Potřebujeme životní pojištění?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 27. 08. 2019
  • K čemu slouží životní pojištění a jaké rizika má krýt? Životní pojištění patří k jednomu z nejvíce využívaných produktů, ale taky mezi nejvíce podceňované a špatně nastavované.
    V nové sérii #POJIŠTĚNÍ se podíváme na různé druhy pojištění, na co se zaměřit, na jaké pojistné částky se pojistit a na co si dát pozor.
    🔥 Kdo jsem a co dělám?
    www.michaldoubek.cz
    👉 Vzdělávejte se se mnou
    www.naucmese.cz/michal-doubek
    🎙 Poslechněte si podcast Finance prakticky
    www.michaldoubek.cz/podcast
    Sledujte mne na sociálních sítích 👇
    / vas.poradce
    / mdoubek

Komentáře • 16

  • @michaldoubek
    @michaldoubek  Před 4 lety

    🔥 Využíváte životní pojištění? A myslíte si, že ho nutně potřebujeme? Dejte mi vědět do komentářů.

  • @leowaiet96
    @leowaiet96 Před 2 lety

    Dobrý den, moc Vám děkuji za skvělá videa :)

    • @michaldoubek
      @michaldoubek  Před 2 lety

      Já díky za to, že sledujete. Pokud posloucháte podcasty, mrkněte i na můj podcast Finance prakticky. :-)

  • @vladimirmisorin2283
    @vladimirmisorin2283 Před 6 měsíci

    Trochu mě jímá hrůza z doporučení, abychom se poptali známých na konkrétní pojistný produkt a proč ho využívají.... ehm... trochu error :) Na rovinu, Češi jsou finančně nedostatečně edukovaným národem, sice se to lepší, ale stejně budou nadále doporučovat pojišťovny dle ceny pojistek. Jsem toho názoru, že pokud má Čech pojistku do 1000 korun, pak ji nastavil někdo, komu záleží jen na jeho osobním prospěchu, aby prodal. Taková smlouva nemůže ze své podstaty nabízet kvalitní krytí, a také často nabízí krytí, které se pravděpodobněji nestane než stane. A pokud pojistitel, tedy pojišťovací pobočka určité značky tuto smlouvu posvětila, pak to svědčí o kvalitě brandu. Nebudu jmenovat konkrétní společnosti, ale je to tak, a často to jsou dosti zavedené společnosti, které mají na starosti 500 000, 1 000 000 a více klientů... Je to prostě humus.

  • @vitalnezname5160
    @vitalnezname5160 Před 2 lety +1

    A kolik jste dostal za product placement za ten chlast na polici?

    • @michaldoubek
      @michaldoubek  Před 2 lety +1

      Haha, jste mě rozesmál. :-) To jsou dárky, které jsem dostal vždy u nějaké příležitosti. Ale zpeněžit mě to nenapadlo. :-)

  • @rastislavsykora3489
    @rastislavsykora3489 Před 4 lety +2

    Môžem sa opýtať prečo neodporúčate investovať cez Investičné životné poistenie? Máte na to reálny dôvod prečo nie?

    • @michaldoubek
      @michaldoubek  Před 4 lety +1

      Díky za dotaz, Rastislave. Důvodů je více a rád bych na to natočil zvlášť video, ale pokud mám zmínit pár důvodů, tak je to: netransparentnost, vysoké poplatky, zdvojené poplatky skrze investování, zdanění výnosů, kreditní riziko, omezená možnost výběrů a celkově konstrukce produktu na to není vhodná.
      I pojišťovny to již pochopily a přestaly podléhat tlaku finančních zprostředkovatelů, proto nabízí jako alternativu čisté rizikové pojištění, které slouží ke krytí rizik, což je hlavní byznys pojišťoven.

    • @vladimirmisorin2283
      @vladimirmisorin2283 Před 6 měsíci

      Tak u investičního pojištění nese riziko především klient. To je hlavní problém. Jinak s poplatky bych to neviděl zas tak černě. Záleží na pojišťovně a jejím investičním portfoliu. Ale rozhodně bych nedoporučoval užívat spořící účet v bance. To je cesta do pekel, sorry jako. Banka Vám sice nabídne 0% poplatek, ale z 4 dalších :D Raději mít jeden jasně stanovený. Navíc, když máte na spořícím účtu banky např. 1 000 000 Kč, pak za nějakých 10 let se tam možná může nastřádat třeba 1 400 000 Kč, ale pak přijde inflace, která Vám to scvrkne na reálnou hodnotu cca 800 000 a budete reálně 200 000 v mínusu. Investiční životní pojištění nabízí vyšší výnosy díky investicím do akciového portfolia, které je pro omezení dopadu volatility diverzifikováno. Peníze jsou tak před inflaci lépe uchráněny.

    • @vladislavpodany2647
      @vladislavpodany2647 Před 5 měsíci

      Investovat přes broukra ,jsou tam nízké poplatky , můžete si nakládat s penězi podle svého ,kdykoliv prodat ...Investovat v eurech,dolarech,korunách .

    • @vladislavpodany2647
      @vladislavpodany2647 Před 5 měsíci

      A u IŽP se myslím platí 15% dan z výnosu např.

  • @amithebunny8901
    @amithebunny8901 Před 3 lety

    Takový když máš refmatickou artritidu a nikde tě nechcou pojistit...to je můj problém😂..

    • @michaldoubek
      @michaldoubek  Před 3 lety

      To mě mrzí a je to bohužel problém. Zkoušela jste předběžné posouzení rizik u více pojišťoven?
      Některé mohou dát pouze rizikovou přirážku, v tom horším případě úplnou výluku, ale ostatní věci jsou schopni připojistit.
      No a následně nezbývá nic jiného než investovat a budovat aktiva, který mohou přinášet pasivní příjem. Držím palce!

    • @vladimirmisorin2283
      @vladimirmisorin2283 Před 6 měsíci

      Takhle, pojišťovny nemají problém s klienty, u kterých se znásobí pojistná rizika, ale pokud člověk neměl již před pojistnou událostí sjednáno kvalitní životní pojištění s připojištěním o navýšení pojistné ochrany, pak se těžko radí. Člověk by se měl pojistit včas, ale zaráží mě, kolik procent lidí toto vůbec neřeší.