Wylewki przed tynkami!? - Czy to dobry pomysł? O wylewkach z mixokreta i tynkach gipsowych

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 07. 2022
  • Tynki przed wylewkami czy wylewki przed tynkami? Tynki cementowo-wapienne, tynki gipsowe, a może tynki gliniane? Dzisiaj opowiadamy wam o tym, że budowlane wybory nie zawsze zależą od nas, bo często są uzależnione od dostępności terminów i ekip. Pokazujemy też, że czasem warto wrzucić na luz, bo ostatecznie te wybory wcale nie są aż tak ważne, jak próbują nam wmówić producenci poszczególnych materiałów 😉
    0:40 - Najpierw tynki potem wylewki czy najpierw wylewki potem tynki. Dlaczego wylewki po tynkach to standard? Kiedy wykonać wylewki przed tynkami? Wady wykonania tynków po wylewkach. Brudzenie wylewki tynkiem. Sprzątanie resztek tynku z wylewki. Wykonanie dylatacji między posadzką a tynkami. Dylatacja między ścianą a wylewką. Kiedy wykonać najpierw wylewkę, a potem tynk: tynki suche i tynki gipsowe.
    4:35 - Dlaczego zrobiliśmy najpierw wylewki, a potem tynki. Duża ilość instalacji na podłodze, izolacja przeciwwilgociowa na chudziaku - papa termozgrzewalna. Instalacja elektryczna i hydrauliczna w podłodze. Ryzyko uszkodzenia izolacji przeciwwilgociowej.
    6:52 - Układanie styropianu na podłodze. Błyskawiczna akcja - ogrzewanie podłogowe w ekspresowym tempie.
    8:30 - Jakie wylewki wybraliśmy do naszego domu? Wylewki anhydrytowe czy cementowe? Wylewki cementowe półsuche z mixomreta. Wybieramy ekipę z rekomendacjami i terminami. Problemy z terminami ekip budowlanych. Czy czekać na ekipę pół roku lub więcej? Czy robić wylewkę cementową w łazience?
    10:40 - Wzmocnienie wylewki włóknami polipropylenowymi, siatki zbrojeniowe do wzmocnienia wylewek. Ile trwa wykonanie wylewek? Jeden dzień i to niecały. Polewanie posadzki wodą. Skrapiamy wylewki wodą i przykrywamy je folią.
    12:15 - Ile trwają prace tynkarskie w domu. Jakie wyniki w domu? Wybrały się same - tynki gipsowe. Wstępnie planowaliśmy tynki cementowo-wapienne. Brak dostępności terminów na tynki. Wybraliśmy tynki w dostępnym terminie. Tynki gipsowe twarde czy miękkie. Jak zabezpieczyć tynki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Znowu wybraliśmy popularne rozwiązanie. Wybieramy rozwiązanie, w którym ekipa ma doświadczenie. Tynki gipsowe przy małych dzieciach? Niekoniecznie. Twardość tynku a rodzaj gładzi.
    17:45 - Zalety tynków gipsowych. Tynki gipsowe szybciej wysychają, pomieszczenia można wietrzyć do woli. Tynki gipsowe mają dobrą izolacyjność cieplną, dobrą paroprzepuszczalnocć, utrzymywanie przyjaznego mikroklimatu w domu. Tynki gipsowe w łazience? Jeżeli masz rekuperację nie powinien to być żaden problem. Faktura tynków cementowo-wapiennych a rzeczywistość.
    20:25 - Kolejność robót: najpierw tynki potem wylewki. Niespodziewana zaleta: możliwość przygotowania miejsca na cokoły z płytek. Cokoły z płytek licowane z tynkiem.
    Więcej o cokołach zlitowanych z tynkiem: • Wnętrzarskie patenty z...
    22:50 - Jesteśmy w trakcie tynkowania. Ściany robią się białe, dom zaczyna przypominać dom. Jak szybko wyschną nasze tynki. Suszenie tynków w domu: wietrzenie, zapewnianie przepływu powietrza.
    Trzymajcie za nas kciuki - oby tynki wysychały jak najszybciej i obym,y mogli jak najszybciej przystępować do kolejnych robót 😉
    😎 Żeby nie przegapić naszego kolejnego filmu, koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na CZcams - wystarczy kliknąć tutaj: czcams.com/users/ucieczkazwa...
    Jeżeli chcesz nasze poczynania śledzić codziennie na Instagramie, kliknij tu: / ucieczkazwarszawy
  • Jak na to + styl

Komentáře • 60

  • @zbigniewachtabowski4949
    @zbigniewachtabowski4949 Před rokem +1

    Witam …
    Długo wyczekiwany film 🤭👍👌
    Pozdrawiam

  • @danos1066
    @danos1066 Před 8 měsíci +2

    Wykonawca zawsze zaproponuje to co jest dla niego najłatwiejsze, twoje zdanie ma gdzieś, więc będzie cię przekonywał do swojego zdania.

  • @sebastiankozowski250
    @sebastiankozowski250 Před 9 měsíci

    Super pozdrawiam 👍

  • @joannafox1074
    @joannafox1074 Před rokem +2

    Pięknie. 🌹

  • @julial1873
    @julial1873 Před 4 měsíci

    @ucieczkazwarszawy czy po zastosowaniu tych płyt meblowych do zachowania odstępów pod cokoły z płytek mieliście jakieś problemy z ich puchnięciem pod wpływem wody?

  • @a.czarna6669
    @a.czarna6669 Před rokem

    U mnie już wszystkie ściany "zagładziowane" i zagłaskane prawie na śmierć, mucha by się ześlizgnęła :D ale już się nie mogłam doczekać końca tych gładzi, bo syf niesamowity. No i właśnie dzięki całkiem dobrze wykonanym tynkom gipsowym było łatwiej i poszło mniej materiału, niż przewidywałam.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem

      No właśnie. My raczej gładzi nie będziemy robili. Uzupełnimy uszkodzenia i wyszlifujemy sciany nieco i mamy nadzieję, że to wszystko 😀.

    • @ceplusista
      @ceplusista Před rokem

      gips fuu sam grzyb

  • @sylwiaplaszczyk144
    @sylwiaplaszczyk144 Před rokem +2

    Witajcie. Są do was kierowane różne pytania . Ja mam też pytanie 🙂. Jaka grubość styropianu jest dana na podłogę . Pozdrawiam i czekam na dalsze etapy budowy . 🤗

  • @gervith103
    @gervith103 Před rokem

    Ja ostatecznie na tynkach gipsowych nie robiłem gładzi, zrobiliśmy tylko gdzieniegdzie zaprawki, poszlo nam 4 wiadra gładzi atlasa rapid na cały dom :) Ekipa super zrobiła gładzie i efekt wg mnie jest bardzo dobry bez gładzi. Ale to już kwestia jak dokładna jest ekipa i jakie są wasze oczekiwania. Pozdrawiam

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +1

      My tez nie planujemy gładzi. Tynki wyglądają bardzo dobrze wiec wyszlifujemy je jedynie oraz oczywiście wcześniej uzupełnimy uszkodzenia powstałe w czasie robot.

  • @Kasia_z_Wroclawia
    @Kasia_z_Wroclawia Před rokem +2

    Hej hej pięknie wam idzie! Chciałam zapytać czy macie już przyłącza? Woda i prąd? Jaki piec planujecie jeśli w kotłowni specjalnie wzmacnialiście wylewkę?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +1

      Przyłącza lada moment. Planujemy pompę ciepła wiec wzmacniać wylewki nie musieliśmy, ale zostało materiału 😉.

    • @Kasia_z_Wroclawia
      @Kasia_z_Wroclawia Před rokem

      To trzymamy kciuki! 🤩

  • @gabrielkwiatkowski2102
    @gabrielkwiatkowski2102 Před rokem +1

    Nareszcie😊

  • @goyyda
    @goyyda Před rokem +1

    Dla mnie film bardzo pomocny, miałam problem jak rozwiązać temat listew, konkretnie stelaż pod tynki, dobre robocze rozwiazanie. Natomiast częstotliwość umieszczania filmów na kanele 👎, czekam na więcej 🙂

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem

      Niestety budowa angażuje bardzo dużo siły i czasu, wiec czarami ich brakuje. Staramy się, żeby materiał był częściej, zapraszamy do oglądania. Kolejny film już w najbliższy wtorek. 😀👍

    • @goyyda
      @goyyda Před rokem

      Rozumiem, w natłoku obowiązków ciężko wszystko pogodzić. Czekam na wiecej 🙂
      Proszę o podpowiedź.
      Listwy zlicowane ze ścianą, na jaką głębokość i wysokość planujecie, robić dylatacje (jeśli macie w planie) między cokołem, a ścianą?
      Np. jeśli listwa ma na wysokość 8mm to zostawiacie jakiś luz 2mm, i wówczas na wysokość będzie 82mm?
      Czy tynki będą bez przerwy?

  • @sushizushi386
    @sushizushi386 Před rokem

    Z jakiej kamery i z jakich mikrofonów korzystacie? ☺️

  • @XseniaW
    @XseniaW Před rokem

    Hej. Podejmujecie decyzje podobne do moich. :) U mnie anhydrytowa odpadała w przedbiegach. Właśnie ze względu, iż nie można jej moczyć. Znowu tynk także chciałam cementowo-wapienny ze względu na fakturę. Ale wybrałam ekipę , która przekonała mnie do tynków utwardzanych gipsowych. I na tynk narzekać nie mogę, ale na ekipę już tak. Wiele ścian krzywych, nie trzymają pionu i poziomu. Dlatego najlepiej wybierać ekipę z polecenia.
    I mam pytanie: będziecie wygrzewać wylewkę?

    • @getix-bud4999
      @getix-bud4999 Před rokem

      wygrzewanie wylewki to mus inaczej nikt Ci nie da gwarancji na podłogę....

    • @XseniaW
      @XseniaW Před rokem

      @@getix-bud4999 Pytałam, bo nie wspomnieliście o tym :) Ja już mam wygrzaną.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem

      Tak będziemy wygrzewali, wkrótce jak tylko uruchomimy ogrzewanie.

  • @kamiltwardowski3737
    @kamiltwardowski3737 Před měsícem

    Aa po jakim czasie weszli do was tynkarze ???

  • @BoggyMan71666
    @BoggyMan71666 Před rokem

    Właśnie wylaliśmy posadzki i czekamy na tynki. Osobiście uważam, że kolejność tutaj nie ma znaczenia.

  • @tomekjkx
    @tomekjkx Před rokem

    jak dokładnie robiliście dylatacje po wylewkach przed tynkami?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem

      Dylatacje posadzka - ściany zostały wykonane za pomocą pianki, a dylatacje posadzki - tynk zostały po prostu wycięte w świeżym tynku.

  • @przemysawzalewski3420

    Po jakim czasie od wylewki kładliscie tynki ?

  • @rafaol.5132
    @rafaol.5132 Před rokem +3

    A jaka grubość wylewki pod ogrzewanie?

  • @lukaszkawa2192
    @lukaszkawa2192 Před rokem +1

    Jakiej grubości tynk jest standardem? A jaki wy macie? Te listwy od stolarza będą miały 18mm to też takie były tynki?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +1

      Ciężko tu mówić o jakichś standardach 😉. Można by przyjąć że 1-1,5cm ale okazuje się, ze wszystko zależy od geometrii ścian i tynk w jednym miejscu może być właśnie taki, a w innym może mieć nawet 3-4 cm 😁.

    • @GeloXGelo
      @GeloXGelo Před rokem

      1 cm tynku jest przyjęte, tak ustawia się puszki elektryczne, tak jak niżej Państwo odpowiadają jak krzywo murowane to różnie w miejscach ale 1 cm bez potrzeby nie obciąża się budynku bezsensownie.

  • @adrianpilch8235
    @adrianpilch8235 Před rokem +1

    Bardzo dobry wybor. Wykonywanie tynkow przed wylewkami w momencie gdy na podlodze mamy mnostwo instalacji to duze ryzyko, nie warto. Zdecydowanie lepszym wyborem jest wykonywanie najpierw wylewek a pozniej tynkow ( oczywsice w przypadku wylewek tradycyjnych). Do dylatacji swietnie sprawdza sie pasek styropianu 2cm. Inna kwestia to papa, jestem zdziwiony zastanawiam sie skad ten wybor ? Czy jest to papa dopuszczona do uzytku wewnetrznego ? O ile sie orientuje w Polsce nie ma takich. Druga kwestia, jak wybrneliscie z rekuperacja i zszywkami do podlogowki na pietrze ? Niestety naocznie przekonalem sie, ze najmniejsza zszywka do podlogowki jest w stanie przebic rure od rekuperacji. Niestety czesto hydraulicy nie zwracaja na to uwagi. Pozdrawiam.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +1

      O papie opowiadamy w oddzielnym filmie. Dlaczego, jaka papa i jak jest z jej dopuszczeniem do użytku. To był dla nas ważny temat i rozpoznaliśmy sprawę przy pomocy jednego z producentów papy.
      czcams.com/video/VbRO8THlZJc/video.html
      Rury od rekuperacji były wyraźnie oznaczone wiec tam po prostu nie były używane.
      Dzięki!

    • @adrianpilch8235
      @adrianpilch8235 Před rokem

      @@UcieczkazWarszawy Rozumiem, osobiscie nie jestem zwolenikiem tego rozwiazania izolacji (aczkolwiek wiem, ze nadal jest czesto stosowane) i sam nie zastosowalbym papy bitumicznej termozgrzewalnej we wnetrzach z uwagi na zwiazki organiczne ktore moga wydzielac sie z czasem i ktore dodatkowo moga miec destrukcyjny wplyw na styropian na przestrzeni lat. Wydaje mi sie rowniez, ze PZH nie dopuszcza obecnie bitumicznej papy termozgrzewalnej do stosowanie wewnetrz budynkow. Z ciekawosci czy producent potwierdzil, ze papa moze byc stosowana wewnatrz pomieszczen na staly pobyt ludzi i w bezposrednim kontakcie ze styropianem ? W mojej opinii zdecydowanie zdrowszym rozwiazaniem zamiast papy byloby zastosowanie izolacji w typie polimerowo cementowej flex.
      Co do zszywek i rekuperacji, lepiej nad tym dodatkowo czuwac, jeszcze nie spotkalem wykonawcy ktory sam przyznalby sie do uszkodzenia, ale moze zle trafiam :) Pozdrawiam

    • @stevemorse5957
      @stevemorse5957 Před rokem

      @@adrianpilch8235 Co do zszywek do ogrzewania podłogowego - u nas zostało to rozwiązane poprzez rozłożenie płyt do ogrzewania podłogowego z wypustkami w miejsca, gdzie znajdowały się rury oraz skrzynki rozprężne do reku.

  • @alchemik2010
    @alchemik2010 Před 11 měsíci

    Najgłupsze co można zrobić po wybudowaniu domu to posadzki z mixokreta na podłogowe ogrzewanie po to żeby zaoszczędzić 1-2 tys zł.

  • @GeloXGelo
    @GeloXGelo Před rokem +1

    Od początku pomylona kolejność i dlatego tyle problemów, elektrykę za komuny robiło się dołem, teraz woda idzie dołem prąd górą, w razie awarii wody zwarcie elektr. kable muszą być położone jako pierwsze plus piony kanalizacyjne w ścianach zamurowane lub zarzucone cementową zaprawą, wykute kanały pod hydraulikę, potem tynki, hydraulikę do tynku się ustawia i wszystko inne też. Temat twardego tynku nie usłyszałem żadnej konkretnej opowieści jego zalet, zaleta twardego tynku większa cena, marketing firm super działa!, właściciel więcej wyda pieniędzy, tynki gipsowe dłużej schną to właśnie odbieranie wilgoci o czym Państwo wspomnieli, reszta się zgadza niski współczynnik utraty ciepła, gładź jest materiałem wykończeniowym pod malowanie na każdym tynku niestety.

  • @getix-bud4999
    @getix-bud4999 Před rokem

    1. Głupota straszna co do zamoczenia tynku gipsowego..... 2. czemu nie wykonuje się wylewki anhydrytowej w łazienkach o.O? Co do mikroklimatu straszna głupota... Mikroklimat utrzymuje się dzięki tynkom CW. Co do łazienki macie płytki gdzie ich hydrofobowość jest na poziomie 80%. Musielibyście mieć basen żeby coś się z tynkami stało.
    Jedyna rada jak będziecie cokolwiek robić na tynkach to pamiętajcie że trzeba zedrzeć mleczko z tynku gipsowego.
    Ściany minimum 1msc czasu żeby osiągnęły odpowiednią wilogtność tak samo wylewka.
    Wygrzejcie wylewkę przed dalszymi pracami minimum 2 tygodnie
    pozdrawiam! i powodzenia

  • @kolesgit1
    @kolesgit1 Před rokem +1

    Co Wy robicie na budowie? Tylko zlecanie pracę innym?

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +3

      A czemu pytasz? Opalamy się tylko 😎.

    • @1976Thorgal
      @1976Thorgal Před rokem

      Jakby sami coś robili to by to pokazali tymczasem tylko fajnie gadają

  • @artello78
    @artello78 Před rokem +3

    Wylewki przed tynkami - jedyne logiczne z punktu inwestora rozwiązanie.

    • @GeloXGelo
      @GeloXGelo Před rokem

      Raczej nie! logiczne, słuchałeś filmu? tu był przypadek, pomylona kolejność prac i musiało to się tak skończyć.

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem

      Przypadek, ale na dobre wyszło 😉👍. Następnym razem tez tak byśmy zrobili, oczywiście z małymi korektami.

    • @przemek3003
      @przemek3003 Před rokem

      Tak jak mówicie, nie ma znaczenia co robimy pierwsze czy tynk czy wylewka. Najważniejsze to dobrze odciąć podłogę od ścian. 😉

  • @marekmarooo3398
    @marekmarooo3398 Před rokem +1

    Jeśli wykonawca uważa, że wylewki przed tynkami to błąd, to od razu wiadomo jaki z niego fachowiec i że swoją wiedzę pogłębiał ostatni raz 20 lat temu :)

    • @13Daniello13
      @13Daniello13 Před rokem

      Możesz uzasadnić swoją wypowiedź ? Spotkałem się przypadkami, że robią wylewki a później tynk.

    • @marekmarooo3398
      @marekmarooo3398 Před rokem

      @@13Daniello13 chodziło mi o to, że robienie wylewek przed tynkami to nie jest błąd, a sam u siebie miałem 2 firmy od tynków, które twierdziły, że tak się nie robi bo będzie pękać tynk, a taka prawda, że wystarczy wykonać dylatację np. ze styropianu (2-3cm) przy ścianie i mamy problem rozwiązany. A niestety jest jeszcze sporo "fachowców" na rynku, którzy o tym nie wiedzą i niesłusznie uważają to za błąd

    • @UcieczkazWarszawy
      @UcieczkazWarszawy  Před rokem +1

      Najgorsze (i zapewne normalne) w tym wszystkim jest to, ze wykonawcy patrzą na siebie i na własna wygodę oraz maksymalizację zysku, wiec nie należy polegać tylko na ich wiedzy i doświadczeniu. 😁.

    • @GeloXGelo
      @GeloXGelo Před rokem +1

      Wystarczy popytać jak robią fachowcy, w Warszawie jest dużo budów dużych bloków, podejść po kilku zapytać kierownika jak idzie kolejność prac? I powie! ☺ i wtedy upadnie błędna teoria hihi. Co do tego że wykonawcy patrzą na swoją wygodę i maksymalicję zysku każdy tak patrzy bo człowiek jest istotą myślącą, tu był błąd i tynkarz aby zamaskować błąd inwestora zamienił kolejność prac, mimo że jestem fachowcem stwierdzam że tu było to jedyne wyjście bo BHP można skręcić nogę na tych tunelach elektr. i to błędne myślenie bo są tacy co maksymalnie utrudniają sobie prace, a fachowiec robi tak żeby max nie przeszkadzać innym i najłatwiej to wykonać. No chyba że w domu pierwsze zmywamy podłogę a potem myjemy blaty i okna? Czy to ma sens? Nie! A czy można tak robić? Tak? Tu jest tak samo! Można tak robić ale chwalić się nie ma sensu bo nie ma tu żadnego ulepszającego pracę i system pomysłu.