Václava Jandečková: Svědectví o smrti Jana Masaryka

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 02. 2021
  • Na podzim 2019 bylo z iniciativy Václavy Jandečkové zahájeno páté oficiální vyšetřování smrti Jana Masaryka. Autorka ve své nové knize líčí několikaletou svízelnou cestu za tímto cílem a do jejího středu staví unikátní svědectví kriminalisty Vilibalda Hofmanna. Hofmann coby zkušený detektiv a zpravodajský důstojník byl v osudné ráno 10. března 1948 v roli vyšetřovatele jako jeden z prvních přítomen v pražském Černínském paláci, na jehož nádvoří bylo nalezeno mrtvé tělo oblíbeného ministra zahraničí.

Komentáře • 14

  • @karolkarman1314
    @karolkarman1314 Před rokem +1

    Nebol tam náhodou boľševikmi donesený? Vzhľadom k situácii na to aby spáchal samovraždu je veľmi malá pravdepodobnosť a to cca 10%.

  • @vaclavdolezal8781
    @vaclavdolezal8781 Před rokem +1

    JM chtěl odejít z Československa a to totalitě nešlo do karet...

  • @Robinek2011
    @Robinek2011 Před 2 lety +2

    Ale co to znamená, že měl JM hlavu u zdi. Že byl z okna vyhozen, ve zduchu se otočil a tak dopadl na zem. Ovšem to se dá přece zjistit.

    • @nikkigrzesnski6760
      @nikkigrzesnski6760 Před 2 lety +1

      Pri vystrceni z okna dostane objekt kinetickou energii navic, tedy vzdalenostne pristane a je tedy pri dopadu dale ode zdi nez pri pouze kolmem vypadnuti

  • @jankerber6957
    @jankerber6957 Před 5 měsíci

    Je

  • @jansaman1362
    @jansaman1362 Před 12 dny

    Slušnej blábol z toho pána vypadl!! To co vyžvanil, bylo známo už tenkrát! Takže ten pán objevil Ameriku! Sice těsně po Kolumbovi, ale i tak blahopřejeme! OMG, jakých blábolů se ještě od vás dočkáme, paní/slečno Jandečková?

  • @milansvoboda4703
    @milansvoboda4703 Před rokem +2

    1. Namísto studia Masarykových válečných proslovů z Londýna (Volá Londýn) do Čech, jeho politického a diplomatického působení meziválečné i poválečné se "bádání" stále až obsedantně soustřeďuje na jeho smrt. 2. Masarykova rodina nikdy nepochybovala o tom, že Jan Masaryk odešel ze života dobrovolně. Jeho psychické zdraví nebylo od mládí dobré a válka i situace po r. 1945 jeho křehkou duševní stabilitu ještě zhoršily. 3. V diskusích se nesmyslně zpochybňuje pitevní protokol a závěry univ. prof. Tesaře, jehož pravost sdělení a přesnost provedení pitvy v 90. letech 20. stol. potvrdil prof. Emanuel Vlček, který byl přítomen sekci jako student medicíny (MUC), což publikoval v časopise Vesmír. 4. Všechny výsledky pitvy ukazují na to, že tělo dopadlo na nohy (JM měl mj. roztříštěné patní kosti), což znamená, že při pádu byl v bdělém stavu. To by se stát nemohlo, kdyby tělo někdo vyhodil v bezvědomí. 5. Je zjevné, že po nálezu se s tělem manipulovalo, jak je patrné z dobové fotodokumentace.