Спекла 2 Паски до Свята Антипасхи. Київ, 10 05 24

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 6. 09. 2024
  • Просто показую свої дивовижні Пасочки...У Неділю буде Свято Антипасхи, Красної горки. Чули у дитинстві про Хому-невіруючого?
    Істина воскресіння Христового підтверджується для нас такими подіями, переконливішими за які нічого бути не може.
    Перша з цих подій є дивовижна зміна, яка відбулася в апостолах. Ще так недавно вони були людьми боязкими і коли їхній Вчитель був відданий смерті, до того побоювалися за власну долю, що збираючись разом, полягали «страху заради юдейська» . А зараз? Раптом вони стають сміливими, рішучими; самі безбоязно йдуть на сонмища юдеїв, є серед фарисеїв і книжників, постають перед лицем синедріону і скрізь проповідують про Христа воскреслого. Їм забороняють, загрожують, їх ув'язнюють. Даремно: нічого їх не утримує. І раніше вони були віддані своєму Учителю і навіть запевняли Його, що готові померти разом із Ним; але ледве Він був узятий архієрейськими слугами, як «всі, залишивши його, втікаючи» (Матв. 26, 56), і сам Петро, ​​що здавався ревним з усіх, трикрати відкинувся Його. А зараз? Вони раптом робляться відданими своєму Вчителю до досконалої самопожертви. Вони залишають житла, рідних, саму вітчизну, розсіюються по всіх країнах світу, переносять усілякі праці, поневіряння, переслідування, муки, присвячують все своє життя на проповідь про Христа розіп'ятого, але воскреслого, і нарешті їдять за Нього насильницьку смерть, знімаючи власною кров'ю істину своєї проповіді. Як же могло все це статися, якщо Христос не воскрес, - не воскрес всупереч своїм передбаченням і обітницям апостолам, - якщо вони не бачили Його після воскресіння, і не переконалися рішуче у Його воскресінні та у Його Божестві? Якщо дивовижна така моральна зміна, що відбулася тоді в апостолах: то не менш дивовижна і розумова. Вони були прості рибалки, люди некнижні (Діян. 4, 13), і раніше вони багато чого не розуміли в навчанні свого Вчителя, як воно не ясно і загальнодоступно, не могли звільнитися від забобону своїх співвітчизників щодо царства Месії. А зараз? Вони раптом є найбільшими мудрецями і проповідують вчення про Бога, мир і людину найдосконаліше, до якого ніколи не доходив жоден з людей, розкривають поняття про Месію, чистішою і гіднішою за які бути не може, сповіщають моральність таку піднесену, якої ніколи не чуло людство. . Якщо Христос не воскрес: то не було б і не могло бути і зходження Святого Духа на апостолів. Звідки ж ці рибалки могли отримати уста і премудрість, якою вони просвітили, здивували, перемогли всесвіт?
    Друга подія - це дивовижна несподівана зміна в єрусалимлянах і взагалі в юдеях. Чи не вони засудили на смерть нашого Господа, чи не вони несамовито кричали перед Пилатом: Візьми, візьми, розіпни Його? І ось ледве минуло з невеликим п'ятдесят днів після смерті Його, тільки-но апостол Петро виголосив у день п'ятдесятниці перед натовпами народу, що зібрався до Єрусалиму на свято: «Чолові ізраїльстії, послухайте цих слів: Ісуса Назорея», якого ви, «руками беззаконних». , Бог воскрес із мертвих», згідно з давніми пророцтвами, - як того ж дня увірували в Христа і хрестилися до трьох тисяч із цих самих юдеїв (Діян. 2, 22-41). Через кілька днів інша така сама проповідь про воскреслого Христа привернула до Нього в Єрусалимі ще до п'яти тисяч (Дії 4, 4). У наступні дні в тому ж місті більше й більше «докладалися віруючі Господеві, безліч чоловіків же і жінок» (Дії 5, 14). Що ж це означає, якщо Христос не воскрес, якщо юдеї, особливо єрусалимляни, які мали повну можливість знати істину, принаймні не багато хто не переконався в дійсності воскресіння Його, не дивлячись на чутки про викрадення тіла Його учнями? Чи скажете, що апостоли залучали до віри в Христа своїми чудесами? Щоправда. Проголошуючи юдеям про воскреслого Христа, апостоли підтверджували свої слова і чудесами. Але де вони взяли силу творити чудеса, якщо Христос не воскрес і не послав на них Святого Духа? І не забудьте, що, приймаючи віру в Христа, юдеї одразу ж робилися предметами ненависті інших своїх співвітчизників невіруючих, і наважувалися зазнати всіх утисків, гонінь, мук, самої смерті заради імені Ісуса, колись розп'ятого ними.... Чим пояснити таке явище, якщо Христос справді не встав із мертвих? Не згадуємо тут про інші, наступні, стільки ж разючі події, що підтверджують істину воскресіння Христового.
    Подякуємо ж, браття, воскреслого Життєдавця: Він вимагає від нас віри в Себе, але Він дарував нам і всі засоби переконатися в Його воскресінні і Божестві, так що віра наша не є віра сліпа, темна, а розумна, світла, ґрунтовна. І кожному з нас по справедливості можна сказати те саме, що сказав Він апостолу Томі, який сприймав Його ребра і виразки: «Не буди невірний». Амінь.

Komentáře •