Їхнема - Буша

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 7. 09. 2024
  • У далекому 13 столітті, коли місто Луцьк ще називали Лучеськом, серед численних боліт і великого валу стояли лишень дерев’яні укріплення. Литовський князь Дмитрій-Любарт зустрів і закохався у руську княжну, на ім'я Буша (Агрипіна). Її краса і мудрість полонили серце князя, і він вирішив зробити все можливе, щоб показати свою безмежну любов.
    Любарт вирішив збудувати для своєї коханої грандіозний замок. На знак сили свого кохання, він почав зводити фортецю з трьома величними вежами, які сполучалися одна з одною кам’яними мурами. Кожна з веж мала свою назву - "В’їзна" (або Любартова), "Владича" й "Стирова". Вежі символізували Віру, Надію та Любов, засвідчуючи нескінченність і щирість почуттів князя.
    Буша теж палко кохала Дмитрія-Любарта і мріяла побачити замок, що будувався для неї. Вона не бачила будівництва, але мріяла про майбутнє, яке вони проведуть разом у цьому замку. Проте доля була нещадною. У самий розпал робіт Буша тяжко захворіла. Лікарі, чаклуни, не могли допомогти, і княжна повільно згасала на очах у коханого.
    Любарт робив усе можливе, щоб знайти ліки для своєї дружини, звертався до найкращих знахарів та лікарів, але все було марно. Буша померла, так і не побачивши княжого подарунка. Її смерть стала страшним ударом для Дмитрія-Любарта. Він довго побивався за молодою дружиною, ночами блукав пустими залами недобудованого замку, носив квіти на її могилу і плакав у тиші.
    Попри свою скорботу, князь вирішив завершити будівництво замку. Він вважав це своєю останньою обіцянкою коханій Буші. Кожен камінь у стінах фортеці був свідком його страждань і незгасимого кохання. Замок став не лише символом сили й могутності, але й місцем, де вічно живе пам'ять про Бушу.
    Люди розповідали, що іноді вночі, коли місяць повний, можна побачити тінь князя Любарта, що йде до вежі, де він проводив багато часу, згадуючи свою кохану. Вважається, що його дух ніколи не покине цей замок, адже його серце залишилося там, де він колись кохав і втратив найважливіше у своєму житті.

Komentáře • 16

  • @Mlynarchuk
    @Mlynarchuk Před měsícem +2

    Файна пісня!

  • @olegsushchykua6147
    @olegsushchykua6147 Před měsícem +1

    Чудово, пане В. Продовжуй твори, музи тобі.

    • @jihnema
      @jihnema  Před měsícem +2

      Дякую пане "О"... Думаю на наступний тиждень "запалимо".😉😉

  • @user-hj6ro6ju3y
    @user-hj6ro6ju3y Před měsícem +2

    Стоятимуть віками! Тільки би наші гниди, внутрішні вороги, залишили у спокої

  • @rekianime
    @rekianime Před měsícem +1

    Ось Вам безкоштовний improvement:
    У старовинному Лучеську
    поміж полів, дощів і вітрів
    Князь любарт знайшов місце бажане
    фортецю звести він велів
    дерев'яні він мури позносив
    три вежі поставив у ряд
    Для Буші своєї княгині
    для неї наводив він лад
    Три вежі вражають своєю красою
    любові святий оберіг
    стоять вони досі, як стяг над водою
    ніхто зруйнувати не зміг

  • @rekianime
    @rekianime Před měsícem +1

    Чого не Буся її звать? Буся це актуально і сучасно

  • @stepan1860
    @stepan1860 Před měsícem +1

    Хіба бувають дерев'яні мури?

    • @jihnema
      @jihnema  Před měsícem +2

      Доброго дня. Я розумію про що йдеться. Можливо "мур" є словом асоціативне з вежею оборонного призначення і не потрібно його трактувати в буквальному сенсі? Можна було б спробувати його замінити, але думаю "дерав'яностовбуровозагостреноцільноколодовий паркан" буде звучати не так милозвучно. 😉😉 Хоча, у публікаціях я зустрічав і словосполучення "дерев'яний мур". Ось:
      facebook.com/photo.php?fbid=1328379267188794&id=153310481362351&set=a.159263220767077&locale=it_IT
      і у такому, змістовому поєднанні :
      kplavra.kyiv.ua/ua/node/170
      Вам дякую за коментар та уважність. 🍺🍺

  • @rekianime
    @rekianime Před měsícem +1

    А на рахунок пісні скажу, що фольк це дуже специфічний жанр, і пісні про Любарта мало кого цікавлять. Лірика не блискуча, більше схожа на якусь баладу з серіалу Відьмак польського, але не на польскому і не в таверні. Єдине, шо я чув з цього жанру цікаве, це була пісня гурту Мельница "Королевна". І гурту Возвращение "Пересмешник". Шведський до речі непоганий. Зазвичай фольк поєднують з роком. upd: це треба було зняти з паузи, щоб з'явився рок. Але занадто важкий. "Буша пішла у світ.... КращИй" Не побачивши замку свого. Любарт лив сльози на дУші важкО - це наголосовий капець у плоті.

    • @jihnema
      @jihnema  Před měsícem +3

      Дякую! Так, це все вузько-направлене, специфічне, не мас-маркет. Чому вирішили так? Тому що саме про Луцьк, про Волинь, "чогось такого" дуже мало, практично немає. Наш край багатий на історію, легенди, чутки... Як це все обіграти, то і "Відьмак", та "Ігри престолів" не будуть такими аж Топ. Тому пробуємо як вміємо, робимо не для хайпу чи грошів. Як комусь подобається, то велика дяка, не дарма що вигадували, старалися. Вам дякуємо за цікаві коментарі, та увагу. 🍺🍺

    • @user-yv1ny3xn7e
      @user-yv1ny3xn7e Před měsícem +2

      А мені сподобалося. Дуже. І рок не занадто важкий, повірте) Голос класний❤ А наголоси - ну можна їх змінити, якщо музика так просить

    • @jihnema
      @jihnema  Před měsícem +1

      Так, з наголосами у нас, часом біда. Співак (кличемо його Пилип), він іноземець, навіть іносвітець. Старається, але не завжди правильно виходить. Раз так скаже, інший раз тут виправиться, а в іншому місці лажане з наголосом. От так і боремося. Ще раз Вам дякуємо.

    • @rekianime
      @rekianime Před měsícem +1

      @@jihnema Справа не у співаку, хоча йому мої співчуття. Ця біда з наголосами трапляється тому, що для співання цього вірша потрібно ламати темп і звичні наголоси. Це свідчить про те, що вірш треба змінити, от і все. Приклад я в іншому коментарі залишив.

    • @user-yv1ny3xn7e
      @user-yv1ny3xn7e Před měsícem +2

      @@jihnema А співає українською) За це йому велика повага. Навіть і думки не було, що він іноземець. Акценту зовсім немає.