Jak se zbavuji stresu aneb Wim Hof Method v praxi

Sdílet
Vložit

Komentáře • 13

  • @janazrebnakova8151
    @janazrebnakova8151 Před rokem

    Krásný večer, jste úžasná.❤️

  • @tatanasalkova2288
    @tatanasalkova2288 Před rokem

    Barunko,přišly mi ty 2-3 minuty jako celá večnost ❤️😀
    Já Vás obdivuji.
    Děkuji za inspiraci. Přeji krásný nový rok, plný zázraků.

    • @BaraWolfovaBalcarova
      @BaraWolfovaBalcarova  Před rokem

      Chápu, teď je ta voda hodně studená :) Jaké zkušenosti máte s otužováním?

    • @tatanasalkova2288
      @tatanasalkova2288 Před rokem

      @@BaraWolfovaBalcarova Chodím se zanořovat do venkovního bazénu, ale skončím většinou už v listopadu..mám žlučníkové kameny a v roce 2019 jsem se projela rychlou,tak se trochu bojím

    • @BaraWolfovaBalcarova
      @BaraWolfovaBalcarova  Před rokem

      @@tatanasalkova2288 chápu. A zvažovala kurz WHM pod vedením zkušeného certifikovaného instruktora? Člověk se tam dozví informace, které se v knihách nepíší a hlavně - dostane odpovědi na všechny své individuální otázky. Pokud je instruktor opravdu dobrý a zkušený, naučí vás metodu dělat bezpečně a takovým způsobem, aby vám v životě přinášela pouze a jen posílení a samé dobré věci :) Pokud byste měla zájem, moc rádi vás s Hankou Moravčíkovou přivítáme na našich kurzech v Praze. V případě zájmu najdete více informací tady: perfectbalance.cz/workshop-wim-hof-method-prodejni-cordeus/ . Vůbec vás nechci nutit, ale z vlastní zkušenosti vím, jak dokáže špatně prováděné otužování člověka namísto posílení oslabit. Dělala jsem to s nadšením, jako samouk, a stále jsem nechápala, co dělám špatně. Až po kurzu (tenkrát jsem byla u Martina Tháma v Bratislavě) jsme pochopila, že jsme vedle jak ta jedle. Moc jsem tlačila na pilu, netušila jsem, že dech je důležitá součást otužování a nevěděla jsem, že "vydržet" 2 minuty ve vodě, neznamená přínos! Cílem není ve vodě vydržet, ale dojít k uvolnění. A to se dá krásně trénovat, když víme na co se zaměřit, když víme jak na to :) mějte se krásně a teřba se někdy uvidíme :)

  • @hanafrancova6923
    @hanafrancova6923 Před rokem

    Zdravím Vás Báro. Sleduji Vase videa o otuzivani, již delší dobu si pohravam s myšlenkou otuzivani, velmi me láká to uklidnění ve vodě a plné splynutí s přírodou a živlem vody, které ve Vašem případě vidím.
    Jako malá jsem ve sauně omdlevala a plné se bránila kontrastu z tepla sazby jít do studené vody, což vlastně přetrvává :-)
    Predpokladam, ze je nutne mít před otuzivanim zdravé vnitřní orgány, které drží živ.funkce-mám na mysli napr. ledviny ….? Nebo mužů s otuzivanim zacit, ikdyz dávám své orgány po životních změnách dohromady? Díky za Vás čas.

    • @BaraWolfovaBalcarova
      @BaraWolfovaBalcarova  Před rokem

      Zdravím Hani, to je velmi individuální. Pokud se začínáte otužovat citlivě, s ohledem na aktuální stav těla, může vám to pomoci v posílení. Pokud metodu provádíme špatně (což je vidět o velmi vysokého procenta samouků), dochází naopak k oslabení. Když jsem se otužovala bez znalostí hlubších souvislostí a bez znalosti správných technik, nebylo to ono, žádné posílení se nekonalo. Až po absolvování celodenního kurzu Wim Hof metody jsem pochopila jaké zásadní chyby jsem dělala, pochopila jsem oč vlastně jde a hlavně jsem se naučila, jak správně na to aby to sedělo mému tělu. Pokud nejste v pořádku nebo mate pocit oslabení ledvin, je možné (i žádoucí) začít, ale pomalu, postupně. Abyste předešla zbytečným chybám, tak upřímně než začnete, doporučuji absolvovat nejprve kurz ze zkušeným certifikovaným instruktorem WHM. Neříkám to proto, že vám chci “prodat” kurz, ale protože jsem si na vlastní kůži vyzkoušela jaké je to nevědomé otužování náročné, a na každém kurzu se setkáváme s lidmi, kteří otužují třeba i několik let, ale nepřináší jim to ty benefity, a teprve po kurzu vidí všechny ty chyby, které v konečném výsledku tělo oslabují, namísto posílení. Jde tedy o bezpečné a správně uchopené provádění metody. Jinak je k otužování více přístupů, já osobně preferuji Wim Hof metodu, která je kompletní, zaobírá se i dechovymi technikami, mindsetem a chladovou terapií. Rozdíl WHM a běžným otužováním vnímám v tom, že otužování je parádní sportovní disciplína (plavání, setrvání ve vodě delší dobu, posouvání limitů) a WHM je více taková kompletní “meditace” (i když z toho “sport” můžeme udělat také 😉). U WHM se mi líbí to hluboké propojení těla, mysli, dechu. Pokud bych mohla tedy doporučit, přijďte na kurz, kde se dozvíte maximum důležitých informací jak metodu bezpečně a správně provádět aby vás jen a jen posilovala: perfectbalance.cz/workshop-wim-hof-method-prodejni-cordeus/.
      Nebo mrkněte na stránky naší instruktorky, má na blogu hezké články, které mohou se započetím pomoci: www.hanamoravcikova.cz/blog/
      Bára 🤗

    • @hanafrancova6923
      @hanafrancova6923 Před rokem

      @@BaraWolfovaBalcarova Děkuji Vám za Vaši vyčerpávající odpověď. Ano, je to plně vědomá cesta, vystup z konfortní zony a rozpohybování mé stagnující lymfy, vlastně mi nejde ani tak o ten fyzicky stav jako spíše ten meditativní, plně mě to vnitřně láká, což je ovšem vystup do nekomfortu, tranformace. Je to ma Cesta, povolit uzdu hlavě, přestat dávat směr myšlenkam.. Děkuji za doporučení, WHM dýcham dle Vás rano po probuzení... jste inspirativní, ty Vaše videa z ledové vody mají neobvyklou energii-motivavční. Ať se Vám nadále daří.

  • @csillamagyarova562
    @csillamagyarova562 Před rokem

    Dobry den! Kolko krat tyzdna mozme
    to robyt?

    • @BaraWolfovaBalcarova
      @BaraWolfovaBalcarova  Před rokem

      Zdravím Csilla, na to nelze odpovědět takto od boku, protože to je velmi individuální a je třeba v doporučení přihlížet k mnoha faktorům a najít ten svůj balance, který navíc mže být v každém dni jiný :). Ale obecně se doporučuje, pokud je člověk zdravý, tak začít postupně - nejprve studenou sprchou, pokud zvládáme 1-2 minuty studenou sprchu, potom začít s ponory. Nejprve 1x v týdnu, když je vše ok, tak klidně přidat. 1 - 3x v týdnu je pro někoho super, pro jiného to může být velmi oslabující. Ta obecná doporučení jsou hodně zjednodušující, klíček k tomu aby nám otužování přinášelo pouze benefity, je znát své tělo, naslouchat mu a trénink přizpůsobit. K otužování bychom měli přistupovat stejně jako k jakékoli jiné sportovní aktivitě - pokud jsem nikdy neběhala tak také hned první den nepoběžím maraton, ale budu se na něj jemně a zlehka připravovat, abych si tělo hned na začátku "neodstřelila". Otužování to má podobně... Já upřímně doporučuji seznámit se nejprve s teorií a naučit se správně praxi pod vedením zkušeného člověka - tím předejdeme zbytečným chybám. My pro zájemce vedeme kurzy Wim Hof metody v Praze s certifikovanou instruktorkou Hankou Moravčíkovou, tak v případě zájmu mrkněte: perfectbalance.cz/workshop-wim-hof-method-prodejni-cordeus/ :) Jinak u Hanky Moravčíkové na webu, na blogu, najdete odborné rady pro začínající: www.hanamoravcikova.cz/blog/

  • @pavelneoproud1727
    @pavelneoproud1727 Před rokem

    Jak se zbavit stresu ještě vyšším stresem aby ten který mi vadil byl tak malí oproti té ledové vodě. Znám to také

    • @BaraWolfovaBalcarova
      @BaraWolfovaBalcarova  Před rokem

      Zdravím Pavle, ano, akorát to neplatí u každého "velkého" stresu. V případě té "ledové vody" jde primárně o řízenou změnu té vnitřní biochemické (hormonální) reakce, kdy se ty stresové hormony pomocí dýchání v konečném výsledku krásně klesnou :). Každopádně k trénovat diskomfort prospívá většímu komfortu v běžném životě. Přeji vše dobré do nového roku. Bára

  • @romansimunek1658
    @romansimunek1658 Před 10 měsíci

    Kdo nezvládne alespoň 2 min bez dechu, tomu hrozí hyperventilace ...