PYTANIA DO SĘDZIEGO OD WIDZÓW (ZWÓD PRZY KARNYM, TELEFON, ROZWALONY BUT)

• čas přidán 20. 10. 2020
  • Kiedy można zrobić trik jak Robert Lewandowski przy karnym? Czy możesz zejść z boiska jeśli dzwoni do mnie telefon? Czy możesz grać z rozwalonym butem w trakcie meczu piłkarskiego? Czy sędzia może wyrzucić Cię z trybun?
    Na te oraz wiele innych Waszych pytań odpowiada w naszym piłkarskim Q&A Piotr Wąsowski, sędzia piłkarski!

@dave45552 Před 3 lety +3

To bramkarz musi zgłosić to sędziemu i pójść w miejsce odosobnienia a jego drużyna spróbować zabarykadować rywali na ich własnej połowie

• @jbxgames1760
      @jbxgames1760 Před 2 lety

🤣

• @bestworldclips2024
    @bestworldclips2024 Před 3 lety +1

@Piłka dla wszystkich chciałbym żeby pojawił się odcinek jak urosnąć ponieważ dla obrońców bardzo ważny jest wzrost. Co jeść i jakie ćwiczenia wykonywać . Jak taki odcinek się pojawi to Wielkie Dzięki !

@jakubs1333 Před 3 lety +2

Fajny odcinek !!! A może kiedyś nagracie coś o zagrywaniu długiej piłki górą ? Pozdrawiam .

@Paluch313 Před 3 lety +4

Ciekawe co w przypadku gdy sedzia musi isc do toalety ;) Ale wtedy pewnie przerwa meczu, bo bez sedziego to by sie wojna zaczela ;p

• @McZ1899
    @McZ1899 Před 3 lety +1

Takie pytanie, czy jeżeli zrobisz wślizg a sędzia wbiegnie tobie w pole ślizgu możesz przegnać się z grą na boisku?
    Serdecznie pozdrawiam misiek czacha

• @ten_ojciec_
    @ten_ojciec_ Před 3 lety +8

Halo, halo. Mój komentarz DZIEŃ PO PUBLIKACJI? Opuszczam się.. Ale oglądałem wczoraj. Pełna profeska! Pozdrawiam zapraszam do siebie!

• @Pikadlawszystkich
      @Pikadlawszystkich  Před 3 lety +1

Patryk jak zwykle klasa! A jak zdrowie :)?

@ten_ojciec_ Před 3 lety +2

@@Pikadlawszystkich Jeszcze na boisko nie wracam 😂 ale już lepiej. Dzięki! :)

• @michal_szm
    @michal_szm Před 3 lety +1

kiedy zrobicie te jak strzelac rotacją boczną

• @m4rcinox561
    @m4rcinox561 Před 3 lety

do sytuacji z rzutem karnym, można było wstawić sytuacje z meczu Pogoń-Legia i rzut karny Radovicia

• @Czapelek
    @Czapelek Před 3 lety +9

Drużyna gości stawia się na boisku gospodarzy jednak mierzy bramkę i zgłasza że niby nie ma odpowiedniej wysokości ?
    Czy drużyna ma takie prawo ? Czy sędzi może nakazać poprawę bramek ?

• @berku7872
      @berku7872 Před 3 lety

Tak

• @Czapelek
      @Czapelek Před 3 lety +1

@@berku7872 od kiedy wyznacznikiem prawidłowości jest drużyna przeciwna ? Od kiedy brak certyfikowanej miarki oraz brak przeszkolenia może wpływać na rozmiary bramek ?

• @blackdeath2027
      @blackdeath2027 Před 3 lety

@@Czapelek drużyna nie może ocenić ich rozmiarów, ale może zgłosić, że coś z nimi jest nie tak. Sędzia napewno się zainteresuje taką skargą.

• @Czapelek
      @Czapelek Před 3 lety

@@blackdeath2027 ale sędzia jest przeszkolony ma certyfikat ? Nie ma nigdzie miarki do mierzenia co wtedy ?

@blackdeath2027 Před 3 lety +1

@@Czapelek wydaje mi się, że grę trzeba kontynuować, a po grze wina spada na tych, co przygotowywali boisko i sprawdzali, czy się nadaje do gry. Tak jak mówił Pan Piotrek, sędzia nie może oceniać boiska, musi wznowić grę. Nie może też przerwać meczu, bo nie ma tak napisane w przepisach, że ze względu na rozmiar bramki (nie zmierzony, tylko przypuszczenia) ma przerwać mecz. A po meczu jeśli drużyna przeciwna rzeczywiście miała rację, będą wyciągane konsekwencje od tych osób, które oceniają, czy boisko i bramki nadają się do gry. To jest moja opinia, sam się interesuje piłką, ale sędzią nie jestem. Miejmy nadzieję że Pan Piotrek odpowie na to pytanie.

• @dworzqnek2244
    @dworzqnek2244 Před 3 lety +24

Pytanie do sedziego:
    Wiemy ze jesli ktos z ławki rzuci butelka na boisko dostaje czerwona kartke. I jesli zaden sie nie przyzna dostaje ją trener. A co jesli trener jest rowniez piłkarzem i gra akutanie w meczu?

• @po__olak5329
    @po__olak5329 Před 3 lety +1

Świetny odcinek 👌 pozdrawiam

@Pikadlawszystkich  Před 3 lety

Dzięki za komentarz !!! Napisz co chciałbyś zobaczyć w kolejnych :)

@@Pikadlawszystkich chciałbym zobaczyć jak skutecznie wykonywać rzuty karne

Dobrze dobrze! To postaramy się zatem :)

@po__olak5329 Před 3 lety

@@Pikadlawszystkich dzięki 🙂😊

• @marcinbax562
    @marcinbax562 Před 3 lety

Jeśli jest obostrzenie wydarzenia sportowe bez publiczności, sędzia może nie zacząć meczu lub przerwać jeśli np. w niższej lidze ludzie będą na trybunach lub wokół boiska na własną odpowiedzialność?

• @oskarkosc8835
    @oskarkosc8835 Před 3 lety +11

Po co sędziowie sprawdzają obuwie zawodnikom przed meczem skoro w piłce seniorskie dozwolone jest używanie wkrętów/mixów?

• @julkalachawiec5275
      @julkalachawiec5275 Před 3 lety +2

słyszałam o tym, że się sprawdza czy są właśnie wszystkie wkręty na miejscu, czy jakiegoś nie zgubiłeś na rozgrzewce etc.

• @dziadekkosy1007
      @dziadekkosy1007 Před 3 lety +9

Sprawdzają czy korki nie są zaostrzone

@oskarkosc8835 Před 3 lety +1

@@dziadekkosy1007 Tylko co to znaczy, że nie są zaostrzone. Są jakieś wytyczne?

• @gawer8923
      @gawer8923 Před 3 lety +6

Sprawdzają czy zamiast wkręta nie wkręciłeś np gwoździa. Jak bedzie to wkręt inny niż dedykowany do grania to zawodnik nie powinien zostac dopuszczony.

• @gibyt1
      @gibyt1 Před 3 lety +2

Czy nie założyłeś kolców zamiast wkrętów

• @Damiano_toja
    @Damiano_toja Před 3 lety +1

Pozdrawiam Pana sędziego Raczkowskiego bezapelacyjnie najlepszy sędzia w Polsce.

• @agnieszkasiuta2815
    @agnieszkasiuta2815 Před 2 lety

Czy jeśli zrobię wślizg czysto w piłkę a zawodnik drużyny przeciwnej się o mnie jest faul (proszę o odpowiedź z kategorii młodzików)?

• @linczi1905
    @linczi1905 Před 3 lety

Spokojnie ;) Ja w trampkarzach zostałem wyrzucony z boiska za kilkukrotne kary minutowe (2min, 5min,10 min i "czerwo")

• @mq1131
    @mq1131 Před 3 lety

Chętnie bym zobaczył odcinek gdzie sędzia opowie jakie pytania są na testach sędziowskich i jak kursy sędziowskie wyglądają w praktyce

• @piotrremiszewski9301
    @piotrremiszewski9301 Před 3 lety +1

Takie pytanko co jeżeli trener drużyny trampkarzy itp dostaje czerwoną kartkę, był jedynym pełnoletnim opiekunem czy drużyna dzieciaków może dokończyć mecz bez dorosłego opiekuna? I co do ostatniego to myślę że w przypadku pobicia sędziego to nie tylko dyskwalifikacja na rozgrywki czeka ale też i prokuratura może a nawet powinna się zająć takim narwańcem

• @therealkoniq3457
    @therealkoniq3457 Před 3 lety +1

a w ligach mlodziezowych jak na trybunach jest KOR to czy tych rodzicow mozna wyrzucic z boiska

@B13N13K Před 3 lety +2

Co w sytuacji, gdy atakujący zawodnik, będący na spalonym zostaje sfaulowany? Dla kogo przyznawana jest piłka?

• @nother3968
      @nother3968 Před 3 lety +3

Jeśli miał dograną piłkę stojąc na pozycji spalonej to pierwszy był spalony (liczy się pierwsze "przewinienie"). Dobra sytuacja ostatnio to faul na Van Dijk'u przez Pickford'a. Mimo tego ten powinien dostać co najmniej żółtą kartkę.

@nother3968 Před 3 lety +1

Oczywiście wolny pośredni dla Evertonu (spalony).

• @karox_9767
    @karox_9767 Před 3 lety +1

Odnoście ostatniego El Clasico. Co z sytuacją kiedy Casemiro wjechał w Messiego gdzie wpierw trafił w piłkę a dopiero potem w nogi.

• @igiplay1197
      @igiplay1197 Před 10 měsíci

Nie ma znaczenia ze pilka byla pierwsza.

• @bonifacyskowronek8979
    @bonifacyskowronek8979 Před 3 lety +1

Co w przypadku, gdy ktoś ma w meczu pauzować za kartki, a mecz jest przełożony? Czy pauzuje w kolejnym, czy gdy mecz jest "nadrabiany"?

Pauzuje w kolejnym który się odbędzie, a nie który miał się odbyć

• @TheMatek901
    @TheMatek901 Před 3 lety

Co gdy podczas meczu wyskakuję do piłki i wierzę sędziego lub czy podczas próby utrzymania piłki w boisku "zetne" sędziego z murawa czy mogę dostać kartkę. Każda z sytuacji jest przypadkowa i nieumyślne.

• @sekowski1089
      @sekowski1089 Před 3 lety

Wszystko zależy jak arbiter to zinterpretuje. Jeśli będzie wiedział, że zrobiłeś to nieumyślnie to kartki nie dostaniesz, ale jeśli uzna, że zrobiłeś to celowo, wtedy będzie to naruszenie nietykalnosci i czerwo

• @piotrpakua7650
    @piotrpakua7650 Před 3 lety

Z tym przedstawianiem bramki było już polecam zobaczyć odcinek Kondrata Szymańskiego

• @sebastianklasik1222
    @sebastianklasik1222 Před 3 lety +7

Czy można podać piłkę z karnego (jak Leo Messi)

I oczywiście zawodnik do którego podajemy w chwili zagrania jest prawidłowo ustawiony (za linią piłki i 9,15 od piłki) ;)

• @micha_9419
    @micha_9419 Před 3 lety

W następnym filmiku WĄS&KOKS obalą mity futbolu !

• @reakcja874
    @reakcja874 Před 3 lety +2

Pytanie do sędziego Piotra
    Czy gdy 2 zawodników z jednej drużyny sfauluje w tym czasie ale
    W innym miejscu? Gdzi jest wolny kto dostaje kartkę?

• @nic0linho
      @nic0linho Před 2 lety

Kartke dostana oboje, ale z tym rzutem wolnym to dobre pytanie dales

@igiplay1197 Před 10 měsíci +1

@@nic0linho W takiej sytuacji sedzia musi podjac decyzje zgodna z duchem gry, w takiej sytuacji ja osobiscie podyktowal bym rzut wolny z miejsca gdzie jest blizej do bramki druzyny zawodnika faulujacego.

• @bartekkosydar7794
    @bartekkosydar7794 Před 3 lety

Pytanie. Co jeśli zawodnik przeciwnej drużyny biegnie z piłą a mój kolega z drużyny jest szybszy ale nie zdąży wychamować i wpadnie w niego, czy w tedy zostaje odgwizdane przewinienie?

• @poprostuhades6957
    @poprostuhades6957 Před 3 lety +3

Może jakiś odcinek o poprawie gry głową?

Dzięki za komentarz! Czytasz nam w myślach, bo rzeczywiście myślimy o takim odcinku! 😊⚽

• @rzelipaponsecond6052
    @rzelipaponsecond6052 Před 3 lety +2

Cześć jesteście najlepsi

Dzięki Gamezone! Napisz nam co chciałbyś zobaczyć w kolejnym odcinkach :)

@rzelipaponsecond6052 Před 3 lety

@@Pikadlawszystkich wiem że to może być nie dla wszystkich ciekawe ale fajnie się ogląda filmy o kadrze i skautach jak to przebiega itp pozdrawiam💖❤

• @hhhbhhjkss1546
    @hhhbhhjkss1546 Před 3 lety +2

mam ogromną prośbe do ciebie
    nagralbys o rozegraniu obrońców
    bo wiadomo w mlodszych latach byla dluga na napastnika i wygrywalismy wszystko bo bylismy lepsi genetycznie ale teraz gramy na cale boisko w lepszej lidze no i wywalanie pilki do przodu nie ma sensu moim zdaniem a oni i tak to robią
    niewiem co mam robić bo oni tego nie rozumieją jak nagrasz filmik to bym im to pokazał

Dzięki za komentarz! Chętnie pomożemy i napewno nagramy o roli obrońcy kolejny odcinek:)

• @siema559
    @siema559 Před 3 lety +7

Czyżby stadion pks'u radość?

• @votremix1873
    @votremix1873 Před 3 lety

A co jeżeli wchodzę o tylu wślizgiem i wyciągam piłkę czysto, między przeciwnika nogami , należy się karny i czerwona ?

Ja sobie to wyobrazam tak ze nie, ale trudno jest mowic o sytuacji bez filmu.

• @danielmaysiak1994
    @danielmaysiak1994 Před 3 lety

Dobrze że już nie zachęcacie do zostania sędzią bo w niższych ligach często zdarzają się groźby i próby przekupstwa także raczej bym nie polecał

• @taraswidokowypl9229
    @taraswidokowypl9229 Před 3 lety

W meczu ligi mistrzów pomiędzy Napoli a Barceloną mam wątpliwości co do karnego dla Barcy. Koulibaly który prowadził piłkę i niewidział Messiego i chciał wybić piłkę, Messi niedotykając piłki wszedł pod Koulybaliego a ten kopnął Messiego. Do dzisiaj mam wielkie wątpliwości do tego karnego czy powinien być uznany.

• @barteklinkowski6037
    @barteklinkowski6037 Před 3 lety +1

Pytanie sędziego od jakiego wieku można Grać w krętach lub w Mixach

• @ocerkarix
    @ocerkarix Před 3 lety +1

Gwoli ścisłości Eric Dier nie został wtedy zawodnikiem meczu tylko Lamela.

• @gwileg9531
    @gwileg9531 Před 3 lety

ten sędzia był liniowym u mnie na meczu w regucie😯. ale główny sędzia to był dramat...

• @mateuszcichy5062
    @mateuszcichy5062 Před 3 lety +6

O kurde dominik pamiętam cie z kanału futbolove miałeś tak genialne kanał, co się stało?

• @sn33z_afc
      @sn33z_afc Před 3 lety

Źródełko wyschło, nie było spnsorków. Musiał uciekać gdzie indziej, żałosny szczur

• @ukaszskwarek8092
    @ukaszskwarek8092 Před 3 lety +5

Może jakiś odcinek jak poprawić balans ciałem lub słabszą noge

• @jeremiah7560
    @jeremiah7560 Před 3 lety +2

Co jeżeli sędzia zastosuje przywilej korzyści i ta drużyna która dostała z fauluje albo będzie miała spalonego

1. Czy sędzia może pokazać czerwoną / żółtą kartkę dziecku grającemu w meczu
    2. Czy sędzia może przerwać mecz bo np. Rodzice którzy kibicują małym piłkarzom za głośno krzyczą

1. Zalezy od rocznika.
      2. Nie ma opcji, mozna przerwac mecz w paru sytuacjach ale ta napewno nią nie jest.

• @damiansadurski3875
    @damiansadurski3875 Před 3 lety +1

Czy bramkarz może złapać piłkę po wyrzucie z autu swojego zawodnika

• @goblin2155
    @goblin2155 Před 3 lety +1

Pytanie do sędziego :
    Gdy piłkarz będzie ciągnął przeciwnika do samego końca a przeciwnik nie był w sytuacji sam na sam z bramkarzem czy sędzia może go wyżucić z boiska na 2 minuty

Nie musi mieć sam na sam z bramkarzem żeby mieć korzystną sytuację do kontry, kluczowego podania czy do wykreowania innej dogodnej sytuacji. Za takie coś można otrzymać żółtą kartkę, a wnioskuję że mówisz o rozgrywkach młodzieżowych, gdzie odpowiednikiem jest kara 2-minutowa.

• @sylwiadudek5294
    @sylwiadudek5294 Před 4 měsíci

Ja też mam pytanie, czy może zawodnik podać łokciem?

• @Mor3on
      @Mor3on Před měsícem

a łokieć to nie ręka? głupie pytanie

• @antekkowalski3505
    @antekkowalski3505 Před 3 lety

Może odcinek o tym jak lepiej zrozumieć taktyke swojego zespołu.

@karavasiek._. Před 3 lety

10:28 mi trener mówił ze jeśli wyzwiemy sędziego to on to powie związkowi ligi czy jakoś tak i z rodzicem bede musiał sie tam udać gram w roczniku 2009

Tak może się stać, dlatego pamiętajmy o szacunku do sędziego ⚽ konsekwencje obrażania sędziego mogą być ogromne!

• @Speedy_pl
    @Speedy_pl Před 3 lety

Witam ostatnio na lidze Nasz sędzia Podjoł decyzje O rzucie karnym Ponieważ piłkarz dotknoł ręką lecz Popchonoł go zawodnik czy podojł decyzje dobrą

Trudno to ocenic bez filmy ale tu są 2 opcje.
      1. Dobra decyzja (Wszystko zalezy od tego jak wyglądało pchniecie.
      2. Zla deycycja, powinien zostac odgwizdany faul w ataku.
      Ja bardziej sie skłaniam ku opcji 2, ale bez filmu ciezko ocenic.

• @Marcel-hw3cg
    @Marcel-hw3cg Před 3 lety

Co gdy faul jest za linią boiska? I co gdy taki faul jest za linią pola karnego ( poza boiskiem tylko że za polem karnym )?

• @wojciechsierocki7759
    @wojciechsierocki7759 Před 3 lety

Uściślenie - to nie wydział sędziowski (kolegium sędziów czy jakkolwiek to nazwiemy) decyduje o karach za czerwone kartki i incydenty dyscyplinarne a komisja (wydział) dyscypliny lub gier i dyscypliny, jeśli jest jeden do wszystkiego.

• @snarq5162
    @snarq5162 Před 3 lety +2

Ile czerwonych kartek drużyna a musi dostaćaby mecz został przerwany???

• @Mor3on

5, na boisku musi być min. 7 zawodników

• @szymonmgowski5482
    @szymonmgowski5482 Před 3 lety

Czy jak popchnę zawodnika poza polem czy jest faul ?