Jak si říct o vyšší plat? Mějte připravené argumenty, radí personalista Martin Ježek

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 01. 2018
  • Chcete si polepšit v práci? Nikdy na to nebyla lepší chvíle než právě teď. I to v rozhovoru s Lucií Výbornou říká zkušený personalista Martin Ježek. „Nabídka nových pozic je dnes skutečně široká,” dodává.
    www.rozhlas.cz/radiozurnal/hos...
    Odebírejte kanál Českého rozhlasu Radiožurnál: rozhl.as/odebirej?
    Webové stránky Radiožurnálu: www.rozhlas.cz/radiozurnal

Komentáře • 11

  • @tatinekmstitel9949
    @tatinekmstitel9949 Před 5 lety +1

    Moje drahá polovička mi sdělila, že mám v rozkroku JEŽKA. Podíval jsem se tam, ale Martina jsem tam nenašel.

  •  Před 4 lety +2

    Sorry, ale takhle to nefunguje! Říct při vyjednávání o platu větu "Tak já půjdu jinde", což daný personalista zmínil dvakrát, je vydírání a člověk se tak u nadrizeneho shodi. Jde to rict tuctem jinych zpusobu, ale tohle je jen ukazka, jak se pohrbít. Je videt, ze dany personalista vubec nechape, jak rozhovory o platu šéf kontra zaměstnanec fungují. Z tohoto mají pak profit jen personalni agentury, ktere sezenou danemu nove misto, protoze je vyhozen. Ale tohle se rovna trisknuti dveri a odchodu. O plat se rika jinak, co clovek udelal, jestli je firma spokojena atd a pak se da treba naznacit, ze jinde je plat vetsi. Ale rict "Jestli mi nepridas tak pujdu" = pro managera v prekladu "Jsem neolajalni a jdu jen za platem a firma je mi ukradena", navic to svadi diky zbytecne dramatizaci, protoze dane tema neni fajn ani pro zamestnance ani pro managera, aby odpovedel "Tak jdi..." :). Neni fakt duvod takto bouchat dvermi. Bud chci zvysit plat a pak zadam nejak rozumne a s citem a kdyz uz chci odejit tak decentne, at se muzu treba vratit... Tohle video je onicem, je to jen pohled dohazovacich agentur ve stylu, lidi mente tvrde praci a vyjednavejte hrubě o platu. Pak se tak ale i k nim bude firma chovat...

  • @jarzadragon4272
    @jarzadragon4272 Před rokem

    Slušné jednání a argumenty mnohokrát nefungují, hodně to ovlivňuje to, že majitelé/jednatelé mají v hlavě svou tabulku jak za kterou práci platit, což je pochopitelné, ale často nevyhodnotí schopnosti i po několika letech toho svého zaměstnance a drží se té své představy, častokrát jsem musel kvůli tomu měnit i zaměstnání a se stěhováním bůhví kam. Dobře se to poslouchá, ale více znám ty skutečnosti, že zaměstnavatelé nedokáží často naslouchat a zažil jsem i to, že když jsem odešel, po čase mne sami volali, bohužel dvakrát do jedné řeky nevstoupím.

  • @Francesco-wc1pw
    @Francesco-wc1pw Před 6 lety

    éééééééééé

  • @nataliakropackova5712
    @nataliakropackova5712 Před 2 lety

    Argumenty nefunguji😂

  • @adamkonrad
    @adamkonrad Před 6 lety +2

    Tvrzení, že formální vzdělání znamená čím dál méně je naprostý nesmysl.

    • @petrkorunka8982
      @petrkorunka8982 Před 5 lety +3

      Myslím, že v tom má pan Ježek pravdu. Mít dneska maturitu je už skoro k ničemu. Jelikož úroveň těchto zkoušek a vzdělání klesá. Toto se pomalu začíná dít i na vysokých školách...za několik let už bude k ničemu i titul. Je třeba skutečně něco umět a také mít chuť se učit dále a přizpůsobovat se podmínkám trhu práce. Domění, že škola (se současným vzdělávacím systémem a osnovami) vás připraví na další zbytek života je iluze...

    • @rostislavgramskopf4648
      @rostislavgramskopf4648 Před 4 lety +1

      @@petrkorunka8982 Doplňte si vzdělání. Uvažovat o vzdělání jen vzhledem k trhu práce není vzdělání ale kvalifikace. Vzdělání je (bohudíky) úplně o něčem jiném.

    • @jarzadragon4272
      @jarzadragon4272 Před rokem

      Formální vzdělání, zkušenosti a praxe je sice základ, ale mnohokrát to není dost. Já si například při práci dodělával sám pro sebe za své peníze 2 vysoké školy a to i s výhledem, že budu pro firmu kvalifikovanější, že budu mít i více té teorie pro danou vykonávanou práci, kde jsem měl i několikaletou praxi získanou poctivou prací a samovzděláváním, přesto skoro mám pocit, že snad musím žebrat o zohlednění toho, že jsem pro to i něco dobrého udělal. Jedinou mou odměnou je dobrý pocit, že jsem to absolvoval, ale tituly mi nikdy nebyly ve skutečnosti k ničemu, spíše jsem je ani nesděloval, protože to často zaměstnavatele ani nezajímalo a neuměl to vyhodnotit jak pro svůj podnik, že by to mohlo být přínosem. Takže formální vzdělání podpořené i již získanou praxí je tak nějak k ničemu a vůbec se nedivím mladým absolventům, že bez té praxe se jim dost těžko začíná a faktem je i to, že se spousta lidí se veze a vylézá po zádech zkušenějších a bohužel jim to vychází. Pamatuji si první dny co jsem začal před 36 lety pracovat, byl jsem zelenáč, pak přišly 2 roky vojny a začínal jsem od 0, ale hlavně si pamatuji, že člověk musel nejdříve něco dokázat poctivou prací a snahou. Dnes Vás dokáže podběhnou i stejný elév jako já tenkrát bez praxe a zkušeností a dokonce i s nižším vzděláním - formální/neformální je skutečně jen slovo, praxe bývá často jiná a personální agentury je třeba hodně přebírat a HLEDAT, práci nedokáží často správně zprostředkovat ani ony.

  • @lukasprikryl2602
    @lukasprikryl2602 Před 4 lety

    bla bla bla.....o ničem. Nic jsem se nedozvěděl.

  • @tofak5710
    @tofak5710 Před 2 lety

    Slabe, skoda casu, o vsetkom a o nicom. Nazov vobec nekoresponduje s preberanymi temami. 12/2021 neaktualne.