Mi az a passzívház? Drágább? Napelem kell hozzá? - Az Építész Válaszol

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 10. 2021
  • #építkezés​​​​​​​ #​​​​passzívház #építőipar​​​​​
    Rezsnyák Péter kivitelező-építésszel beszélgettünk a passzívházak előnyeiről és sajátosságairól.
    Hasonló tartalmakért iratkozz fel a csatornára!
    Passzívház tervezés: egyszeruen-passzivhaz.hu/
    Statikai tervezés: bethbau.hu

Komentáře • 18

  • @buzaistvan9405
    @buzaistvan9405 Před 2 lety +1

    Üdvözlet!
    Társasház (6 lakásos) esetében is megoldható rentábilisan a passzív ház?
    Köszönöm a választ!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor Před 2 lety +3

      Nagyon is, sőt annál is inkább! A lakások összebújnak, mint a szegény ember malacai, és egymást védik!

    • @buzaistvan9405
      @buzaistvan9405 Před 2 lety

      @@SzakiEllenor Nagyon köszönöm a válaszát! Követem a munkásságát továbbra is és ha eljön az ideje keresni fogom!
      Kitartást a videókhoz, nagyon jók!

  • @peterszigetvari5762
    @peterszigetvari5762 Před 2 lety +3

    Kár hogy sohasem esik szó az árakról. Azért ha egy nettó 100nm területű házra legalább 1-2 példa lenne akkor jobban átjönne az a megéri vagy sem. Én is építkezem és többen is körülöttem. Olyan nagy a szórás árban hogy el sem hiszem sokszor amit mondanak. Szerintem én nem tudnék megfizetni egy passzívházat,de nem is annyiból építek mint a szomszédom.

    • @zoltanmadarasz238
      @zoltanmadarasz238 Před 2 lety +3

      Nincs példa, mert lehet pazarlóan, észszerűen, takakarékosan is építeni, és mindenki másban hisz, más anyagokat épít be. Passzivház esetében meg pláne nem esik szó az árról, mert ez a gyenge pontja, a megtérülési ideje miatt szerintem nem éri meg. Ez most fokozottan igaz, amikor 1-2 év alatt szinte duplázódott az építőanyag ára, a szakmunkáról nem is beszélve. Mondok egy példát, mert párt építkezésen túl vagyok, hogy miért nehéz nm árban gondolkozni. . Ha magadnak csinálod a házat, nem generállal és megtalálod a megfelelő szakembereket, mindenre odafigyelsz, akkor máris tízmilliókkal lehetsz beljebb eleve, nem másnak a zsebét tömöd. Ez nm árban már eleve jelentős különbséget eredményez. Ez nem azt jelenti, hogy szar lesz a házad, alaposan utána mész mindennek, megfelelő szakembereket találod meg, valakit megbízol hogy ellenőrizze a munkájukat. (Passzívházat meg nem próbálj "egyedül" építeni, kivitelezővel is nagy kockázat.) Emellé nem kell túlzásokba esni. Passzívházak bekerülési költsége egy fapados házhoz képest minimum egy új autó ára. A felhasznált anyagok drágábbak 20-30 százalékkal, tervezés költségesebb, gépészet bonyolult, sok a hiba lehetősége, üzemeltetési költséget is nézni kell. Ha nem számít a pénz, akkor persze ezzel nem kell foglalkozni. Ezzel szemben 30-38as téglafal, 18as szigetelés, közepes márkájú 3rtg ablakok, teljes padlófűtés, megfelelő aljzat és födém szigetelés, jó tájolással maximalizált szoláris nyereség, sima GÁZ kondi kazánnal gazdaságos épületet kapsz. Eredmény havi 10ezer gáz számla 165nm-en, amiben fűtés és hmv is benne van. Ennél nem tud többet a passzivház sem, cserébe milliòktól szabadultál meg. Mindenki döntse el, melyik éri meg neki.

    • @peterszigetvari5762
      @peterszigetvari5762 Před 2 lety

      @@zoltanmadarasz238 pont ezért nem generálban építem a házam. Kb 10 Milla megmarad. Ha jövőre elkèszülök vele akkor tudom meg valójában mennyibe került. Kíváncsi leszek. Nyilván lesznek amit megszólnak mert már most is van ilyen de nem érdekel. Milliós kiadást úsztam meg így. És nem egy ilyen lesz. A födém szigetelésén gondolkodom hogy szálas vagy fújható pirhab lenne jobb. A pírhab kicsivel drágább de jobb minőség, jobb hőtartás. Amit nem tudok hogy az apró állatkák pírhabban is fészkelnek-e mert ha nem akkor megéri kicsit többet fizetni. Sehol sem találok erről infót viszont többen írták a szálasban megélnek sajna.

    • @zoltanmadarasz238
      @zoltanmadarasz238 Před 2 lety

      @@peterszigetvari5762 Nem tudom, mi szálast tettünk a betonfödémre és nincs rágcsálónk, erdő mellett lakunk.

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor Před 2 lety +1

      @@peterszigetvari5762 passzívháztervezőként fújt cellulózt javasolnék!

    • @SzakiEllenor
      @SzakiEllenor Před 2 lety +2

      de , szó esik róla! Manapság nem kell többe kerüljön egy passzívház, ha jól van megtervezve! Egyébként Fehérvár környékén 500eFt+áfa körül 2020 ban meg lehetett építeni. most inkáb 520-550 e körül van, nettó alapterületre vetítve.

  • @zsolt1128
    @zsolt1128 Před 7 měsíci

    Jóval drágább 🙂