6 порад біженцям, діти яких навчаються в німецькій школі

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 05. 2023

Komentáře • 90

  • @MilaUA
    @MilaUA  Před rokem +5

    instagram.com/mouse.itschool - онлайн IT-школа для дітей віком від 6 до 18 років. Моя щира рекомендація. Ви можете записати вашу дитину на БЕЗКОШТОВНЕ заняття, щоб вона спробувала програмувати комп’ютерні ігри чи сайти, навчилася 3D- чи графічному дизайну, освоїла анімацію чи відео-монтаж.
    czcams.com/video/kvwhtyC4ZYE/video.html - список речей в німецьку школу на 1-ий клас

  • @Airwityk
    @Airwityk Před měsícem +1

    10:05 100% правда. Навантаження на дитину у чужій країні дуже велике! Я вирішив зняти з мого сина (5 клас) українську школу, бо він перестав вчитися та навіть забув таблицю множення (знає, але у нього протест і він викідає з мозку "зайве"), хоча півтора роки тому по математиці він знав більше, ніж є у программі. Німецька школа - так, приємніша, бо дійсно там більше розваг.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před měsícem

      Наш зараз у другому класі, то навантаження вже досить відсутнє. Багато домашки!

  • @user-se9bk4ke5e
    @user-se9bk4ke5e Před 9 měsíci +6

    Хочу теж сказати про нашу школу. Дітям надзвичайно важко дві школи тягнути та до того ж українські вчителі не всі це розуміють. В українській школі просто бардак. Лише деякі вчителі мають лад. І я теж все більше приходжу до розуміння того, що треба займатися в німецькій школі та розумію, що дитина добре вчить мови, тому вирішила, що знання двох іноземних мов це вже надасть моїй доньці змоги опанувати якісь професії. Та знаю, що моя дитина має хист до малювання. Вирішила зробити ставку на ці особливості доньки. Сподіваюся в неї надалі все буде добре і вона знайде себе у суспільстві та буде мати гідну професію. Бо два роки ковіду і ще хто зна скільки років війни нажаль дають нам дуже слабке за знаннями суспільство. Дай Боже всім нам терпіння та натхнення! Слава Україні!

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      Дякую за таку тверезу думку! Щасти вам та вашій доньці! Героям Слава!

  • @Nadia-hy5wn
    @Nadia-hy5wn Před 9 měsíci +1

    Чудове відео, повністю підтримую вашу думку, але мабуть це розумієш коли сам зіткнувся з цим. Раджу вчитись на чужому досвіді

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      Так, ви праві. Думаю ті батьки, які зараз знаходяться в Україні, але планують до Німеччини, поки не готові підтримати мою думку.

  • @user-jq3lp6st1c
    @user-jq3lp6st1c Před 7 měsíci +3

    Мої діти теж в Оптімі паралельно навчаються, 8 і 5 клас . Я сама з ними півтори року в Німеччині, як і більшість українок. Був і булінг , і тільки з 5 разу я перевела дитину в іншу хорошу школу, гімназію, було все у нас, але, екзамени в Оптімі вони здали на хороші оцінки. Теж вчили уроки не всі, книжки вони читають українські, бо так відпочивають і відчувають рідний дім. Німецьку вчать у школі і на спорті під час спілкування. Прогрес не великий, іноді думаю, що взагалі все погано з навчанням, але я помітила як діти подорослішали, стали самостійними, мінус - друзів мало у них зараз, у школі лише з українцями контактують , німці не дуже спілкуються з ними, навіть «дуже не спілкуються». Але на спорті все добре у хлопців, чудові тренери, чудові діти. Коли молодшому сину у школі діти сказали, що він тупий , бо в нього погана німецька, він сказав, що він вже знає 2 мови (українська, рос) і зараз вчить 2 мови (англ., німецьку), тобто розмовляти буде 4-ма мовами як мінімум . Тобто, якщо сприймати цей складний час як можливість для розвитку, то якось позитивніше стає. Англійська за цей рік стала у дітей слабка, але, в спілкуванні з іноземцями, хлопці багато розуміють і контактують. Тобто я можу зробити висновки, що розвиток є у дітей за кордоном, просто він не академічний, а більш комунікативний.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 7 měsíci

      Дякую за такий детальний коментар! Цікавий ваш досвід! 😘 Нехай все складається у дітей і надалі!

  • @cristinacouplestherapy3819

    Люди порівнюють школи, бо воно само по собі, в голові порівнюється.
    😊🤗☺️ Успіхів вашій сім'ї! 👪

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +1

      Але краще цього не робити і я пояснила чому. З самого початку дитині треба вивчити німецьку, щоб піти в німецький клас і тоді вже можна буде щось порівнювати.

    • @cristinacouplestherapy3819
      @cristinacouplestherapy3819 Před rokem +2

      @@MilaUA 👍👌

  • @user-fi7jo7dh5b
    @user-fi7jo7dh5b Před rokem

    Дякуємо вам цікаво!!!Баварія)
    💙💛🌹

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      І ми із Баварії. Можливо ще й поряд 😉

  • @milagech
    @milagech Před rokem +1

    ❤❤❤ цікаве відео

  • @liubovtropina7167
    @liubovtropina7167 Před měsícem +1

    Живемо з сином в Німеччині вже 2 роки і в школу він тут тільки вішов
    З укр школою ми навіть не стали пробувати, було очевидно, що не потягнемо - зосередились на німецькій
    З мовою проблем не було взагалі оскільки у нашому крайсі ДУЖЕ багато переселенців із Казахстану і в класі 1/3 дітей розмовляє російською і 1/3 її розуміє

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před měsícem

      Дякую за ваш відгук! Це дуже цінно для батьків, діти яких лише підуть в школу.

  • @MilaUA
    @MilaUA  Před rokem +1

    Важливо! Рюкзак дитині купить заздалегідь. В Німеччині рюкзаки коштують дуже дорого! Відео про це czcams.com/users/shortselvo_DR8i68 В коментарях є поради, де купити рюкзак.

    • @emmaljavin5788
      @emmaljavin5788 Před 2 měsíci

      Господи ,ради бога.Рюкзакт в Германии по разным ценам

  • @tanyas.3591
    @tanyas.3591 Před rokem +4

    Все залежить від землі перебування. У нас в Нижній Саксонії ніхто клас не повторює, всі йдуть за віком. Повторити можна лише в тому випадку, якщо не виходить впоратися з німецькою програмою, тобто мінімум через рік. Інтеграційних класів також майже немає, це політичне рішення не відокремлювати іноземців, тобто українці сидять у звичайних класах, тільки декілька уроків німецької як іноземної проводять окремо. У багатьох школах це так звані Willkommensgruppen лише з українців, де україномовний педагог (!! Не вчитель) викладає німецьку, це може бути 6 год на тиждень, а може й 20- як кому пощастить. Це українськи вчителі працюють як вихователі- педагогічні співпрацівники з українськими дітьми

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      Дякую за ваш коментар! Дуже цікаво і доречно!

  • @user-pn2ij6lm5m
    @user-pn2ij6lm5m Před rokem +2

    Мила Вы все правильно говорите.❤

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      ❤️❤️❤️🤗

  • @olgazaya2401
    @olgazaya2401 Před rokem +2

    Доброго дня)
    Хотіла дещо запитати, але потім питань назбиралось більше і думаю можливо зробите окреме відео, думаю людей зацікавить така інформація!)
    А цікавить ось що:
    - коли саме у Німеччині починається навчальний рік і завершується, чи є якась урочиста програма як у нас 1 вересня (особливо для дітей які йдуть у 1 клас);
    - Ви згадували про тубус, який діти несуть у 1 класі в перший день навчання, розкажіть детальніше про нього та ще можливо ще щось у них прийнято робити не так, як у нас (наскільки я зрозуміла він з цукерками і його діти залишають собі, чи може вчителям дарують😁, чи ласують тими цукерками усі разом в перший день?)));
    - в який період у школі бувають канікули і які є тематичні свята у них (Ніколаустак і т.д. І т.п.😉), можливо традиції;
    - чи приносять щось смачненьке в школу коли в когось День Народження (це все відноситься до молодшої школи, бо думаю у старших такого нема).
    Думаю це поки що все, більше цікавить про школу детальніше))
    Дуже дякую!

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +1

      Привіт. Відповім коротко. Дякую за питання.
      1. Навчальний рік починається по-різному в залежності від землі, де ви будете жити. В Баварії початок був 13 вересня. У деяких знайомих в інших землях начання почалось ще в серпні.
      2. Я бачила, що тубуси приносять, фотографуються з ними і забирають додому. Там можуть бути не лише солодощі, а й різні канцтовари.
      3. Канікули також залежать від земель, але таких довгих літніх канікул, як в Україні, на 3 місяці немає. Наприклад, зараз у Платона будуть тиждень канікули з 29 травня по 8 червня, а потім знову навчання до кінця липня. Канікули літні - це півтора місяці. Протягом року звичайно є зе канікули - тиждень-два-три.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      Солодке на ДР приносять і роздають дітям. Зазвичай щось порційне - цукерочки в пакетик святковий, наприклад. Ми заморочились більше - пекли кекси і купували шоколадки кожному - czcams.com/video/qOmiVejiOhM/video.html ось відео )

    • @user-xd7xq7rf6b
      @user-xd7xq7rf6b Před rokem +3

      Доброго дня! Розповім ще про деякі відмінності:
      1) немає форми чи ділового стилю одягу( ніяких білих святкових бантів, суконь, краваток чи метеликів), звичайний одяг щодня. Моя донечка майже рік проходила в спортивному костюмі та джинсах. Про сукні та спідниці забули.
      2) пишуть чорнильною ручкою
      3)телефони заборонені, але адміністрація міста дає в позику Айпади для навчання !( там установлюють деякі навчальні додатки)
      4) немає.шкільного гарячого харчування, діти їдять на перерві ( на Фрюштукпаузі ) те, що принесли з дому.Гігієною не заморочуються, руки перед їжею не миють. Часто сідають на підлогу, асфальт і туди ж ставлять лоток з їжею. Батьків просять , щоб перекуси були здоровими, не солодощі.
      5) немає майже ніяких свят ( можуть бути квести чи ярмарки, карнавал чи спільний різдвяний сніданок). За рік дуже мало
      6) поїздки в басейн є не в усіх школах. В нашій школі уроки плавання лише з 4го класу. Також в 4му класі діти здають іспит на право їздити на велосипеді.
      7)Під час паузи( великої перерви) діти обов'язково перебувають на вулиці ( навіть коли дощ), без нагляду дорослих. Там вони роблять , хто до чого мастак. Тому часом можливі конфлікти. В нашій школі майданчик невеликий, обладнаний скромно. На 10 початкових класів 3 гойдалки, 1 батут і тенісний стіл
      8)англ мова - 1 раз на тиждень, інформатики немає, руками роблять щось рідко- 1 раз на тиждень
      9) психолога та логопеда в школі немає
      10) віршів діти не вчать
      Поки згадала ось це

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      @@user-xd7xq7rf6b супер! Дякую за доповнення!

  • @TatianaRosmarie
    @TatianaRosmarie Před rokem +1

    Ми тільки приїхали в Баварію, теж дуже хвилює навчання. Нам йти в перший клас української школи. Напередодні спілкувалася з нашою вчителькою з української школи. Вона порадила домашнє навчання. Думаю, може самостійно окремо українську вивчати чи з репетитором плюс німецька школа. Ви такий варіант не розглядаєте?

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +2

      Платон поєднував перший клас в Німеччині та другий клас в Україні весь рік. У мене є відео про це на каналі. І багато про перший клас в Німеччині, обовʼязково подивіться. Поєднувати складно, але багато залежить від вчителя і вимог в укр. школі, як на кого попадеш. Беріть краще домашнє навчання, буде легше для дитини. Для дитини стресу і так багато буде.

    • @TatianaRosmarie
      @TatianaRosmarie Před rokem +1

      @@MilaUA так, так, дивилася ваші відео) Тому і розумію, яке це навантаження)

  • @taniayarova8433
    @taniayarova8433 Před 3 měsíci +1

    ❤❤❤

  • @user-de7gy5bh9n
    @user-de7gy5bh9n Před 6 měsíci +1

    @MilaUA Скажіть будь ласка. Чи оплачується обід для Українцький діток в Німеччині? Наша доняка цього року пішла в 1-й клас. І вчоранам прийшов лис що потрібно оплатити обіди за вересень.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 6 měsíci

      У різних школах по-різному. Треба питати в самій школі, не думаю, що там велика сума.

    • @user-de7gy5bh9n
      @user-de7gy5bh9n Před 6 měsíci +1

      @@MilaUA не велика 48€

  • @user-ti7ct9pm8h
    @user-ti7ct9pm8h Před rokem

    Доброго дня! Підскажіть якщо дитині 8 років і вона закінчила в Україні перший класс. То чи є можливість піти в 2 клас відразу? Якщо ми приїдемо літом. Не хотілося щоб донька 8 років навчалась з 6 річними в першому класі знову

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +2

      Доброго дня! Не впевнена, що така можливість буде, але багато залежить від школи та від того, як швидко дитина виявить німецьку. Тобто треба дивиться на ситуацію. У нас Платон навчається у 1/2 класі (це зʼєднаний клас, всі німецькі діти), то там діти від 6 до 8 років. Про це є на каналі відео. Подивіться про школу, там багато цікавого.

  • @valentinaderekoz4024
    @valentinaderekoz4024 Před rokem +7

    Гарна українська мова❤

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      Дякую ❤️ приємно це чути

    • @qwertyasdf4137
      @qwertyasdf4137 Před 9 měsíci

      Читає з листа 😊

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      Ні 😂 просто говорю

    • @user-ny2zb3zj6p
      @user-ny2zb3zj6p Před 8 měsíci

      @@MilaUA в якщо приїхати з дитиною школьником, то розселення буде зазвичай швидке, або скажімо швидше, є перевага в цьому, бо треба вчитися дитині. Чи прийдеться місяці до розселення сидіти в лагері.???

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 8 měsíci

      @user-ny2zb3zj6p на швидкість розселення наявність дітей не завжди впливає (((

  • @nataliiakostylova7778
    @nataliiakostylova7778 Před 11 měsíci +1

    Щодо шкільного обладнання.
    Не знаю, чи в усіх Землях, але в нашій 2 рази на рік ВСІМ дітям дають гроши (картка батьків) на придбання оного. 100€ в серпні та 80€ в лютому.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 11 měsíci

      Нам також на Платона виділяють кошти дві на рік на канцтовари. Але чула, що в деяких землях можна писати листи в Jobcenter на компенсації виплат за канцтовари для дитини (закупка на початку навчального року).

  • @user-hb8ri2uw5o
    @user-hb8ri2uw5o Před 9 měsíci +1

    З якого віку виб порадили йти дитині у німецьку школу? У 6 чи сім років. Бо прийшли документи на підготовчі курси перед школою, а я думаю що це трохи зарано. Ви вже знаєте школу із середини, тому і питаю. Дякую за відповідь

    • @user-hb8ri2uw5o
      @user-hb8ri2uw5o Před 9 měsíci +1

      Цого листопада буде 5

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      Не можна сказати однозначно. Залежать від вашої дитини. Я б радила дивитись на психологічну підготовку. Наприклад, чи може дитина сама залишались надовго без мами. Якщо дитина ходила в дитячий садок, то психологічно буде простіше.
      Є ще й інший фактор. В різних землях різні програми. Деякі перші класи, зі слів моїх підписників, як дитячі садочки. У Платона перший клас був не такий і простий, домашні завдання були щодня, ми в Баварії.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      А ще є вимови по віку від самої школи. В деяких школах, навіть якщо б ви хотіли віддати дитину в неповні 5 років (бо в листопаді буде 6), не взяли б, то не вистачає кілька місяців до 6 років.

  • @e.5546
    @e.5546 Před 9 měsíci +1

    Не забывайте, что школьное образование в Германии НЕ единое, т.е. порядки и уклад зависит от вашей бундесземли, куда вы попали!

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      Абсолютно точно! Я також на цьому наголошую, що у всіх все по-різному!

  • @user-mt5pd2fm8z
    @user-mt5pd2fm8z Před 7 měsíci +1

    Дитина, яка з нуля почала вивчати німецьку і перебувала в інтеграційному класі навчальний рік, все одно не може вивчити так мову, щоб все розуміти на уроках фізики, політика, бізнес, хімія (це 8-9 клас). Ну це треба гарний, гарний В2! Якщо починати з першого класу в Німеччині, то все норм. Якщо ж це підлітки ближче до старшої чи старшої школи, то все не так просто, навіть з репетитором.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 7 měsíci

      Так, підліткам значно важче (((

  • @Miroslav189
    @Miroslav189 Před rokem +3

    А як в німеччині з бібліотеками? Хочу набрати книжок і читати з дитиною.

    • @113bullets
      @113bullets Před rokem +1

      В нашому містечку це безкоштовно (може для ккр біженців, я не в курсі). Можна брати книжки додому
      Оформлення по документам, звісно.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +3

      Є в Німеччині бібліотеки. І в школі. І просто в селі чи місті. У Платона навіть по програмі навчання потрібно брати книги в бібліотеці та вести літературний щоденник, де вказувати, що прочитав.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +1

      @@113bullets у мене ще на мовних курсах є бібліотека. Я туди ніяк не можу дійти ))), але думаю, що вона більше на дорослих розрахована.

    • @user-sz2zj8we5v
      @user-sz2zj8we5v Před rokem +1

      @@MilaUA Мила як звами звязатса по номеру чи Вайбер .

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem +1

      Напишіть в Інстаграм instagram.com/doublem.com.ua

  • @user-to2mt7og4t
    @user-to2mt7og4t Před 10 měsíci

    Підкажіть будь ласка. А якщо це вже буде 11 й клас? Дитина піде в 10й німецький?

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 10 měsíci +1

      Не скажу точно, бо у всіх складається по рідному! Головне для дитини буде швидко вивчити мову, тоді буде багато можливостей!

    • @user-bk6pw5wj1r
      @user-bk6pw5wj1r Před 5 měsíci +1

      ​@@MilaUAтут всіх біженців,кому виповнилося 15 років,намагаються швидше в Berufschule відправити

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 5 měsíci

      @@user-bk6pw5wj1r а це погано?

    • @user-bk6pw5wj1r
      @user-bk6pw5wj1r Před 5 měsíci

      @@MilaUA так,бо потім набагато менше шансів отримати вищу освіту

  • @lifewithgod9631
    @lifewithgod9631 Před rokem +2

    Мої хлопчаки ще маленькі для школи, можливо маєте якусь інформацію про дитячі садки в Німеччині то було би теж корисно, я скоро планую своїх здавати у садік!

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před rokem

      Про садочок можу лише сказати, що тут великі черги і потрапити в садок складно. Більшість біженок просто сидять з маленькими дітками вдома.

    • @r.k.8441
      @r.k.8441 Před 9 měsíci +1

      Ja chozu wam poradyty zym skorische dytyna pijde do nimezkoho sadka tymskorische nawzutsja nimezkoi mowy! Moja simjy dwoje. Ditej ,synu Bulo 4 roku ja sdala Jojo w sadozok,to win reres 4 misjazi nawrywsja rosmowljaty,isaras win doroslyj snajet 4mowy,doskonalo ze zutaty,pusaTy,posmowljaty, ze nimezka,anhlijska,ukrainska,i rosijska,i ze Dusche dobre! Dity U malomu wizi dusche skoro nawzajutsja mowu,zym skorische tym dlja dytyny kraschze,!!!!

  • @user-ql2pg6bj6w
    @user-ql2pg6bj6w Před 5 měsíci +1

    У вас не типова ситуац
    Ія. Є мати і батько, які мають час допомагати дитині робити уроки. Зазвичай є одна мати , яка ходить на курси і ще працює.
    Ми також живемо в Баварії але дитина ходить в школу , як слухач (так пояснило керівництво школи) , тобто дитину не оцінюють ні з якого предмету тому , що мови не знає і не може повноцінно вчитися. Таке положення для всіх дітей з України.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 5 měsíci

      Який клас у вашої дитини?

  • @user-oj7rx6jh6c
    @user-oj7rx6jh6c Před 8 měsíci +1

    Ми гарно розмовляємо німецькою, але до українців в школі ніяке. Домашку не задають. Таке щось.

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 8 měsíci +1

      А у нас задають, ще й багато. Залежить від землі, школи та класу.

  • @ideikin1563
    @ideikin1563 Před 11 měsíci +2

    А випадки булінгу бувають? Я цього боюся

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 11 měsíci

      Я про такі не знаю. Але стверджувати, що їх немає, не беруть.

    • @user-vc3rt8nc5i
      @user-vc3rt8nc5i Před 9 měsíci +2

      Бувають. Але варто звертатися до класного керівника, і питання вирішиться.

    • @santok6492
      @santok6492 Před 8 měsíci

      Бійтеся!!!

    • @user-pk9zm3pf9b
      @user-pk9zm3pf9b Před 4 měsíci +1

      Так, бувають

  • @user-wz4zo1mv7i
    @user-wz4zo1mv7i Před 9 měsíci

    Тепер тільки екстернатна форма навчання дітей...

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci +1

      В Україні маєте на увазі?

    • @user-wz4zo1mv7i
      @user-wz4zo1mv7i Před 9 měsíci +1

      @@MilaUA так. Ті, хто за кордоном, мають самостійно!!! Опанувати знання відповідних класів. В травні-червні екстерном екзамени з усіх предметів

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci

      @@user-wz4zo1mv7i можливо це ще від школи залежить.

    • @user-wz4zo1mv7i
      @user-wz4zo1mv7i Před 9 měsíci +1

      @@MilaUA в нашій школі початкова школа щодня має урок. А 5-11 класи онлайн тиждень, частина, інші в школі. Бо сховище має обмежене місце. А в Харкові в метро буде школа,...

    • @MilaUA
      @MilaUA  Před 9 měsíci +2

      @@user-wz4zo1mv7i на жаль, на мій погляд, це складно назвати навчанням та розвитком дітей.