Köszörű korong szabályozás , segítség pl ( Parkside PDOS 200 W )

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 16. 05. 2020
  • Köszörű korong szabályozás , a videó alapját egy családtag által vásárolt Parkside köszörű adta , Aminek elmondás szerint annyira üt a köve hogy fél használni. Ebben a videóban láthatjátok mi a megoldás a problémára.

Komentáře • 25

  • @laszlocsapo3279
    @laszlocsapo3279 Před 3 lety +1

    Szega Zoli, köszi a videódat, nagyon hasznos volt ez is.
    Pont a múlt héten voltam a LIDL-ben és láttam a kettős köszörűjüket a polcon. Egyik doboz már ki volt bontva így megnéztem. Elég egyszerű kivitel, nem csodálom hogy vannak vele problémák. Egyedül az ára volt az ami megfelelő (szerintem sokan amiatt is veszik a Parkside eszközöket). Én el is határoztam ha majd egyszer akkor majd rászánok egy kis zsetont és én is olyat veszek aminek az egyik fele hagyományos köszörű, a másik fele lassú fordulatú vizes késélezős. Persze nagyon profi kivitelűben sem érdemes gondolkodni, mert azok meg 50k felett kezdődnek és határ a csillagos ég - annyit meg nem használom.

  • @SzamBacsi
    @SzamBacsi Před měsícem

    ez is lehetne iskolában technikaórán... és akkor amikor meveszi a lidliben, nem fogja összecsinálni magát, hogy "rosszul jár", hanem be tudja állítani
    de a sok fszság fontosabb...
    köszi szépen!!

  • @C.h.r.i.s.t.m.a.s
    @C.h.r.i.s.t.m.a.s Před 3 lety

    Üdvözlöm Zoltán!
    Bocs ha rossz a kérdés, ha én egy vascsövet tele öntenék keményre kevert betonnal, az is megfelelne köszörű szabályzónak?

  • @arpadsimon4246
    @arpadsimon4246 Před 3 lety +1

    Kemény anyag oszt jól van :) kézzel, precízen?

  • @jozseffutaki371
    @jozseffutaki371 Před 4 lety +1

    @
    Zoltán Borsodi Kedves Zoltán, köszönet a bemutatóért. Kitért a végén a legkényesebb problémához, ugyanis sajnos oldalirányú ütés is létezik és ez is rázza a gépet, a csapágyakat, valamint a követ is. Üzletben vettem egy vizes vésőköszörűt, aminek az egyik köve ráadásul lassan forog, hogy a gyalukést ne lágyítsa ki. Mindkét fajta ütés fennáll. Már régóta nem tudom emiatt használni a drágán megvett gépet.
    Lassú fordulaton is működik ez a rudas szabályzó? Mit szoktak csinálni az oldalirányú ütéssel? Köszönöm, ha válaszolna.

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 4 lety

      Lasú fordulatú szabályzáshoz szerintem nem lesz jó , oda inkább gyémánt szemcsés szabályozó vagy kőlehúzó kellene. Ötleteim lennének hogy álljak neki , de jó lenne tudni a kő tulajdonságait és a gép típusát. Oldal irányú szabályozás hagyományos kézi köszörűkorongnál nem javasolt kőrobbanás veszélye miatt , alapvetően ezeken a gépeken a kő palást felületével kell dolgozni. Ha túlságosan nagy az oldalirányú ütés akkor inkább korongot kell cserélni.

    • @jozseffutaki371
      @jozseffutaki371 Před 4 lety

      @@ZoltanBorsoDiY Akkor itt egyértelműen az üzletek és a gyártó (természetesen nyugati márkanév alatti kínai) felelőssége áll fenn: hogyan lehet balesetveszélyes és használhatatlan köszörűgépeket jó pénzért (17.000Ft) eladni? A gyári köszörűket mindig szabályozatlanul, sőt oldalirányú ütéssel szokták eladni? Köszönöm a válaszát, sajnos nem jutottam előbbre. Itt vidéken nem fogok embert találni, aki egy vadonatúj köszörűgép gyári trehányságait helyrehozná. Egyáltalán - szabadna oldalirányú ütéssel vadonatúj gépet eladni? Sajnos, a garanciám már rég lejárt, ott porosodik a gépem.

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 4 lety

      Pontosan milyen gépről van szó? És melyik megyében lakik?

    • @jozseffutaki371
      @jozseffutaki371 Před 4 lety

      @@ZoltanBorsoDiY Obi-ban vásároltam, WorkZone márka, Pest megyében. Szerintem nem szabadna gyárilag szabályozatlan, excentrikus köszörűket eladni. De sajnos a szalagfűrészeket is így adják el, aztán vagy meg tudja javítani a szerencsétlen vevő, vagy nem.
      www.uni-max.hu/termekek/csiszolas-es-homokszoras/csiszolas/koszorugepek/ketkorongos-koszorugepek/asztali-koszoru-lassu-tarcsaval?wdph=on&gclid=EAIaIQobChMI_-ewvcDi6QIVGp7VCh3pLQt4EAQYBCABEgI3IvD_BwE

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 4 lety

      @@jozseffutaki371 sajnos nem rendelkezik gyári támasszal a gép , de itt egy példa mire gondolok : www.pankaandpietro.hu/termek/tartozek-tiger-2000-tiger-2500 , egy hasonló támaszt vagy állványt kellene szerkeszteni hozzá , a 7.képen pedig a kő szabályzást mutatja . Itt pedig egy másik példa www.szerszamoutlet.hu/index.php?kat=572&id=61119. Szabályzásra pl. keményfém esztergakés lenne alkalmas, és kis fogásvétellel ( szerintem 0.5 mm ) lehetne nekiállni. Ezeknél a köszörűknél fontos hogy nem szabad vizet hagyni a tárolóban , mert a kő egyoldalasan felszívja és tojásos lesz ami már kiszáradás után sem áll vissza.

  • @ha4zoli
    @ha4zoli Před 2 lety

    Kedves Zoltan! Masik koszorukoronggal hogyan lesz a targyasztallal parhuzamos a ko palastfelülete?

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 2 lety

      🙂 a felhasználó ügyességén múlik, nem lehetetlen

    • @ha4zoli
      @ha4zoli Před 2 lety

      @@ZoltanBorsoDiY Mármint hogy "legördíted" a paláston, nem csak szemből nyomod hozzá?

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 2 lety

      Nem csak szemből nyomom hozzá, a kör alakú szabályozó követ forgatom, meg jobbra balra is mozgatom. De voltak törött köszörű köveim is azokat jobbra -balra mozgatva toltam neki szemből a szabályozandó korongnak. Az oldalát nem szabályozom, mert az oldalról megfeszített köszörű korong robbanásához vezethet, és kiegyensúlyozatlanság miatt további rezgések jöhetnek elő. Elméletileg a köszörű korong oldalán nem szokás dolgozni, de pl. kézi gyalu kését én is ott szoktam, na ezeknél a táncoló köveknél az felejtős.

    • @ha4zoli
      @ha4zoli Před 2 lety

      @@ZoltanBorsoDiY Köszi, most már értem! Ez a jelenet nem látszik jól a videódban. Hogy melyik kőnél melyik a keményebb azt mi alapján tudom meghatározni? Az még megvan suliból hogy maga a kő anyaga és a kötőanyag keménysége eltérő, de semmi jó táblázatot nem találok ahol ez le lenne írva, akár a kövek színével, akár a típusában a betűkombinációkkal.

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před 2 lety

      @@ha4zoli hirtelen ezt találtam szerintem az 5.-oldaltól választ fogsz kapni a felmerülő kérdésekre:
      www.nive.hu/Downloads/Szakkepzesi_dokumentumok/Bemeneti_kompetenciak_meresi_ertekelesi_eszkozrendszerenek_kialakitasa/5_0111_021_101030.pdf
      Ha ismert a gyártó érdemes utánanézni a jelölési rendszernek mit használ.

  • @kgjozsef
    @kgjozsef Před 3 lety +2

    én gyemant ruddal szoktam

  • @adamsindler532
    @adamsindler532 Před rokem

    Már bocsánat de ez ìgy semmi! Köszörű korongot eszterga gép segítségével lehet szabályozni!! Szabad kézzel ezt picit jobbá tudod tenni de ez ìgy cigány munka nagyon!!! Apám kezét eltörte volna a mestere ha ìgy szabadkézzel csinált volna bármit😂😂

    • @ZoltanBorsoDiY
      @ZoltanBorsoDiY  Před rokem

      Esztergával? Olyant még nem láttam , de nyilván nem lehetetlen.