Проповідь про самарянку. Незакономірність Бога. Поклоніння Господу в дусі й істині.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 06. 2024
  • Євангельський уривок про бесіду Ісуса Христа із самарянкую свідчить про те, що Бог не піддається закономірності. Самарянка не була благочестивою жінкою, але удостоїлася зустрічі та бесіді з Спасителем, далеко не всі подвижники мали честь такої зустрічі.
    - У бесіді з Христом самарянка сама домислює істини месіанства Ісуса. Отже, спілкування людини в середині себе в присутності Бога, але висновки ми робимо самі. Висновок: Бог інакший, але, важливо, що Він був із нами.
    - Які запитання задає самарянка? Хто правильний юдеї чи самаряни? Але, Христос відповідає інакше, про те, що істина відкривається в людині, поклоніння в дусі й істині... Син Божий у Христі явив "справжню людину", отже, висновок, наша віра має формувати нашу людяність у Христі - це і є свідчення про поклоніння в дусі й істині.
    - Христос просить у самарянки воду, Він потребує людину, її відгук на любов зі сторони Бога, Він бажає нашої взаємності.
    - Цікавий факт випливає із відповіді Ісуса Христа самарянці: ви не знаєте кому поклоняєтеся, а юдеї знають кому поклоняються, спасіння від юдеїв, отже, юдеї маючи правильну віру спотворили уяву про Месію, очікуючи, що Він буде політичним і моральним лідером, а самаряни при неправильній релігії зберегли більш відповідний образ Месії як морального лідера. Висновок, істинна релігія може мати спотворення, бо вони створюються людьми.
    - Самаряни - це колишні народи, які не були ассирійцями відведеними у вавілонський полон, а до них були заселяні язичницькі народи в процесі чого відбулася етнічна, культурна та релігійна асиміляція. Юдеї, які біли в полоні, після персидського завоювання асстрійців отримали право повернутися додому і відбудувати храм. Висновок: самаряни залишаючись на своїй землі не змогли зберегти своєї ідентичності, а юдеї навіть в полоні, на чужині змогли зберегти свою культурну і релігійну ідентичність.

Komentáře • 1