ?

  • @wraith188
    @wraith188 Před 7 lety +2

    čau, mohl bys udělat video o problému P vs PN

  • @samuelgomola9097
    @samuelgomola9097 Před 7 lety

    Čo spôsobuje bolesť hlavy po napríklad plávaní alebo inej náročnej fyzickej aktivite? Keď som hľadal nenašiel som nič pre mňa uspokojivé všetko bolo neisté, pravdepodobne, atd. :D

    • @asivitrtykokos2575
      @asivitrtykokos2575 Před 7 lety +1

      Nevím jestli je to pravda, ale mi bylo vysvětleno, že je to kvůli svalům, které s vyšší zátěží potřebují více krve, a kde něco přibyde, musí někde ubýt, a to v mozku, který se při fyzických aktivitách zatěžuje podstatně méně.

  • @richardammeno8311
    @richardammeno8311 Před 7 lety

    Aký je rozdiel, keď hodím skákalku (alebo loptu) na Mesiaci a na Zemi? Kde sa odrazí viac?

    • @valiantfan7713
      @valiantfan7713 Před 7 lety

      It's just Me na měsíci protože tam je menší gravitace a není tam tření kvůli kyslíku který je na zemi

    • @TheGuerrCZ
      @TheGuerrCZ Před 7 lety +2

      Není to tak jednoduché. Tím, že je na měsíci malá gravitace, míček dopadne s menší rychlostí na zem, takže bude i menší energie, s kterou se bude odrážet. Atmosféra určitě hraje velkou roli, ale nesmíme zapomenout na povrch. Stejně tak, jako se míček jinak odrazí od silnice a jinak od písku či trávy. Pokud vím, povrch měsíce by měl být z velmi jemného prachu, předpokládám, že tam by se míček skoro vůbec neodrazil.

  • @mr.iha2918
    @mr.iha2918 Před 7 lety

    Zajímavé. Co takhle udělat video o tom, jak funguje váha? (taková ta, jak se používá na trzích se zeleninou)

    • @MisanCuber
      @MisanCuber Před 7 lety +1

      Je tam nějaká pružina a k ní připevněná ručička. Přístroj se potom zkalibruje a namaluje se mu stupnice. Nic složitého. :)

  • @adamjirasek2766
    @adamjirasek2766 Před 7 lety

    Jak jsi mluvil o tom, že někteří holubi mohou být naučeni létat mezi zdrojem potravy a domovem, tak mě napadlo. Proč si ten holub neudělá domov tam kde má zdroj potravy?

  • @radekzika7627
    @radekzika7627 Před 7 lety +2

    Ahoj. Mám takový dotaz. Jakto, že když je voda z vodíku který hoří a kyslíku který je potřeba k hoření, tak proč voda nehoří. Díky za odpověď. PS:nejsem moc dobrý v chemii tak mě dyštak nesuďte špatně díky

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety +3

      To je asi taka ista otazka ako : Preco sodik je jedovaty strieborny kov ktory vo vode hori, chlor je jedovaty zltozeleny plyn a sol (chlorid sodny) je k zivotu potrebna biela latka ktora sa vo vode rozpusta ? Ale zjednodusene, voda je produkt horenia vodika s kyslikom. Nemozes spalit nieco, co uz vlastne zhorelo a tak to vzniklo. Inak ionty a zluceniny prvkov maju vacsinou totalne odlisne vlastnosti od samotnych atomov prvkov.

    • @ondrapsenicka4762
      @ondrapsenicka4762 Před 7 lety +2

      Radek Zíka No voda je produkt horeni vodiku a kysliku. Popel je taky produkt horeni (dreva) Popel nehori moc dobre co?
      sloziteji: reakci vodiku a kysliku se uvolnila energie a molekula vody je proto stabilnejsi. Zapalit by sla, pokud bys jejim zapalenim mohl dosahnout jine molekuly, ktera by byla jeste s mensim mnozstvim energie uvnitr = stabilnejsi. A to pokud vim nejde.

    • @raymond4429
      @raymond4429 Před 7 lety

      Takže vlastně voda je popel. To je dobré vědět, až bude někde hořet vodík, tak tam napumpujeme ještě víc kyslíku a vodíku a hořením vznikne voda, která to celé uhasí :-D :-D

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety

      Winged hussar: geniální! Piš sem víc! :-)

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety

      :D vole, viac uz to snad ani nejde

  • @KevinDanek
    @KevinDanek Před 7 lety +3

    Co způsobuje to, že se nám nějaká hudba líbí a jiná zase ne. (A co vyvolává ten příjemný pocit při poslechu své oblíbené skladby)

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +1

      To je zatím nezodpovězená otázka neurovědy :-) (Neuroscience). Ale hypotézy jsou například, že vůbec to, že se člověku nějaká hudba líbí, může být vedlejší produkt něčeho jiného: třeba evoluční adaptace k náklonnosti k hlasu matky, nebo námluvného volání opačného pohlaví... a tak. Nemusí vůbec existovat selektivní (skrz přirozený výběr) tlak, aby se vyvinula láska k hudbě, může to být jen vedlejší produkt něčeho jiného, pro co se náš mozek vyvinul...
      ^ ale tvoji otázku konkrétně to zatím nezodpovídá. Je to záhada.

    • @jardablahos4568
      @jardablahos4568 Před 7 lety +2

      Bahamut731lp [ELPŘ]
      To je věcí názoru. Já osobně jsem zastáncem teorie která tvrdí že hudba vytváří v tvém mozku impulsy negativní a pozitivní. Každý mozek má slabost pro jiné seřazení impulsů v jiné rychlosti. Proto si raději poslechneme hudbu ve sluchátkách(impulsy jsou blíže našemu mozku).

    • @jirun2359
      @jirun2359 Před 7 lety

      tak si tady ctu komentare a vypada to, ze jsi chodici encyklopedie :D

  • @bzum19
    @bzum19 Před 7 lety +1

    Ty jo a co když se rozhodne přestěhovat?

  • @MonsterStudios7
    @MonsterStudios7 Před 7 lety

    Jak funguje zrcadlo (nebo něco v tom smyslu )

  • @robinkalousek7247
    @robinkalousek7247 Před 7 lety +9

    jak funguje telegram

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety +5

      Otázka vlastně je, jak funguje telegraf, protože telegram je pak jen ta výsledná zpráva, která se přenese právě přes telegraf (alespoň v klasickém smyslu slova). Svým způsobem je to nejjednoduší existující elektrické komunikační zařízení. Dráty buď proud prochází nebo neprochází, buď přijde delší signál nebo kratší. A tím pádem se dají komunikovat slova Morseovou abecedou, kde každé písmeno lze vyjádřit pomocí teček a čárek (v přpadě telegrafu pomocí dlouhých a krátkých elektrických signálů). Takže tam jde jen o to pochopit, jak funguje Morseova abeceda.

  • @jakobyjan
    @jakobyjan Před 7 lety

    Co způsobuje magnetické pole v okolí trvalého magnetu?

  • @SuperSara006
    @SuperSara006 Před 7 lety

    Dá se věřit zvěrokruhům (i čínským)? Od čeho jsou odvozené vlastnosti každého znamení ve zvěrokruhu?

    • @asivitrtykokos2575
      @asivitrtykokos2575 Před 7 lety

      SuperSara006 A hlavně, proč kurva minulý rok přibylo jedno znamení ve zvěrokruhu, respektive proč tam nebylo už od začátku, když tam prý mělo být. :D

    • @MisanCuber
      @MisanCuber Před 7 lety +1

      Je to pitomost, nevěřte tomu. Jak říká Martin: "Narodil jsem se ve znamení Malého Č**áka.".

  • @matasco2572
    @matasco2572 Před 7 lety

    Ahoj natočíš prosím Jak funguje turbo??? Díky

  • @vector044
    @vector044 Před 7 lety

    Jak se tvoří pihy?

  • @sodomydream7397
    @sodomydream7397 Před 7 lety

    Udělej prosím vysvětlení filmu Donnie Darko. :D

  • @toxicwizzard194
    @toxicwizzard194 Před 7 lety +11

    Otázka : Proč bolí méně když udeříme sami sebe než když nás udeří někdo jiný, ikdyž jsme třeba použili větší sílu na rozdíl od rány někoho jiného ?

    • @katerinapilnikova8038
      @katerinapilnikova8038 Před 7 lety +21

      Toxic Wizzard Protože od tebe to tvůj mozek očekává - ví že nervy dostanou určitý podnět, tím pádem nevyvolá takovou reakci. Od někoho jiného to ale mozek neočekává (I když třeba víš, že dostaneš ránu, stejně to nečekáš tolik, jako od sebe.) tím pádem má odezvu silnější. Na stejném principu funguje např. lechtání.

    • @toxicwizzard194
      @toxicwizzard194 Před 7 lety +2

      +katusloveyou děkuju za vysvětlení 😇

  • @Kuba295k
    @Kuba295k Před 7 lety +1

    FullHD :O

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety

      To ovšem není zase tak záživné téma na Vědecké kladivo :P

  • @matejhruska891
    @matejhruska891 Před 7 lety +2

    Udělej video o tom jak funguje detektor lži :-)

    • @jirun2359
      @jirun2359 Před 7 lety +2

      taky zalezi ktery, jsou treba nejvic basic detektory, ktery funguji na tom principu, ze kdyz lzes tak se trochu potis a tim se meni elektricky odpor tveho tela, tyhle ale nejsou tak presne a daji se "snadno" ojebat :D

  • @andrejmazary3042
    @andrejmazary3042 Před 7 lety

    ako prebieha výcvik psa??

    • @jankrajcik8568
      @jankrajcik8568 Před 7 lety

      Džordžo 's behaviorizmus cs.m.wikipedia.org/wiki/Operantn%C3%AD_podmi%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD

  • @flejmus1082
    @flejmus1082 Před 7 lety +1

    Jak dojde u lidí, zvířat k heterochromii (odlišná barva očí)?

  • @mariusgreen5222
    @mariusgreen5222 Před 7 lety

    jak funguje lidske oko?

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety +1

      oko je podobne fotaku. Mas tam svetlovodny aparat ( cocka, sklivec a tekutiny medzi nimi), clonu na regulovanie mnozstva svetla ( duhovka a svaly pod nou), zaostrovanie (svaly ktore hybu cockou) a samocistiaci servis ( slzne zlazy, rasy, vicko....). Vnutri je potom svetlocitliva plocha sietnica (ako film v starych fotakoch). Tu tvori mnoho typov buniek, ale hlavne su svetlocivne bunky tycinky a cipky (upravene nervove bunky). V nich su chemikalie rodopsin a jodopsin, ktore sa posobenim svetla rozkladaju. Tento rozklad je v bunke zaznamenany a signal sa vysle cez dalsie 2 nervove bunky do mozgu. Nakoniec okolo oka su okohybne svaly, ktore umoznuju pozerat sa v roznych uhloch bez toho aby sme museli otacat celu hlavu.

  • @harabisj
    @harabisj Před 7 lety

    Hudba?

  • @tvFailCraft
    @tvFailCraft Před 7 lety

    Jak funguje počitač

  • @patrikdorosinyi2412
    @patrikdorosinyi2412 Před 7 lety

    Ako funguje (co to je) bitcoin?

  • @slendeer_games8731
    @slendeer_games8731 Před 7 lety +1

    Proč nejde chemický oheň uhasit jako normální oheň vodou?

  • @stepmi95
    @stepmi95 Před 7 lety

    Proč u nás holub nelítá s poštou,ale sere po sochách?

  • @AslanexMetrobus
    @AslanexMetrobus Před 7 lety

    A jak toho holuba naučíme, kde má domov?

    • @jankrajcik8568
      @jankrajcik8568 Před 7 lety +5

      Aslanex normálne, vystrúhaš mu posteľ, obývačku, televíziu a holub neni pi4a, holub vidí že je doma

  • @janluks4380
    @janluks4380 Před 7 lety

    jak funguje emp

  • @rown4739
    @rown4739 Před 7 lety

    Jak funguje Flashbang.

  • @rimanLip
    @rimanLip Před 7 lety

    Co třeba Benfordův zákon?

  • @vitek_behounek
    @vitek_behounek Před 7 lety

    Natoč prosím video: "Jak funguje oslepující granát"

    • @s3mik56
      @s3mik56 Před 7 lety

      nikdy jsem toto neřešil.. ale tipnu si.. granát způsobí výbuch.. (velice hlučný signál) - rána pro mozek, zároveň vytvoří v bodě kde vybuchl světlo o xxxx "lx" tak intezivní že je to pro lidské oko nepřijatelné.. a tyto dvě věci naráz.. = pro mozek šok..a pro oči příhoda po které není mozek schopen hned obnovit zrakovou schopnost.? tipuju si..

    • @vitek_behounek
      @vitek_behounek Před 7 lety

      Ondřej Sláma Nejde o to že bych si to nemohl najít, ale kdyby si lidé všechno hledali tenhle kanál by neexistoval, nemyslíš? a na víc bych se rád dozvěděl zajímavosti a tak....

    • @Ondrej_Slama
      @Ondrej_Slama Před 7 lety

      po záblesku dojde ke stažení zornic -> nevidíme
      ale jinak jsi měl +- pravdu :)

  • @Endrrew
    @Endrrew Před 7 lety

    Proč rostou blond vlasy většinou ženám?

  • @DarcoonOfficial
    @DarcoonOfficial Před 7 lety

    ale ve válečných dokumentech posílali holubi mezi jednotlivými bojišti a třeba i zpět do jiné země. To si jako na každém místě lovili holubi a měli k nim popisky odkud jsou ?

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety

      Na front sa spravy holubmi bezne neposielali... ale z frontu do zazemia, popripade az do domacej krajiny sa to dalo, vojaci si proste nosili holuby v klietkach.

  • @honzahraje5477
    @honzahraje5477 Před 7 lety +1

    tema na další video:jak vznikla galaxie

  • @lenkat.7544
    @lenkat.7544 Před 7 lety

    co je to Banach-Tarski Paradox ??

  • @tornado02ful
    @tornado02ful Před 7 lety

    jak funguje kvantvý počítač

  • @michalll2202
    @michalll2202 Před 7 lety

    Ako funguje kamufláž :D

  • @pkguhgjnr6098
    @pkguhgjnr6098 Před 7 lety +2

    Téma pro příště: teorie relativity :D

  • @not.daniel4084
    @not.daniel4084 Před 7 lety +7

    co je pro náš velká hrozba (vesmír)

    • @asivitrtykokos2575
      @asivitrtykokos2575 Před 7 lety +1

      fnafmaster cz Lidská hloupost a touha po penězích. Tyhle dvě věci totiž pravděpodobně vymítí celé naše lidstvo.

    • @not.daniel4084
      @not.daniel4084 Před 7 lety

      Kai Lee pravda,ale stále se může něco stát (3.světová umělá inteligence) všechno je pro nás teď hrozbou

    • @jirun2359
      @jirun2359 Před 7 lety

      asi tak, taky si myslim, ze driv nez skonci zivot na Zemi se lidstvo vyhubi samo, bud valkou nebo to domrdaji nejaky experimenty popr. uplne domrdaji zivotni prostredi

  • @singnix3150
    @singnix3150 Před 7 lety

    trochu bych stlumil hudbu v pozadí, ruší to požitek z poslouchání a někdy není ani rozumět.😃

  • @mrtvytelo6248
    @mrtvytelo6248 Před 7 lety

    proč je nebe modré???

  • @krios0086
    @krios0086 Před 7 lety

    A proč to řešíme?

  • @petr.124
    @petr.124 Před 7 lety

    Otázka do vědeckého kladiva:Jak se léčí zlomeniny na prstech?Protože já mám zlomený malíček.

  • @LadislavMacek
    @LadislavMacek Před 7 lety

    ...jo a prosím tě. Ty "krmítka",myslím tím ty kvéry,co máš v některých videích za sebou jsou real?

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety +1

      Ne vole, to je zelene platno a on ich tam doraba....

    • @LadislavMacek
      @LadislavMacek Před 7 lety

      Jasný, že to jsou buď airsoft zbraně, nebo znehodnocený. Já jen, že některý typy co tam má, by bylo možný zprovoznit, pokud by se jednalo o znehodnocení obvyklým způsobem.

    • @waltgrisly509
      @waltgrisly509 Před 7 lety

      Su to airsoftky, na druhom kanale o nich asi 2x hovoril sa mi zda...

  • @yaboyrabintino1601
    @yaboyrabintino1601 Před 7 lety

    Co způsobuje to, že nám něco chutná a něco ne.

  • @Martin-rx3lc
    @Martin-rx3lc Před 7 lety

    preco je lad niekedy bieli a niekedy priesvitný

  • @martinnociar2423
    @martinnociar2423 Před 7 lety

    Vedel by si visvetliť​ čo je to táška voda a prečo bola potrebná na vírobu atómovej bomby za 2 sv

    • @jankrajcik8568
      @jankrajcik8568 Před 7 lety +2

      martin nociar vedel by si vysvetliť prečo máš tak hrozný pravopis ?

    • @martinnociar2423
      @martinnociar2423 Před 7 lety

      Netrix Hero neučil som sa poriadne

  • @hybernatus881
    @hybernatus881 Před 7 lety

    Pěkné video ale nemohl bys udělat video o tom jak funguje Nitro v autě ? :)

  • @GodmyX
    @GodmyX Před 7 lety

    Bohužel hodně mých odpovědí se nezobrazuje, asi jsem už toho napsal příliš a CZcams spamfilter některé odpovědi jiným lidem než mě samému už neukazuje... škoda no.

  • @janacekjan
    @janacekjan Před 7 lety

    😂

  • @shebbynko
    @shebbynko Před 7 lety +19

    Ako sa stanem fanúšikom hry o Pottra ? (0:06) :D

  • @AGENT-nx9dt
    @AGENT-nx9dt Před 7 lety

    zajímalo by mě co je takové to že vám od pat až po hlavu přejde něco (ps: strašně špatně se to vysvětluje)

  • @borisgames4638
    @borisgames4638 Před 7 lety

    Neviem či už to tu bolo ale zaujímalo by ma ako funguje nočné videnie :)

  • @baileyyy1
    @baileyyy1 Před 7 lety +4

    Proč je voda ve velkém množství modrá? Když přitom je vlastně průhledná? :D

    • @baileyyy1
      @baileyyy1 Před 7 lety +2

      blabla62871 tak nebreč

    • @knightlon
      @knightlon Před 7 lety +4

      Tuším, že je to odrazem nebe (lom světla, blablabla, nebe je prostě modrý). V lese tudíž voda bude zelená a v noci černá. Odrážejí to v ní spíš ty nečistoty, jinak když je voda čistá a průzračná, tak je fakt dost dobře vidět skrz.

    • @TheGuerrCZ
      @TheGuerrCZ Před 7 lety +5

      Voda pohlcuje červené záření, tudíž je modrá. Pohlcuje ho ale jen velmi málo, proto "bude" modrá až když ji bude hodně (ve vetší hloubce).

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety

      červené a zelené :)

    • @TheGuerrCZ
      @TheGuerrCZ Před 7 lety

      Děkuju

  • @jezda159
    @jezda159 Před 7 lety

    *Jak !může poštovní holub

  • @jirizurek9685
    @jirizurek9685 Před 7 lety

    jak funguje NFC a jakto ,že dokáže přenášet data jen na blízko?

  • @jiriress1336
    @jiriress1336 Před 7 lety +1

    "Proč se tepla voda ochladi rychleji nez studena ?"

    • @GodmyX
      @GodmyX Před 7 lety

      Máš na mysli, proč zmrzne rychleji. To je tzv. Mpembův efekt. Je tu pár problémů: 1. problém neděje se to vždy, takže to nám znesnadňuje průzkum tohoto jevu. 2. problém je, že máme pouze pár odhadů, jak se to děje ale neumíme zatím otestovat, který z těch odhadů je správný. Jeden odhad třeba tvrdí, že u teplé vody jednotlivé molekuly, tím jak se více hýbají (což je definice větší teploty), porušují více ty chemické (elektromagnetické) vazby, kterými se jednotlivé molekuly přitahují k sobě (to jde vidět třeba, když malá kapka dlouho drží pohromadě, než spadne dolů na zem), že tyto vazby jsou tou vyšší teplotou/rychlejším kmitáním molekul oslabovány a tím pádem se mohou molekuly rychleji přeskupit do jiného skupenství při náhlém schlazení (do krystalů ledu). Kdežto u studené vody je sice potřeba dodat méně teploty, ale zase jsou tam tyto chemické vazby mezi jednotlivými molekulami vody o mnoho slabší.
      To je ovšem jen odhad, který jsme zatím nemohli otestovat (tomu říkáme ve vědě hypotéza; po té, co to otestujeme a potvrdíme pravdivost, tak je to "vědecká teorie" :-) ).

    • @krtekhron
      @krtekhron Před 6 lety

      Narážíš na ty videa, jak borci vylejou vařící vodu do mrazu a ona hned zmrzne?
      To je tim, že vařící voda se po vylití, okamžitě začne měnit na páru, nicmeně menší množství vody, se zase mnohem rychleji zmrazí.
      Studená voda se vypařovat nezačne

  • @CpyExfiltratinPlayer
    @CpyExfiltratinPlayer Před 7 lety +23

    Kolik % internetu tvoří porno ?? :D

  • @Ne0k
    @Ne0k Před 3 lety +1

    Takže když jsem řekl svojemu Holubovi, ať letí do prahy, on to neudělal tak jsem ho reklamoval, a oni si o mě mysleli že jsem totální idiot... byl jsem?

    • @alesoutlaw9677
      @alesoutlaw9677 Před 2 lety +1

      Ne, nebyl by jste za debila. V anglických bombardérech za druhé světové měli místo GPS klec s holubem, který je naváděl na cíl, kde ten holub nikdy nebyl, třeba na stovky kilometrů vzdálené Drážďany. Taktéž byly zkonstruovány prototypy raket, které před nástupem moderních technologií byly řízeny holuby. Prototypy byly zkoušeny na vzdálenost od západního pobřeží USA na východní, holub, přestože cíl nikdy předtím nenavštívil, se strefoval vzhledem k účinnosti hlavice přesně.

  • @vladosaly2086
    @vladosaly2086 Před 7 lety

    Téma: Prečo ludom zvykne piskat v usiach?

    • @ralokpilif4944
      @ralokpilif4944 Před 7 lety +1

      Vlado Saly To je jako stávat ráno v 5 do práce...Chvíli ti to vadí, ale pomalu se ti to vštěpuje do hlavy až se to stane rutiním.

  • @jankobielik1460
    @jankobielik1460 Před 7 lety

    návrhy:
    1.čo je to kvantový počítač (ak sa to tak volá)
    2. AKO FUNGUJE INTERNET
    3. čo najjednoduchšie môže zabiť človeka (úder do krku) -aj keď to skvôr pre zvedatorov
    4. aký impact ma dopad z metra a z 2-och, ako to rastie (sila narazu) a ako moc pomáha kotul (čo robia parkouristi)
    budem to dávať pod každé video aby som si bol istý že si to videl😀

    • @jankobielik1460
      @jankobielik1460 Před 7 lety

      fuha, tiež pravda😀tak bez technických vymožeností.

  • @Jefry-ju1rx
    @Jefry-ju1rx Před 7 lety

    preco sa nam robia beďare

  • @jirkastrnad9634
    @jirkastrnad9634 Před 7 lety

    jak funguje adblock

  • @vladimirbajcicak8430
    @vladimirbajcicak8430 Před 7 lety

    Návrh na video :Ako funguje strelná zbraň ?

    • @Zlob3n
      @Zlob3n Před 7 lety

      media.giphy.com/media/iEcLYAqFKNo7S/giphy.gif