Монастирище Жашків конезавод і біопарк «Золотий фазан»

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 25. 08. 2024
  • В часи коли подорожувати кудись далеко немає ні можливості ні бажання, залишається здійснювати невеличкі локальні поїздки. Цього разу ми поїхали на захід Черкаської області. Насамперед, хотіли оглянути садибу Даховських в селі Леськове біля Монастирища, але не так сталося, як гадалося.
    А ще, той хто додивиться ролік до кінця довідається:
    - Де народилися батьки ізраїльського генерала і політика Моше Даяна?
    - Де встановлений перший в Україні пам’ятник Івану Богуну?
    - Де побачити гармоніку на якій грав сам отаман Нестор Махно?
    Так що приєднуйтесь і мандруйте з нами!!!!
    Жашків, Монастирище - що подивитися, подорож на автомобілі, визначні пам'ятки.
    Поки їхали 100 кілометрів зголодніли, тому в селі Гостра Могила ще Київської області зупинилися біля кафе «Оберіг».
    Солянка, Картопляне пюре з котлетою, свиняча відбивна, салат з помідорів коштували лише - 269 гривень. Все смачне і в достатній кількості.
    Далі ситі і задоволені в Жашкові вже Черкаської області повернули праворуч. Огляд міста залишили на наступний, а сьогодні попрямували в Долинку оглянути палац Бидловських початку минулого століття. Зараз споруда в приватній власності. Коли ми збирали яблука в саду, під’їхав сам власник і чемно запитав, що ми тут шукаємо. Він не мав нічого проти з’йомок і перебування сторонніх на його територій. Власник пояснив, якби палац і далі залишався без господаря, його б вже давно селяни розтягли на цеглу, а так він підтримується в більш-менш пристойному стані.
    А на виїзді з села раптово побачили ставок з лебедями. Такої величезної кількості птахів ми не бачили навіть в Межигір’ї Януковича.
    З Долинки 10 кілометрів їдемо до Цибуліва. Праворуч дороги побачили великий будинок з баштою. За одними даними - це була контора цукрозаводу, за іншими - якась школа. Біля будинку ретельно складена цегла, тому подумали, що споруду селяни розбирають на власні потреби. Але з іншого боку все виглядало набагато пристойніше.
    Від Цибулева до колишньго райцентру Монастирища лише 10 кілометрів. Найвідомішою пам’яткою міста є костел 1853 року,
    переобладнаний в будинок культури. Консекрацію (освячення) костелу здійснив 1856 року єпископ Луцько-Житомирський Каспер Боровський. Можна лише уявляти, як він виглядав із вежею-дзвіницею. Нині в боковому приміщенні облаштовано каплицю.
    Неподалік стоїть пам’ятник Івану Богуну. На інформаційній табличці читаємо: «Іван Богун - український і військовий державний діяч, козацький полковник часу Хмельниччини, прославлений герой національно-визвольної війни 1648-1657 років. Подільський, кальницький і паволоцький полковник. Під його проводом було зупинено наступ польсько-шляхетських військ у бою під Монастиришем у 1653 році. Далі цитата: «Пошли нам Боже вірних Богунів, козацької душі, снаги і вроди. Щоб в них була опора наших днів, а стрій козацький не лишень для моди», і підпис - Євгенія Лещук. «Вранішня молитва».
    В Конельських Хуторах зупинилися біля церкви Дмитра Солунського 1833 року. Нічого цікавого, спеціально заїздити не варто. Ще тут є садиба поміщика Галандзовського 1913 року (колишній дитсадок), але його шукати не стали, а оглянули красивий будинок якогось веселого селянина
    Їдемо в бік Києва. На вказівнику повертаємо праворуч. Жашківський кінний завод створений в 1999 році. Як сказано на їхньому сайті, партнерами ЖКЗ є фахівці Вестфальського кіного союзу, які щорічно видають документи про походження лошат. Також тут є готель, ресторан, боулінг, баня, дитяча кімната. Площа закладу становить понад 300 гектарів.
    На рецепшені придбали квитки на екскурсію по заводу і підніс з конем, який можна вважати витвором мистецтва. Він прикрасить одну із стін нашого будинку. Поки годину чекали на початок екскурсії випили каву з цигаркою і оглянули порожні трибуни з манежем. Цікаво, що під час змагань вхід сюди абсолютно безкоштовний.
    Погруддя встановили в жовтні 1985 року. Автор - уродженець Жашкова Яків Денисович Красножон.
    Від пам’ятника попрямували до єдиного в України музею гармоніки з надією пограти на музичному інструменті отамана Нестора Махна. Заснував музей заслужений діяч культури України Іван Сухий. За його словами, гармоніку Махна знайшли у селі Крутьки Золотоніського району Черкащини, де отаман влаштовував погроми євреїв. А коли прийшла Чапаєвська дивізія, свою гармошку лишив у селі.
    В інтернеті вичитали, що в Жашкові народилися батьки ізраїльського генерала Моше Даяна - Шмуель Китайгородський і Двора Затуловська. Це про нього співав Висоцький:
    В музей навряд чи розкажуть, що в Жашкові також народилася громадська активістка, колишній депутат парламенту Світлана Заліщук, відома тісною співпрацею з відомим політиком часів Ющенка Олегом Рибачуком.

Komentáře • 4

  • @user-vb4ve9ml9q
    @user-vb4ve9ml9q Před 5 měsíci

    Одна з найкращих подорожей! Дякую!
    Лебеді у такій кількості - це дещо! Фарширована риба виглядала дуже апетино, як і помідори.
    Заплечничок-бичок зачьотний, давно з нього прикалуюсь.) Невже він функціональний?
    Одним словом: МОЛОДЦІ!

    • @Kruhlyk-cruise
      @Kruhlyk-cruise  Před 5 měsíci

      Ми рюкзак називаємо "корова". Він дуже зручний. Влазить гаманець, паспорт и літр пепсі, та термос з кофе. А найкращі подорожі ще попереду.

  • @seselychkuharskiy6614
    @seselychkuharskiy6614 Před 6 měsíci +1

    Молодці !!!