MEGBÁNTUK A KONYHAFELÚJÍTÁST? - UPDATE 1 ÉV UTÁN

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 27. 04. 2020
  • MINDEN INFÓT MEGTALÁLSZ ITT, NYISD LE!
    Egy évvel ezelőtt, amikor megvettük ezt a lakást, költözés előtt csináltunk egy kisebb konyhafelújítást: a konyhabútort fehérre festettük Annie Sloan krétafestékkel, a csempére pedig csempematricát/csempefóliát tettünk fel. Ebben a videóban arról fogok mesélni, hogy hogyan bírja a lefestett konyhabútor és az öntapadós csempe így egy év után.
    #felújítás #konyha #bútorfestés
    Konyhafelúíjítós videó: • KONYHAFELÚJÍTÁS 100.00...
    Annie Sloan krétafesték: bit.ly/2KEzM3S
    Fehér öntapadós 3D csempe: bit.ly/2y7DyA8
    _______________________________
    Zene:
    Lovely by Amine Maxwell / aminemaxwell
    Creative Commons - Attribution 3.0 Unported - CC BY 3.0
    Free Download / Stream: bit.ly/lovely-amine-maxwell
    Music promoted by Audio Library • Lovely - Amine Maxwell...
    ____________________
    Lakberendezés és DIY: bit.ly/2Dwu5ld
    Receptek: bit.ly/38941Jm
    Vlogok: bit.ly/2AjiG7j
    Beszéljünk róla: bit.ly/2yNpdFi
    Baba-mama témájú videók: bit.ly/2Ezwxut
    __________________________
    Elérhetőségek
    email: forherszandra@gmail.com
    Instagram: @forherszandra
    Blog: www.forherblog.hu/
    Facebook: / forherszandra
    Twitter: @forherszandra
    ___________________________________
    Technikai infók
    Kamera: Canon EOS 600D és/vagy Sony Cyber Shot, iPhone 8 Plus
    Videószerkesztő: iMovie
    A videóimban azért szoktam lefele nézni, mert a kamerám a számítógépemre van rákötve, ami előttem van és ott nézem meg, hogy amikor felmutatok valamit, akkor Ti mit láttok. :)
  • Jak na to + styl

Komentáře • 60

  • @anniesloanhungary8852
    @anniesloanhungary8852 Před 4 lety +20

    ...folytatás...
    Viaszolt felület ápolása, takarítása:
    Szandra nagyon helyesen elmondja a videóban, hogy mosogatószeres nedves törlőruhával takarít és agresszív tisztítószereket nem használ, nagyon helyesen! Viaszolt felületet pont így kell ápolni!
    A krétafestékkel festett és viaszolt felületek ápolását, használatát kb. úgy kell elképzelni, mint régen a nagyi politúrozott bútorait, vagy a nyári konyháját. A nagyi sem engedte, hogy együnk a politúros asztalon, kellett tenni tányéralátétet, poháralátétet stb. és a nyári konyhát is - teljesen természetes módon - minden tavasszal újrameszelte, hiszen bekoszolódott egy év alatt. Ilyen a krétafestékkel festett és viaszolt felület is. Jobban meglátszik rajta a kosz, cserébe viszont nagyon könnyen javítható házilag és kevés (festési) tapasztalattal is látványos és szép eredményt lehet vele elérni.
    Itt térnék ki ezen sérülések javítására, javíthatóságára krétafesték esetében:
    Az a jó hír, hogy a viasszal kezelt krétafestéket könnyen lehet javítani, mert bármikor lefestheted újra, sőt, nyilván le is kell, ha Szandra ezt a lepattogzást javítani szeretné. Fontos, hogy zsírtalan és portalan legyen a felület és én meg is csiszolnám egy finom csiszolópapírral (180) a környékét, hogy egységes, szép legyen a végén, "összeérjen" a régi festéssel. Tehát csiszolás után én lefesteném a kívánt részeket két rétegben, majd újra viaszolnám. Konyhaszekrénynél szoktuk javasolni, hogy lehet bátran több rétegben viaszolni, mert akkor ellenállóbb lesz a felület és több "lehetősége" van kopni.
    Mit jelent az, hogy több lehetősége van kopni?!? Ez átvezet Szandra következő problémájára:
    5. Nem bánta meg a festést, de úgy gondolja utólag, hogy lakkozta volna
    A lakkozás vs. viaszolás kérdése folyamatosan felmerül, ezért megpróbálok kielégítő választ adni erre a kérdésre:
    A lakkozás és a viaszolás között az a legnagyobb különbség, hogy lakkozáskor, ha a felület sérül, akkor az mindig pattan, és úgy tudod javítani, hogy lecsiszolod az egészet és újra lakkozod. Ez viszonylag nem munka. Ha viaszolt a felületed, akkor az lényegében a használat (takarítás, súrlódás, súrolás) során elfogy a felületről, ilyen módon kopik. Az, hogy ez mennyi idő után jön el, az attól függ, hogy milyen igénybevételnek van kitéve a felület: nem mindegy, hogy az egy könyvszekrény, egy előszobai komód teteje, vagy egy padló? Ezek mind-mind más más igénybevételnek kitett felületek, ezek festésénél ezt mindig figyelembe kell venni. A konyhabútor nagy igénybevételnek kitett felületnek számít, tehát ezt érdemes több rétegben viaszolni és évente egyszer, pl nagytakarításkor javasolt újra viaszolni. Ettől függetlenül számos esetben szoktuk javasolni konyhabútor esetében, hogy a lakkozást válasszátok, ezért mindig javasoljuk, hogy ha gondolkodtok Annie Sloan festékben, mert megtetszett a hangulatuk, a stílus, amit képvisel ez a festék, akkor mindig keressétek fel a hozzátok legközelebb eső forgalmazót, lehetőleg fényképpel a konyhabútorról és részletes tanácsot fogtok kapni arról, hogy kifejezetten nektek, arra az adott bútorra, figyelembe véve annak anyagát, stílusát, a környezetét, a személyiségeteket stb. és természetesen a célotokat, mit javaslunk nektek!
    Az Annie Sloan festékek forgalmazói mind egyedi, kis boltok, bútorfestő műhelyek, ahol személyes tanácsot kaphattok és fogjuk végig a kezeteket!
    Szandra esetében ő keresett fel minket együttműködés reményben és mi örömmel meghívtuk őt egyik műhelyünkbe és ezeket a dolgokat alaposan átbeszéltük: mi a cél, milyen stílust szeretne és mik a preferenciái.
    Kicsit kitérnék arra is, hogy akkor most jó vagy nem jó a krétafesték, jót választott Szandra? Zománcfesték, krétafesték vagy fólia a nyerő megoldás?
    Én inkább én úgy tenném fel a kérdést, hogy attól függ mire, mi a pontos célod? Semmiképpen nem ajánlom mindenre, és minden esetben a krétafestéket!
    Amikor általában az ember nekiáll átalakítani a konyháját, akkor több dolgot mérlegel: a konyhabútor csere és a festés között egyértelmű, hogy a festés az olcsóbb, de a csere hosszabb távon tartósabb és jobb megoldás. Ha marad a festés, akkor jön a következő, hogy akkor most mivel? És ezen a ponton szoktak sokan összezavarodni és elveszni az emberek az info áradatban, akár egy ilyen videó után is.
    A saját tapasztalatom a zománc festékekkel: Érdemes alaposan előkészíteni a felületet és időt szánni erre a műveletre: csziszolás, szétszedés a lehető legkisebb darabokra, vízszintes felületre állítás, mert a zománc folyósabb, az ajánlott 12 órás száradási idő kivárása rétegenként! Emiatt nagyon sok idő egy nagyobb darab bútort lefesteni, főleg egy konyhbabútort. (A zománcot ráadásul nehezen lehet vissza csiszolni antikoláshoz, vagy egyéb textúrált, dekorált effekt felületet sokszor nem is lehet zománccal létrehozni, ez most Szandra esetében annyira nem releváns, de másnál ez is szempont lehet). Ha ezekre mind nem sajnálod az időt, akkor szuper eredményeket lehet elérni bármilyen, normál festékboltban kapható vizes bázisú zománcfestékkel. Persze nagy különbségek vannak márkák és márkák között, ezt mindenki eldönti a pénztárcájának megfelelően, de kiváló minőségű gyönyörű színű bútorfestékeket lehet venni egy átlagos festékboltban is.
    Ha konyhabútort szeretnétek festeni, az nem egy megúszós történet, aki festett már konyhát tudja: sem zománccal, sem krétával, nagy meló, de megéri, mert iszonyúan látványos és olcsóbb, mint kicserélni! Mérlegelendő, hogy mennyi időt szánsz a festésre, hogy milyen az főzési stílusod (pacsálós/fröcsögős, vagy precíz/takarítós) és hogy milyen stílusú végeredményt szeretnél.
    Az biztos, hogy krétafestékkel a festés egyszerű, gyors és javítható, bármikor átfesthető, kreatív és lehet vele játszani, de évről-évről foglalkozni kell az ápolásával.
    A fóliázáshoz nem szeretnék hozzászólni, mert egyrészt nem értek hozzá, másrészt az a véleményem, hogy akinél egyáltalán felmerül, hogy műanyag fóliával/tapétával fedje be a konyhabútorát - ami biztos vagyok benne, hogy hosszú távon kevesebb ápolást igénylő és bizonyára tartós megoldás lesz - azokat semmiképpen nem szeretném a krétafesték előnyeiről győzködni, mert egyszerűen más szempontok szerint látjuk az életterünket.
    Ez olyan, mint, hogy én sose tennék tennék laminált padlót az otthonomba, mert nem természetes anyag. A fát viszont macerás ápolni, mozog, reped! Mégis azt választottam, és tudom, hogy a laminált irtó praktikus, de mindkettőnek megvannak az előnyei és hátrányai és mindkettőnek meg van a létjogosultsága a lakberendezésben.
    Így van ez a dekorációs bútorfestéssel is: ez a „beleszeretős” kategória. Az Annie Sloan festéknek iszonyú sok előnye van, könnyű használni, számos felület létrehozható vele és már tapintásra is tök más, mint a zománc, de nem való mindenre és mindenkinek.
    Köszönöm a lehetőséget Szandrának, és neked, hogy végig olvastad (!), hogy mindezeket elmondhattam itt, és nagyon remélem, hogy ez segíteni fog neked abban, hogy eldöntsd, hogy mivel újítod fel a konyhabútorod!
    Ha Annie Sloan festéket választasz, akkor pedig keresd meg a hozzád legközelebb eső forgalmazót inspiráló műhelyéért, festett bútoraiért, tapasztalatáért és rád szabott személyes, egyedi tanácsáért!
    Üdvözlettel:
    Szendrődi Enikő, márkakeresdekő, Nemiskacat Látványműhely, 2050 Biatorbágy, Csillag utca 7. tel: 23/781-345. További info és forgalmazók az országban: www.anniesloan.hu

  • @emmaszollosi3724
    @emmaszollosi3724 Před 4 lety +1

    Kedves Szandra!
    Köszönöm ezt a videót! Nagyon hasznos volt!
    Pontosan ezt nem tudtam eldönteni, hogy fessem vagy fóliázzam-e a konyhabútort, de pont azokat a hibákat soroltad fel melyekre magam is számítottam! Tehát maradunk a fóliázásnál. Van már fóliázitt bútorunk, növényeket tárolunk rajta - ezért is kellett lefóliázni - mert a víz óhatatlanul is melléfolyt néha és megmarta a fát. Kb. 4 éve van fent a fólia de az égvilágonn semmi gond nincs vele, könnyebb takarítani is a felületet mint előtte.
    Szép napot!

  • @anniesloanhungary8852
    @anniesloanhungary8852 Před 4 lety +9

    Kedves Szandra!
    Köszönjük szépen ezt a hasznos videót, amihez az Annie Sloan Chalk Paint™ festék hivatalos forgalmazóinak nevében szeretnék egy-két mondattal hozzászólni.
    Elnézést, ha kicsit hosszú leszek, de remélem, Szandra számodra is, illetve a kommentelők számára is tudok majd hasznos dolgokat mondani, főleg azokhoz szólnék, akik gondolkodnak konyabútor festésen.
    Akik nincsenek képben, hogy mi az az Annie Sloan krétafesték: ez egy dekorációs bútorfesték, és arra való, hogy könnyen, gyorsan és egyszerűen átfess egy bútort úgy, hogy nem kell feltétlenül szétszedd, lecsiszold, nem kell sokat várni a száradásra és a végeredmény egyedi (itt azt értem, hogy nem olyan, mint a bolti fújt felület, hanem sokkal kézművesebb a felületet, garantáltan nem jön veled szembe még egy ugyanolyan). Annie Sloan-nal festeni a bútorfestés egy kreatív, önkifejező és szabad módja, egy életérzés! (most nem konkrétan a konyhabútor festésre gondolok, hanem úgy általában :) , további info: www.anniesloan.com és www.anniesloan.hu )
    Krétafestékkel könnyebben és gyorsabban, kevesebb macerával lehet konyhabútort festeni, mint zománccal, és megvalósítható házilag is. A profi asztalosok nem véletlenül nem vállalnak konyhabútor átfestést, hiszen tudják, hogy professzionális (=tartós, bolti minőséget adó) festékekkel nem lehet helyszínen, házi körülmények között átfesteni egy konyhabútort. Ha pedig szétszedik, elszállítják, lefestik és visszahozzák, az már régen nem éri meg anyagilag. Bármilyen festéket is választotok, otthon, házi körülmények között nem várható el olyan felület, mint egy bolti festett bútor.
    Ezt a konyhát Szandra kb 50 ezer ft-nyi Annie Sloan anyagokkal festette át, ami elhanyagolható összeg egy új konyhabútorhoz képest és elhanyagolható összeg egy asztalosipari festéshez képest, amit amúgy nem is vállaltak volna.
    Nézzük a videóban elhangzó problémákat:
    1. Szanda, azt mondja, hogy inkább ecsettel vagy más anyagú hengerrel festette volna
    Azért ezzel kezdem, mert ha valaki fest, ez merül fel először és technikai kérdés, a többi meg már a használatból eredő kérdés. Végig nézve a videót és próbálva bele látni Szandra fejébe én most azt mondom, hogy az ecsetet semmiképp sem javasolnám neki, hanem inkább a szivacshengert. Amiről beszél a videóban, azt én úgy szoktam hívni, hogy narancsbőrös lett a felület. Bizonyos hengerek ugyanis adnak egy ilyen mintázatot, főleg, ha egy ilyen pudingszerűen sűrű festékkel fest valaki, mint az Annie Sloan festék. Az Annie Sloan festékek stílusát figyelembe véve mi az ecsettel való festést javasoljuk, azzal lehet egyedi és kreatív felületeket, textúrákat létrehozni. Erről azonban most ugye szó nincs! Ha tök sima felületet szeretnétek, akkor a szivacshengert javasoljuk, illetve a festék második rétegének vízezését. Ha precízek szeretnétek lenni, akkor ecsettel vigyétek fel a festéket és száraz hengerrel menjetek utána, ezzel szépen el tudjátok egyengetni a felületet. Soha ne nyomjátok rá a hengert, mert az a szélességében nyomot, csíkokat fog hagyni. (Precízen festeni sokkal nehezebb és alapból nem is tartozik az Annie Sloan életérzéshez. :) ) Ezen kívül szükségetek lesz egy kisebb ecsetre a sarkokhoz, élekhez. A festékrétegek közötti csiszolás valóban sokat segít, ahogyan Szandra is nagyon helyesen mondja! Fontos, hogy festés előtt döntsétek el a stílust, amit szeretnétek elérni és mérlegeljetek pár olyan fontos szempontot is, amire hozzászólásom végén fogok kitérni!
    Most nézzük sorban a többi problémát!
    2. Mosogató környékén apró karcolások a serpenyők nyele miatt
    A waxolt (lágy bútorviasszal) kezelt felületet kb. úgy képzeljétek el, mint egy falat. Nagyon matt, és bár takarítható, mert mérsékelten vízálló, de a fém vagy színezett műanyag tárgyak fekete csíkokat hagynak rajta, amikor végig karcolódnak a felületen. Olyasmi kinézetre, mintha zsírkrétával rajzoltál volna a felületre. Ez olyankor is előfordul, amikor nehéz tárgyakat folyamatosan csúsztatsz egy waxolt felületen, a wax ilyenkor feketedik. Ez javítható, ha rögtön letörülöd, vagy kis viaszos ronggyal áttörülöd a felületet, az szinte leradírozza. Például előszobai komód tetejére, ha rádobod rendszeresen a kulcscsomót, az nyomokat fog hagyni, és ez teljesen normális.
    Ez nem egy műanyag felület és nem is összehasonlítható egy laminált felülettel!
    Viszont, ha sérül, könnyen javítható, egyszerűen újra lehet viaszolni, sőt bármikor újra lehet festeni, különösebb macera és előkészületek nélkül. Erre kitérek később!
    3. Mosogató alatti szekrény ajtaján a sarok lapattanása becsapás miatt
    Erős fizikai igénybevételt valóban nem bír egy festett felület, ez bármilyen festett felületre igaz. Gondoljatok arra a régi olajfestékkel festett fényes felületekere a 80-as évekből, melyek egy idő után lepattogtak, illetve a zománcfesték is le tud pattogni. A krétafesték valóban nem bírja annyira, mint egy olajfesték, ami erősebb, de cserébe nehezen szárad és hobbi felhasználásra már csak környezetvédelmi okokból sem javasolt. A krétafestékkel festett felület is pattoghat, amit ki kell javítani.
    4. Zsírfolt/nedvesség folt, valamilyen zsíros folyás, ami foltot hagyott
    A viaszolt felület mérsékelten vízállónak számít, ami azt jelenti, hogy ha kiöntesz egy pohár vizet, akkor a cseppek gurulnak rajta, ha viszont rajta hagyod, akkor az nyomot fog hagyni, tehát le kell törölni hamar! A zsír viszont nagy ellensége a festett és viaszolt felületeknek, az képes beszívódni a felületbe foltot hagyva. Tehát ha kifut a zsíros húsleves, azt azonnal le kell törölni. Munkapultra például egyáltalán nem javasoljuk a krétafestéket, sőt ha valaki a pult fölötti csempét festi Annie Sloan festékkel, akkor javasoljuk, hogy a tűzhely mögé és a környékére tegyen védő üveglapot a zsír becsapódásai ellen!
    Ezen a ponton merül fel a kérdés, hogy akkor hogyan lehet takarítani?
    folytatom...

  • @mariannatrencsenyi-kovacs8770

    Szia! Köszönjük szépen az összefoglalót :) szerintem nagyon hasznos volt. Én most vagyok konyhabútor festésben ( kb fél éve XD #momlife ) a zománcfestéken nem gondolkodtatok? Én most azzal festek és egyelőre szép ( ecset+henger) strapabírónak is tűnik, remélem így is marad. Gratula am a konyhához, tényleg szép még most is :). A gardróbunknál meg én is a fólián gondolkodom, de szintén hasonló dilemmában vagyok.

  • @szandraf6043
    @szandraf6043 Před 4 lety +3

    De jó hogy felvetted ezt a videót. Tele a CZcams ilyen olyan bútor felújításokkal és átalakításokkal, viszont az hogy mennyire lett tartós esetleg valóban megéri e ... Nos arról semmit sem hallani.
    Köszi a videót! 😘

  • @TolnaiOrsi
    @TolnaiOrsi Před 4 lety +4

    Szia Szandra. 6 évvel ezelőtt festettem le az ikeás konyhámat ugyan ezzel a festékkel. Én ecsettel csináltam, az sem jobb, hidd el. Alapvetően szerettem, könnyű volt vele dolgozni és gyorsan száradt, de csíkos maradt. Én lelakkoztam, de azt pl. nagyon ügyesen kell csinálni, mert csíkos, foltos maradt. A múlt héten aztán az egészet lecsiszoltam, mert meguntam (nekem olivás zöld volt) és most fehér zománcfestékkel festettem át, alapozva.Sokkal jobban tetszik fehéren, nem tudom miért ágáltam ellene évekig. A te konyhád is szebb fehéren! Ez az utolsó etapja ennek a konyhának, mert már a 20.ik évet tapossa a faktum, és legközelebb, már csak csináltatni tudok rá ajtókat. (köszi ikea :D )

  • @anitaszekeresnekovacs5248

    Szia Szandra, az én konyhaszekrényem is fóliázva van, sőt én még a csempét is azzal csináltam a wc-ben kamufugával. Tökéletes. A konyhában a csempém festve van. Supralux Aquával, alatta Harzoval. Semmi baja. 👍Nyilván persze, nincs dörzsölve. Még így is megérte, hogy nem kellett teljesen szétvernetek mindent, és biztos, hogy költséghatékonyabb. Nagyon szép a munkád. Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat. 😍

  • @erikadoroszlai9147
    @erikadoroszlai9147 Před 4 lety +2

    Mikor láttam a video címében, hogy 1 év után, hááát elcsodálkoztam. Hihetetlen gyorsan elment ez az 1 év.
    Én személy szerint nem fóliáznék ennyi bútort. Mi utólag vásároltunk egy darab kiegészitő bútort a konyhába, aminek csak az ajtaját meg a fiók részét kellett lefóliázni sima fehér fóliával. Jól megszenvedtem vele, az biztos :)))) Az eredmény nagyon jó lett, nem mondja meg senki, hogy ez fóliázva van, de csak ez az 1 ajtó és fiókrész nagy meló volt.
    Lehet Ti ügyesebbek vagytok :)

  • @sarabodor8899
    @sarabodor8899 Před 4 lety +4

    Praktikerben és Obiban lehet kapni fali panelt, én is most tettem fel egy metro csempés változatot. Dekopír fűrésszel lehet vágni és ragasztóval kell feltenni. A sarkokhoz, toldásokhoz lehet kapni vékony fehér szegélyt így nagyon esztétikus végeredményt lehet kapni. Egy fólia van kasírozva vékony farostlemez lapra az egész nagyjából 3 mm vastag. Nekem nagyon tetszik a végeredmény, könnyen tisztítható és viszonylag gyorsan felraktuk. Egy panel 120*244 cm nálunk a ragasztóval és az élvédővel együtt 21 ezer forintba került. A gáztűzhely mögé pedig üveglapot vágattam a falra. De elektromos főzőlap mögé simán lehet tenni a panelt is.

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Sára Bodor igen azokat is nézegettük amúgy egy időben, de aztán elvetettük ezt az opciót, de most majd újra átrágjuk magunkat a különböző lehetőségeken :)

    • @bettitomo2702
      @bettitomo2702 Před 4 lety

      Szia Sára
      Én most állok felújítás előtt és ez a megoldás is érdekelne .. egy képet tudsz esetleg küldeni?

  • @pikacsu81
    @pikacsu81 Před 4 lety +1

    Szia! Tipp: 10cm-es szivacshenger (lakkhenger). Én most azzal festek és príma sima felületet ad. Igaz én multifunkci zománcfestékkel festem. A szekrény fóliázáson én is gondolkodtam, de sokkal pepecselősebbnek gondolom, mint lefesteni.

  • @bettitomo2702
    @bettitomo2702 Před 4 lety +1

    Szia! Szuper a videó, nagyon sok mindenben segített ... én jelenleg a tervezési fázisban vagyok, amiken agyalok az Annie Sloan festékek vagy Benjamin Moore ... a kettő közel sem ugyan az, így nehéz dönteni ... esetleg van tapasztalatotok BM festékekkel?

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Betti Tömő sajnos azzal nincs tapasztalatom, de az AS festékek szuperek, könnyű dolgozni velük és gyorsan száradnak, én tervezek átfesteni további bútorokat is vele :)

  • @anitatarr391
    @anitatarr391 Před 4 lety +1

    A videód láttán mi is hasonlóképpen újítottuk fel a konyhabútorunkat tavaly ősszel. :D
    Én vettem Annie Sloan ecseteket hozzá, azzal is texturált a felülete, csak csíkos, nem olyan, amilyet a henger hagy. Nekem viszont nagyon tetszik ez. A mosogató kagylónál nálam is vannak foltocskák. És mivel nem fehér, hanem a duck egg blue színt választottuk az alsó részének, közelről és amikor besüt a nap, határozottan látszik, hogy zsír folt. Egyébként meg vagyok elégedve vele. Sokkal jobban szeretem a befektetett munka miatt, mint ha egy vagyonért új bútor került volna a konyhába.

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Anita Tarr igen én is így vagyok a mai napig, hogy tökjó ránézni, hogy ezt mi csináltuk és alapvetően elégedett is vagyok a munkánkkal. :) Tervezek további bútorok átfestését is, de azt már ecsettel fogom csinálni, amúgy a csíkos “minta” nekem is tetszik, csak szerintem nem minden stílushoz/bútorhoz passzol, mivel az talán inkább kicsit vintage hatású

  • @bellaszucs-zagoni9014
    @bellaszucs-zagoni9014 Před 4 lety

    Köszi a videót. :) Nekünk is fóliásjuci csempematrica van pár helyen a WC-ben a falon (de csak néhány db színes, szétdobva), amúgy festve van a csempe OBI-s csempefestékkel. Nos, a csempematricát egyszer visszaszedtem (a leírt módon, helyesen), de a sarkai már nem tapadnak oda maguktól azóta... A csempefestésnél nekem tetszik, hogy a minta látszik alatta, de besárgul a festék kb. 1 év alatt. Mi is körülbelül akkor csináltuk ezeket, mint ti. A fürdőszobánk 2,5 magasságig van felcsempézve és elég nagy is, szóval nem érezzük annyira a rácsempézést, ráfóliázást ekkora területen, sem pénzügyileg, sem mentálisan, szóval ott sima festett csempét csináltam. Besárgult, jobb, mint ami volt, de 1 év után már nem fehér. A festett csempére egyébként nem lehet ragasztani sem akasztókat pl. csak fúrás lesz onnantól minden. De alapvetően oké megoldásnak bizonyult nálunk a fólia és a festés is.

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Bella Szűcs-Zágoni mi is gondolkodtunk amúgy csempefestésen is, de azt végül elvetettük, de átmeneti megoldásnak az is szuper

  • @entrancetobeauty
    @entrancetobeauty Před 4 lety

    Szia :) jo hamar eltelt egy ev. Barmit csinaltok vele, legyen video rola 😊 a csempe leverest valasztanam itt en is a gazcso miatt. Illetve ha nem akarjatok a butort lecserelni, lehet eleg lesz egyszer csak az ajtokat kicserelni. Biztos van jo meret az ikeban pl. :)

  • @jazzbluesface
    @jazzbluesface Před 4 lety +1

    Igen,jól sejted, a lakk az ellenállóbb a kitett felületeken,és a festéket is fújtam volna.. A csempematrica csak akkor jó aládolgozás nélkül,ha azonos méretű az eredeti csempével. (Pl 15x15) Nem bántó éllel kérdezem.. nem szoktad kikérni hozzáértők véleményét? 🙂

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Jazz bluesface a festéssel kapcsolatban kikértem szakértő véleményét, elmondta a waxszal és lakkal való lezárás előnyeit és hátrányait is és akkor úgy láttuk jónak, hogy a waxolás lesz a jó megoldás nekünk. ☺️

  • @_rreeaa_
    @_rreeaa_ Před 4 lety

    Hihetetlen, hogy eltelt 1 év... Mi csak ajtókat fóliáztunk 4 éve, azt gondoltam macerás és nehéz felrakni, de nem, illetve tartottunk, hogy a fürdőben a gőztől és víztől majd leválik, de semmi. Így lehet, hogy a konyhában sem lenne problémásabb🙂

  • @bettim.9670
    @bettim.9670 Před 4 lety +2

    Nálunk az előző tulaj úgy oldotta meg a konyhabútor felújítást, hogy új ajtókat készítetett a bútor alapra. És új pultot is készítetett rá egy asztalossal. Mindenki dicsérte, mikor megvettük a lakást. 😃

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Betti M. Igen ez is egy szuper megoldás, ha valaki picit többet tud áldozni rá ☺️

  • @gabip.7718
    @gabip.7718 Před 4 lety

    Léteznek falpanelek, az ikeának is van. Ezek vmilyen kemény műanyag felületek, vagy olyasmi, mint a laminált padló. 60×60 cm-es táblák.
    Hosszú távon én is asztalossal csináltatnék ajtókat, festett mdf lapból vagy akár fából. Azt sikálhatod is, mégiscsak nagy igénybevételnek vannak kitéve, ez a krétafesték nem konyhába való. Csak az ajtókat lecserélni azért töredéke egy teljesen új konyhának.

  • @trixi1959
    @trixi1959 Před 4 lety

    Én is tervezem a bútor festést ,nekem a színével nincs probléma,hanem válik le a fólia.
    Így elképzelésem sincs a színt illetően,de a konyha pulttal is kell valamit kezdenem, illetve a csempével is.

  • @hajdu-tamaselisabeth8817
    @hajdu-tamaselisabeth8817 Před 4 lety +8

    Szia. ☺️ Hogy repül az idő, már egy év el is telt. 😊 Én biztos le verném a csempét, mert kevés felületen található és később se lesz vele gondotok! 😊

  • @papai.petra.
    @papai.petra. Před 4 lety

    Nekem is az jutott eszembe, hogy már egy év eltelt? 😊 Még emlékszem arra a videóra, ahogy megmutattad, hogy fogadták a gyerekek az új szobájukat 🥰 Nagyon hasznos videó, örülök, hogy nem “tömegcikket” gyártasz 😘

  • @TheBildi
    @TheBildi Před 3 lety

    Szia ! már az első film alkalmával szerettem volna ezt a kommentet megtenni , mert a festés legnagyobb hibája az , hogy konyhában nem vizes bázisú festéket kellett volna használni , hiszen beszélsz a lakkozásról is , de van sok olyan nem vizes bázisú festék amivel selyemfényűtől a magasfényűig lehet ezekből választani , melyek sokkal tartósabb , és tisztíthatóbb felületet biztosítanak egy konyhában . A csempére tett fólia , a hő , víz ,gőz , zsíros gőz , és akár az egyenetlenség hatására is leválhat , de a mintás csempéket ki lehetett volna cserélni hozzáértő ember ezt meg tudta volna csinálni . Én mindenképpen kikérném a továbbiakban , 1 szakember véleményét , mert sok jó tanácsot tudna adni . Értékelem , hogy az embereknek segítve megosztottad ezeket a videókat , az én véleményem is építő jellegűnek értsd , és ne kritikának .

  • @nelli2752
    @nelli2752 Před 4 lety +13

    Tényleg hihetetlen, hogy eltelt 1 év 😮

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      c o r n e l i a ugye?! 😅

    • @bdius92
      @bdius92 Před 4 lety

      Én is emlékszem, mikor kirakta a konyha felújítós videót!

  • @anvica79
    @anvica79 Před 4 lety

    A csempét verjétek le, és mehet helyette az új! Nektek ez már nem jelenthet problémát a fürdő után. :-)
    Viszont a festett és "érdes" felületre már nem biztos, hogy megoldás lenne a fólia, mert sajnos nem lesz szép. "Rücskös" lesz sajnos, valószínű átütne rajta. :-( Szerintem. Legalábbis nálunk csak egy-két kicsi hiba volt a felületen, amit fóliáztunk, de az fóliázás után is meglátszott.
    Átcsiszolni meg irtózat nagy és poros munka lehet gyanítom.
    De megnyugtatlak nagy valószínűséggel ecsettel se lett volna full tükörsima a felület - nekem legalábbis még sosem sikerült. Azt az igazi tükörsimaságot csak fújással lehet elérni, az meg profi szakemberrel megcsináltatva egy vagyon.

  • @masznyik_g
    @masznyik_g Před 4 lety +2

    Miért nem rakjátok újra a csempét? A takarítással együtt pár nap alatt készen lenne :) Nagyon kevés m2 egy ilyen konyhának a burkolása, szerintem érdemes belevágni :)

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Gabriella Masznyik igen ezen is gondolkodunk, ahogyan a videóban is mondtam 😊 ha helyreáll az élet és el tudjuk vinni a gyerekeket pár napra a nagyszülőkhöz, akkor szerintem megcsináljuk ☺️

  • @erzsebetszabo402
    @erzsebetszabo402 Před rokem

    Megcsinálhattad volna úgy, hogy előtte a csempét sima fóliával lezárod és arra megy rá a csempematrica. Így lett volna egy sima alapod és könnyebben rá ragadt volna a műcsempe:)

  • @MsLianca
    @MsLianca Před 4 lety +1

    Csak az ajtók cseréje nem jött szóba? Azért az mégsem egy komplett berendezés, de valószínūleg a legstrapabíróbb. Remélem lesz átalakítás, mert az elõzõ videót is imádtam 🙈

  • @timeavindisman868
    @timeavindisman868 Před 4 lety

    Csempematrica után felkutattam már az egész országot, de sehol semmi, alig találni boltot ahol van ez a típus, és ott is készlethiányos.

  • @sorosnejudit2141
    @sorosnejudit2141 Před 4 lety +12

    Nem lepődnék meg ha a videó után ,,valami csoda folytán" Fóliás Juci ingyen lefóliázná a konyhaszekrényt.. 😅
    Nem bántásként írtam de kicsit ,,burkoltan " felkérésnek tűnt. 😎

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety +2

      Juditta 87 szó sincs ilyesmiről, sajnálom, hogy neked így jött le...🙁 egyszerűen csak szerettem volna megosztani a kétségeimet ezzel kapcsolatban, meg hogy miért is nem ezt a megoldást választottuk egyelőre, illetve ha valaki bútorfóliázásra készül, akkor ezeket érdemes figyelembe venni...

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Juditta 87 azt még hadd írjam meg, hogy nagyon rosszul esett ez a komment és de, bántásnak vettem, mert nem szokásom burkoltan célozgatni videóban cégeknek, hogy működjenek együtt velem. Ha nagyon szeretnék valamit egy cégtől, akkor írnék nekik és kerek perec megírnám, hogy mit szeretnék, de nekem ez nem igazán szokásom, egy kezemen meg tudom számolni, hogy a 8 év alatt hány cégre írtam rá...

    • @sorosnejudit2141
      @sorosnejudit2141 Před 4 lety

      @@ForHerVlog 2 nap után jutott eszedbe miután más is nega kommentet írt hogy bántó volt az enyém.. Hmm👍
      Azért tudod a negatív kritika is kritika!
      További szép napot! 😉

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Juditta 87 most olvastam el megint a te kommentedet, amikor láttam a másik kommentet, és most döntöttem el, hogy megírom, hogy rosszul esett. És igen, a negatív kritikának is van helye, ezért nem töröltem a te kommentedet, viszont a másik komment, ami a hozzászólásod alá jött, az konkrétan hazugság és rágalmazás, amit nem vagyok köteles “elviselni”, így azt töröltem

    • @sorosnejudit2141
      @sorosnejudit2141 Před 4 lety

      @@ForHerVlog igen olvastam azt a kommit, erősre sikeredett az tény.
      Tényleg nem bántani akartalak, talán csak hirtelen reakcióm volt a videóra! Elnézést!

  • @zsuzsannadrgyorfi2045
    @zsuzsannadrgyorfi2045 Před 4 lety

    Szép lett !

  • @zoltanrepas4029
    @zoltanrepas4029 Před 4 lety +3

    Semmi baj sincs a metrócsempével, ha az valódi metrócsempe és fel van téve a régi levert csempe helyére!!
    A régi csempe leverése és az új megvétele miatt nyilván kicsivel több meló és pár ezer Forinttal több lett volna,
    de akkor most nem gondolkodnál újracsempézésben!

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Zoltán Répás beköltözés előtt az idő szűkössége miatt semmilyen formában nem volt opció a csempézés, mert a többi munka mellett arra már nem jutott volna idő, ezért választottuk gyors és ideiglenes megoldásként a csempefóliát. Most nyáron viszont talán kivitelezhető lenne a csempézés, de még után kell járnunk annak, hogy pontosan mit és hogyan

    • @zoltanrepas4029
      @zoltanrepas4029 Před 4 lety +2

      @@ForHerVlog Rácsempézel, mint a fürdőben..Persze ez sem a legjobb, mert mindig ráburkolni a régire??Egyszer még oké, de ha esetleg 5 év múlva lecseréled a konyha bútort és akkor megint ráburkolsz a már két réteg csempére!! Le kell verni azt a kis kevés matricás csempét! Megoldjátok, mert amúgy egész ügyesek vagytok!!

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Zoltán Répás köszi :) igen amúgy nagyon hajlunk erre, hogy mivel ez nem egy nagy felület, így itt érdemes lenne leverni a régi csempét és “rendesen” lecsempézni, talán ezt meg is tudjuk ugrani 😃

    • @zoltanrepas4029
      @zoltanrepas4029 Před 4 lety

      @@ForHerVlog Úgy tűnhet talán, h csak okoskodni akartam, de nem..Az ember próbál logikusan gondolkodni, ha már érdemben oda kommentel valamihez! Én is nemrég vettem családi házat magamnak és a konyhát készen kaptam! Még így is teljesen rendben van, de a tervem az, h a konyhát teljesen kicserélem.
      Szóval nem tudom, h a konyhabútorral is akarsz-e majd a közeljövőben kezdeni valamit, értem ezalatt azt, h lecseréled! Ha nem, akkor nyilván csempézni kell csak!! Ha meg igen, akkor érdemes a kettőt együtt végezni!
      Szandra bútort fest, csempét matricáz...Aztán 1 év múlva Szandra akar valamit kezdeni a matricás csempével, de a bútor még maradhat, esetleg lefóliázza. Aztán 2 év múlva Szandra bútort cserélne és vele együtt újra burkolna.......Szóval érted ..ugye..??
      Mindig akarsz majd valamit! Jó esetben a pénz is meglesz hozzá, de az is lehet, h nem lesz meg..
      Egy vadi új konyha lenne a legjobb, de gondolom ezzel Te is egyetértesz!!
      Imádlak amúgy!!:)

  • @Ditty_Queen_Bee
    @Ditty_Queen_Bee Před 4 lety

    Szintbe kell csiszolni a régi csempe domború felületét és akkor mehet rá a vékonyabb fólia.

  • @tikatika88
    @tikatika88 Před 4 lety +1

    Ha már itt tartunk, mi a véleményed a furdoszobarol? Eszméletlen hogy eltelt egy év 😱

  • @poppylak
    @poppylak Před 4 lety

    A fekete fuszer tarto allvanyt hol lehet beszerezni?😌

    • @zsofiakalman
      @zsofiakalman Před 4 lety

      Cinti Kovács ez engem is érdekelne ☺️

    • @ritaszavai8347
      @ritaszavai8347 Před 4 lety

      Szia. Az engem is érdekelne. 😌

    • @ritaszavai8347
      @ritaszavai8347 Před 4 lety

      Megtaláltam. Az IKEA-ban lehet kapni. Sammanhang tálca-állvány néven fut. Külön kell venni hozzá a polcokat. 😉

    • @ForHerVlog
      @ForHerVlog  Před 4 lety

      Cinti Kovács IKEA :)