Перевіряємо ЄМНІСТЬ акумуляторів. РЕАЛЬНИЙ ТЕСТ. Акумулятори: WET, AGM, GEL

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 8. 09. 2024
  • topmaxavto.com.ua/
    / topmaxavto
    / topmaxavto
    Перевіряємо ємність трьох різних акумуляторів: мокрий автомобільний, AGM автомобільний і GEL стаціонарний\тяговий. В якому більше ємності?
    Music___________________________________________________________________
    Midnight - Mehul Choudhary
    / mehulchoudhary
    Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
    Free Download / Stream: bit.ly/48g5hKo
    Music promoted by Audio Library bit.ly/41sLGVg
    _________________________________________________________________________
    #акумулятор #аккумулятор #agm #акб #gel #wet

Komentáře • 606

  • @MrSysopik
    @MrSysopik Před měsícem +16

    Щодо ємності відео позитивне, можна використовувати як в певному плані навчальне. Щодо блекаутів з зарядкою 3-4 рази в день, по 4 на 4 години, то вам не допоможе ні гель, не агм, не стартерник. Тільки літій зможе повністю працювати ближче до максимума. У всіх кислотних буде хронічний недозаряд. Гель не панацея, при дуже нечастих відключеннях, десь раз у кілька днів, він звісно протягне довше всіх, але це так собі заспокійливе. Я користуюся кількома вантажними з 22 року, всі живі. Чому вони живі, хоч і мали вже всі піти на утіль? Секрет простий: навантаження акумулятора повинно бути до 10% від ємності (розрахунок 120-200 ватт на один 190А) щоб розряд був щадний і бережний, сила заряду до 20% від ємності, бажано 14.7-15.0 вольтаж зарядки (щоб електроліт перемішувався) і запас по кількості акумуляторів, щоб інвертор з плановим навантаженям, за планові години відключення, висадив акумулятор не більше як 30%-40% від показнику. Тоді навіть 2-3 мокрі вантажні (де товстіші пластини) тот один гель розкатають тупо ємністю і матимуть великий запас, хоча по ціні гель буде якраз як ті всі разом узяті. PS. І да, забудьте про мокрі акумулятори менше як 140А, там пластини тонкі і не підходять для резервного живлення ні в якому виді. Мінімум 140-190А, краще 200-240А, там вже пластини більш менше витримають щось. І так це підійде лиш там, де є хоч якась мінімальна вентиляція. Водню виділяеться там мізер, але в закритому просторі їх краще не користувати.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякуємо, приємно що відео сподобалось. Так, свинцеві акб будь якої форми електроліту при щоденних високих навантаженнях не сильно і врятують. Але поки лишаються простим та доступним варіантом то будуть використовуватись. І дійсно якщо давати помірне навантаження і ретельно заряджати то доволі непогано і працюють

    • @user-ni4sh1fh5q
      @user-ni4sh1fh5q Před měsícem

      Згідний зі сказаним в тому випадку, якщо мова йде про акуми з кальцієвою технологією ( на рахунок напруги заряду)

    • @СебастьянБарейро
      @СебастьянБарейро Před měsícem +2

      Согласен. Жаль что поздно заметил стартерные аккумы для грузовых авто с ёмкостью 180-225 Ач.
      Накупил обычных 60, 75, 100. Всем доволен с 22-года. Советую пользоваться инлайн ИБП, и зарядка и разрядка - все автоматизировано. Сейчас дополнительно купил две Варты 100Ач. Пока стоят в запасе. Готовлюсь к зиме.

    • @mister_em
      @mister_em Před měsícem

      @@СебастьянБарейро ви їх заряджаєте у приміщенні? не сильно"коптять"?

    • @СебастьянБарейро
      @СебастьянБарейро Před měsícem

      @@mister_em на кухне. Вообще незаметно. Хотя я аллергик. Ток не превышайте 0.1С и напряжение, выше 14,2В.

  • @sergeypawlyshyn5353
    @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem +23

    На сьогодні це дуже актуальне практичне відео.
    Комусь потрібен гель принципово, а хтось хоче мати максимум можливостей за мінімум грошей.
    Дякую за працю.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Дякую за адекватну реакцію))

    • @vladsol2009
      @vladsol2009 Před měsícem +3

      От дуже актуально було б перевірити, скільки циклив розряду в нуль (1.76 на банку - 1.6 на банку) проживе той чи інший аккум. Якщо порівнювати гелеві і AGM, то кількість циклів (з втратою 40% ємності) при такому розряді у гелевих більше.
      Стартерні, 100А*г, в такому режимі за декілька місяців помирають повністю (ну, типу, з повного заряду залишається до 5А*г ємності)

    • @_ZUBR_
      @_ZUBR_ Před měsícem +1

      @@vladsol2009 Не треба так огульно про стартерні. Моя старенька сотка уже другий рік вивозить на собі блекаути і постійно в режимі від повного заряду до повного розряду. Просто вони потребують правильнго повного заряду, щоб не деградували пластини. А більшість користувачів їх просто ставлять на якусь автоматичну зарядку та й усе. В такому режимі батарея більш чим на 75% не заряджається і пластини деградують.
      Саме тому і придумали наступне покоління батарей - AGM і Гель, вони стійкіше переносять таке поводження з ними.

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem +1

      @@vladsol2009 я юзаю стартерний акумулятор Веста 2018 року, 4 роки на автомобілі, потім взимку 22/23 кожен день три цикла. І цьогоріч вже циклів 20. Але треба соблюдати правила заряду АКБ. Притому коли я знімав його з авто у листопаді 22, акум віддавав лише 15 АГ, а після пару сотень циклів почав віддавати раза в три більше.

    • @DenisKolesnik
      @DenisKolesnik Před měsícem

      ​​@@_ZUBR_ як виконати цей правильний заряд? Дякую!

  • @pa2005ful
    @pa2005ful Před měsícem +3

    Видео зачётное. Хоть и знал , что гелевые и агм, на 95% маркетинг, а по сути те же свинцово-кислотные. С дпоонительными недостатками, на фоне маленьких фишек.
    С январая 2023 оба блекаута сижу на двух varta 60 ah, в паралели. Ниже 12В не разряжаю. Как отдавали, так и отдают 60 А с 12,8 до 12 В. Циклы не считал, но примерно 250~300.
    Удачи и скорейшего мира.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую! Непогано батареї тримаються і реальні факти здаються дуже дивними для тих хто вважає що кислотник це буквально 20-30 циклів.

    • @rikzbodnik4534
      @rikzbodnik4534 Před měsícem

      Це не так. Свинцево-кислотний рідинний на малих струмах не зможе протягнути стільки часу, скільки протягне гелевий. І навпаки - гелевий не зможе видати високий струм, в порівнянні з рідинним. Це як спринтер та марафонець. А AGM між ними десь посерединці.

  • @yevhenbieliaiev1065
    @yevhenbieliaiev1065 Před měsícem +6

    Одним з вирішальних відео яке спонукало до вибору звичайного кислотника є Ваше відео з обслуговування 140аг вести, у якої зменьшення ресурсу за 1,5 року склало 15%. Так, розумію що ресурс "кислоти" буде значно менший, але питання ціни в деяких випадкає є вирішальним. Дякую, вам хлопці, за ваш корисний контент.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Приємно що відео які робимо виявляються корисними, це і є основною ціллю ведення каналу. Так, доволі часто використання стартерної акб залежить від її вартості, це вимушений захід. Ситуація нажаль така що любе рішення це рішення. І як бачите при належній експлуатації показники досить пристойні.

    • @alexs6792
      @alexs6792 Před měsícem +2

      тільки не забувайте інколи трясти той кислотник, бо в авто постійна тряска запобігає випаданню осаду сульфатів у кислоті.

  • @ITshnikBro
    @ITshnikBro Před měsícem +9

    Де розрядка вищими струмами? На резерві, зазвичай, немає таких струмів, так як жарять інверторами, що споживають від 200вт (від 15 ампер). Там далі буде ще більше усугублятись показник мокрого. Тому висновку ви не надали людям, що всетаки гель і резервні акуми це вибір краще, але за ціну топового свинцю вже набагато-багато-багато краще взяти літій залізо фосфат (LiFePo4).
    Вцілому, подяка і за це порівняння!

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      А що покаже один розряд високим струмом? На нових акб? Нічого конкретного. Відео було не про це а про міф що в гелі більше ємності. Те про що ви запитуєте то зовсім інша тема і інший довгий і важковиконуваний тест.

    • @ITshnikBro
      @ITshnikBro Před měsícem +1

      @@akb.kramnyca те про що я запитую, деякі виробники гелю пишуть прямо на акумуляторі. Типу при 20годинному розряді 100% ємності, при 6годинному 60% і тд.
      Електростартер споживає сотні ампер при запуску двигуна, але такими струмами він покрутить набагато меньше часу, тобто ампер години вже будуть не ті що на етикетці. Це теж не вірний тест за вашими словами?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Вірний. При різному навантаженні буде видавати різну ємність. Тому і в відео є два види розряду. +осквльки малим струмом розряд був нестабільним, тому і зробили стандартним 20ти годинним. Мені здається цього зараз достатньо

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem +4

      Треба ще й на ціну питання дивитись.
      1 гель = 3 Форсам (або 300 АГ)
      1 АГМ Фіам = 2 Форсам (або 200АГ).
      І це вже питання, за ті гроші мати 1 кВт*год ємності або 3 кВт*год.

    • @ITshnikBro
      @ITshnikBro Před měsícem

      @@sergeypawlyshyn5353 додайте у вашу формулу по кіловатам кількість циклі і зменшення ємності за кожним циклом

  • @oleksandryefymenko4099
    @oleksandryefymenko4099 Před měsícem +6

    Дуже корисні приклади,дякую за таку працю. Корисний робите контент в наш час..

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякую вам, приємно що наші відео вам подобаються

  • @user-sv4fu3ik3c
    @user-sv4fu3ik3c Před měsícem +8

    дякую за відео, знаю, шо це було б дуже трудозатратно, але було б цікаво, якщо взяти ці три акумулятори і провести 10 циклів повного розряду струмом в 5А) От такого дійсно ніде не знайдеш на просторах ютуба, а саме це є максимально цікавим, наскільки будуть відрізнятися показники після глибоких розрядів, чи дійсно гелеві чи agm краще будуть себе почувати після такого

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Була думка, є в планах... але з відключеннями і перегрівами важко виконати таку задачу зараз.

    • @user-sv4fu3ik3c
      @user-sv4fu3ik3c Před měsícem

      @@akb.kramnyca, це так, я як свої акумулятори ганяв, то підключав нано-20 через дбж) бо по інакшому складно шось там навідновлювати)

    • @user-zj3dt2wh9q
      @user-zj3dt2wh9q Před měsícem +1

      ​@@akb.kramnyca акумулятор + інвертор і відключення не страшні, тим більше у вас їх не мало) А з перегрівами так, проблема

    • @End__of__time
      @End__of__time Před měsícem +2

      @@akb.kramnyca Перегрів можна вирішити додатковим охолодженням, поставити над кожним нано сильний вентилятор на великих обертах і думаю буде все ок, а краще зробити підставку з потужним вентелем і на підставку ставити нано, щоби повітря видувалося вверх, але це все потрібно так зробити щоби і боки теж охолоджувалися разом з низом, по фізиці краще вверх, гаряче повітря піднімається вверх, або при розрядці потрогайте з якого боку найгарячіше і туди направте потужний вентилятор

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Ми відверто кажучи такі конструкції городили для охолодження і вентиляції… вентилятор працював і не один, затискали додатково в алюмінієві рамки, і все одно дуже висока була температура, довелось перевозити все що можна в інше місце і там так само готувати всі обдуви та забезпечувати безперебійне живлення. Мороки трохи було

  • @vladirator
    @vladirator Před 12 dny +3

    Доброго дня. Идея вам для возможного ролика. На просторах ютуба ( та и вообще везде) нет ресурсного теста аккумуляторов. Лично я хотел бы увидеть тест кальциевого акб. Например разряд до 50%, потом заряд, циклов через 50-60 замер ёмкости. а также второй акб с разрядом до 100%, потом заряд. Только разряжать мощностью ближе к реальной, 100-200 ватт. Сколько бы вы развеяли (или подтвердили) мифов об использовании наливных акб в системах резервного питания. Понимаю что будет долго, но возможно оно того стоит. Можно делать ролик к каждому замеру ёмкости (с комментариями). Дякую, Слава Україні.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před 11 dny +2

      От прям цікаво вийшло... Але саме це ми зараз і робимо)) по 20 циклів на кожен акумулятор. 40 днів тест на один акумулятор. Гель, агм і наливний. 16А розряд і 10А заряд. Навіть голосування було на каналі...

  • @MrTargetSan
    @MrTargetSan Před měsícem +6

    Чи є у вас в планах огляди на LiFePO та ДБЖ, що вміють з ними нормально працювати?
    Чи ви спеціалізуєтесь виключно на автомобільних?
    Дякую

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Нема в планах. То зовсім інший тип акумуляторів. Наш профіль кислотні.

  • @jbnrusnya_should_be_punished
    @jbnrusnya_should_be_punished Před měsícem +6

    Претензії до тестера необґгрунтовані. Бо він - тестер стартерних батарей, не усіх інших. Тому і показники можуть гуляти і так, йому видніше, бо в нього закладені параметри від сих до сих, і якщо він "бачить" що вони не "б'ються", то він чесно і "каже", що вони НЕ дотягують до заявлених. Єдина в мене до них реальна претензія що вони часто розраховані на самий ширпотреб і коли я мав 200ку стартерну, то в ньому не було такого, струм >1000A він навіть не розрахований показувати згідно ємності, а у АКБ на етикетці було заявлено 1300А.

    • @mychannel-yq7dj
      @mychannel-yq7dj Před měsícem +1

      Та мені цей тіп написав що вони "по даташитам не працюють", назва канала і ціна на гель у відосі все за себе каже, тут шукають лохів.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +3

      По перше я не тіп, а просив спілкуватись культурно на ви. Бо мені здається що по вашому спілкуванню тіп це саме ви. Якщо подобаюттся даташити, то це ваша справа. У нас був розряд в 20ти годинному періоді, якщо вам невідома різниця, то просто запитайте. Ну і останнє, я вас просто в блок кину якщо спілкування не вийде на цивілізований рівень і всі ваші повідомлення з образами пропадуть даром.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +5

      Просто за тестери наболіло і там більше емоції зіграли. Все що ви описали правильно, але лбди накупляють ці тестери і часто якщо не видає 100% то це відмова від акб і все таке інше. Будь які пояснення при цьому сприймаються як напарювання чи щось таке

    • @HajAl
      @HajAl Před měsícem

      ​@@mychannel-yq7djТи що з лісу вискочив , спілкуватись навчись !!!!

  • @sashagrivenko4165
    @sashagrivenko4165 Před měsícem +3

    Дякую,порадували якістю української АКБ,купив собі два точно таких,поставив в паралель,працюють.Не захотів купляти дорогий акум бо може він і не потрібен буде а гроші викинеш,а накриються ці акуми (якщо буде зі світлом біда) то їх можна легко і за копійки відновити(якщо є руки та голова) в ютуб є багато відео з реставрації АКБ

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Веста завжди робила досить хороші батареї, звісно і ціна на українські акумулятори буде доступною тому варіант цей досить практичний.

  • @rosty9402
    @rosty9402 Před měsícem +2

    В квартиру мокрий Форс не поставиш. Зараз на балконі стоїть Варта D47 і то довелось купляти трубку вентиляції та кидати її за вікно. Бо виділяє гази під час зарядки.Але так, дуже привабливо в нинішніх умовах 100 ампер за менше 4 к грн.
    Мій Варта вже фактично відпрацьований, зняв з авто, купував наприкінці 20 року. Вистачає десь на 3-4 години роботи телевізора зі споживанням до 100 ват. В залежності, що та в якому режимі дивитись

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Зараз така ситуація що змушує ставити, але якщо є приміщення яке більше провітрюється то звичайно і краще і зручніше на балкон

    • @СебастьянБарейро
      @СебастьянБарейро Před měsícem

      Летом? Газы? На балконе? У меня все окна открыты все лето. Вентиляции достаточно. Зачем ещё дополнительная трубочка?

    • @rosty9402
      @rosty9402 Před měsícem

      @@СебастьянБарейро в моєму випадку не достатньо

  • @olegribak8325
    @olegribak8325 Před měsícem +32

    Та я краще куплю 3 звичайні мокрі акб, і буду мати 300 ампер резерву, ніж один гелевий на 100. І навідь якщо звичайні через рік здохнуть, бо їм циклічні режими протипоказанні, і то не факт, ну 12к гривень на рік, зараз не грощі, затовеликий запас потужності. А якщо йде мова за ресур, то замість того, щоб брати гелевий кислотний акб, то краще вже взяти ліфер, в нього ресурс на багато більший, ніж у кислотника, який би він не був дорогий. Любий кислотник через пару років вже дрова.

    • @VolodymyrKrupa
      @VolodymyrKrupa Před měsícem +9

      Ємність і щільність електроліту, як і сам електроліт можна змінити. Відновлюються вони добре приладом NANO-20. Вони прості як двері. З ліферами все не просто, що в продажу - невідомо якої якості і чиєї збірки. Багато самопальних збірок з б/в елементів категорії "В", половину циклів та намальованої на них ємності можна відняти, в яких навіть BMSка не може вирівняти показники по напрузі.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +9

      Цікаво як будуть вести себе літієві з такими циклами і навантаженнями. Адже досаіду також мало у кого є. Скоро це буде видно якщо підуть якісь коментарі

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +8

      Я б не наважився міняти електроліт. Це практика старих ебонітових акб. З сучасними це пальцем в небо.

    • @ohotnik_za_paranormalnym-me4
      @ohotnik_za_paranormalnym-me4 Před měsícem +4

      Ну я міняв електроліт після того як акумолятор здох і він віддає емність 322маг.

    • @ohotnik_za_paranormalnym-me4
      @ohotnik_za_paranormalnym-me4 Před měsícem +2

      А був на 200аг а чесні 255аг

  • @kostiantyn9118
    @kostiantyn9118 Před měsícem +1

    Дякую за корисне відео, ті зарядні якими ви користуєтесь nano-20, бачу що вони зникли з продажу, може знаєте чому, і що б ви порекомендували на заміну - цікавить функціонал як в nano-20: заряд-розряд, відновлення старих, замір фактичної ємності.
    Дякую

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Так, зараз немає в наявності у виробника таких пристроїв, а за таку ціну то був просто найкращий функціонал. Мало які пристрої мають навантаження для заміру ємності і асиметричний струм. Гадаю краще почекати, мені здається через певний час вони знову зʼявляться у продажу. Ник як навіть придбати якийсь пристрій для заряду та окремо для навантаження це буде трохи дорого, не так зручно і функціонал обмежений. Порівняти з пристроями «мастерват» але велика різниця у ціні. Або розрядний пристрій zke ebc a10h може навантажувати, але як зарядний то слабенький

    • @kostiantyn9118
      @kostiantyn9118 Před měsícem

      @@akb.kramnyca дуже дякую за відповідь! А що скажете про bosch C3, користуюcь зараз таким , не вистачає тільки плюшок з nano-20

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      У мене в користуванні модель С7, дуже не вистачає корегування напруги, немає навантаження і занадто рано переходить у підтримуючий режим. Ніби пристрій непоганий, але доволі обмежений у функціоналі.

  • @altegorio
    @altegorio Před měsícem +12

    Racing Force як завжди топ за свої гроші. Питання ще скільки разів кожен з цих АКБ зможе віддати свою повну ємність. І от тут вже можливо буде якась перевага у гелю (але не на різницю у вартості). Плюс гель можливо використовувати і перевернутому стані. Але знову ж таки, чому така різниця в ціні мені не зрозуміло. Хіба 2 кг гелю коштують 100% ціни АКБ?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +3

      Тест ресурсу і тест ємності це різні речі. В даному випадку відео про ємність і все. Ресурс затестувати це нереально довго, в таких умовах як зараз майже неможливо виконати. Поки є те що є.

    • @pa2005ful
      @pa2005ful Před měsícem +3

      Свинец стоит эксплуатировать в диапазоне 12,8 -12 В. Это ориентировочно 50% ёмкости. Тогда служат годами. На машине сколько циклов проходят за 5-8 лет?... Даже , если в среднем 2 раза в день заводить и то только за год 600 циклов набежит. Условия эксплуатации жёсткие. Высокие и низкие температуры. Токи по 200 + ампер, длительный недозаряд. Заряд токами по 30 А , напряжением по 15 В.
      Вот и считайте.
      Если нужно получить 100 Ач , то берёте аккумулятор на 190 Ач. За 5 часов больше 100 Ач не сможете залить.
      Если нужно больше, тогда 2 аккумулятора , 2 зарядных.
      И получается все равно дешевле гелевого.
      Про литий вообще молчу.
      Если, как обещают, война закончится в январе-декабре, то аккумулятор нужен на полгода. Даже дешёвый свинец выдержит.
      Если затянется война , то ни один аккумулятор не поможет. Только генератор , потом дрова + натуральное хозяйство.

  • @RanddomTV
    @RanddomTV Před měsícem +1

    Дякую, якісне відео.
    Хотілося б побачити як зміниться ємність цих акб після 10 циклів заряду-розряду

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую що подивились. Так, було б непогано провести більш масштабний тест, періодично заряджаючи та розряджаючи батареї для наглядного аналізу, але умови поки не дозволяють реалізувати такі тести, відключення електроенергії доволі часті

  • @vladp5186
    @vladp5186 Před měsícem +3

    А Ви точно професіонали? Більше схоже на те що у Вам хочеться продати побільше рейсінг форс для систем резервного живлення, до яких він взагалі не підходе, Ви це знаєте і замовчуєте, а люди роблять невірні виводи на підставі цього тесту. Ну а тепер аргументовано: 1) порівняння стартерних батарей та тягових - некоректно, бо вони для різних цілей та умов експлуатації. 2) Ви зробили cold cranking performance тест для тягової батареі, а це не коректно робити 850А EN для неі, даташит подивіться там максимальний струм по діаграмі розряду 2С для UCG100-12, якщо вже робили CCP то треба було в половину зменшити. І після цього проміжне заключення : тестер поганий та й батарея не дуже :-)) 2) Чому ви не розказали що стартерні flood батареі ( рейсінг форса) не бажано розряджати більш ніж на 50% , бо інакше вони почнуть швидко деградувати? В той час як агм та гель можуть віддавати до 70 - 80% ємності без деградації? 3) чому нічого не сказали про життєвий цикл цих батарей: рейсінг форсе після 20 циклів розряд/заряд вмре, тоб-то в наших умовах в системах безперервного живлення вона і 3-х місяцв не протягне, в той час як агм має 200- 300 циклів, а гель саме цей UCG - 700 циклів або 15 років. 4) про герметичність та випаровування промовчали, Ви чітаєте коменти людей? Багато хто з них вирішив купити типа рейсінг форси і поставити на системи резервного живлення, Ви не думаєте про те що люди будуть вдихати в своіх домівках і до чого це приведе ? Вам не соромно за свій тест? Може треба все ж таки ще одне відео зробити і розказати про це все, що Ви замовчали?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Доволі масштабний у вас комент вийшов, майже як реценція у кінокритика) Ну, тоді давайте спробую по черзі відповісти на всі пункти. Про професіоналізм, все залежить від того що для вас є критерієм професіоналізму. У кожного уява про професіонала своєї справи різна. Я в жодному з роликів не написав і не озвучив такі слова "увага, ролик озвучив професіонал, також професіонал змонтував, професійний акумуляторник писав сценарій та професійно натискав на кнопку розрядного пристрою, пристрій з кнопкою теж професійний" ну не було ж такого. Другий момент про продаж рейсінгів форс... яким чином саме рейсінг став основою такого припущення? А може мені варта більше подобається і я хочу більше варти продавати ніж рейсінгів. Другий фігурант тесту фіам агм, от такі батареї мені в принципі подобаються і чому фіам не став основною батареєю вашого припущення. Простими словами - ми продаємо стартерні батареї різних виробників. Якщо продавець продає товар, який бажає придбати покупець, як на мене це звичайна побутова щоденна ситуація, яка не залежить навіть від категорії товару. Тут взагалі не зрозумів в чому суть проблеми. Ніхто й близько не агітує купувати якийсь певний бренд, як мінімум це на самому початку відео вказано у дисклеймері у письмовій формі. З цим припущенням трохи промахнулись. Тепер пункти, 1) три свинцеві батареї різної форми електроліту, всі ці варіанти використовуються багатьма споживачами як джерело аварійного живлення, більшість чудово розуміє навіщо і для чого кожен з акумів призначений але реалії змушують використовувати різні варіанти, то до чого тут коректність? 2) тестером можна було взагалі не показувати показники, і суть посилу який ховався між рядків це те що такі тестери і їх показники не являються основним критерієм для визначення якості батареї. Хтось просто зрозумів так як хотів зрозуміти. Поставте в однакові умови всі три батареї (не в теорії, по факту) і велику різницю у характеристиках ви не побачите, всі три будуть швидко втрачати свої характеристики. 3) життєвий цикл батареї залежить здебільшого від умов використання і я бачу які цифри ви написали для кислотника та агм. Висновок простий. це теоретичне припущення тому як розумію що ви не перевіряли фактично, а у нас є результати таких випробувань за певний період. От і різниця між результатами на папері і на практиці. Про гель і 15 років навіть думав не коментувати нічого... а потім ще раз передивися рядок коменту про 15 років і зрозумів що дійсно коментувати не буду) 4) герметичність і випаровування... якби так називався ролик то мабуть саме про це йшла б і мова. Назва ролику повністю відображає показане в кадрі - в цьому і суть назви ролику. Ми не можемо нести відповідальність за тих хто прийме рішення використовувати стартерну батарею щоб забезпечити себе елктроенергією на час відключення. Кожна доросла людина приймає рішення тверезо і обдумуючи перед тим як щось використовувати. Всіх попередити чи розтлумачити всі нюанси це задача непроста і вона не зовсім повязана з виміром ємності як на мене. (дивимось відповідь у назві ролику) МОЗ України теж попереджає про те що куріння шкідливе... і як, всі прислухались? Вибір кожного. І якби не останнє ваше питання я б відповів буквально одним реченням, кількма словами. Але ви спитали чи не соромно нам за наш ролик? Відповім - ні, абсолютно не соромно, ні за цей. ні за всі інші. Ви так як підписані вже тривалий час на цей канал мабуть бачили інші ролики. От за них нам теж не соромно. Ми магазин, який продає та обслуговує стартерні батареї вже досить давно. Прийняли рішення знімати та показувати обслуговування батарей щоб люди змогли отримати більше наглядної інформації про цей продукт. Ділимось інфрмацією максимально як дозволяє час та натхнення, це виключно свій вільний час який базується лише на бажанні поділитись досвідом роботи, а не на комерційній основі. Саме у даному ролику провели тест як мінімум для своєї цікавості і зафільмували результати. Кожен глядач якому сподобалось чи не сподобалось відео так чи інакше отримав якусь інформацію і для себе щось відмітив. Так за що саме нам має бути соромно? За те що ролик не виправдав ваші очікування?

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      У мене Веста 2018 років пережила вже циклів під 300 (помімо 4 років роботи на авто), а на роботі гелеві акуми поздихали за 2 роки на ДБЖ, хоча використовувались може раз 10 і то не сильно.

    • @vladp5186
      @vladp5186 Před měsícem

      @@akb.kramnyca дякую за Вашу відповідь, але ж я все ж таки ряд моментів вважаю за потрібне пояснити: по 1) некоректність порівняння в тому що стартерні тр тягові для різних задач і умов експлуатації і це Ви розумієте, в якщо робити вже порівнювальні тести то треба декілька однотипних батарей і в різних умов тривалий час ( одні тестувати в умовах експлуатації стартерних інші в умовах тягових) - так це дорого і довге - але саме такий тест цікавий для більшості підписників; 2) на мій погляд задача любого тестера батарей при експрес аналізі поміряти опір, і на підставі опору можна зробити висновок про стан батареї, тому краще використовувати 4-х провідний тестер для цього ніж звичайний автомобільний; 3) що-до використання батарей з різним типом електроліту для систем резервного живлення у мене досвід і перелік батарей не великий , але все ж таки з листопада 2022 є власна статистика : стартерна 10-річна ( з конвейера на авто була) Varta 110АГ з ємністю приблизно 50% ( тестер показав 85%) витримала всього 1,5 місяці; звичайні гелєві нові Ultracell UL40-12 та Challenger G12-55 з листопада 2022 вже пройшли понад 200 циклів 80% DOD ( на Smart ups фірми APC) втратили приблизно 15% ємністі ( виробниками заявлено 220 100% DOD або 430 50% DOD ) , Ultracell UCG26-12 які я також використовую з грудня 2022 майже не втратили ємності за цей час, але вони виробником позиціонуються як гелеві батареї глибоких циклів розряду і вартують більше; 4) щодо Ваших сумнів про 15 років життя для тягових гелєвих , у мене стартерні на авто субару та ауді ходять по 9 - 10 років при цьому авто зберігаються на відкритому паркінгу, при відповідних умовах та налаштуваннях ups на 50% DOD тяговий гель типу ultracell ucg 15 років цілком може витримати. І на завершення, Ваша ключова фраза «Ми продаємо стартерні батареї» тому і тест Вами так проведений.

    • @DmytroRizne
      @DmytroRizne Před měsícem +1

      ​ @vladp5186 люди показали, що ємність однакова, а якщо є чим подумати - то людина візьме 3 батареї 190 і візьме з них 20 ампер на годину, замість однієї гелевої і для них це буде 20/(190*3) = 0.04С - що пипець як мало. А щоб термін по циклах був ідентичним, гомо сапієнс візьме обмеження по напрузі розряду до 12 вольт +- 50% ємності, що дасть 190*3*0.5 що дасть 285 ампер при ціні гелевого на 100 ампер, тобто в 2.8 рази більшу ємність за ті гроші. А тепер глянем наповнення заряду - берем доступну зарядку 10 ампер * 3 = 30 ампер( 800 грн * 3 зарядки = 2400) за годину на три 190 замість гіпотетичних 20 ампер на гель, які його вб'ють. А можна і потужніші зарядки, тоді і lifepo4 відпочиває. Тепер залишився самих гірший момент - водень. Людина розумна може поставити то все в окремому провітрюваному приміщені і вже звідти вести лінії 220 - не всі живуть в однокімнатних квартирах по 6 чоловік. І продати ці акуми можна потім за 500 грн кожен тобто 10% повернеться, що ще здешевлює. А можна піти і купити бу акб, там взагалі вартість системи стає близькою до копійчаної

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem

      У меня три аккума стартерных в параллели бош и два разных фиама. С 22-года всё работает. Прошлый месяц июнь- июль 2024 показал, что все отлично. До этого Работали зимой 22-го в цикле. Потом почти полтора года были подключены постоянно к ИБП, но свет всегда был. ИБП держит их на 13,6В. Заряжает до 14,2В и потом держит на 13,6В.

  • @illevchuk9397
    @illevchuk9397 Před měsícem +3

    Цікаве відео, але...
    Але перший АКБ (жовтий) то звичийний автомобільний Са/Са. Їх не можна розряджати нижче 12В, тому що вони сульфатуються та швидко втрачають ємність. І те, що ми побачили зниження емності вже на перших 2х циклах, підтверджує відомості про Са/Са АКБ.
    Тому сподівання типа "А я візьму три автомобільних замість гелю і буде мені щастя" марні. При глибоких розрядах (до 10.5В) будуть вони втрачати ємність на очах, і загалом їх прийдеться купляти, купляти і купляти там, де роками буде працювати AGM або GEL

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem +2

      1. Є всі підстави вважати, що отой жовтий Ca/Ca (до речі, як і інші українськиі батареї) насправді не такий вже і сильно кальцієвий-кальцієвий.
      2. Нижче 12В сульфатуються всі без виключення свинцево-кислотні акумулятори.
      3. Ми тут якраз і НЕ побачили такої значної втрати ємності в цій Весті, як і у інших, зважаючи що перший тест мав апріорі завищену ємність(струм розряду був більш ніж ВДВІЧІ нижчим за номінальний)
      4. Принцип "краще 3 наливних втомобільні" має сенс, перш за все тому, що при паралельному підключенні це дасть змогу навантажувати кожен з них ВТРИЧІ менше, як по глибині розряду так і по струмах. Тобто три наливних сотки дасть змогу працюватм в 33%DoD циклі з канонічно безпечними струмами 0.1С, які будуть сягати 30А!
      5. Навіть спеціалізовані DeepCycle AGM i GEL мають великий ресурс тільки при неглибокому циклі і бездоганно дотриманих умовах експлуатації. А при 100%DoD, навіть в ідеальних лабораторних умовах заявлена кількість циклів - не більше 500. А довірливі люди з допомогою маніпуляцій продавців, купуючи такі батареї за великі гроші, розраховують на 100% енергоємність і ресурс 1000+ циклів, що в даташиті насправді вказаний для 50% і менше глибини розряду. Додамо сюди ще нюанси експлуатації(невідповідність зарядних напруг і струмів, недостача часу для повного заряду) і отримуємо металолом через місяць-два.
      6. Перечитайте коменти і Ви знайдете масу відгуків користувачів про передчасну смерть гелевих батарей. Часто вона виглядає ще драматичнішою ніж в звичайних наливних, особливо зважаючи на різницю в ціні і неможливість хоч якогось часткового відновлення.

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      Звичайні Ca/Ca десульфатуються напругою понад 15 вольт.
      Навіть старий дохлий акум який раптом перестав заводити авто, можна долити води, день прокипятити, і він наче як знову новий.
      З гелем таке не проканає, а з AGM незнаю...

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Так, перший жовтий то звичайний автомобільний, не факт що справді Са/Са але перевірити не можемо. Другий теж автомобільний агм і при таких умовах експлуатації також швидко втратить ємність, на каналі є приклади. І гель, поставивши який в ті самі щоденні умови високого навантаження і швидких зарядів він також дуже швидко вийде з ладу. Також багато цьому прикладів є. Тому зі свинцевими батареями або змінювати умови їх використання або любий свинцевий довго не протягне, незважаючи на форму електроліту та пряме призначення

  • @VolodymyrKrupa
    @VolodymyrKrupa Před měsícem +1

    Використовував 1,5 роки два автомобільні Са/Са АКБ на 80Аг в збірці 24В, приєднані до комп'ютерного ДБЖ, з зарядним струмом 0,8А (бо розрахований він на два маленьких 7Аг AGM акумулятора. За ці 1,5 роки ємність акумуляторів стала менше 20Аг. Придбав NANO-20, як останню надію, і дива не сталось - ємність відновилась в одному до 35Аг, а в другому до 26Аг. Як і чому ємність акумуляторів впала в 5 разів - не зрозуміло. Глибоких розрядів не було, циклічні заряди 13,6В, струм заряду взагалі смішний. Раз на 2 місяці акумулятори заряджались автоматичним 7-ступеневим зарядним пристроєм з режимом відновлення (десульфатації). Це взагалі ОК? На OLX NANO-20 вже нема, все розкупили.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Так, поки на сайті виробника нано пристрої не доступні, або велика черга. Це звісно хороший інструмент для роботи з обслуговуванням батарей , але дуже важливий момент, особливо при роботі з агм, це відновити баланс рідини у скломатах, тоді результати можуть здивувати не дивлячись на вік батареї. Якщо цілі решітки, намазка не повисипалась і волокно достатньо зволожене то чому б такій батареї не працювати.

    • @mister_em
      @mister_em Před měsícem

      Нічого собі ціна 3500 за НАНО, а не забагато? Китайці на 20А коштують по 1700, відгуки по ним хороші. Технології звісно не порівняєш... але думаю плюс мінус вони однакові.

  • @Hi---There
    @Hi---There Před měsícem +2

    Просто СУПЕР!
    Пояснюю людям на пальцях.
    За ціну гелевої сотки ви берете ДВІ вандажних 190-ки
    Дві
    Столевяностки.
    - Але ж то ГЕЕЕЕЛЬ!!!
    -І що, то та сама свинцево кислона батарея, але гелевим агентом в електроліті і ти можеш поставити її на бік. НАШО ТОБІ СТАВИТИ БАТАРЕЮ НА БІК?
    - А скільки гелева холодильник протягне???
    - 🥴 … в три з гаком рази менше, ніж дві 190ки.
    Тепер буду ваше відео показувати.
    … правда не свім поможе.
    Додам.
    Ось ця веста-форс. Я їх багато промацав. Маю стійке враження що вони недоформовані, чи зовсім не вормовані. Якщо їх прогнати через подобу такого циклу, десь днів пʼять то бере.
    То вискокують на пік 15.5В з 0.5А струму і взимку крутять як влітку. А одразу такі тупі, струм брати не хтять, булькають, на пік не виходять навіть при 5А.
    Фіам, на мою особисту думку, і досвід з ними з 2015-го - божественні батареї, усі.

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem +1

      Люто плюсую за комент ))).
      190 вже по 6000 можна взяти, а 2 шт це вже ~4,6 кВт*год.
      Це і заряджати можна величезними струмами, і брати величезні струми порівняно з 100 геля )).

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      ​@@sergeypawlyshyn5353Найбільша помилка - розраховувати робочу енергоємність свинцевих акумуляторів, особливо стартерних, по 100% номінальної ємності! Навіть cпец Deep Cycle розраховуються хоча б при 80% DoD, а краще 50.

    • @Hi---There
      @Hi---There Před měsícem +1

      @@sergeypawlyshyn5353 саме так!
      І є запас, не мусиш їх висаджувати в ноль (10.8).
      Розмір має значення! А не скловата з гелем…
      Зараз інвертири тайванські Паверкоми продають. Вони одразу під авто батареї.
      І зарядний в них 15А. На двух 190-ках веселіше холодильник шморгати.
      А якщо конденсаторів паралельно плюс мінус 60000 мкФ, то ще веселіше і головне довше, бо короткий дельта сплеск віддадуть саме вони.
      На одному обʼєкті чотири 225 тих ексайди ЕФБ. Світло чотири на чотири, пів дня нема. Працює цілодобово. Не вимикається. Лоджиковський інвертор дає заряд 40А. В нього випадково обігрівач встромили на 2 кіловата на пару годин, батареї навіть не помітили.
      І все це по грошах, разом з дротами і клємами як одне, прости Господи, Блуєтті.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Багато хто подивиться , але залишиться при своїх переконаннях. Ну вибір ємності справа кожного, вибір форми електроліту теж особисте вподобання )

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      @@Hi---There Блуетті ще той шлак, в ютубі теж вистачає оглядів їх "косяків" і то просто викинуті гроші, бо вона зовсім не відповідає ціна/якість/можливсті.

  • @in_the_sky
    @in_the_sky Před měsícem +1

    Вітаю!
    Питання до знавців - Мокрий акумулятор скільки протягне у такому режимі? Якщо ціна в рази нижча конкурентів, то однакові показники знятої енергії не основной показник, а значить умови використання та термін справної роботи мають відрізнятися, чи не так?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Вітаємо. У цих батарей призначення доволі різне, тому і товщина та кількість пластин відрізняється. Звідси у підсумку довше має прослужити батарея яка пристосована конструктивно до довготривалих навантажень. Відмінність у тому що сам щоденний режим експлуатації впливає на довговічність батареї тому при таких частих глибоких циклах вже не розглядається саме довговічність пластин, які у стаціонарного явно міцніші. Що один тип акумулятора що інший в таких умовах втрачають ємність приблизно однаково. Тобто змінити умови і лише тоді можна буде побачити відмінність у типах батарей

    • @in_the_sky
      @in_the_sky Před měsícem +1

      @@akb.kramnycaПодякували за відповідь! Приємно спілкуватися з професіоналами.

    • @SerhiiMakar0v
      @SerhiiMakar0v Před měsícem

      ​@@akb.kramnyca100 плюсів карму за такі детальні відповіді!!!

  • @user-nt3yn7oc1r
    @user-nt3yn7oc1r Před měsícem +2

    Привіт! Подяка за проведені тести. Добре, що ємність на старті відповідає заявленій, або навіть перевершує її. Проте мені особисто зовсім незрозуміла ідея, що була вкладена в це дійство. Хто це таке каже, що в одних типах більше, а в інших - менше ємності? Та й для чого звертати увагу на такі маргінальні закиди? Щось мені видається, що суть питання ємності була сильно спотворена. Насправді, проблема різниці лежить не у невідповідності між заявленим і фактичним значеннями, а в тому, що у тих чи інших РЕАЛЬНИХ умовах експлуатації фактично доступна ємність в циклі може ДУЖЕ СИЛЬНО відрізнятися від номінальної, в залежності від типу акумулятора і умов використання.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Повірте. Кожен другий покупець відверто впевнений що в гелі більше ємності. Це не маргінальні вкиди а щоденні реалії з якими ми стикаємось бо це насаджувалось доволі давно і довго. З приводу ємності в реальних усовах... Це неможливо протестувати бо єксплуатація на інверторах у всіх настільки відрізняєттся що тут неможливо виокремити щось середнє. Да і ресурсність і ємність це різні речі. Тут був тест ємності в відносно короткому відео. Ресурс не тестували бо це довго і важко зняти

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem +1

      @@akb.kramnyca Та все ж, навіть в цих закидах, без поглиблення в деталі умов реального застосування, є доля правди. Ось погляньте, в тесті ж GEL видав суттєво більше ємності ніж заявлено, як би Ви не применшували цей факт, в контексті упередженого ставлення, різниця більше 10% є суттєвою.
      До речі, аж тепер звернув увагу на те, що дана гелева батарея має заявлену ємність згідно 10ти годинного розряду, тобто розрахована віддавати свою вказану номінальну ємність при вдвічі вищому струмі ніж звичайні автомобільні. А отже, при тестуванні струмом С/20, віддає більше, ось це мабуть і є істинною підставою "міфу" про більшк ємність GEL батареї. Це базовий принцип роботи свинцевокислотного акумулятора - залежність ємності від навантаження. Тут і тестувати не обов'язково, все уже давно досліджено. Зветься це ефектом(законом) Пойкерта.

  • @IgorK-iw6ri
    @IgorK-iw6ri Před měsícem +1

    Дякую за відео. Ще
    Підкажіть, купив 2 гелеві акб (іншого виробника ніж у вас)в них по 13v чи потрібно дозаряджати і яким струмом?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую за перегляд. Якщо 13 вольт на кожному то вже можливо хтось дозаряджав, або напруга повністю відповідає густині і близько 12,9-13 вольт буде на клемах, це нормально

  • @alexrybach8960
    @alexrybach8960 Před měsícem +1

    Добрий день. Дякую, корисне відео!
    А що на рахунок регулярних розряджань/заряджань? Наприклад я буду щодня розряджати акумулятор на 40% і заряджати до повної. На скільки мені вистачить цих акумуляторів?
    І друге питання: Чи є у акумуляторів максимальний ток РОЗряду? У мене є акум на 75Аг, я зазвичай з нього беру 100ватт, це десь біля 7-10ампер. Але інколи, раз на пару днів, підключаю кавомашину, вона бере 1300-1400ватт. Користуюсь нею буквально 3-4хв. Але виходить що ток розряду біля 100-120Ампер. Це має значення для акумулятора?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Вітаю. Дякую за перегляд. Тут дуже складно пргнозувати те як поведе себе батарея, але на прикладах дуже багато випадків коли втрата ємності відбувається за короткий термін експлуатації. А з іншого боку є абсолютно протилежні приклади такого використання за дуже тривалий термін і батареї повільно втрачають ємність і хватає близько 2-3-х років такої експлуатації. По другому питанню, високий струм для стартерної батареї це не проблема, стартер взагалі в середньому 200-300 А навантажує акумулятор, але лише на кілька секунд. Тому чайники, кавоварки, інші нагрівачі й потужний електроінструмент я б не радив використовувати.

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem +1

      @@alexrybach8960 лучше купите ещё пару соток. и все запараллельте. Тогда будет норм. И разряжайте не ниже 11.9В.

  • @Karlail
    @Karlail Před měsícem +2

    Зараз вже виходить так що краще lifepo4 купувати , особливо якщо самому зібрати то він по ціні буде конкурент агм аккму але ж ресурсу набагато більше, гелеві на їх фоні взагалі якесь сміття, наче крім випадків коли акумулятор буде взимку в холоді стояти .
    Особисто для себе я купив 2 по 100 амп годин звичайних свинцевих і чекаю на предзамовлені lifepeo4 батареї , але щоб зараз без світла не седіти то тимчасово на свинцевих пересиджу .

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Не кожен збере собі літієву збірку. Там теж є купа нюансів і ризиків. Крім того особисто мені цікаво як живуть літієві при щоденних навантаженнях. Цвкаво було б знати від того у кого є досвід.

    • @TheMrMurtag
      @TheMrMurtag Před měsícem +1

      а де це ви бачили lifepo4 аккуми/збірки на 100а за 3,5-4 тис,(як форсе)?

    • @ingulesko1849
      @ingulesko1849 Před měsícem

      Поділіться, якщо не секрет, які ліфери замовляли, коли і за скільки?

    • @ingulesko1849
      @ingulesko1849 Před měsícem

      ​@@akb.kramnycaЯкщо правильно розраховані і підібрані (по ємн., опорам, і одної партії в батарейці), то живуть пречудово (як буферні ємності вони найбільш близькі з усіх інших до ідеалу), свинцеві і в ногах не валяються

    • @porezbay4224
      @porezbay4224 Před měsícem

      ​@@ingulesko1849 Хоча питання не до мене, але відповім. Замовив на Алі експрес 4 комірки lifepo4 90ah , 1 липня за ціною 120usd, потім подумав, і 15.07 замовив на сайті nkon 4 комірки 314ah за ціною 339euro з доставкою. Але доставка що там, що там очікується десь на початок жовтня😢
      Ну а бариги на олх у серпні обіцяють ліферами завалити😂

  • @rikzbodnik4534
    @rikzbodnik4534 Před měsícem

    Авторе, зверніть увагу, що на гелевому вказано 100 А/год для розряду за 10 годин. Це означає, що якщо ви розрядите його за 5 годин, він видасть менше, ніж 100 А/год. Якщо розряджатимете 20 годин, то може видати всі 120А/год. Відповідність ємності до часу розряду вказана в паспорті акумулятора. А також немає сенсу зрівнювати рідину і гель, оскількт рідина - це спринтер, гель - марафонець.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Ми звернули увагу перед тим як обговорювали створення цього відео. І тому вирівняли умови для всіх трьох типів батарей. Якщо у цьому відео порівнянні немає сенсу то запропонуйте альтернативний варіант який на вашу думку був би більш доцільним та інформативнішим для глядачів

    • @rikzbodnik4534
      @rikzbodnik4534 Před měsícem

      @@akb.kramnyca Я мав на увазі, що ємність - відносна величина. А час розряду для різних типів технології залежить від характеру навантаження. До речі, у мене вдома стоїть 2×12В підключених до ДБЖ 85А Ultrasell. Дуже тішусь)

    • @user-hg1ln4wc3t
      @user-hg1ln4wc3t Před 10 dny

      ​@@akb.kramnycaбуло б цікаво щоб ви зробили відео де даєте рекомендації як правильно експлуатувати кислотні акуми всіх типів з інверторами, як обслуговувати, до якої напруги розряджати що збільшити кількість циклів заряд-розряд. В теперішніх умовах, і перед зимою дуже актуальна інформація. Дякую за вашу працю!

  • @Sebastian_Bareyro
    @Sebastian_Bareyro Před měsícem +1

    По моему мнению агм и гель имеют лишь одно преимущество - в случае механического повреждения корпуса в следствие внутренних или наружных причин - с него ничего не вытечет, не разлетятся опасные брызги, пары. А с обычного вытечет раствор кислоты. Вот и вся разница. Химия процесса в них одинакова. Плюс движение ионов в гелях медленнее, чем в растворах. Поглощение водорода - сказки. Выше токи зарядки - сказки, глубже разряд - сказки. Ефб хорошо при эксплуатации в авто. Устойчиво к тряскам. Но та же варта на обычной серии силвер дайнэмик тоже помещает пластины в чехлы из стекловолокна.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Агм це доволі міцна батарея, в ній я вбачаю перевагу над звичайним наливним тому як товсті пластини і контакт електроліту з усією площею без особливого розшарування. З іншої сторони можна взяти efb і будуть і пластини товсті і можливість обслуговування. В гелевому я переваг не бачу, а ціна і неремонтопридатність ще додають до цього неприємні бонуси.

  • @DedDionis
    @DedDionis Před měsícem +1

    Forse топ за свои деньги.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Так, форс відповідає вимогам ціна/якість, якщо це форс від заводу веста. Ні в якому разі не сприйміть як рекламу чи агітацію , але вестовський форс по всім характеристикам переважає істу

  • @edshtym
    @edshtym Před měsícem +1

    Дякую Вам, Крамниця!! Як завжди - Ваші відео "на вищому рівні "!!!
    Пропоную тему наступного відео - як правильно заряджати гелеві аккумулятори. Навіть існуючими НАНО-20 та цимо ж Ультраселом❤

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +3

      Дякуємо вам за перегляд, дуже приємно що дивитесь і відео наші подобаються! Обслуговування гелевих це дійсно така морока і настільки вони не пристосовані до навіть звичайного огляду та замірів, от як одноразові акб, відпрацювала і що йому робити. Всі інструкції прям пишуть що це прям витриваліші акуми, заряджайте як завгодно, циклів не злічити, гарантія десятиліттями … а по факту дуже дуже обережненько з ним бо перегріється і приїхали. При нагоді будемо знімати звичайно, все що повʼязане зі свинцевими батареями

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      @@akb.kramnyca маркетинг, я працюю в ІТ-фірмі, і колись закупили ДБЖ та гелеві акумулятори...і яке ж було здивування коли через пару років (буквально раз 10 може вони працювали, іто частково), виявилось що акумулятори перестали тримати, а один взагалі надувся.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      І причому настільки сильно впливова така інформація розповсюдилась … гель це супергуд, краще всіх, купуйте … а от як намагаємось пояснити що не зовсім і гуд то люди дивуються. Лише до того моменту коли самі не стикаються з проблемою на власному досвіді.

    • @gordonshamway71
      @gordonshamway71 Před měsícem

      @@akb.kramnyca гель лише поліпшення для умов експлуатації - він не може бути краще ніж оригінал.
      а хто планує експлуатувати акб догори ногами? комсмонавти? а вони є? не вірю

  • @evgeniye5827
    @evgeniye5827 Před měsícem +1

    Доброго дня. Підкажіть, де купити nano 20? І ще, як заряджати два акуми по 100 ампер, як що вони послідовно підключені до івертора 24 вольти?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Якщо купувати нано то напряму у виробника. В інтернет магазинах теж можна замовляти але по наявності можуть бути питання. nano.dp.ua і навіть в чаті поцікавитесь чи є пристрої готові до відправки. Якщо 24 вольти то нано не зарядить обидва, лише кожний окремо. Для зарядки двох зʼєднаних послідовно батарей треба пристрій 24 вольти, без варіантів.

    • @evgeniye5827
      @evgeniye5827 Před měsícem

      @@akb.kramnyca у вас в крамниці є такі?)

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Нано поки немає у продажу, а по памʼяті були winso 12/24, під відео посилання на сайт. Та в принципі моделей 12/24 не мало в інтернеті, от бош С7 має 12/24 і блок живлення, непоганий же варіант. Навіть китайські Foxsur недорогі і теж можуть 12/24. Це не нано звичайно, але в користуванні проста і зручна

    • @evgeniye5827
      @evgeniye5827 Před měsícem +1

      @@akb.kramnyca дякую. Вже по магазину у вас ,,шарюсь,,)))

  • @contour-116sat
    @contour-116sat Před měsícem

    Був у мене GEL. 2 по 120 Аг. І таки спочатку нормально тягнули. Я тестував - холодильник більше 9 годин тримали. Але десь через мвсяців 5 ємність різко впала. Спочатку ледь вистачало на 2 години, а згодом і 1 годину вже не тримали. При чому, нас таких "щасливчиків" троє. Всі разом накупили тих акумів минулої осені... Дивно, що в нас у всіх вониипрацювали нормально з початку, а нещодавно з різницею в пару тижнів у всіх здохли 🤷‍♂️
    Взяли інші на 100 Аг але вже AGM. І вони доречі помітно важчі. Поки що тримаються.
    А першу зиму у мене була проста Іста 60 Аг на котлі. Прожила десь місяці 3. Схоже коротнула одна банка, відновити не зміг, хоча робив все, що зміг знайти...
    Думаю, але ще не дозрів, за LiFePO4

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      З гелевими досить часта ситуація що в таких важких щоденних циклах, а особливо зі "швидкою зарядкою" гель просто тріскається і перетворюється на гранули, назад розтопити задача доволі складна і особливо успохом не завершується. Ні в якому разі не підкреслюю те що гель поганий вибір чи неякісна конструктивно, вона просто не може працювати в такому режимі як ми потребуємо. Що б там виробники не казали і не писали - багато хто вже перевірив та переконався на власному досвіді. Проблему агм виправити простіше. Звичайні кислотники теж чомусь недооцінені. Свинцева батарея незалежно від форми електроліту має свої переваги і недоліки.

    • @Electric_UA
      @Electric_UA Před měsícem

      А в мене з АГМ така проблема вилізла як у Вас з гелем...спочатку гарно тримали, а зараз годину-півтори і все...може щось порадите як їх полікувати?

  • @yuzius6050
    @yuzius6050 Před měsícem

    Якщо дивитись на ціну-якість токращій АКБ це EFB. Він буде наближений по характеристикам до AGM? а ціна буде наближена до "мокрого" кислотника.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Ціни на efb десь по середині між кислотником та агм. Пластини будуть товщі, такі як в агм батареях, але рідкий електроліт.

  • @user-zh2dy9qz9q
    @user-zh2dy9qz9q Před měsícem +1

    Скільки циклів витримає автомобільний агм и гелевий тяговий?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Тут точно не відповімо. Розрахувати кількість циклів це доволі складна задача яка становить досить багато змінних. Як поведе себе та чи інша батарея спрогнозувати дуже важко

  • @michaelsmi8900
    @michaelsmi8900 Před měsícem +1

    Маю ще до вас прохання. Зробіть відео про те в яких умовах (чи може є якісь індикатори що акумулятор небезпечний) можуть загорятись чи вибухати акумулятори.
    Бо щось останнім часом всі пишуть що найнадійніші для домашнього використання є lifepo4 всі інші сильно небезпечні. Дякую.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Якось з точністю і навпаки вийшла інформація що свинець вибухає і горить, а літій безпечний. Про літій я вам точно нічого не розповім предметно бо ми їх не використовуємо. А от свинець, треба сильно постаратись щоб свинець загорівся, от навіть не знаю як в побутових умовах примусово це зробити, бензином облити чи що можна ще придумати. Вибух то окрема історія, для нього треба створити умови щоб певна кількість водню була сконцентрована і створити іскру.

    • @DenisKolesnik
      @DenisKolesnik Před měsícem

      ​@@akb.kramnycaАле при зарядці аккумулятора в середині буде водень, він може потрохи виходити з отвору (який до речі з полум'ягасником). І ось теж щось боязно що рядом зазвичай інвертор та й його приєднуєш клеми, то проскоче іскра. Не буде від цього у середині аккума бабах? Він ніби то не дуже міцний, але кислотою все забризгає та попсує

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem +1

      Во дворах тысячи машин. Не видел ни разу, чтобы взрывались аккумуляторы. А условия в машине на порядок хуже, чем в квартире. Пару раз видел возгорание машин из-за проблем с электропроводкой. Всё. Аккумулятор - Это наверное самый надёжный узел.
      Обычно происходит пожар из-за того что инвертор включают в сеть квартиры проводом с двумя вилками. И при появлении света от города может произойти бабах.

    • @DenisKolesnik
      @DenisKolesnik Před měsícem

      @@Sebastian_Bareyro в машине клеммы не подключают каждое утро сразу по окончании зарядки. Там все подсоединено и работает

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem

      @@DenisKolesnik как раз так и происходит по сути. Вы завели мотор, это разряд, причем резкий, а потом сразу заряд. И так может быть много раз за день.
      Или вы имели ввиду ошибки человека при подключении клемм? Да, тут нужно быть очень осторожным. 12В при замыкании может оплавить стальной гаечный ключ.
      Можно купить онлайн ИБП и попросить подключить аккумуляторы специалиста. И все будет ок. Стоит 5-8 тыс. Небольшой. Там не нужно самому заряжать аккумы, все делает ИБП и аккумы всегда подключены и под контролем.

  • @Bonifatcii
    @Bonifatcii Před měsícem +1

    Дякую, зараз це над важко знімати такі тести.
    Цікаво, а чого ви не використовуєте лампочку(и), для навантаження?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Лампочки? Навіщо якщо є стаціонарні розрядники з прорахунком?)

    • @Bonifatcii
      @Bonifatcii Před měsícem +1

      ​@@akb.kramnycaбо вони відключаються від перегріву, і якщо я правильно зрозумів не розряджають більше 2А

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Ну так. Можливо як варіант. Але вже почали розряд в одному кадрі через нано, і до речі виявили деякі недоліки що теж було корисно. Ще від прошивки залежить доречі робота зарядного що теж було новиною для мене. По лампочкам... Робити заміри ємності... Може як варіант але думаю не оцінили б деякі глядячі. Не знаю

  • @_ZUBR_
    @_ZUBR_ Před měsícem +1

    Дякую за наочний тест. Марктинг, заробітки виробників, але хімію не обманеш. 100А вони і в Африці 100А .

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую що подивились. Так, і добре що всі батареї відповідають номіналу, тому як нерідко буває що і 100 Ah написано, а нема

    • @_ZUBR_
      @_ZUBR_ Před měsícem

      @@akb.kramnyca А ви в стартерній сотці перед тестуванням її ємності перевіряли густину електроліту, вона точно була заряджена на 100%? Я підозрюю що якщо її добре обслужити - то вона б втерла носа своїм дорожчим конкурентам 😀

  • @TheKravetz
    @TheKravetz Před měsícem +3

    Дякуємо!

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякуємо за перегляд

  • @user-jq7zj8wy1n
    @user-jq7zj8wy1n Před měsícem +1

    Відео дійсно гарне, але не хватає для повної картини розряду в 300-500 ват, як і будуть їх використовувати люди з інвертором, о там цікаво які будуть результати.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Один розряд нічого не покаже навіть під високим навантаженням. Це ж нові акумулятори. Витримають. А робити затяжний тест... Ми і це відео з відключеннями ледве вивезли...

  • @vedroid_5
    @vedroid_5 Před měsícem +3

    Пробовал наливные тяговые и agm, может agm и больше циклов но они очень капризные к перегрузу и заряду
    А наливной можно обслужить понизить плотность, десульфатировать

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так. Агм більш вибагливі і складні в обслужці. Про гелеві мовчу взагалі

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      а по ціні:
      100 АГ геля = 300 АГ звичайних.
      Тому якщо замість геля поставити автосвинець, то навантаження на акумулятор стане втричі меньше.

    • @vedroid_5
      @vedroid_5 Před měsícem +1

      @@sergeypawlyshyn5353 кстати да, меньше нагрузка и уровень разряда, больше циклов. А если наливной efb то еще больше

  • @chernyshenkovlad
    @chernyshenkovlad Před měsícem

    трошки поправлю за гелевий акб коли міряли -
    1) гелевий акб явно не стартовий і пускового струму у 850 там явно не буде (ні в якого бренду) хто не вірить спитайте навіть в чату джипіті.
    2) міряти треба не на болтах, а на отих бронзових клемах. недавно мірям і теж мав такий результат в 45% на 2х з 8. а коли підєднав до рідних контактів то все було ок 98%.

    • @denistopol6925
      @denistopol6925 Před měsícem

      Дякую за пораду але ми добре знаємо як працює тестер. Тут мали на увазі зовсім інше, типу що люди часто міряють такі акуми і дивуються слабким показникам. Високих струмів в резервних акб не буває, ви праві. Але далеко не всі про це знають і ці тестери в неумілих руках часто є великою проблемою. У відео погано обіграли цей момент і погано пояснили що мали на увазі.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Тестером в принципі можна було і не міряти, його показники не ключовий фактор у виборі батареї

  • @anu8is930
    @anu8is930 Před měsícem

    Дякую за відео. Було б круто, побачити від вас відео із порівняннями зарядних пристроїв, з визначенням найкращого варіанту з доступних. Було б дуже корисно, дякую

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую за перегляд. Було в планах і таке відео, якщо дозвлить час та буде можливість то обв'язково знімемо

  • @ServiselectroSPA
    @ServiselectroSPA Před měsícem

    Тільки в реальності для системи дбж квартири/будинку, реалий сьрум буде не 0,05С а близко 0,2С. Тобто ще варьувало перевірити ємігсть при струмі 20А. І цікаво було б провести таких хочаб 10 циклів чи зміниться ємігсть між 1 та 10 циклом.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так, звичайно що і навантаження при користуванні у всіх різні і явно більші, та й дуже важко в умовах постійних відключень реалізувати такий експеримент, хоча було б цікаво провести такий тривалий дослід

    • @ServiselectroSPA
      @ServiselectroSPA Před měsícem

      @@akb.kramnyca щодо відключень так. Без дбж хорошого не обійтися.

  • @bir101
    @bir101 Před měsícem +1

    Дякую за відео. Тоді краще візьму 3 рейсинга. Замість одного ехиде. Та кожен рік буду міняти. 😅

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякую за перегляд. Підтримую рішення, ціна/якість відповідна, можливість обслуговування теж важливий фактор. Das Auto може все )

    • @alexs6792
      @alexs6792 Před měsícem

      підтримаєте вітчизняного виробника

  • @FAUST_UA
    @FAUST_UA Před měsícem

    Найкращий акум який був у батька так це той німецький оригінальний від ауді , що на заводі ставлятьв машини. Проїздив він в сітроені берлінго хз скільки, а тут 9 років відпрацював і зимою заводився, зараз в гаражі стоїть. Подох він різко тир і все 0 заряду)

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Заводські батареї важкі, якісніші, пластини товщі, тому працюють помітно довше ніж звичайні

  • @Tony_Montana_UA
    @Tony_Montana_UA Před měsícem

    Гарне відео зняли та актуальну тему підняли. Думаю, якщо зробити відгалуження від основної тематики (стартерні акб) в сторону акумуляторів, як джерела автономного живлення- то непогану кількість нових підписників здобули б та перегляди підняли. Дана тема вже перешла від "хайпової" до неприємної буденщини. Це лише порада, а ви робіть як знаєте😊

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякуємо за перегляд і пораду)

  • @user-rf4vs5sm7d
    @user-rf4vs5sm7d Před měsícem

    Саме такий процес розряду з малими токами дасть Вам заявлені АГ на акумі.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Згодом перевіримо більшими струмами і парою десятків циклів, цікаво як зміняться показники

  • @TheBeshg
    @TheBeshg Před měsícem +2

    Навіщо платити більше, якщо ємність майже однакова) Було б ще цікаво подивитися на "спеціальні" свинцеві акумулятори типу OPzS та OPzV.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Такого в планах нема) дякуємо за перегляд)

    • @Bonifatcii
      @Bonifatcii Před měsícem

      Дійсно, у нас, нажаль, майже немає інформаціє по заливним акумуляторами, вестерни їх дуже люблять, кажуть при правильній експлуатації та обслуговуванні працюють по 10-20 років

  • @user-ni4sh1fh5q
    @user-ni4sh1fh5q Před měsícem

    Важчим буде той акумулятор, у якого товстіші пластини і обмазка або більше пластин, а електроліту по вазі буде майже така сама кількість при тих же габаритах

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Звісно маса пластин буде переважати на вагах якщо їх більше або вони товщі, це очевидно. Але й кількість електроліту у однаковій ємності (чи ємкості, корпусі) буде помітною на вагах навіть у корпусах 60-ок. На сотках різниця вагоміша.

    • @user-ni4sh1fh5q
      @user-ni4sh1fh5q Před měsícem

      @@akb.kramnyca Нарешті... Можна взяти з десяток тих же різних 60-к, заповнених однаково, і з вагою різницею в 3-4 кг...От, наприклад, у мене був один клієнт, який сказав, що купить у мене 60-ку, якщо вона буде важити більше 16кг. Я йому пояснив, що це ще не 100-відсоткова гаратія якості, але він таки купив

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      @user-ni4sh1fh5q так доволі часто обирають батареї, але ж так само часто не бажають слухати що складова ваги це ще значить що в тій батареї товстенні пластини. От навіть взяти такі батареї як мегатекс, наприклад грін павер, там кількістю та товщиною пластин батарея не сильно вирізняється, а вага помітно більша і рідини більше. І тим не менш цифра на вагах приваблює покупця

  • @IGr25-en5vr
    @IGr25-en5vr Před měsícem

    Зніміть будь ласка відео про відновлення акумуляторів для упсів (дбж)

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Принцип той самий що і для великих агм, відео про які є на каналі. Але якщо цікаво буде саме про маленькі акуми то знімемо обовʼязково

  • @inna6572
    @inna6572 Před měsícem +2

    Дякую та вподобайка

  • @MrTomb666
    @MrTomb666 Před měsícem +1

    Тест разряда "гостовским" током в 0.05С лишь довел, что ёмкость аккумуляторов соответствует заявленной производителем. Другой вопрос - эксплуатация в качестве резервных батарей - как они себя ведут при заряде и разряде током 0.1С, 0.2С, возможно даже 0.3С

    • @Bonifatcii
      @Bonifatcii Před měsícem

      Думаю навіть в дбж треба намагатися так робити щоб розряд був 0.1 або меньше, щоб він прожив довше, думаю краще взяти wet акум та розряджати 0.05С, ніж взяти гель і розряджати 0.2С.
      Але з wet треба теж бути обережним, бо він виділяє водень під навантаженням

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Одноразовий тест нічого не покаже на нових акб. Але в цілому це було б цікаво порівняти, але такий експеримент важко і довго робити

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Всі акб свинцево кислотні виділяють водень. Мокрі більше, агм менше і гель ще менше. Всі так бояться того водню...

  • @pinkertondom_7442
    @pinkertondom_7442 Před měsícem

    Дякую вам за відео.
    Скажіть будь ласка, то є правда що гелеві аккумулятори витримують 1200 циклів перезарядки ?
    Чи це просто рекламний фокус ?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую за перегляд. Я вважаю що саме режим експлуатації вплине на довговічність батареї. Якщо брати до розгляду щоденні навантаження і заряджання то свинцева батарея не протягне і половини циклів які ви вказали. Незалежно від форми електроліту. Але маю припущення що якраз агм батарея чи рідкий електроліт має всі шанси на більші показники циклів ніж гелева акб, без помітної втрати ємності. Гелева розрахована на невеликі навантаження і явно щоденні цикли заряджання не прописані в інструкції. На обслуговування вже потрапляють доволі часто гелеві батареї яким кілька місяців і потрісканий сухий гель видніється у всіх випадках. Якщо рідкий електроліт можна довести заряджанням до необхідної густини, агм батарею можна зволожити і так само довести до певної густини то що робити з гелеподібною масою? Мої відповіді базуються лише на тому що бачу щодня при обслуговуванні, можливо є випадки коли гелеві служать довго і надійно, але такі батареї до нас не привозять без потреби

  • @igor_electrician
    @igor_electrician Před měsícem +1

    Спасибо за ролик.
    Поделюсь опытом.
    По бедности тоже сижу на отечественных Vega Premium, один из них куплен еще до войны, и всё с ними хорошо.
    Однажды докупил турецкий Platin, вроде бы тоже кальциевый. Но он, собака, при зарядке воняет. А наши Vega вполне комфортно использую в квартире. Они вроде полностью герметичны, хотя и "мокрые".
    Platin переехал под капот.
    Этот нюанс тоже нужно учитывать
    Підтримуємо вітчизняного виробника. )

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Так вестовські акб дійсно практичні в такому використанні якщо говорити про ціна/якість. І корпуси з можливістю обслуговування теж доволі помітний плюс щоб визначити стан самої батареї. За помірні гроші це все таки рішення

    • @igor_electrician
      @igor_electrician Před měsícem

      ​@@akb.kramnycaМои веги вроде необслуживаемые.
      Но если честно, я и не парился никогда, хотя сам автоэлектрик уже 25 лет. Ареометры покупал, пробовал мерять - в кислоте обмажешься, а клиенты за это сейчас не платят.
      Если он сдох - сдал, купил новый. Сейчас не ссср, когда всё было в дефиците.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      @igorkolesnikov1596 нє, всі вестовські акуми, а там брендів під 20 різних кольорів і написів, але всі мають доступ до електроліту. Багато хто дивується чому обслуговування стартерної батареї на їх погляд дорогувато… але варто спробувати день другий попрацювати на обслужці і питань не буде)

    • @igor_electrician
      @igor_electrician Před měsícem +1

      ​@@akb.kramnycaЯ понимаю, что если отодрать крышку, то будет доступ... Но зачем?
      Как пользователь, я не понимаю, зачем его обслуживать. Я сейчас отношусь к аккумам как к одноразовой вещи.
      А как автоэлектрик - я пару раз обслуживал людям, потом он у них сдох, потом ко мне претензии. Я перестал.
      Возможно, если есть парк грузовиков, где большие дорогие аккумы - там, наверно, имеет смысл.

  • @valerijdutchoser7451
    @valerijdutchoser7451 Před měsícem

    Дякую

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      І вам дякую за перегляд

  • @sergiiiavt3150
    @sergiiiavt3150 Před měsícem

    Супер! Було б цікаво і корисно подібне відео про LiFePo4 аккуму, дуже актуальна тема.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так, тема резервного живлення дійсно актуальна але ми не зможемо розповісти щось про літієві батареї тому як займаємось лише свинцевими

  • @nazzikua6670
    @nazzikua6670 Před měsícem

    Доброго часу доби! Дякую за чергове інформативне відео! А чи коректно так глибоко розряджати наливні акумулятори? кажуть, що вони типу "дихають" при розряді, і тому намазка осипається, і для вирішення проблеми придумали гель та агм...

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +4

      Вітаємо. Для тесту хотілося витягти всю ємність яка була) Звичайно так глибоко не бажано розряджати але саме такий тест існує і тому вирішили подивитись та й показати що акуми все ж мають заявлений номінал, хоч тест проведений у звичайних умовах та звичайними пристроями які нам доступні. На мою думку і агм і гель теж не треба доводити до такого глибоко розрядженого стану щоб якась банка не перетинала «ризиковану границю» у 1,8 вольти.

    • @nazzikua6670
      @nazzikua6670 Před měsícem

      @@akb.kramnyca Дякую за відповідь! подивився попереднє Ваше відео, і питання відпало! Звичайно, неясно як ту "весту" там ганяли, але за півтори року результат супер! Основне повністю зарядждати, а як тут зарядиш за тих пару годин...

  • @mychannel-yq7dj
    @mychannel-yq7dj Před měsícem +2

    В тебе на гелевому написано 100ампер за 10 годин (100ah/10hr). Почитай даташит по гелевому акумулятору і історія про "якість" пропаде сама собою.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Доброго дня. По перше у вас, порядні люди саме так спілкуються. Дякую за розуміння. А по друге є ГОСТи. Ми не працюємо по даташитам, є загальні правила для певних щамірів які стосуються всіх свинцево кислотних акб.

    • @mychannel-yq7dj
      @mychannel-yq7dj Před měsícem

      @@akb.kramnyca До чого тут взагалі совкові ГОСТи, нинішні документи це ДСТУ і ТУ і це взагалі тема сертифікації і відповідності, а ми кажемо про ТТХ і єдиний валідний документ це даташит на виріб який ВИ тестуєте. Просто почитайте і потестуйте відповідно до умов.
      П.С. Відкрию таємницю, ви тоді зрозумієте чому ваш тестер батарей показує те що ви зняли на відео, бо ви не читали даташит і не розумієте що робите, 850 ампер з геля, це було дуже круто!

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      ​@@akb.kramnycaВибачаюсь, але оце "Є ГОСТи, ми непрацюємо по даташитам" викликає такий шквал емоцій і таке бажання використати ненормативну лексику, що вищенаписане звертання на "ти" я би назвав ще дуже порядним! КАМОН, ЯКІ ІЩЕ ***Ь ГОСТИ, коли у Вас в руках продукція, яка виготовлена по іншому стандарту з відповідними умовами?))

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Цікаве твердження. То вам не подобаєттся сдово гост? Чи сам процес розряду у 20ти годинному періоді? Від чого у вас так згоріло? Ми не зобов'язані тестувати акумулятори як вам хочеться. Ми це робимо як ми вважаємо за потрібне. Ви маєте право не погодитись та висловити свої припущення і пропозиції і як би це було зроблено адекватно то ще б і зробили такий тест. Не розумію суть претензії. Чи нам тестувати гелевий в 10ти годинному а інші в 20ти годинному? Ви ж навіть ніяких пропозицій не дали а тільки сказали що бач вам все не так зробили.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так. В даному випадку ми не працювали по даташиту на гель? Чого це така проблема? Є три акумулятори які працюють в однакових умовах. Розряд в 20ти годинному періоді. Що не так?))) тільки даташит має право на тест а інші варіанти перевіряти заборонено?))))

  • @igornedashkivskyi1472
    @igornedashkivskyi1472 Před měsícem

    Для гелевого акумулятора Ultracell у вашому огляді помітив, що внутрішній опір після другого заряду занадто високий - 7.83мОм, при заявлених в документації 2.5мОм для такої нової батареї, хоча і спочатку він показував не самий хороший опір значенням у 4.74 мОм. Схоже на суттєвий недозаряд вашим автоматичним блоком заряджання, мабуть щось із алгоритмом зарядки, або на виснаженість та засульфатованість данної батареї. Маю вдома дві такі самі батареї, тільки більшої ємності по 150Ah, і такий самий батарейний тестер KONWEI, в мене його показники складають 2.95 і 3.10мОм для обох батарей, я також додатково переміряв показники пристроєм для замірювання внутрішнього опору та вольтажу батарей Yourea1035+, і вони збігались із показниками цього самого тестера (мабуть заміряють внутрішній опір по-одному принципу, пропусканням мікрострумів високої частоти через батарею).
    Я це все до чого веду: схоже що батареї від постачальників або від самих виробників приходять у неналежному стані, тому що ніхто не хоче займатися профілактикою, доглядом та обслуговуванням власного товару, відповідально ставлячись до справи та витрачаючи на це додатковий ресурс.
    В мене спочатку була та сама історія із цими акумуляторами, доки я не провів ряд заходів по відновленню та десульфатації батарей (цикли заряд-розряд та тривалий остаточний заряд сталим вольтажем 14.5В до падіння струму від 4А нижче значення 0.2А), тобто підготовки до монтажу у систему резервного живлення.
    І ще наостанок, ви розряджали гелевий акумулятор невеликим значенням струму протягом тривалого часу до порогового значення у 10.5В, що згідно документації вважається також перерозрядом, бо порогове заявлене значення вольтажу для тривалої часової характеристики складає 10.8В, можливо і несуттєво, але цими нижніми порогами (Deep of Discharge, DoD) зловживати також не варто, вважаю.
    Доречі, забули згадати про одну суттєву перевагу саме цих тягових гелевих акумуляторів, що вони дозволяють тривало тримати великі струми навантаження у порівнянні із дешевими стартерними рідко-кислотними акумами, котрі спроможні видавати лишень короткочасні великі струми.
    Дякую за черговий цікавий огляд!

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Втаємо. Дякуюємо за перегляд. Так, якщо батарея постоїть довго то це вплине на показник внутрішнього опору, якщо буде дозаряджена і одразу зробити замір - теж показник опору буде зависоким. В такий батареях навіть температура впливає на показник опору. Якщо б після заряду ми його лишили ще на добу-, а краще дві то опір був би помітно меншим. Але у тесті хотілось подивитись саме на показник ємності і поставити акумулятори у однакові умови, щоб чесно. За призначенням ці батареї різні, дві стартерні, одна стаціонарна і саме режим використання та умови цього режиму будут вирішальними у довговічності таких батарей. При щоденних циклах гель переважати помітно не буде, хоч конструктивно це міцна пластина і мала б витримати довше ні звичайний стартерний кислотник

    • @igornedashkivskyi1472
      @igornedashkivskyi1472 Před měsícem

      @@akb.kramnyca дякую за відповідь. А вам не здався початковий внутрішній опір (4.7мОм) гелевої батареї зависоким, перед першим дозарядом?

  • @jbnrusnya_should_be_punished

    nano-20 за свою (високу) ціну явно не підходить на роль навантаження і не справляється навіть із невеликом струмом, це ганьба і "антиреклама", бо дешевий кулер міг би впоратися із її охолодженням, але ж ні - виробник десь зєкономив. В мене була дешева китайська зарядка imax b6 яка справлялась із струмом 5А без кулерів (часто вони 3-4А лише дають), а також досі є китайська ж "розрядка" ватметр до якої підключаємо ПОТРІБНЕ навантаження, а вона вже за 1(!) цикл як положено, робить заміри ємності, і вона теж коштує зовсім невеликі гроші, а це якщо зарядне, то і не варто було його мучити і себе.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Мета було в одному кадрі розрядити. Є багато зарядок нано. І один зкє. Муки були того варті. Розрядний модуль в нано 20 слабки, так, але це лише додаткова функція яка потрібна для інших режимів. Виробник не зекономив а зробив для всіх долаиково окрему функцію розряду, хоча міг і не робити цього. + була страшна спека як і зараз чи ви живете в іншій країні? Аномально висока спека. І нано далеко не найдорожча зарядка в порівнянні з бош і стек безтолковими

  • @Yuriy_Serbin
    @Yuriy_Serbin Před měsícem

    Дякую за працю👍

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякуємо за перегляд 🤝

  • @HajAl
    @HajAl Před měsícem

    Дякую за вашу працю , дуже цікаво було 🧐🦾👍💛💙🇺🇦

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякую вам за перегляд, приємно коли постійним глядачам подобаються відео 👍🏻

  • @Pro100Gadman
    @Pro100Gadman Před měsícem

    Приветствую АКБ Крамниця. Наконец-то добрался до вашего видоса. Видел что вышло давненько, но времни тут в Харькове не могу найти для просмотра. Вот только сейчас.
    Спасибо за видео. Посмеялся с Весты ))) Так то не самый плохой АКБ попался от них. Надеюсь в суд не подадут за недомер ёмкости )) Я просто ору с этих мануфактурщиков днипровских ))) Только не бейте меня дядя Денис. Дядя Валера, не принимайте меры в мой адрес, я всё верну, не волнуйтесь )))
    Даже не знаю что сказать. Еще раз спасибо. Не понимаю, зачем тут челики пишут про заряд или разряд АКБ, про инверторы и т.д. Видео не про это. Капец..
    Да... Нано20 не хватает радиатора конечно ( хоть разрядный мосфет прикручен на прямую к корпусу из алюминия ) и охлаждения во всё лицо. Производитель ЧСВ Павел, не хочет менять что-то в этом смысле. Хотелось бы увидеть просто доп.пластину со стороны разрядного транзистора, и чуть крупнее куллер на вдув и один на выдув. Даже можно программно обыграть, что бы на выдув включался только при разряде ( ну или любой другой конфиг, который мог бы обеспечить разряд АКБ в 100 а.ч. без танцев с бубном ). Я в свою очередь, когда раньше пытался мерять емкость Нано20, просто прикручивал к стенке доп. плиту для теплосъёма.
    Ультрассел конечно не плохие АКБ, но конечно не самые лучшие. Интересно они себя ведут в видео. Гель такой гель.
    Фиам не удивил, но в целом не плохо себя показал, действительно. И это реально самый дешевый АГМ из нормальных.
    Форс отработал тоже хорошо. Еще бы ему не отработать хорошо. Это нам не Рэд Хорс в которую не докладывают немного "гибридных" технологий )))
    Спасибо Вам большое еще раз.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякуємо вам за перегляд, так, давненько не було ваших коментарів. Як ви вже помітили багато коментірв які не погоджуються з правилами теста, але сама суть - це інформативне відео і не більше. Про нано-20, два моменти які віправити не завадило б так це перегрів і дуже маленьке навантаження у 2А. І тоді прям пристрій був би поза конкуренцією взагалі. А вестовський форс - ну це вестовський форс) думаю за нього не будуть сварити нікого)

    • @Pro100Gadman
      @Pro100Gadman Před měsícem

      @@akb.kramnyca Так точно )

  • @gordonshamway71
    @gordonshamway71 Před měsícem

    поважний тест!
    зніміть відео як зарядити акб від зарядки з ноутбука та ламп (підказка).
    Вам перегляди - мені приємно

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую. По можливості будемо знімати все що повʼязане зі свинцевими батареями

  • @mrgamers2893
    @mrgamers2893 Před měsícem +1

    Дуже корисне і актуальне відео на сьогодні

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую, приємно що відео було корисним

  • @old-zalizooldzalizo6005
    @old-zalizooldzalizo6005 Před měsícem

    дякую за огляд, тільки один момент не назвали,
    а скільки гарантованих циклів заряду \ розряду?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Гарантованих циклів і виробник не назве тому що самі точно не знають. Дуже орієнтовно. Якщо навіть і пишуть термін служби чи кількість циклів то не розрахують умови використання бо передбачити як хто буде користуватись це складна задача

    • @old-zalizooldzalizo6005
      @old-zalizooldzalizo6005 Před měsícem

      @@akb.kramnyca як нема? є середні значення, звістно багато залежить від того як користуватись, літій оннні 400-800 ціклів, кислотні - 50-150, агм - 100-200 циклів, тяглові до 300-1200 циклів, літій залізо фосват 2500-3500 циклів,

  • @Sergiy31415
    @Sergiy31415 Před měsícem

    Дякую за відео. Сам зараз "ганяю" і мокрий стартерний АКБ, так і гелеві - як джерело UPS. Гелеві /AGM для UPS с часом усихають. Додаю трохи дистилірованої води. Чи є це нормою?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Дякую за перегляд. Так, агм будуть підсушуватись, гель також помітно тріскається якщо його оглянути через певний термін експлуатації, а наливні з рідким електролітом в таких циклах втрачають воду, за конжною свинцевою батареєю має бути догляд та обслуговування, в іншому випадку втрата ємності неминуча

    • @vladp5186
      @vladp5186 Před měsícem

      Ви подивіться в даташит який максимальний струм заряду у ups і який максимальний струм заряду у батарей ( на них написано initial current ), зазвичай в більшості ups штатні батареі мають менший максимальний струм заряду ніж у ups , тому і усихають. Поставьте батареі з більшим струмом заряду

  • @StanislavMelnik
    @StanislavMelnik Před měsícem

    Дякую за огляд ) тільки не вказали що Agm і gel в два рази швидше можно заряджати ..

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +3

      Не можна)) Ще одне помилкове твердження... Будь ласка забудьте про це бо це не правда в корні.

    • @Leleka2310
      @Leleka2310 Před měsícem +1

      Agm/Gel можна використовувати в невентильованих приміщеннях, наприклад в квартирі. Я свій agm-100 запхав на антресоль у вхідному коридорі в квартирі. О, так. Вдома люди + тварини. Політ більше року норм.
      Писи. Приносив заряджати мокрий АКБ з автівки. Дихати реально було неможливо - в горлі наче наждаком. Прийшлося закривати його на кухні на ніч, виганяти тварин з неї.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Якщо ви не бачили агм який смердить як звичайний мокрий, то ви і акумуляторів бачили не так багато. Це без образ. Випари виділяють всі кислотні акб, деякі менше, деякі більше. Але можна довести що той що інший до стану як ви кажете коли в горлі наждаком. Нам такі часто носять

    • @StanislavMelnik
      @StanislavMelnik Před měsícem

      @@akb.kramnyca спасибо, как то читал мануал Варты и там было указано ток 1/5 емкости ..
      почитаю еще

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Можна і 1/5. Але ж не на кожен день. Мануали не розписують для щоденної сушки акумуляторів так як у нас зараз відбувається. Це для штатних ситуацій

  • @СебастьянБарейро

    На кухне вполне нормально ставить аккумы. Готовка еды подрозумевает вытяжку и вентиляцию. А особенно, если на кухне газовая плита. Поэтому водород пойдет в вытяжку. Он лёгкий и очень летучий.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Якщо приміщення провітрюване то жодних проблем не має виникнути

  • @user-nq5fz5fw9f
    @user-nq5fz5fw9f Před měsícem

    Зробіть ще один тест з нагрузкою в 20А, думаю в такому випадку розрив між ємністю стане ще більшою!

  • @SergocossF
    @SergocossF Před 12 dny

    До сраки тип акума. Агм,гель чи наливний - аби якісний. Можу надати на досліди АГМ Варту . Не з базару а з автомобіля який зійшов з конвеєра у 15році. 9 років акб, було безліч глибоких розрядів- вебасто зима та холодильник літо. Станом на сьогодні : внутрішній опір - 2,3-2,8 міліом. З заявлених 92а/г при розряді струмом 10А віддав 71.4а/г. Шах і мат!
    Але… Бовдурам які мріють купити на олх безіменну батарейку і приліпити її дротом в 6мм до інвертора тра лікуватись. Так воно не працює. І свинець то таки позавчорашній день.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před 11 dny

      Так, якість батареї це дуже важливий фактор і ті акуми які потрапляють у базову комплектацію авто, особливо виробника Varta, то це прям особливі батареї якщо можна так виразитись. Є у наявності Варта АГМ 70 Ah 2005 року виробництва, працювала до 2021 року на авто, а зараз стоїть як експонат вже кілька років. Ніяк руки не доходять зняти ролик про цей акум та спробувати заміряти ємність. 16 років на дизельному 2,2 і працює

  • @studiyaBLIk
    @studiyaBLIk Před měsícem

    Доброго дня! Чи можна гелевий акумулятор yuasa swl2500fr прогнати в режимі repair зарядкою foxsur. Чи цей режим його не пошкодить? Чи краще цього не робити? Акумулятору вже більше 10 років. Немаю чим заміряти його ємність.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Вітаю. Той режим використовує трошки зависоку напругу для гелевої акб, він особливо ємності і не додасть, тим більше батарея вже далеко не нова

    • @studiyaBLIk
      @studiyaBLIk Před měsícem

      @@akb.kramnyca дякую за відповідь!

  • @user-zp3cq9ni1w
    @user-zp3cq9ni1w Před měsícem

    Доброго дня. Скжіть будьласка поставив на відновлення акумулятор бош 60 з зарядним нано 20. Після 72 годин процесу ніякої помилки не викидало. Зявився напис фініш. При ввдключення напруга впала на клемах 11.6. Що це значить що він замкнутий?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Вітаємо. Сам процес відновлення після запуску програми триває близько 90 годин, починається дозаряд, потім розряд і знову заряд, після такого ктц нано пише fin і далі піде відлік по часу самого процесу відновлення, орієнтовно 75 годин, в кінці процесу напис end. Лише після цього напису робота програми завершена. Вся процедура пройшла по написаному сценарію?

    • @user-zp3cq9ni1w
      @user-zp3cq9ni1w Před měsícem

      @@akb.kramnycaТак. По такому процесу. Просто в кінці показало 12.5 вольт

  • @iho2222
    @iho2222 Před měsícem

    Хлопці, ви молодці, тільки не густина електроліту, а щильність!

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Дякую вам, приємно що відео сподобалось. Та нє, саме густина. В ДСТУ пишуть густина, в підручнику густина та й виробники електроліту на наклейках свого продукту теж вказують густина, думаю все ж таки правильніше писати густина. Хоча, змісту це не змінить)

    • @emboss2022
      @emboss2022 Před měsícem

      Щильність) йди словники читай

    • @iho2222
      @iho2222 Před měsícem

      @@akb.kramnyca Не без Вашої допомоги перейшов на акб форсе ефб, почитав інструкцію...пункт 3.4 перевірте щільність електроліту.

    • @_ZUBR_
      @_ZUBR_ Před měsícem

      Не калькуйте українською з "плотность". Українською - густина речовини.

    • @iho2222
      @iho2222 Před měsícem +1

      @@_ZUBR_ Добре, не буду. Відкриваємо англомовну сторінку по обслуговуванню акб, находим electrolyte density. Пекладаємо на укр. щільність... Густина оливи моторної, меду.

  • @Igor245390
    @Igor245390 Před měsícem +1

    Тут же питання в тому скільки протягне звичайний акум при розряді кожний день по 8 годин(наприклад} та наскільки швидко зможе відновитися. Що то мені здається, що даже якщо їх буде 2шт та працювати будуть поперемінно буде значна втрата ємності вже через кілька місяців такої праці.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так, з такими навантаженнями свинцеві батареї не встигають відновлюватись, для більш стабільної роботи і навантаження мають бути меншими, не такими тривалими і з доволі довгим часом насичення для повноцінного заряду. Зараз таких умов немає нажаль

  • @MsBlackwilli
    @MsBlackwilli Před měsícem

    А як контролювати густину або рівень в AGM якщо він не розбірний ?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Не всі агм нерозбірні, деякі мають доступ до банок, якщо говорити про автомобільні. Стаціонарні теж під пластиною зверху мають дуже маленькі пробки, але все ж доступ, хоч дуже не зручний. Деякі стартерні агм мають складний доступ, який потребує певного втручання, але теж є. Рівня там ніяк не буде, але от вологість матів має дозволити наприкінці заряду відібрати краплю вологи для заміру рефрактометром, лише так можна визначити густину в агм батареях

  • @KharkivCity01
    @KharkivCity01 Před měsícem

    Чому в зарядних пристроях Нано-20 так погано видно символи і цифри на дисплеї ?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Не сказав би. Добре видно символи. В даному випадку це скоріше проблема у відео. Білий фон, три яскраві лампи і ми не професійні кіношники. Тут скоріше просто проблема надмірного світла тому і видно гірше...

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      Так, проблема з контрасністю очевидна і причиною її є недоробка зі сторони виробника, а саме відсутність затемнювача на поверхні дисплея.

    • @KharkivCity01
      @KharkivCity01 Před měsícem

      @@user-nt3yn7oc1r якщо дисплей дешевий, то і вся начинка така сама. А ціну луплять безбожно...

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      @@KharkivCity01 тут не в самому дисплеї справа, ззовні Ви навряд чи відрізните дорожчий від дешевшого. Просто по технології перед ним повинне розміщуватись затемнююче скло чи плівка, для маскування неактивних сегментів.

  • @raptors5972
    @raptors5972 Před měsícem

    Маю 3 по 95 кислотніки і зарядку на 35ампер. Для мене! в теперішніх умовах треба 300-400ват постійно і місткість акума важливіша за його макс віддачу чи час зарядки. Не було бзараз відключень то ціни на літійзслізтфосфат були б в 2 рази дешевші і взяв би їх звісно але сьогодні ліфепо100ка вартує 30+ тис. За ці гроші можна 7-8 кислотніків взяти і можна жити. Як буде потреба то куплю ще одну зарядку на 35а ,акуми заряджати по2-3шт а зєднувати на клемах бистросйомах.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так, свинцеві поки залишаються самими доступними для забезпечення не дуже високого споживання, і якщо слідкувати за ними то більш менш непогано працюють у межах своїх можливостей. Звісно більше від них очікувати не потрібно бо просто не зможуть забезпечити все що хотілось би, але для аварійного живлення на деякий час помагають же.

  • @carte-noire
    @carte-noire Před měsícem

    Цікаві досліди!
    Цікаво було б затестити розряд 7-10 А струмом окремо стартерний AGM і аналогічний тяговий. Чи краще тяговий триматиме напругу.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Я думаю для нових акумуляторів різниці майже не буде так само в одному циклі

  • @user-nu4km8wf3m
    @user-nu4km8wf3m Před měsícem

    Доброго дня вам,у мене саме такий гелевий аккум і інвертор L.P (пауерлоджік),цікавить ваша думка !!! За одну зиму аккум вмер ,по суті ,був підключений тільки один котел120вт,і все як ввімкнув восени так навесні відключив ,в роботі майже не був ,один разряд (для перевірки робив сам ,просто відключив інвертор від мережі ,щоб дізнатись скільки тримає він котел). Після багато перечитаної інформації ,зробив висновок ,що ці інвертора просто вбивають аккум . Що скажете і що можно зробити з таким аккумом тепер як зробити його робочим ,це цікава тема для роліка доречі

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Багато хто нажаль переконується на власному досвіді що гелеві батареї це не настільки практичні батареї як це заявляють більшість користувачів чи маркетологів. Це дуже примхливі акумулятори, які доволі дорогі і зовсім непридатні до циклічної роботи та тривалої надійної експлуатації. Ну як то кажуть скільки людей стільки і вражень. Так, звичайно було у мене багато спроб відновити саме гелевий стаціонарний акумулятор але задача доволі складна і результат досить сумнівний з витрачанням великої кількості часу та зусиль. Треба якусь зі спроб якось зафільмувати та показати у відео.

    • @Pro100Gadman
      @Pro100Gadman Před měsícem

      Если покупать ПаверЛоджик то чего ожидать. Ваш недоинвертор убил АКБ постоянным "кипячением" вашего геля.

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem +1

      @@user-nu4km8wf3m у меня такой же ИБП онлайн на 500Вт поверложик. Все ок. Купи обычные стартерные. Две двух сотки. У меня с 22-года работает система. Тоже на котле.
      Гелевые - отстой. Они хороши только тем, что в случае повреждения корпуса аккумулятора кислотный раствор не разольётся, не разлетится. А ИБП заряжает до 14,2В и потом держит на 13,6В. Моим стартерных аккумам все нравится. Прошлый месяц июнь -июль 2024 показал, что аккумы живы. Т.к. летом котел не нужен. То кинул переноску и Работал за компом по 6 часов во время отключения.

  • @combat-
    @combat- Před měsícem

    треба було додати скільки витримає глибоких циклів розряду WET в порівнянні з GEL, бо тому гель і дорожче і безпечніше.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Доволі складно порахувати скільки циклів витримає кожна з цих батарей (не беручи уваги інформацію маркетологів) А з приводу безпеки в чому відмінність на вашу думку?

    • @combat-
      @combat- Před měsícem

      @@akb.kramnyca WET (мокрі) дуже небезпечно використовувати у квартирі, може статися вибух, від водню та кисню що виділяється.

    • @Sebastian_Bareyro
      @Sebastian_Bareyro Před měsícem

      @@combat- водород выделяется в любых свинцово-кислотных АКБ. Такая химия процесса. Загущение электролита до геля не отменяет этого.

    • @combat-
      @combat- Před měsícem

      @@Sebastian_BareyroГелевий аккумулятор герметичний та необслуговуємий. Він виділяє дуже мало водороду та кіслороду тому і безпечний.

  • @ohotnik_za_paranormalnym-me4
    @ohotnik_za_paranormalnym-me4 Před měsícem +3

    Може автор зробить огляд на залізонікеливий акумолятор 12,1вольт.
    Залайкайте кому цікаво.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Ті акумулятори не наша спеціальність. А огляди бажано робити на те в чому розбираєшся

  • @Sergey_-_-_Sergey
    @Sergey_-_-_Sergey Před měsícem

    Гель мав 4,74 мОм до заряду, а після 7,83... А що трапилось??

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      А з гелем завжди щось трапляється )
      Він коли в теплі постоїть і без заряду може змінити опір. А спека була прям не слабенька. Як відстоїться і напруга з 13.1 зменшиться до тих самих 12,9 що при замірі, то магічним образом і опір теж зменшиться на показниках цього тестеру

  • @user-yt8io6kt9l
    @user-yt8io6kt9l Před měsícem

    Дуже класний канал, з мене підписка.
    Дайте свою оцінку в порівнянні зарядних пристроїв нано 20 і Foxtur fpt 250, дякую

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Дякуємо, приємно що вам подобаються наші відео. Як на мене пристрій фоксар, який являється повністю автоматичним, не зовсім підходить для роботи з відновлення батарей. Має перевагу у заряджанні 24 вольти і на цьому переваги закінчились. Обмежений діапазон робочої напруги, відсутня можливість обмежувати або обрати необхідний струм заряду, немає навантаження. Для "домашнього" користування його буде достатньо. Але з функціоналом нано його не порівняти.

    • @user-yt8io6kt9l
      @user-yt8io6kt9l Před měsícem

      @@akb.kramnyca порекомендуйте тестер і прибор для розряду АКБ якщо 100 і більше ємкість

  • @nixer_
    @nixer_ Před měsícem +1

    не "густина електроліту", а "щільність" - вчимось разом :)

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      У нас в усіх відео густина... А ви вирішиди виправити тільки зараз?)) залишимо тему лінгвістики десь за бортом якщо ваша ласка))

    • @Dimich87
      @Dimich87 Před měsícem +1

      Відкрийте підручник з фізики. Правильно густина.

    • @leksandrpecuh7757
      @leksandrpecuh7757 Před měsícem +1

      @@Dimich87і підручник, і виробники електроліту і такі дрібниці як документ ДСТУ пишуть саме густина

    • @vkopchyk
      @vkopchyk Před měsícem +2

      "щільність" то калька з російської "плотность"

  • @wescor8365
    @wescor8365 Před měsícem

    Я або заснув або щось не поняв😊😊😊
    Висновок який?
    Заряджаються і розряджаються по 100а?
    По 2 рази точно чи що?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Висновок такий: свинцеві батареї будь якої форми електроліту і будь якого призначення при жорстких щоденних навантаженнях і швидких заряджаннях вийдуть з ладу за досить короткий термін, не зважаючи на те що обіцяно виробником чи заявлено маркетологами.

    • @wescor8365
      @wescor8365 Před měsícem

      @@akb.kramnyca дяка )
      А то попередньо думав агм потім на гельку
      Зараз зупинився на феліпо⁴

  • @Tony_Montana_UA
    @Tony_Montana_UA Před měsícem

    Який струм навантаження на 100Аh акб є оптимальним? 10% від ємності по аналогії заряду? Бо щось помітив, що при перевищенні 150-170w дуже швидко вичерпується ємність...

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      Чим меншим струмом навантажуєте, тим більше Вт*год енергії отримаєте.
      Як і показано на відео що при 2% від ємності - енергії суттєво більше ніж при 5%.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Якщо батарея стартерна то звичайно для неї більш менш навантаження буде не вище ніж 10% від номіналу орієнтовно. Вона ж як звикла працювати, 2-3 секунди 200А і далі заряджайте, а на довготривалі навантаження звісно буде не так радісно реагувати. Тому й виходить що чим менше навантаження тим краще показники.

    • @Tony_Montana_UA
      @Tony_Montana_UA Před měsícem

      @@akb.kramnyca це стосується і agm/gel технологій?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Якщо не говорити про стартерні, а про використання гель/агм як резервне живлення то так, від навантаження і кількості циклів заряду буде залежати тривалість служби батареї.

    • @Pro100Gadman
      @Pro100Gadman Před měsícem

      Для мокрого АКБ слабый ток нагрузки - смертелен. Точнее деградация ускоряется, нежели использовать по назначению. Тем более разряд более разряд ниже 12v. Тем более не понимание как работать с плотностью и на какой отметке её держать в разных сценариях.

  • @pinouts
    @pinouts Před měsícem

    А до якої напруги ви розряджали Force?

  • @krizhovnikk
    @krizhovnikk Před měsícem

    Було б надзвичайно інформативно якби перевірили густину електроліта у такого АКБ як напр. Topla Energy 6 CT-45-L (108345) (в чорному корпусі без пробок). НУ ДУЖЕ ЦІКАВО У НЬОМУ ТАКОЖ БУДЕ ГУСТИНА В РАЙОНІ 1.30?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Згідно технічного листа цієї батареї, виробник вказує що густина 1,28 , мені здається що вищою вона там не буде і по факту, але поки не просвердлимо) то не дізнаємось. Був би індикатор то можна було б просто вийняти його і поміряти без свердління, але здається в тому корпусі індикатор відсутній

    • @krizhovnikk
      @krizhovnikk Před měsícem

      @@akb.kramnyca дуже маленький отвір достатньо щоб капельку взяти :)

  • @kostyamussolini7921
    @kostyamussolini7921 Před měsícem

    Я б ставив на залізофосфатний акум, звичайний шкідливий при зарядці, гелевий довго заряджати. А lifepo4 гуд по всім параметрам.

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      ютуб вже частенько мені рекомендує відео з ремонтом "фабричних" LifePO4 які раптом втрачають ємність.
      Неякісна БМС, Хронічний недозаряд через тривалі відключення і короткі включення і комірки не встигають балансуватись, незрозуміла якість комірок які вже відпрацювали значну частину ресурси, комірки з різною ємністю в одній батареї.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      в такому користуванні це не дивно, не встигли зарядитись і вже навантаження подається, теж задача відбалансувати щоб були комірки ідентичні, такий режим дуже важкий для батарей

  • @krizhovnikk
    @krizhovnikk Před měsícem +1

    Ну це якась жесть просто... АКБ найсвіжіші по тестам показує що вони заряджені під верхню межу А у них ще по 12-18А позалазило. Якась надзвичайна математика...

    • @denistopol6925
      @denistopol6925 Před měsícem

      Нічого надзвичайного. Сама звичайнісінька буденність. Просто певно ви з цим не стикаєтесь, а ми кожного дня. Візьміть будь який новий акб із заводу, і зарядка ще покаже що запхала в нього певну кількість енергії. Нічого такого, повірте))

    • @krizhovnikk
      @krizhovnikk Před měsícem

      @@denistopol6925 якраз то займаюся акумуляторним ділом ... Просто до відео даного відноситися потрібно скоріше як загально- інформативного ніж в сторону правильності, бо без вимірювання густини електроліту до, після, під час всяких експериментів не буде повноцінної карти.
      Тим більше новий АКБ взагалі ще формується або може точніше формуватися після початку використання його показники можуть змінитися в кращу сторону.

    • @denistopol6925
      @denistopol6925 Před měsícem

      ​@@krizhovnikk👍

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +2

      Математика зарядного пристрою доволі проста - він просто рахує скільки часу працював певним струмом і відображає кількість відданої енергії в ампер годинах, ну це ви і так розумієте) Але от нюанс - не все що віддано зарядним, прийнято акумулятором. Так, звичайно певна кількість енергії в акум таки потрапила, але не вся що відображена зарядним пристроєм

  • @jbnrusnya_should_be_punished

    14:30 все ж таки виправдав "міф" що гелевий акумулятор має БІЛЬШЕ ємності, що логічно витікає з його "фізики" конструкції. Чим менші струми розряду тим довше міг їх може віддавати. Всі ж знають, що чим більше струм з акб тим менше ємність він показує.Просто мало хто купляє гель бо дорого коштує від стартерних.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Гель купляють ще так багато що зараз дефіцит на ринку. З приводу навантажень і ємності аи праві але повірте, знають про дааааалеко не всі. Ми з цим кожного дня зтикаємось. І на скільки там білтше ємності вийшло? Різниці майже нема

    • @Dimich87
      @Dimich87 Před měsícem +1

      Проблема кислотних акумів - це ресурс, а не ємність. Стартерні здуваються найшвидше, бо там плюсові пластини дуже тонкі.

    • @sergeypawlyshyn5353
      @sergeypawlyshyn5353 Před měsícem

      ​@@Dimich87 ага, свинець здувається від руйнування плюсових пластин, а гель і АГМ здуваються від сульфатації.

    • @Dimich87
      @Dimich87 Před měsícem

      @@sergeypawlyshyn5353 гелеві і AGM- це ті ж самі свинцеві акумулятори з різним принципом агрегатного стану електроліту. Хімія там одна й та ж сама. Менше слухайте маркетологів.

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      ​@@Dimich87В таких умовах відключень електроенергії, з якими ми стикаємось зараз - ресурсне руйнування плюсових пластин стає неактуальним. Проблема номер один в умовах реалій сьогодення - це відсутність часу для повного заряду, як наслідок стрімко зростаюча сульфатація.

  • @tuyon
    @tuyon Před měsícem

    Хлопці, підкажіть будь ласка. Ситуація така. Маю обладнання, якому треба постійне живлення. Маю ДБЖ. ДБЖ не вміє якісь розумні алгоритми зарядки. Можна встановити напругу заряду, яка буде на клемах весь час. Та встановити максимальний струм заряду. На дорогі батареї по типу AGM чи GEL на зараз нема грошей. Якщо вибирати з дешево/сердито, я вірно розумію, що краще взяти не кальцієву батарею, а гибридну? Наприклад, я беру гібридну батарею (нашу Україньску ISTA, Ca+), яку напругу утримувати на ній, щоб не викіпала але максимально заряженою була? 14.4 вольта норм чи багато? Струм заряду поставлю 10% від ємності, норм? Чи може взяти EFB батарею, але десь читав, що вони потребують ще більшої напруги заряду. Максимум що може видати ДБЖ це 14.4 вольта.

    • @tuyon
      @tuyon Před měsícem

      Ах да, ємність батареї буду брати 65-80 А/г, струм розряду - 5-6А.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Ми в таких цілях користуємось звичайними стартерними батареями заводу Веста (Racing Force) які більш менш по вартості, корпус з доступом до електроліту і це зручно, свою задачу виконують. Коли безперебійник переходить у буфер то тримає близько 13,8 вольт і викіпання води не буде тому як струм буде ледь помітним (після основного заряду) Головна задача заряду це довести густину електроліту у всіх банках до 1,27 безперебійник це зможе зробити, питання часу лише. Якраз батарея ємністю 74 Ah буде непоганий варіант

    • @tuyon
      @tuyon Před měsícem

      @@akb.kramnyca Тобто напругу встановити 13.8? А зарядиться АКБ з такою напругою?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      @tuyon на заряд лишайте 14,4. 13,8 воно має в буферному режимі триматись, чи у вас не переходить до підтримуючого режиму ?

    • @tuyon
      @tuyon Před měsícem

      @@akb.kramnyca Нажаль лише одна напруга, від 13.0 до 14.4, можна виставити. Але вона буде постійно на клемах, і в початку заряду і в буфері. От и думаю, який тип батареї вибрати та яку напругу, щоб не кипіла але був заряд.

  • @ice4516
    @ice4516 Před měsícem

    Зробить тест на витривалість акб, 20 циклів, наприклад, та на westa efb..

    • @denistopol6925
      @denistopol6925 Před měsícem +1

      Знаєте... Так багато коментарів на цю тему що вже задумались за такий тест. Але це дууууже довгий тест. Один цикл розряду можна зробити дуже швидко. Але цикл заряду буде довгим. Тобто в ідеалі 1 цикл розряд заряд буде займати добу. 20 циклів на один акумулятор з усіма похибками це місяць безперервної метушні. Три акумулятори для порівняння - три місяці + місяць на похибку, текст, монтаж... Сказати легше ніж зробити... І чи буде 20 циклів достатньо щоб потім не писали щось типу "фігня, 20 циклів це ні о чем"... Бо такі пісателі зовсім не мотивують

    • @ice4516
      @ice4516 Před měsícem

      @@denistopol6925 дякую за відповідь!! Як вважаєте, efb краще за звичайний по надійності?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Думали ми над таким тестом, реальний термін підготовки такого відео мінімум місяці три… поки вагаємось

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      ​@@denistopol6925В ютубі здається є можливість проводити опитування серед підписників каналу. Чому б Вам не скористатися цим інструментом перед тим як готувати масштабні і затратні тестування?

    • @denistopol6925
      @denistopol6925 Před měsícem

      ​@@ice4516 ємність лінійки ефб ми не перевіряли, але я просто не повірю, що вона там буде менша ніж у звичайних акумуляторів... Да і був розтин, є відео, і з приводу того що ми там побачили, то ефб точно не гірший.

  • @user-fl9zu1be7i
    @user-fl9zu1be7i Před měsícem

    Тільки звичайний мокрий АКБ в будинку краще не ставити. Випаровування в край шкідливі для всього.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Зараз ситуація змушує до таких встановлень і багато людей використовують саме такий варіант аварійного живлення, по різним причинам

    • @_ZUBR_
      @_ZUBR_ Před měsícem

      Доволі давня байка. Сучасні АКБ ледве починають булькати якщо їм дати

    • @user-fl9zu1be7i
      @user-fl9zu1be7i Před měsícem

      @@_ZUBR_ не всі живуть у квартирах. Я б брав або AGM а краще GEL, у нього більше циклів зарад розряд та вищий зарядний струм десь до 30 Ампер у 100 Амперному акомуляторі. Заливний краще брати при крайній необхідності коли немає можливості взяти інший, і тримати його там де гарна вентилчція або просто в ящику на вулиці.

  • @user-hu3qs9ku1y
    @user-hu3qs9ku1y Před 7 dny

    Как то странно сейчас рассматривать подобные типы аккумуляторов для систем хранения энергии. Это все прошлый век и годятся они сейчас разве что для стартеров в автомобиле. В условиях блэкаутов обычный мокрый проживет у вас месяц, гелевый может полгода. И то не факт. Сейчас сборка из 100 лифера и бмс будет не намного дороже представленного здесь синего акб. Но сравнивать их, мягко говоря, не корректно. И из-за количества циклов и допустимой степени разряда. Говорить, что не бывает новых лиферов не нужно. Может это и было так два три года назад, но не сейчас это не так. Имею личный опыт покупки новых ячеек Eve прямо с фабрики. Так что, кто рассматривает акб именно для сохранения энергии или на случай блэкаутов, в сторону представленных здесь аккумов даже не смотрите. Я с 18 года прошел эти все этапы постройки СЭС. Сейчас могу сказать - только проверенный лифер

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před 7 dny

      Ну то добре. Просто це канал свинцевих акумуляторів, а не літієвих. Про електромобілі теж казали що бензинки і дизелі то вже минуле... Але поки їздять, і багато. І будуть їздити... І свинцеві акумулятори так само будуть в обіході хто б і скільки не казав що то минуле) Буде видно через певний час як масовість відреагує на літієві збірки... Зараз їх доволі багато. І чи будуть вони витримувати щоденні навантаження. Ми про літій знаємо мало, тому і не знімаємо про нього але цікаво було б зібрати інформації для статистики коли пройде певний час

    • @user-hu3qs9ku1y
      @user-hu3qs9ku1y Před 7 dny

      @@akb.kramnyca так я и не говорил, что свинец это все и на нем нужно ставить крест. напротив, для стартера это как раз самое то- дешево и проходит 3-6 лет и литий туда ставить глупо( по крайней мере сейчас ввиду его стоимости). Просто каждый тип акб под свои задачи. Ранее выбора не было. Сейчас он есть и свинец для сохранения энергии вообще не то. Статистика какая никакая уже есть. Два года назад у меня была старенькая тэсла 13 года с пробегом 180 т. на тот момент. Деградация батареи была около 23%. И это был LI-ion, даже не LiFePO4. Вот и считайте реальный опыт эксплуатации в экстремальных условиях в течении 9 лет)

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před 7 dny

      Ясно. Певно якщо говорити про довготривале користування, то літій дійсно поза конкуренцією. Тут сперечатись нема чого. Але там також є купа нюансів які не можна ігнорувати. Далеко не кожен може самотужки зробити собі літієву збірку як ви. А готові варіанти зазвичай доволі дорогі. Коли все красиво упаковано в кожух і вже перепаяно. Окрім того у вас є досвід вашої збірки, а мені цікаво як наприклад літієві акумулятори переживуть щоденні режими 4х4 із покупних варіантів типу лоджік павер чи щось схоже. Це більш масовий товар і відповідно саме це мене цікавить. Це тільки час покаже. Особисто у мене був маленький досвід перепаковки літієвих акумуляторів. І він був більше негативним, але для статистики малувато...

  • @mrpicky1868
    @mrpicky1868 Před měsícem

    тіки при таких циклах звичайний наливний витримає максимум 30 циклів а гель 600-800 і ще буде придатним до використання

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      Наливний по факту витримає в кілька разів більше циклів, не перевірено на практиці. Ніяким чином не агітую за звичайний але дійсно вони можуть набагато довше працювати. А от та ж практика вказує що гель в таких щоденних циклах просто перегрівається і стає схожим на гранули, які не контактують в повній мірі з пластинами і ефективність батареї різко зменшується. Реакція незворотня. Тому для великої кількості циклів використання гелевої батареї має бути дуже помірним і обережним як в плані розряду так і в плані заряду.

  • @SleepImportant
    @SleepImportant Před měsícem

    питаня по гелевому акамулятору. Який вольтаж на клемах має бути при його повній зарядці? в мене акамулятор гелевий 200АЧ 12 вольт і вот оцей ІБП (LPY-B-PSW-1000VA) - я не впевнений шо він підходе для гелевого акамулятора (не найшов інфу в описі_ да і підтримка їх мовчить. цікавить чи заряджає даний ІБП гелевий акамклятор на максимум. В планах купити мультиметр, але не знаю який має бути вольтаж на клемах у геля в повній зарядкі - підскажіть

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      У гелевої батареї зачасту густина електроліту буде близько 1,30 і відповідно повністю заряджена така батарея може мати напругу 12,85-12,9 вольт

    • @SleepImportant
      @SleepImportant Před měsícem

      @@akb.kramnyca а не 13.5-13.8? просто не можу найти інформацю. хто пише пр о13 вольт, хто про 13.5-13.8, хто про 14.4.
      в мене в документі на акамулятор вказані вот такі характеристики:
      Зарядна напруга (буферний режим), V13.5-13.8
      Зарядна напруга (циклічний режим), V14.4-14.7
      але не вказані характеристики, який має бути вольтаж на клемах при повній зарядкі. склоняюсь шо він має бути 13.5-13.8. Шо думаєте?

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem +1

      @SleepImportant думаю що це неможливо. Кожен свинцевий акумулятор має близько 2,12 вольт, узагальнимо трохи. І тому батарея з шести послідовних банок матиме 12,72 вольти, залежно від густини електроліту. Заряджається акумулятор 2,40-2,45 на банку і відповідно напруга при заряджанні 14,4-14,7 вольт

    • @user-ik1vb6fg8b
      @user-ik1vb6fg8b Před měsícem +1

      Близько 13В повністю заряджений свинцевий акумулятор чи то автомобільний, чи то гелевий чи АГМ.
      12В - це близько 50% заряду. 10,5В - 0% заряду.
      А десятими частинами вольта навіть не заморочуйтесь. Ну буде ємність 199А*год, чи 198 - нащо запарюватись?) Все норм буде заряджатись)
      Якщо ІБП підходить для свинцевих акумуляторів - підключайте сміливо.
      Напруга заряду та буферного режиму ІБП все рівно вище 13В.

    • @SleepImportant
      @SleepImportant Před měsícem

      @@user-ik1vb6fg8b в тому і діло ш оя не дуже впевнений в ІБП. він, буває, заряджає акамулятор, і заряджає менше чим потрібно (в годинах) - коли ІБП пише що акамулятор заряджений - я його виключаю на 30-60 минут, акамулятор стоїть і потім коли включаю = він його далі заряджає.
      Тобто буває момент коли ИБП ловить глюк і вважає акамулятор зарядженим і перестає його заряджати. ІБП у меня LPY-B-PSW-1000VA він наче з гелем працює. Але я на 100% не впевнений шо він акамулятор заряджає до кнця. 200АЧ 12в в мене акамулятор, точніше звязка по 65АЧ (3штуки) зєднані паралельно)

  • @vitaliy204
    @vitaliy204 Před měsícem

    Дякую за відео, татуювання топ! Осс

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Так... То дань рокам занятть Кіокушинкай) Оссс))

  • @user-nu4km8wf3m
    @user-nu4km8wf3m Před měsícem

    Аж голова запаморочилась !

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Не переймайтесь, все буде добре!

  • @Dimich87
    @Dimich87 Před měsícem

    Автори каналу, розглягьте можливість тестування акумулятора панцерної технології. Наприклад TAB Tubular. Серед кислотних ця технологія найбільш ресурсна.

    • @akb.kramnyca
      @akb.kramnyca  Před měsícem

      Для цього треба подібний акумулятор мати, тобто в нашому випадку закупити та тестувати. Поки не було в планах

    • @user-nt3yn7oc1r
      @user-nt3yn7oc1r Před měsícem

      Для чого Вам це? Панцирні, як і гелеві чи AGM - це також ті ж самі свинцеві акумулятори, але з іншим агрегатним станом електроліту і дещо іншою формою електродів. Хімія там одна й та ж сама. Менше слухайте маркетологів)))

    • @Dimich87
      @Dimich87 Před měsícem

      @@user-nt3yn7oc1r в панцерних товщина плюсової пластини в мізинець і намазка їх в полімерних трубках. В них ресурс в рази більший.