Video není dostupné.
Omlouváme se.

Magazyn Rolniczy. Rolnictwo ekologiczne - dopłaty do małych gospodarstw rolnych

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 6. 08. 2023
  • 25.05.2023 r.
    Magazyn Rolniczy. Rolnictwo ekologiczne - dopłaty do małych gospodarstw rolnych oraz gospodarstw prowadzących zrównoważoną produkcję roślinno-zwierzęcą.
    W audycji wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi - Pan Rafał Romanowski, zwraca uwagę, jak ważne jest popularyzowanie logo produkcji ekologicznej świadczącej o tym, że produkt pochodzi właśnie z rolnictwa ekologicznego. Taki produkt jest certyfikowany od pola do stołu.
    Każde gospodarstwo, które wchodzi w system rolnictwa ekologicznego podlega certyfikacji. A to co najważniejsze, jest to zachęta dla małych i średnich gospodarstw rodzinnych, które dzięki gospodarowaniu w systemie rolnictwa ekologicznego mogą liczyć na wsparcie.
    Dodatkowo gospodarstwa z uprawami ekologicznymi mogą również otrzymać dodatkowe dopłaty - premię za prowadzenie zrównoważonej produkcji roślinno - zwierzęcej.

Komentáře • 3

  • @BH-ic2py
    @BH-ic2py Před rokem +3

    Ekogospodarstwo to w 90% pod dopłaty cwaniaki mają które nic nie uprawiają. Sprzedaż bezpośrednia konsumentowi końcowemu nie może odby6wać się ze sprzedażą EKO znaczka pomimo że gospodarstwo jest objęte certyfikacją, bo trzeba za każdy produkt Eko zapłacić osobno to jest jajka, mleko, masło, mleko czy ogórek trzeba zapłacić po minimum 500zł plus certyfikacja. Co się nie opłaca bo klient indywidualny kupi produkt od nas nawet bez niepotrzebnej opłaty która podnosi koszty. Różnica Eko ogórka a bez tego eko znaczka nie zarobi na opłate za ten znaczek. Produkty możemy sprzedawać z certyfikatem do przetwórni itp skup mleka Eko w Polsce jest minimalny a mleko jest importowane całymi cysternami z słowacij, litwy austri itp. Dlatego produkcja zwierzęca nie będzie się rozwijać w ekologi. A bez produkcji zwierzęcej ekologia jest szkodliwa dla środowiska . Podstawą nie jest ekologia jako 0 nawozów i oprysków a zróżnicowane rolnictwo i bioróżnorodności. to nie sama certyfikacja samego gospodarestwa. Jeśli nie będzie pomocy państwa do skupu eko produktów to nie będzie rolnictwa ekologicznego. A najlepiej odejście od pojęcia rolnictwa ekologicznego bo w tym wydaniu to juz przeszłość długotrwałe korzystanie z użytków zielonych czy pól bez nawozów organicznych i bez zwierząt gospodarskich prowadzi do totalnego wyjałowienia ziemi a w końcowym efekcie do warzyw i zbóż bardzo ubogich w witaminy oraz w składniki odżywcze. W dzisiejszych czasach trzeba postawić na bioróżnorodność, wypas zwierząt na pastrwiskachi uprawy eko z nawozów organicznych.