Škoda Auto Dolní Morava - 8. 6. 2024

• čas přidán 10. 06. 2024
  • Škoda Auto Dolní Morava: skvělé výkony a neopakovatelná atmosféra
    Pod vrcholem Králického Sněžníku se v sobotu 8. června uskutečnil čtvrtý podnik cyklistického seriálu Prima CUP, který přilákal nadšené bikery i nejlepší české maratonce.
    Bonusem celého dne bylo slunečné počasí, což jen podtrhlo skvělou závodní atmosféru.
    Závod Škoda Auto Dolní Morava nabídl tři trasy různé délky a náročnosti. Nejdelší trasa A o délce 89 km splňovala světové standardy maratonských závodů a byla prestižní událostí v kalendáři Mezinárodní cyklistické unie. Na startu se sešli nejlepší cyklisté, což slibovalo napínavé souboje a skvělé výkony.
    Vítězem nejprestižnější trasy se stal Filip Adel z týmu Superior Team s časem 4:31:09. Druhé místo obsadil Tomáš Višňovský z MTBiker Teamu, který zaostal o 3 minuty a 35 sekund. Třetí příčku vybojoval polský závodník Karo Rożek z Global Orbea MTB Teamu s časem 4:36:01.
    Ženskou kategorii na trase A ovládla Milena Kalašová z týmu K3 Performance s časem 5:04:22, následovaná polskými reprezentantkami Aleksandrou Andrzejewskou z týmu Global Orbea MTB Team a Michalinou Ziółkowskou z Czasnarower.pl.
    Střední trasa B o délce 56 km byla určena zejména pro amatérské jezdce. Vítězem mužské kategorie se stal Jiří Havlík z CykloMira Wallachian Racing s časem 2:54:49. Mezi ženami triumfovala Anna Ryndová s časem 3:45:10.
    Nejkratší trasa C o délce 17 km byla ideální volbou pro rodiny s dětmi a méně zkušené cyklisty. Nejrychlejším mužem se stal Ondřej Klimeček z Rexonix Kovo Praha s časem 00:51:53. V ženské kategorii se nejlépe umístila Anna Malá z TJ Sokol Horní Jelení s časem 00:57:20.
    Všechny trasy nabídly závodníkům nádherné panoramatické výhledy na Králický Sněžník a okolní krajinu. Závodníci se mohli těšit také na průjezd kolem nejdelšího pěšího visutého mostu na světě Sky Bridge 721 a pohled na Stezku v oblacích. Tyto i další atrakce, jako Trail park, Fun park, Mamutíkův vodní park a nejdelší bobová dráha v Česku, zpestřily závodní víkend a nabídly zábavu celým rodinám.
    Na své si přišly také děti. Děti si kromě závodního programu mohly vyzkoušet dětské dopravní hřiště od Škoda Auto včetně cyklistického simulátoru.
    Seriál Prima CUP pokračuje již 15. června závodem ČEZ Sázava, kde se sejde několik stovek bikerů, aby společně odstartovaly 24. ročník této MTB klasiky. Jeden z nejznámějších MTB závodů u nás nabízí osvědčené trasy, které baví nejen sportovním zážitkem, ale i nezapomenutelnými výhledy.