Drulák: Vláda se pokouší umlčovat každý hlas o Ukrajině, který říká něco jiného než ona

Sdílet
Vložit
 • čas přidán 16. 09. 2022
 • Vláda v čele se současným vedením ministerstva zahraničí se snaží umlčet každý hlas, který říká něco jiného. Taková slova ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyřkl diplomat a bývalý náměstek na resortu zahraničních věcí Petr Drulák. Ten aktuálně kvůli svým výrokům čelí hrozbě vyhazovu z Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV). Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) řekl, že Drulák má právo na svobodu slova, ale měl by ji raději uplatnit například na univerzitní půdě. Celý článek ZDE: cnn.iprima.cz/drulak-vlada-se...
  Přihlaste se k odběru novinek našeho zpravodajského portálu CNNPrima.cz a buďte neustále v obraze. Denně vám přes 200 reportérů a redaktorů přináší ty nejdůležitější a nejzajímavější zprávy z domova i ze zahraničí.
  ✉️ cnn.iprima.cz/newsletter
  📲 Sledujte CNN Prima NEWS na sociálních sítích:
  Facebook: cnnprima
  Instagram: cnnprima
  Twitter: cnnprima
  💻 Navštivte web CNN Prima NEWS na cnnprima.cz
  🥇 Videa, která musíte vidět:
  ⚠️ czcams.com/video/0BmRfTKVKAc/video.html
  🦠 czcams.com/video/Q5mJNGuAgrU/video.html

Komentáře • 1 885

 • Marie Málková
  Marie Málková Před 16 dny +958

  Pan profesor Drulák je moudrý a skvělý člověk. Za ním stojí velké množství lidí, daleko více než za současnými vládními činiteli. Tady i pan Svoboda bude říkat, že na akademické půdě si může říkat co chce a na veřejnosti musí lhát. To jsme to dopracovali.

  • Jan Šmejkal
   Jan Šmejkal Před 7 dny

   @Michal Kubin hezký bečíš

  • Plzeňský Patriot
   Plzeňský Patriot Před 8 dny

   @D D A to tak, že velkýho BLBA! 😞

  • Zdeněk Horák
   Zdeněk Horák Před 9 dny

   @George Curly
   Nějak tak to je,.. souhlasím s vámi podaným vysvětlením

  • Zdeněk Horák
   Zdeněk Horák Před 9 dny

   Marie Málková
   Potom je otázkou,... proč lidé nevolí osobnosti, ale politiky druhé a třetí kategorie, kteří tu byli vždy, a dokázali dokonale rozložit každou společnost,... aniž by pro ni něco udělali,... nedej Bože vytvořili.

 • Jozef Tkáč
  Jozef Tkáč Před 16 dny +515

  Držím palce Prof. Drulakovi, sledujem jeho komentáre a vidím, že má triezvy pohľad na vec a to mnohým teraz pri moci vadí, lebo oni nevedia nič iné len papagajovat, čo hlupák povie. No a C. Svoboda, na to jeho vystúpenie každý normálny nemôže ani slušne reagovať. Takže škoda slov. Je vidieť, že mnohých hore zdravý rozum opustil, keď ho náhodou niekedy mali.

  • radomir sedlacek
   radomir sedlacek Před 15 dny +6

   Kéž by sme mali takého Drulaka na Slovensku.

  • Marie K.
   Marie K. Před 15 dny +8

   Pan Drulák získal mnoho sympatizantů, doufám, že už i mladí lidé začnou chápat, co to byla normalizace a jak probíhalo křivení charakterů. Ale lidé poznají, kdo mluví pravdu, a kdo se chce jen zalíbit a kopnout si do domnělé oběti. Zábavná je ta porucha zvuku, kdy nesmělo zaznít ani slovo syn, ani jméno dotyčného synka

  • Hynek Stodůlka
   Hynek Stodůlka Před 16 dny +14

   Škoda, že nekandiduje na prezidenta republiky. Myslím si, že by byl neřešitelným oříškem pro takové demokraty, jako je třeba Fischer.

  • Alena Chalupová
   Alena Chalupová Před 16 dny +8

   Paní VOLFOVA prosím artikulujte není vám rozumět. Děkuji,

 • standa vodinský
  standa vodinský Před 16 dny +251

  Jak bych to jenom řekl .... Karle Kryle - " Už zase ryjeme držkou v zemi....."😎

 • johan stolz
  johan stolz Před 16 dny +658

  Pán profesor, vážím si Vás a dakujem Vám za to, že sa nedavate kupit! Vydržte! Svoboda bol vždy poplatný...🇨🇿🇸🇰✌️🍀

  • johan stolz
   johan stolz Před 16 dny +15

   @Zuzana Vdaka za vasu reakciu...Máte pravdu... Vždy sme doplacali na chameleonov nielen v politike ale i beznom zivote. Buďme zdraví a čestné spolu 🍀✌️🇸🇰🇨🇿🇭🇺...........

  • Da*da
   Da*da Před 16 dny +5

   @Hynek Stodůlka taky tak

  • Da*da
   Da*da Před 16 dny +10

   @Zuzana přesně.. Had.

  • Plzeňský Patriot
   Plzeňský Patriot Před 16 dny +42

   @Hynek Stodůlka Přesně, totalita jako kráva! 😞

 • Jaroslav Nejedlý
  Jaroslav Nejedlý Před 16 dny +425

  Cyril Svoboda vlastně potvrdil že jsou dvojí pravdy,jestliže veřejně nelze mluvit svobodně.

  • Jaroslav Nejedlý
   Jaroslav Nejedlý Před 14 dny +3

   @aa v jediném souhlasím že právo na to má z pozice nadřízeného , jinak to kulhá na obě nohy a hlavně p.Drulák na pozici Svobody byl a co "neskor"bude🙂!!!

  • aa
   aa Před 14 dny

   Sloboda ja to, ze ja ako zamestnavatel mozem vyhodit zamestnanca, ktory nesplna moje poziadavky. Robim na pile a tiaz by som nezamestnaval pacienta, ktory by zatlkal klince do gulatiny a presviedcal ma o tom, ze takto sa mi lepsie bude pilit. Jeho sloboda je zatlkanie klincov, ale nech si ich zatlka do svojej gulatiny.

  • Petr Pavel
   Petr Pavel Před 16 dny +20

   Na plné pecky vše odkopal jak to s tou "demokracií" je.

 • Jaromir Base
  Jaromir Base Před 16 dny +563

  Pane Drulák máte můj obdiv, že hledáte pravdu jaká je podstata věci. V našem prostoru je vždy utlačován ten, kdo říká pravdu. Zkušenosti máme dost z minulosti i nyní. Ze pan Svoboda je diplomat, ktery si to nechce pokazit s vládou proto se vykrucuje i když sám ví, kde je pravda. Dávám mu za to pětku.

  • Daniel
   Daniel Před 16 dny +25

   Svoboda mi přišel celkem racionální asi už taky dostal vakcínu 🙄

  • Ad Ei
   Ad Ei Před 16 dny +43

   @Vanova Sona Cyril Svoboda je člen KDU ČSL 🤥🤔, tudíž sdílí názory pětikolky.🥴

  • Vanova Sona
   Vanova Sona Před 16 dny +32

   A trojku z chování

 • Tomas Herzinger
  Tomas Herzinger Před 16 dny +587

  Nikdy v životě jsem nechodil na demonstrace a na žádné nebyl. Vláda právě probouzí chuť po veřejném odporu i u lidí, jako jsem já.

  • Tomas Herzinger
   Tomas Herzinger Před 10 hodinami

   @Martin Pospisil Mně se právě zdá, že jsme se na stejné straně. Pan nezní, jako západní liberalista, či progresivní levice. Spíše mám už z lidí pocit takovou automatickou opozici naprosto ve všem, protože jsme na internetu. Přece tuhle situaci nelze srovnávat s rokem 1948. V té době lidé viseli na Pankráci. Nicméně co je opravdu problém je deindustrializace evropy. Jako by někdo chtěl, abysme tu o všechno přišli a vlády jen plní zadání. V tu dobu vlády budou hledat peníze u lidí, protože nebude na elementární spotřebu vládního aparátu. O sociálním systému ani nemusíme mluvit. V tu dobu to začne. Hromadné exekuce na ČR bankovní účty lidí ze strany Ministerstva financí a v tu dobu už bude pan Standa naprostou pravdu. Jen mě hrozně mrzí, že si to vůbec neuvědomujeme. Škoda už vydala prohlášení, že to nezvládne. Což byl podnik, který byl vždy na prvním místě. 42.000 lidí bez práce. 10% HDP. Lidé tu trajektorii nevidí a pořád se jen mluví o něčem jiném.

  • Martin Pospisil
   Martin Pospisil Před 23 hodinami

   @Tomas Herzinger Nic si z toho trolla nedělejte jediné co umí jsou urážky Ad hominem. Dnes člověk musí mít stejný názor jako progresivní levice pokud ne tak jste okamžitě označen za pro Ruského trolla který nesnáší západ. Něco se tu musí radikálně změnit.

  • Tomas Herzinger
   Tomas Herzinger Před 3 dny

   @Stanislav Ferbar Opravdu to tak není Stando a kdybyste mě znal, tak byste byl překvapen, kolik toho mám za sebou. Je mi 40. Neříkám, že jsem sociologický myslitel, ale několikrát v životě se mi podařilo nahlédnout za oponu, ať už v životě a nebo v rámci výkonu svého povolení. Jsem k celému systému značně kritický, ale to neznamená, že neberu v úvahu historická fakta. Opravdu může být mnohonásobně hůř a já projevy totality zažil už na přelomu roku 2000. Přesto tento systém totalitní nepovažuji. Jen si neseme stigma z SSSR a zároveň mám v DNA našeho národa zapsané vazalství. Zde všechny naše problémy začínají. Nadávky na internetu a ponižující návštěva státních institucí jsou jen třešnička na dortu. Nicméně může být mnohonásobně hůř a právě jsme si zvolili vládu, která nás zradila a byl to její plán ještě před volbama. Máme vládu, která vede naší trajektorii do záhuby.

  • Stanislav Ferbar
   Stanislav Ferbar Před 3 dny

   @Tomas Herzinger Odpověď. Tak toho opravdu málo víte.

  • Tomas Herzinger
   Tomas Herzinger Před 3 dny

   @Stanislav Ferbar Totalita tu rozhodne jeste neni. Ne ta v te nasilne podobe, ktera se blizi, pokud si zapadni svet necha vzit pravo veta a svobodnou diskuzi. To, ze si tu jeste muzeme psat, to dokazuje. Nicmene jista forma utlaku tu uz je, v tom souhlasim. Lide, kteri maji slovo ve verejnem prostoru a jsou slyset uz maji problemy. Media uz neplni svoji primarni funkci a rozhodne nejsou nezavisle. Nevim, co byste si predstavoval, ze ja ze sveho mikroskopickeho sveta posunu?

 • Jitka Rufferová
  Jitka Rufferová Před 16 dny +622

  Potírání odlišných názorů probíhá intenzivně od r. 2020 a šrouby se utahují víc a víc. Za týden máme volby, je na nás, abychom pětikolku "odměnili". Lidé jako profesor Drulák si zaslouží náš respekt. Děkuji.

  • Brumla
   Brumla Před dnem +1

   NEMÁTE PRAVDU , CENZURA PŘIŠLA UŽ V ROCE 2015 S MIGRAČNÍ KRIZÍ A POKUD BYCH ŠEL JEŠTĚ DÁL , TAK ASI OD ROKU 2001

  • Zuzana Pelikánová
   Zuzana Pelikánová Před 16 dny +9

   @Jiří Ja myslim jeste driv. V roce
   2015.

 • Milada Kubova
  Milada Kubova Před 16 dny +475

  Pana profesora si nesmírně vážím. Jsme zpět v totalitě. Nemám slov, pravda podložená fakty už se nesmí vyslovit. Kde to jsme? Za nějakou dobu bude zapovězen jiný názor i na těch univerzitách a školách.Pak se nedivte milá vládo, že budete mít plná náměstí....

  • Martin Pospisil
   Martin Pospisil Před 23 hodinami +2

   Díky Neo kolonialismu to jsem chodí z Ameriky. V Americe vás vyhodí z práce za to že řeknete že existují jenom dva gendery což je fyzická realita. Ale bohužel se to dostává i k nám. V Británii a Německu už to je. Vůbec nevím kam to západní civilizace spěje dříve bašta realismus a zdravého rozumu k tomuto šílenství. Bůh nám pomáhej.

  • francouz francouz
   francouz francouz Před 15 dny

   Drulákova pravda je podložena pouze jeho deformovanými názory. Rozhodně ne fakty.

  • Marcela Kralova
   Marcela Kralova Před 16 dny +4

   Přesně tak.

  • Jan Rozsíval
   Jan Rozsíval Před 16 dny +20

   Pan Svoboda, vlastně téměř neodpověděl.Jeho reakce byla v úrovních politika a bývalého ministra.Asi z toho má malou domů....

 • Sedmý
  Sedmý Před 16 dny +571

  Á-ha. Pan Svoboda nám dnes sdělil, že svoboda (opak nesvobody) je možná jen na univerzitách. Jinde rozhoduje názor toho, kdo platí. 🤔. Škrabošky jdou dolů. Paní redaktorka opět nezklamala. 🤨.

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 11 dny

   @Petr Cvingraf No to mě taky zajímá, už čtyři desetiletí !? A co když to už jsou russké kinžály a iskandery !? 😁

  • Sedmý
   Sedmý Před 13 dny

   @Armin HRADSKÝ Tak se klidně dále udivujte ...🤭.

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 13 dny

   @Sedmý udivuje mě že se opovažujete srovnávat poselství onoho filmu se současnou situací, buďto jste ten film přinejmenším pořádně nesledoval a nebo a to si myslím spíše že jste vůbec nic z něho nepochopil, jinak si nedovedu vysvětlit že jste mohl takovou nesmyslnost vůbec vypustit do éteru.

  • Sedmý
   Sedmý Před 15 dny +2

   @Vaclav Dalihod No jo ... naštěstí ještě existuje paměť národa, jako jsou filmy Vyšší princip a podobné ...🤫

 • Vladka Mic
  Vladka Mic Před 16 dny +55

  pane Druláku, hlubolý respekt, jste statečný člověk. Nedejte se !

 • Tachometr
  Tachometr Před 16 dny +608

  Takže svoboda slova může bejt jen někde a podle někoho, kdo zrovna je někym manipulovanej, je mi z týdle doby na blití!!! 🤮

  • Tachometr
   Tachometr Před 9 dny +1

   @Jiří Fajkus A víš, že jo! Hele, máš recht! 🍺🥂

  • Jiří Fajkus
   Jiří Fajkus Před 10 dny +1

   Ser na to a pojď na panáka. Aspoň sa poblujem z nečeho dobrého!

  • Youtube Youtube
   Youtube Youtube Před 14 dny +2

   JAKÝ DOBY??? Jde o ty co jsou u koryt, doba za nic nemůže! Pomalu se nám tu vkrádá očividně totalita opět....

  • mutemathmancz
   mutemathmancz Před 14 dny +7

   Mě je na blití z Fialy a spol, kteří z téhle republiky dělají Palermo 80 let.

 • Juraj Šoltés
  Juraj Šoltés Před 16 dny +689

  Pan Svoboda se projevil zcela jednoznačně, jako správný lidovec. Profesor Drulák mluví nejen ke svým studentům, ale i tisícům občanů této země a proto jej nemohou soudit a dehonestovat. Jen tak dál pane Druláku. 👍👍👍👍

  • Jarmila R.
   Jarmila R. Před 3 dny

   Podloženú pravdu treba hovoriť všade, prečo by sa malo hovoriť niekde pravda a niekde lož!!!

  • Roman Langer
   Roman Langer Před 7 dny

   @VM K Já myslím, že to tehdy byla osobní zkušenost, a je dobré si z toho vzít ponaučení i pro sebe... :-D

  • VM K
   VM K Před 11 dny

   @Jožka John pane john co babička říkala vám je svědectví z druhé ruky či lépe řečeno z druhé pusy a to u soudu nemá hodnotu.

  • JIndra Šrůt
   JIndra Šrůt Před 11 dny +2

   To nešlo lépe napsat, přesně tak

 • Miloslav Pátek
  Miloslav Pátek Před 16 dny +354

  Panu profesoru Drulákovi není tahle dosazená vláda Rychetským na pokyn USA odvahou ani po špičky palců u nohou. Pana profesora bych rád jednou viděl ve vládě. Jednoho profesora znáte velice dobře. U mě je to ale profesor školy škodičů, školy lží, školy podlézání, školy pohrdání...

  • Tomáš Holek
   Tomáš Holek Před 13 dny

   SOUDRUHU Pátku, vláda vznikla na základ voleb. Ted už to není jako za vaší vlády, kdy vláda u nás vznikala na pokyn Moskvy

  • Matouš Červenka
   Matouš Červenka Před 16 dny +1

   Co ma vlada spolecneho s Rychetskym? Slozeni parlamentu a tedy i vlady by bylo uplne stejne, i kdyby platil stary volebni zakon. Strasny, jak hloupi lide mezi nami ziji...

  • P P
   P P Před 16 dny +19

   Souhlasím Lidičky běžte volit a konec 5kolky s fialkou a MPA

 • Jája Pája
  Jája Pája Před 16 dny +298

  Děs a hrůza. Co to vlastně ten Svoboda říká? Kam míří ? Lži, podvody a jediný správný názor má být nástrojem k ovládání myšlení lidí. Demokracie by měla stát na dialogu. Nikoliv na diktatuře ministerstva.

  • VM K
   VM K Před 11 dny +1

   @Jája Pája Jajo Pájo a závěr je ten. Naši politici vyrůstali v tomto systému a ve školách k tomu byli vedeni tak jak mohou vědět že jsou i jiné názory či dokonce pravdy než ty jejich. To si budeme aspoň ještě jednu generaci počkat než tento zlořád vymizí. Starého psa opravdu novým kouskům nenaučíte.

  • Datan Fofrić
   Datan Fofrić Před 12 dny

   @John Town Jo, logika dnešních dnů. Ovšem RT je přece totalitní médium podporující diktátora. A my jsme přece ti Dušínové, co mají plný tlamy demokracie, ne?😂😂😂

  • John Town
   John Town Před 12 dny

   Nevím, na které planetě žijete, vy brouci pytlíci, ale na téhle pokud vím, nemůžeš reprezentovat svého zaměstnavatele jinak, než se mu to líbí. Tečka. Dovedete si představit, kdybyste jako zaměstnanec RussiaToday, RT, začali říkat, že speciální vojenská operace je nesmysl? Hahaha, to by byl jinej mazec, vy demokrati. Říkám tenhle extremní příklad, aby to pochopili i ti pomalejší:) Pokud máš jiné vize než tvůj zaměstnavatel, nic ti nebrání změnit zaměstnavatele a krásně se pak vypovídávat kdekoliv do aleluja. Odjakživa platilo a bude platit, že pokud budeš říkat věci, které jsou proti pozici zaměstnavatele, tak prostě letíš, zdarec, šmitec. Nevím, co na tom zdejší intelektuální smetánka nechápe 🤔

  • SixMillionSilencedAccounts ByAntiFreeSpeechYewTube
   SixMillionSilencedAccounts ByAntiFreeSpeechYewTube Před 13 dny +6

   Doporučuju znovu si pustit to, co soudruh Svoboda řekl na konci. Prakticky říká, že buď bude držet hubu a nebo tam nebude pracovat. To mi zní jako vyhrožování a omezení svobody slova ZE STRANY STÁTU.

 • Ka Pr
  Ka Pr Před 16 dny +245

  Pane Druláku,držte se,pravda a rozum doufám zvítězí.Dnes svoboda slova u nás není.

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 12 dny

   Kdyby byla plnná informovanost občanů a vedla se řádná diskuze, vzniklo by totiž dilema: "Stojíme na správne straně v konfliktu na Ukrajině?"
   A tak je to se vším co tu bylo. Občané naší republiky si totiž už dávno nevládnou, pokud někdy vůbec.

 • Jozef Meszaros
  Jozef Meszaros Před 16 dny +223

  Loutkové vládě se nelíbí že někdo lidem řekne vše, jak to je a proto hrozí mu vyhazov?! Nám se nelíbí neschopnost celé vlády, obzvlášť zahraniční politika(lezdoprdel v Bruselu!)toho šaška! Jím vůbec nedošlo, že te vyhazov hrozí spíše vládě! Na Svatého Václava ať se netěší!
  Pane Druláku jen pokračujte!

  • ukzuz ruzyne-vratnice
   ukzuz ruzyne-vratnice Před 15 dny

   Vybavujete si scénku z Matrixe „Vezmeš si modrou pilulku, příběh končí. Probudíš se ve své posteli a věříš všemu, čemu věřit chceš. Vezmeš-li červenou pilulku, vkročíš do říše snů a já Ti ukáži, jak hluboká je králičí nora. Nabízím pouze pravdu!

  • Stamen Vasilev
   Stamen Vasilev Před 16 dny +3

   Já také.Veni

  • Marcela Kralova
   Marcela Kralova Před 16 dny +5

   Držím palce.

 • Antonin Korynta
  Antonin Korynta Před 16 dny +391

  Soudruh Svoboda nezklamal. Připomíná me Chytrou horakyni. Samozřejmě že profesor Drulak má absolutní pravdu. Jsme znovu v totalitě o tom není pochyb.

  • Petr Z
   Petr Z Před 16 dny +12

   Soudruh Svoboda byl, je a bude jen soudruh v plném slova významu.

 • Pavel Hošek
  Pavel Hošek Před 16 dny +431

  Pane profesore jsou to pouze loutky. Vy ne. Smekám před Vámi.

 • pawel cichy
  pawel cichy Před 16 dny +142

  Pan profesor Drulak, máte u mna respekt, a treba tu sialenu dobu vydrzat.

 • Франкы ЛОКОМОТИОН

  Albert Einstein :
  „Dožili jsme se doby, kdy jsou moudří lidé umlčování,
  aby to co říkají neuráželo hlupáky."
  Marcus Tullius Cicero:
  „Čím více se blíží rozpad říše, tím šílenější jsou její zákony.“
  T.G.Masaryk:
  „Vlastenectví je láska k vlastnímu národu,nikoli nenávist k jiným.“
  Adolf Hitler:
  „Největším štěstím pro vládu je to, že lidé nemyslí.“
  Ernest Hemingway :
  „Věřím, že všichni ti, kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku,
  by měli být zastřeleni hned první den občany své země."
  George Bernard Shaw :
  „Ti, kteří nemohou změnit názor, nemohou změnit nic.“
  George Raymond Richard Martin :
  „Většina lidí by pravdu raději popřela, než aby se s ní smířili.“

  • Dagmar Elisová
   Dagmar Elisová Před 11 dny

   Franky……moc pěkné👍

  • Jáchym Šolar
   Jáchym Šolar Před 13 dny +1

   je to tak, trefné, začalo to komunismem, ale vlastně se to děje průběžně všude, tedy v "západním světě" - víte jak legionáři říkali komunistům? "krásní" a víte co je dneska za dobu, je doba krásných zpohodlnělých lidí leč pokryteckých lidí a spousty z nich nese rysy narcistů - a to vlastně odpovídá popisu Einsteina, ale i George Raymond Richard Martina, jen se to celé politicky otočilo, zpohodlnělý dav miluje lži a ti co říkají něco jiného, dokonce pravdivého musí být po zásluze onálepkování a ideálně zneškodněni.
   a na závěr:
   jednoduchá krásná lež je lepší než složitá pravda
   a cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly (rozuměj naivními (ideologickými)

  • miko foin
   miko foin Před 13 dny

   tomu statečný

 • Doktor Doktorovič
  Doktor Doktorovič Před 16 dny +329

  Drulák je frajer. Mluví pravdu a proto po něm jdou...
  Klidně ho můžou vyhodit, soukromí sektor ho rád zaměstná....A to za podstatně více...

  • Jiřina Růžičková
   Jiřina Růžičková Před 16 dny +9

   Pan Svoboda ...Drulák má pravdu může říkat svůj názor ale když v tom bude pokračovat tak poletí jednoduše řečeno 👍🤗

  • Ladislav Holík
   Ladislav Holík Před 16 dny +8

   @P B239 I pokud byste zvládl obecně definovat pravdu, což je úkol hodný největších filosofů světa, ani tehdy by nebylo tak snadné určit, kdo ji má a kdo nikoliv.

  • M. H.
   M. H. Před 16 dny +7

   @P B239 Nechceš jít otravovat zase někam jinam, Lorde Thomasi? 🤔🇨🇿🇨🇿🇨🇿

  • JKDJ
   JKDJ Před 16 dny +6

   @Robert Kaličiak ten točí leda tak porno

  • Robert Kaličiak
   Robert Kaličiak Před 16 dny +7

   @P B239 ty o com tocis?

 • Martin Szpuk
  Martin Szpuk Před 16 dny +467

  Pan Drulák je skvělej. A držím mu palce. Svoboda alespon rekl na rovinu, že nějaká svoboda slova neexistuje.

  • Jan VOKURKA
   Jan VOKURKA Před 10 dny

   @Miroslav Dusin jaký osobní útok? Vy říkáte, že byste nechtěl v ústavu veš.

  • Miroslav Dusin
   Miroslav Dusin Před 10 dny

   @Jan VOKURKA Jiné argumenty než osobní útoky nemáte?

  • Jan VOKURKA
   Jan VOKURKA Před 11 dny

   @Miroslav Dusin v jakém ústavu se léčíte?

  • John Town
   John Town Před 12 dny

   @Jožka John Když řeknete takovou věc bez jakéhokoliv argumentu, tak vypadáte jako pako. To jen, ať víte do budoucna. Jinak Mirek má samozřejmě pravdu a většina lidí tady je bohužel asi příliš hloupá, aby to pochopili. Já to zkusím přeformulovat, aby to pochopili i ti pomalejší.
   Zaměstnanec se musí chovat tak, aby to nebylo v rozporu s jeho zaměstnavatelem. Jinak prostě letí. Tečka. Toto nemá nic společného s demokracijí. Tu sem může plést jenom vymaštěné pako. Každý zaměstnavatel má právo si vybrat, koho zaměstnává. Pokud zaměstnanec začne vyhlašovat věci, kterou jdou proti postojům jeho zaměstnavatele, tak se potom nemůže v žádném případě divit, že ho za to jeho zaměstnavatel vyhodí, natož pokud ho pouze upozorní. Je to jako kdyby číšnice začala na svém facebooku sdílet příspěvky o škodlivosti alkoholu a nabádat k abstinenci. Ten majitel hospody se vám na nějakou demokracii může vykašlat. Takovou blechu v kožichu, jak to Mirek trefně nazval, prostě tolerovat nebude. Hotovo 20. Kdo tohle nechápe, tak má nějakej duševní problém asi. Zdrastvujte soudruzi.

  • Jožka John
   Jožka John Před 13 dny

   @Miroslav Dusin Kde mozek chybí, tam pomoci není. Je mi Vás líto a zřejmě se to nezlepší.

 • Silent boy
  Silent boy Před 16 dny +83

  "Kdo nejde s námi, jde proti nám." Tím se řídí současná vládní pětikoalice. Nejsem žádný fanoušek Putina a jeho režimu, ale prof. Drulák podle mě neřekl nic, za co by měl být lustrován a kritizován.
  Názor Cyrila, že svoboda slova je zaručena pouze na akademické půdě, to je šílené. Takže jinde svoboda slova možná není? To jsme to dopracovali...

 • Insomniac Resurrected
  Insomniac Resurrected Před 16 dny +633

  Kritizovat politiku vede ke kádrování jako za bolševika. 😂 To jsme to dopracovali.

  • Ludmila Böhmová
   Ludmila Böhmová Před 11 dny +1

   @Mr Cuboid sleduji více kanálů, a s trochou selského rozumu si dávám info do souvztažnosti. A jednu jedinou pravdu ani směr neuznávám...
   A vedení státu v rukou úředníků bez odborníků je jistá vražda

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 12 dny

   @Ludmila Böhmová Měli by jsme být k tomuto konfliktu ve statusu NEUTRALITY.

  • Ludmila Böhmová
   Ludmila Böhmová Před 12 dny +1

   @Mr Cuboid Jistě potěší každého, že si může poslechnout i jiné názory.
   Nejen ten jediný, který valí Fialova vláda, že za vše může Putin.
   Třeba proud národní hrdosti. Chápu, že pracující člověk nemá čas ani chuť shánět informace. A toho zneužívájí naši politici, aby voliče nalákali na své fantasmagorie ".

 • Thomas Gutwald
  Thomas Gutwald Před 16 dny +22

  Tragická, dobře placená mainstreamová novinářka a typický lidovecký ksindl a skvělý a nadčasový profesor Petr Drulák! Velký respekt...👍✌️

 • Drahomír Fuksa
  Drahomír Fuksa Před 16 dny +24

  Pan Drulák je skvělý diplomat i skvělý člověk. Rád a s velkým zájmem si vždy vyslechnu jeho názory , které dle mého názoru jsou pravdivé !!! Naprostý kontrast všeho je "soudruh Lipavský " !!!!!A ten ŠNAIDAUF , tak to musí být opravdu "kousek" . Vážený pane DRULÁKU , držím vám palce , jako nikomu jinému , a přeji hodně sil v boji s debilitou.

 • Karel Benák
  Karel Benák Před 16 dny +158

  Že je Cyril Soboda krysa a sliizoun, to jsem věděl už od devadesátek. Ale že je až takový hnusák ... Mohl by být etalonem slizkosti a úlisnosti a slizskosti.
  Pane profesore, máte můj hluboký respekt. A pro paní moderátorku Wolfovou drobná výtka. Pokud má někdo významný akademický titul, je slušností tak danou osobu titulovat.

  • deni xiu
   deni xiu Před 11 dny

   to pojmenuje pravými jmény.

 • loverof666
  loverof666 Před 16 dny +83

  Svoboda nechtěně přiznal, že oficialni instituce minimálně silné mlží.

 • Mаркета Пекарова Aдамова

  Petr Drulák jako vždy perfektní... hraniční ale pravdivý.
  Děkujeme!

  • M. H.
   M. H. Před 16 dny +9

   @P B239 Nechceš jít otravovat někoho jiného, někam jinam Lorde Thomasi? 🤔🇨🇿🇨🇿🇨🇿

 • Milena Švecová
  Milena Švecová Před 16 dny +92

  To je strašné, co říká pan Svoboda, nesmí se tedy, říkat pravda, pokud je proti politice naší vlády 😫,to jsme to po 30 letech dopracovali. Pan Drulak je vynikající odborník a ještě k tomu statečný 👍👏👏

  • John Town
   John Town Před 12 dny +1

   @Dan Nešněra Přesně...Navíc tihle intelektuálové mají pocit, že je úplně normální, aby zaměstnanec veřejně rozšiřoval postoje, které jdou proti postojům jeho zaměstnavatele a zároveň za to nebyl nijak pokárán. Tak jo, tak to zkusme, tak třeba vy paní Švecová, kde pracujete? Schválně, uděláme experiment jak moc je tolerantní váš zaměstnavatel?

  • Dan Nešněra
   Dan Nešněra Před 14 dny +2

   Tady to nesmíš říkat, v ruSSku tě za to můžou klidně sejmout. Ale podle některých je to v ruSSku lepší.. 😂😂

 • Jiří Horák
  Jiří Horák Před 16 dny +189

  Drulák pravdu má. Jinak by po něm nešli.

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 13 dny

   @Marcela Kralova a ve které éře nebyla, najděte to v knihách o lidských dějinách a pak mi to prosím pošlete a já si vyrobím stoj času a vypravím se do ní, protože v takové éře bych se nesmírně rád narodil, žil a zesnul. TO SE NAČEKÁM !?

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 13 dny

   Toto si o politice může myslet jen laik.

  • Marcela Kralova
   Marcela Kralova Před 16 dny +3

   Pravda je nyní v závěsu za lží . Jak ještě dlouho?

  • Alizza
   Alizza Před 16 dny +15

   Přesně tak! Nehodí se jim

 • Mira Jelinek
  Mira Jelinek Před 16 dny +109

  Lituji pana Drulaka, ze musí vést diskuzi s lidmi, jako je pani moderátorka a oponent. Normálně by to jistě neměl zapotřebí a věnoval se konverzaci s inteligentními lidmi. Má můj obdiv za pevné nervy.

 • slavica pasalic
  slavica pasalic Před 16 dny +265

  Pan Petr Drulák je perfektní a pravdivý.

 • Alizza
  Alizza Před 16 dny +235

  Pane Druláku držte se! Já vám věřím a držím moc palce! Je to boj s větrnými mlýny!

  • M. H.
   M. H. Před 16 dny +1

   @P B239 Taky to je kolikrát lež, neříkej že jsi tak naivní, že všemu věříš? Kolik ti je dítě? 🤔🇨🇿🇨🇿🇨🇿

  • Jarmila R.
   Jarmila R. Před 16 dny +15

   Kto platí ten má pravdu, aj keď ju nemá?Pokrytecké!!! Overenú pravdu treba hovoriť všade aj v TV, v tlači aj na ministerstve, inak tam nemajú ľudia čo klamú a zavádzajú čo robiť.

  • Alizza
   Alizza Před 16 dny +19

   @P B239 to máš pravdu proto tahle vláda musí od valu!😉✌️👍🏻

 • Občan Míra
  Občan Míra Před 16 dny +79

  Pane Druláku, důkazem naší vysoké úrovně demokracie a civilize je, že vás nikdo nezastřelí za úsvitu, ani nenechá upálit bez soudu. JENOM zasedne komise a vyhodí vás z práce...
  Dík za vaši odvahu, říct a stát si za svým názorem.
  V této zemi může beztrestně lhát a určovat co je pravda pouze premiér!

 • Peter Kazimir
  Peter Kazimir Před 16 dny +506

  Pán Drulák ste úžasný človek.Veľmi Vám držím palce a som rád že nieste zapredaný a hovoríte svoj názor 👍👍👍

  • Vítězslav Stýskala
   Vítězslav Stýskala Před 10 dny

   Opr. Z protekce.

  • Vítězslav Stýskala
   Vítězslav Stýskala Před 12 dny +3

   Svoboda se shodil i jako bývalý ministr zahraničí. Je vidět, že tam byl jen z projekce.

  • Irina Obrman
   Irina Obrman Před 13 dny +4

   Což se nedá říct o panu Svobodovi...

  • Peter Kazimir
   Peter Kazimir Před 16 dny +9

   @Marek G. Presne tak Marečku =).To je radosť počúvať.Klobúk dole a velký rešpekt pred ním 🙂

  • Marek G.
   Marek G. Před 16 dny +26

   uzasny je este slabe prirovnanie, on je rozumovy aj recnicky genius :)

 • Jan Biolek
  Jan Biolek Před 16 dny +47

  Pane Drulák, díky, jste borec a chlap. To se nedá říct o protiřečníkovi, který mi VŽDY připomíná slizského tvora, ač oblečen v obleku. Je třeba začít nazývat věci pravými jmény. Jinak se z toho nevyhrabem. A teď se jdu z toho prospěcháře 🤮

 • Anežka Netolická
  Anežka Netolická Před 16 dny +253

  Se vším co pan Drulák prezentoval, souhlasím.Pane Druláku děkuji.

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 10 dny +1

   @Thessaloničanka Efezská Prvně píšete toto: "Ty bys chtěl stát na straně Ruska, jo? To je pro tebe ta správná strana konfliktu?😆😆😆😆😆 " A pak píšete toto: "ruskou kulturu miluju." To je paradox. Možná by jste si to měla prvně sama ujasnit, proti čemu vlastně jste.

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 10 dny

   @Thessaloničanka Efezská Ne že bych chtěl. Já chci stát tam kde je spravedlnost. A je jedno kde je. Proto chci mít dobrou informovanost abych ji mohl nalést, poněvadž pak za své konání mohu být odpovědný. To čekám i od druhých, až mi někdy bude ovej, aby mne okolí vyslechlo, až se budu dožadovat spravedlnosti.
   Jeden moudrý muž kdysi řekl: "Zachovávej právo a ono potom zachová tebe". Znáte i názory druhé strany Vy?

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 12 dny +1

   Kdyby byla plnná informovanost občanů a vedla se řádná diskuze, vzniklo by totiž dilema: "Stojíme na správne straně v konfliktu na Ukrajině?"
   A tak je to se vším co tu bylo. Občané naší republiky si totiž už dávno nevládnou, pokud někdy vůbec.

  • Dan Nešněra
   Dan Nešněra Před 14 dny +2

   Taky vás platí Kreml?

 • Beata Mikolasova
  Beata Mikolasova Před 16 dny +36

  Ukázka jak se nám sem, vplížila totalita, Kdo je u kormidla, že demokratický slepenec. Nemám slov.

 • Daniel
  Daniel Před 16 dny +273

  Ni krok zpět nedejte se pane Drulák jste frajer.

  • Zdeněk Čáp
   Zdeněk Čáp Před 13 dny

   jak to může navazovat když je to vymazaný- má tam být 5 odpovědí-:)))

  • Zdeněk Čáp
   Zdeněk Čáp Před 16 dny

   @P B239 o kom mluvíš ? na nic to nenavazuje...

 • John Hudson
  John Hudson Před 16 dny +343

  A nechtělo by MZ pana Druláka pověsit ? Zavést padesátá léta, to by chtěli ? Zvláštní doba. Zahraniční politika je hloupá a tak je zapotřebí, aby někdo vše napravil alespoň tím, že to pojmenuje pravými jmény.

  • Jana Štěpničková
   Jana Štěpničková Před 16 dny +6

   To,co se dělo v padesátých letech bylo odsouzení hodné,ale přijde mi,že se k těm létům pomalu a nebezpečně přibližujeme.

 • Alan
  Alan Před 16 dny +160

  Názor je buď pravdivý nebo lživý a nezáleží na místě kde ho řekl. Jak s tohoto vyplívá pan Drulák mluví pravdu a totalitní vláda se ho snaží umlčet a diskreditovat!!!

  • Alan
   Alan Před 16 dny +2

   @Robert Vareka
   Máš pravdu

  • Alan
   Alan Před 16 dny +3

   @Uživatel
   Přesně 👍

  • Robert Vareka
   Robert Vareka Před 16 dny

   Ale Ale vyplývá to, že tam máš hrubku .

  • Uživatel
   Uživatel Před 16 dny +5

   Jak se říká, kdo není s námi. Je proti nám.

 • Hana Reuss
  Hana Reuss Před 16 dny +24

  Pane Druláku, nedejte se, zůstaňte svůj a lid vám dá zapravdu, ne ta zběsilá smečka. Jsem s vámi.

 • Petr Adnaj
  Petr Adnaj Před 16 dny +171

  Pan Drulák je pravdivej a pragmatickéj člověk .....když říká pravdu je trestaný ....komunismus se vraci

 • Jaroslava Bartusíková
  Jaroslava Bartusíková Před 16 dny +92

  Pane Drulák, moc si vás vážím. Pán Svoboda mě moc zklamal, takové keci, že se nestydí. Svoboda na příděl, kdyby raději mlčel.

  • Roman Hradecký
   Roman Hradecký Před 16 dny +13

   Dobře, že si jako oponenta vybrali zrovna Cyrila Svobodu. On se dostal do politiky po "Sametové revoluci", kde jedno z hesel bylo: "chceme svobodu... " Dnes onen Svoboda říká, že svobodně mluvit může jen ten, kdo má ten správný názor ministerstva zahraničí. Nomen omen.

 • Renata Jankovcova
  Renata Jankovcova Před 16 dny +97

  I my máme informace: Scott Ritter: "Kdyby nebylo expanze NATO, nebyl by konflikt na Ukrajině."

  • Stamen Vasilev
   Stamen Vasilev Před 16 dny +3

   Bez USA a NATO lidé po celém světě žili v mír. Veni

  • Alizza
   Alizza Před 16 dny +26

   Nebýt nadřazenosti a omezenosti USA nebylo by více konfliktů které stále všude vyvolávají

 • George Alterr
  George Alterr Před 16 dny +160

  Svoboda jasně řekl, že kdo má jiný názor než vláda a bude státní zaměstnanec musí držet hubu a krok. Vítejte v totalitě jaká tu byla před rokem 89.

  • Dan Nešněra
   Dan Nešněra Před 13 dny +2

   @George Alterr Já si právě myslel to samé. Myslel jsem si, že je to jeho názor a že to tak vidí. Vždycky to nejdřív beru tak, že je to jen názor člověka. Ale jak začnou vyloženě někomu "nadržovat", nebo dokonce opakovat všechny názory Kremlu, tak to je moc a je pak jasné, že to není jen tak. Nemluvě o tom, že kolikrát vyloženě vytváří materiál, který se hodí a je potřeba pro ruskou propagandu. Jako je to u Komoušů, Okamury, Volného atp. Není prostě možné, aby všichni měli ve stejnou dobu úplně ten stejný názor a argument, jako Kreml. To není normální. Pan Drulák je podle mě vyšší, rafinovanější level těchto lidí, jako je třeba Okamura, Konečná atp. Okamura atp., to dělají dost okatě. Vše od EU zavrhují, kritizují a zrovna tak NATO a naši vládu. Extra když se řekne něco proti rusku. Pan Drulák ne. Sem tam něco uzná, nebo řekne, že válka na Ukrajině je špatná, ale pak pokračuje v obhajování ruska. Vyloženě jim straní a používá zavádějící argumenty. Kdyby to tak nebylo, tak nemám problém. Ale ono to tak právě je. EU, NATO, USA.. Vždy někdo udělá něco špatně atd. Vždy je co kritizovat. Vůbec není potřeba používat něco zavádějícího, diskutabilního atp. On to ale dělá. Třeba řekne, že Putinovi stoupá popularita, že tam lidé souhlasí s válkou, ale realita je jiná. Lidé se jen bojí říct, co si myslí. To už ale nezmíní. I když teda občas koukám na ruské youtubery a sem tam se někdo vyjádří. Ten strach tam ale je a říkají to i třeba ti, kteří se lidí ptají. Němci byli vždycky vyčůraní. Dost často se snaží ze všeho vytěžit, ale zároveň se snaží "zůstat čistí", protože ještě nesmyli tu špínu z 2. světové.

  • George Alterr
   George Alterr Před 13 dny

   @Dan Nešněra Omlouvat se nemusíte. Já váš pohled chápu. Jenže mi přijde radikální. Slyšel jsem více rozhovorů s panem Drulákem, kde jasně odsuzuje agresi Ruska na Ukrajině a Ukrajině přeje vítězství. To, že vidí rozložení sil v neprospěch Ukrajiny neznamená, že fandí Rusku. Pokud vím, tak nikdo nenapadl Němce a jejich politiky, za dlouhé váhání ohledně ruské agrese a za jejich postoje. Německo se i v této době a nejen ono snaží s Ruskem přímo obchodovat sankce, nesankce. A na současné krizi mají Němci a EU díky Green Dealu největší odpovědnost a netají se tím náš europoslanec za ODS Alexander Vondra. Z tohoto mého úhlu pohledu je pan Drulák úplně obyčejný člověk, který nedělá nic jiného, než samotní Němci nebo Švýcaři. A protože v Německu pracuji, mohu vám potvrdit, že Němci jsou pokrytci nejvyššího kalibru, kteří se bojí cokoli udělat, aby nebyli za špatné. A o tom je jejich politika včetně té unijní.

  • George Alterr
   George Alterr Před 14 dny +2

   @Dan Nešněra Tykaní si nechte pro sobě rovné. Pokud vám přijde jméno George Alterr divné, je mi líto. Dostal jsem jej před více jak čtyřiceti lety od spoluhráčů v kapele a od té doby jej používám. Moc dobře vím, jaká tu byla totalita. Jako rocker jsem si s StB užil mnoho výslechů a ve dvou případech i bití a nucení ke spolupráci. Nebylo mi umožněno studovat vysokou školu, takže o totalitě vím své. Když nesouhlasíte s mým názorem, tak se nechovejte jako soudruzi za oné totality. Ty každého také nálepkovali, tak jak to děláte vy. A v jedné věci s vámi souhlasím. Vy opravdu nechápete, ale rovnou odsuzujete. Podle vás už čtyřicet let jsem fake a mám trollí profil od dob, kdy žádný internet a sociální sítě nebyly. Ale argument jste žádný nepředložil. Je to vaše vizitka, ne moje.

  • Dan Nešněra
   Dan Nešněra Před 14 dny +1

   Ty asi nevíš, jaká totalita tu byla, že? Jinak bys to nesrovnával. George Alterr? Proč k těm fake trollím profilům nepřidáte aspoň česká jména, aby to vypadalo reálněji? Nechápu..

 • Lenka Kubátová
  Lenka Kubátová Před 16 dny +28

  Pane Druláku, jste opravdu vyjímečná osobnost na poli našich elit, máte můj obdiv, je tu dvojí metr, dvojí pravda a každý , kdo má jiný názor než je vladní, je dezinformátor, prokremelsý šváb a kdoví co. Je to již horší, než za doby totality, toto již dávno není demokracie. To, co razí vláda, není názor všech občanů. Pan Svoboda kličkuje jak zajíc na poli.Korektnost to je poslušnost čili totalita.Přeji vám vše dobré a vydržte.

 • Mikuláš Juraška
  Mikuláš Juraška Před 16 dny +96

  Pane profesore Druláku má te naprostou pravdu a Vaše názory zdílí tísíce a tisíce lidí.Držím palce.

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 14 dny +6

   @francouz francouz Mýlka. Opačně blbé názory má akorát Fiala, Svoboda, pak ještě pár pitomců co chce válčit a ty!

  • francouz francouz
   francouz francouz Před 15 dny

   A milióny lidí mají opačné názory.

 • Antonin Skara
  Antonin Skara Před 16 dny +24

  To je šílený.. Pane Druláku - držím vám palce ! nedejte se zlomit od těch různých nýmandů - když vidím Fischera a další, kteří byli prezentovány - tak ty tzv. narativy a podobná žvanění mají nulovou hodnotu.

 • Petr Kubista
  Petr Kubista Před 16 dny +27

  „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě vysvobodí. “

 • Jaroslava Ticha
  Jaroslava Ticha Před 16 dny +65

  Pana Profesora Druláka si dovolují hodnotit osoby, které mu nesahají ani po kotníky!Politické procesy jako za totáče!!!! Pavlína Wolfová jedná naprosto skandálně !!!!! Panu Profesorovi Drulákovi děkuji za profesionální a jasné vyjadřování, přeji mu z celého srdce všechno nejlepší a aby dokázal čelit osočování rúzných pisálků a budižničemů .... je to tase tady..... útoky proti Profesorovi Drulákovi jen provokuje další lidi, aby vyšli do ulic protestovat!!!!!

 • dev shure
  dev shure Před 16 dny +80

  Konečně někdo kdo něco ví, ale oni ho označí za konspiratora.. klasika no. Jinak panu Drulakovi drzim palce, at se nenechá. !

 • Pavel Iglo
  Pavel Iglo Před 16 dny +56

  Prostě nechtějí vůbec slyšet, pan profesor říká! Svoboda si protiřečí a říká pořád dokolečka to svoje i když bylo jasně řečeno, že na veřejnosti pan profesor nevystupuje pod ústavem, a to sám Svoboda potvrzoval ve svých výrocích, že když nevystupuje pod hlavičkou ústavu, může si říkat co chce, ale on stále do toho tahal ten částečný úvazek profesora... Jak to je? "když chceš bít psa, hůl si vždy najdeš"!!!

 • Marie Lněničková
  Marie Lněničková Před 16 dny +38

  Zřizovatelé jsou občané tohoto státu, výborně pane profesore, že máte srdce a duši. Tak jsme dopadli s politiky, kteří nás prodali. Jsem ráda, že jsme národ A.Komenského a J. Husa. ❤️ 🍀 ❤️

 • Josef Kasuba
  Josef Kasuba Před 16 dny +55

  Co chcete od ministerstva,v jehož čele je největší trouba v dějinách české diplomacie a její ostuda?Pan Drulák se svými kvalitami se bez této instituce určitě obejde.Utrpi Ústav,ne pan Drulák.Drzim Vám palce a děkuji za možnost slyšet Vaše fundované názory.

 • Božena Krejčová
  Božena Krejčová Před 16 dny +237

  Komouši když jim byl někdo nepohdlný tak se vyhodil ze zaměstnání a začal hon na čarodějnice a co se děje dnes, komouši = slepenec máme tu totalitu 👀p Drulákovi držím palce👍🇨🇿

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 10 dny

   @Alfred S. Sikula Je mi jedno kdo co z politiků a médií říká či neříká, píše či nepíše ať už mainstream či alter, já se oboru bezpečnosti a militarysmu a s tím spojené politiky věnuji více než čtyřicet roků a doslova mě děsí úvahy laiků o věcech kterým rozumí hůř než koza petrželi.
   Nikde jsem ve svých reakcích nepopřel že je pan Drulák inteligentní jedinec a taky nepopírám že čeští politici je jen banda sebeprospěchářských a prolhaných zmetků, takový už politici ze své podstaty jsou, ale do jejich úřadů je dosadili občané voliči tak na co si furt stěžujete je to technicky vaše chyba. Jen podotýkám že právě díky lidem jako je pan Drulák ve Španělsku republikáni prohráli svůj boj s fašisty a nacisty a ti pak uvedli svět do války a zabili desítky miliónů lidí jenom proto že někdo apeloval, aby se ti kteří bojují i za nás, stejně tak jako právě teď dělají ukrajinci, a my všichni tedy i vy mohli zůstat v pohodlí oné dle vás "zlé" demokracie ve které si může veřejně říkat kdo chce, co chce, ale vy si toho zjevně nevážíte, (a jen slepý a tupý jedinci to nevidí a nechtějí vidět a také russšťí trollové to tu zasevají a společně tu kvojají ty kremelské hovadiny!), přestali podporovat, stejně jako to dělá Putler a jeho gaunitura a také pan Drulák, který ví o vojenství úplné hovno a prezentuje veřejně v tomto oboru zcela laický a demagogický soukromý názor o tom že myšlenka na to že by ukrajinská armáda mohla vytlačit russké agresory ze svého území je čirá fantasmagorie které spíš tak podléhá on sám a všichni ti kteří mu v tomto případě dopřávají sluchu, protože až tady bude řádit v česku putlerova russká soldateska budou za to přímo zodpovědní lidé jako je p. Drulák a všichni ti kteří dali na jeho laický názor a to si buďte jist. A pokud budu muset žít v tomto kocourkově🇨🇿 pak nic takového nechci zažít je to jasné sikulo. Tady si asi každý sedí na mozku jinak by si nedovedu vysvětlit že jeden srpen 1968 jim jednak nic neříká a jednak nejspíš nestačil jinak by nikdo nemohl mlet ty své blbosti kterými tak zabedněně nahrávají Putlerovi.
   A plutokraté se teď opravdu neřeší.

  • Alfred S. Sikula
   Alfred S. Sikula Před 10 dny +1

   @Armin HRADSKÝ Snowden, Asagne...??? A spusta dalsich, o ktorych tvoje demokraticke a super slobodne media nepisu...??? A budes mliet dokola tie svoje hluposti

 • Martin Dvorak
  Martin Dvorak Před 16 dny +169

  Pan Drulák je borec, lidi jako on Český stát potřebuje!!!

  • Armin HRADSKÝ
   Armin HRADSKÝ Před 13 dny

   Na to mohu odpovědět jen otázkou TY HODNĚ NENÁVIDÍŠ TENTO STÁT VIĎ?

 • Orjan7
  Orjan7 Před 16 dny +28

  My už nežijeme v demokracii! Pane profesore Druláku, držíme s Vámi, jste odborník a znalec, máte pravdu, dneska je potřeba být odvážným a bránit zdravý selský rozum a ne být umlčován těmi, kdo hájí své zájmy!

 • Ody Cz
  Ody Cz Před 16 dny +230

  Chválím Primu že nechala profesora Druláka aby obhájil jeho pozici. Na ČT by to bylo jak v Mnichově o nás bez nás.

  • Pavelscan
   Pavelscan Před 13 dny +4

   Tak mě by nevadilo, že ho "odejdou", ale silně mi vadí, že jako důvod uvádějí "konspirační teorie", tam je ten problém - oni ho rovnou nálepkují. A na to se měla Wolfová zeptat, tady moderátorka selhala.

 • Martin Brezina
  Martin Brezina Před 16 dny +199

  V tom případě navrhuji přejmenovat ústav z matoucího názvu "Ústav mezinárodních vztahů", který vytváří dojem, že se v něm mezinárodní vztahy zkoumají. Příhodnějším názvem by mohl být "Ústav pro podporu postojů ministerstva zahraničí".

  • Mr Cuboid
   Mr Cuboid Před 16 dny +14

   Dávám palec a souhlas. Jako v Orwellovo románu, vše pojmenovat skutečným.

 • Petr Tyrner
  Petr Tyrner Před 16 dny +29

  Jen tak dál vládo, docílíte jen toho, že kdo bude na výplatní listině státu jako zaměstnanec bude pro občany nedůvěryhodný. Protože nechce, nebo nemůže říkat nic co je proti doktríně státu.

 • Jan Vlček
  Jan Vlček Před 16 dny +50

  Pane Druláku,smekám 👍

 • Pavol Sedo
  Pavol Sedo Před 16 dny +210

  Zdravím Vás , držím palce panovi Drulákovi a vážim si jeho názory. Treba vydržať. Každý na prvý pohlad rozozná kto má rozhlad a inteligenciu a stojí si za úprimnou pravdou. Pravda vždy zvíťazí aj keď cez určítú bolesť a sklamanie .To slušnému človekovi dnes zastavuje zdraví rozum . Vydržte pane Druláku.

 • petr rucka
  petr rucka Před 16 dny +56

  Pane profesore, DĚKUJEME !!!!!!!!! NEDEJTE SE

 • Mauky100
  Mauky100 Před 16 dny +48

  Takže říkat, co si myslím jako odborník na danou oblast, není dovoleno, i když je to naprosto v souladu se zákonem...Já už se nedivím, že na ministerstvech nejsou rozumně myslící odborníci, ale loajální nevzdělaní patolízalové, podle toho to taky nakonec dopadá, dej blbci moc, razítko a možnost kádrovat a vítejte před rokem 1989... Jakou asi budu mít pověst, když jako VŠ pedagog budu říkat něco jiného než zaměstnanec ministerstva zahraničí? My jsme se ocitli opět ve světě dvojí pravdy jako za komunistů? Pane Svobodo, to myslíte vážně???

  • Marcela Kralova
   Marcela Kralova Před 16 dny +4

   No , asi to myslí vážně i když to je to pro normálního člověka nepochopitelné.To jeho příjmení k němu nesedí , měl by se přejmenovat , myslím si že by bylo z čeho vybírat .

 • trojan 1673
  trojan 1673 Před 16 dny +26

  Takže kdo platí toho pravdu hlasám. To vysvětluje lži všech médií a politiků 🤔

 • M.M
  M.M Před 16 dny +119

  Držím ✊️pane Drlák, sloboda prejavu a myšlienky je základ demokracie!

 • Monika Broschová
  Monika Broschová Před 16 dny +32

  Po pádu komunismu byl Svoboda velkej aktivista a bojovník za svobodu, dneska je jen zaprodanec současného nedemokratického režimu pětikolky. Pamatuju si jeho plamenné projevy, když promlouval ke studentům v mojí škole. Po více než třiceti letech je to smutná změna.

 • Alena Hamáčková
  Alena Hamáčková Před 16 dny +64

  Cyrilovi to příjmení vyloženě nesedne … 🤔 A kdo ho vlastně dnes platí? 😳
  Pan Drulák skvěle argumentoval, moderátorce se nedaří nasunout lidem do hlav informaci, že je to “ nějaký potrhlý konspirátor” …👍

 • Uživatel
  Uživatel Před 16 dny +63

  Mohu se zeptat k čemu moji rodiče zvonili klíčemi?
  Když se znovu vracíme do doby, kdy může být kdokoliv vyhozen pro názor či být označen za proruského švába.

  • Da*da
   Da*da Před 16 dny +5

   Už i mladí lidé chápou. Heuréka..

  • Petra Fortova
   Petra Fortova Před 16 dny +1

   @P B239 jawoll Herr B239

 • karel gold
  karel gold Před 16 dny +27

  Takze kriticke mysleni je uz dnes trestne. Hrozna doba. Pan Drulak vyjadril vecne, vzdelane argument, zadne konspiracni teorie. I kdyz bych s nim treba nemusel souhlasit, tak musim respektovat jeho nazory protoze jsou zalozeny na faktickem vyzkumu. A o tom by mela byt vecna debata. Svet se bohuzel ubira smerem, ze kriticke mysleni as stava neprijatelnym. Zacalo to Covidem a ted to jen pokracuje.

 • Igor Antal
  Igor Antal Před 16 dny +317

  Držím palce Prof.Drulákovi fandím a držím palce,pre mňa je veľký zážitok počúvať jeho názory....Cyril Svoboda sa prejavil ako hlupák

  • Jakub Šmíd
   Jakub Šmíd Před 15 dny

   jeho názory, které jsou zjevně mimo... a vypadá to, že přání je otcem myšlenky... a přeje agresorovi... absolutně se ztrapnil..je buď diletant nebo proruSSký kolaborant

  • Z Strongers Predators
   Z Strongers Predators Před 16 dny +16

   @Plzeňský Patriot Cyril Svoboda šel oponovat svobodě slova a podpořit vládní směr. Pokud by uměl počítat, tak ten Fialův proukrajinský vítězný sen dostává u našeho národa dost trhliny. Ta pravda, že Ukrajina prohraje se po této zimě už neutají.

  • Plzeňský Patriot
   Plzeňský Patriot Před 16 dny +4

   @Z Strongers Predators On netušil, že bude žvanit kravimy 💩💩💩💩💩

  • Z Strongers Predators
   Z Strongers Predators Před 16 dny +5

   Ano, protože do toho šel. To jako udělal dobrovolně?

 • Ladislav Žlebek
  Ladislav Žlebek Před 16 dny +25

  V socialismu jsme tyhle situaci zažívali a zhlíželi jsme všichni na západ na svobodu slova. Situace se obrátila západ našel argument proti čemu jsme bojovali udržet se u moci i sílou proti lidu.

 • Zuzana Vionova
  Zuzana Vionova Před 16 dny +162

  Kam jsme se to dostali! Či se vracíme -!!!! hrůza.

 • Štefan Gaňa
  Štefan Gaňa Před 16 dny +68

  Totalitu som nezažil, ale teraz už viem ako funguje...

 • luba novotná
  luba novotná Před 16 dny +59

  To je neskutečný tak mluv pokaždý jinak jak se to hodí a komu to se Svoboda zase vycajchnoval a o té slepici ani nemluvím to je manipulátorka takže demokracie at žije

 • Roman Hradecký
  Roman Hradecký Před 16 dny +280

  Vracíme se zpět před rok 1989, tak to prostě je. Co tak hrozného bylo vyřčeno, že to nesmíme slyšet?

  • Zlatá Orchidea
   Zlatá Orchidea Před 10 dny

   @Che Guevara Ale ty patříš k nim, když nevíš, že na všem se musí pracovat.

  • Zlatá Orchidea
   Zlatá Orchidea Před 11 dny

   @Ne Gdo V r 1939 zde byli pouze fašistčtí Němci a Rusy k okupaci Evropy nepotřebovali. A sami tvrdili, že chtějí životní prostor pouze pro Němce.

  • Che Guevara
   Che Guevara Před 12 dny

   @Zlatá Orchidea Byl to opravdu ráj. A proč se odcinkal? Protože jsou lidi blbý.

  • Ne Gdo
   Ne Gdo Před 13 dny +1

   @Zlatá Orchidea Mas pravdu prave vtedy Rusi spolu s partnerom zacali druhu svetovu vojnu.
   Cau zlata zila

 • Z Strongers Predators
  Z Strongers Predators Před 16 dny +39

  Dělají to proto, že si myslí jak jim jeden názor pomůže, když zastraší ty s druhým názorem. Přitom tak jen uspíší svůj konec. No jo státní úředníci nechápou jak konkurenční prostředí názorů dokáže uzdravit tu jejich nezpochybnitelnou naleštěnou myšlenku.

  • Marcela Kralova
   Marcela Kralova Před 16 dny +4

   A hned je člověk v obraze , hezky se odkopávají . Musíme si tím projít , abychom věděli , co to tu máme za elitu .

 • Hafan Hafan
  Hafan Hafan Před 16 dny +48

  Třeba blbě,ale jednotně.Kupředu levá!Pochybnosti o funkčnosti naší politiky má dnes naprosto každý.Po letech přešlapování jsme opět pevně semknuti nikoli okolo jednotného jádra strany,nýbrž kolem něčeho,co se straně podobá čím dál víc.Panu Drulákovi se zatím nic nestalo,pouze vyletí z práce.Zavřou ho až později.

 • Oto Sonet
  Oto Sonet Před 16 dny +48

  Přesně těmito mechanizmy vzniká stav, kdy se každá instituce nakonec naplní jen kýválky, kteří instituci přemění v jakousi "echo chamber", tedy prostor kde se jakýkoli výrok nadřízeného k němu vždy vrátí jako souhlasná ozvěna, protože každý hlas který neladí, je vytěsněn. Ideální stav pro to dělat chyby a nebýt schopen chyby korigovat.

 • Peter Sevcik
  Peter Sevcik Před 16 dny +73

  Pán Drulák je hrdina!!! Držím palce.👍👍👍👍

 • VRS Matty99
  VRS Matty99 Před 16 dny +334

  P. DRULÁK!!! VÍC TAKOVÝCH LIDÍ V ČR!!!!! 👍👍🇨🇿🇨🇿

 • Olga Svehlova
  Olga Svehlova Před 16 dny +81

  Pan profesor Drulák je báječný člověk!!

 • Hana Reuss
  Hana Reuss Před 16 dny +19

  Pane Svobodo co to s prominutím tady melete? Na vysokých školách říkat pravdu a nejen do médií ,LHÁT.No tak to jsem ještě nikdy neslyšela. Za toto by jste se měl totálně stydět. Ještě bych možná pochopila, ale neodpustila, že jste navedený.

 • Ludek Aschenbrenner
  Ludek Aschenbrenner Před 16 dny +30

  Ten pán má ještě budoucnost, na rozdíl od jeho nadřízených !!!

 • Patrik Zajac
  Patrik Zajac Před 16 dny +87

  To že Európa ide katastrofálne dole vidí aj úplný dement .... Amerika je nadšená pretože tupá Európa sa jej klania a posiela jej peniažky... Rusko a v podstate cely východ to má na háku pretože nie len že im sankcie neubližuju ale ešte sa im darí lepšie ako pred konfliktom... jediný kto tu je naozaj v prdeli je Európa... za čo ďakujeme naši úžasný politici... keď niekto povie že Európa vďaka sankciám skutočne trpí tak ho chcú okamžite umlčať???? Je mi zle.... a asi nebude od veci ísť začať pracovať na východ pretože takýmto tempom sa vrátime späť na stromi

 • Petr Bahelka
  Petr Bahelka Před 16 dny +88

  Demisi,.Demisi Fialovy vlády-Okamžitě...

  • M. H.
   M. H. Před 16 dny +1

   @P B239 A pořádně přítlač , děláš to pro sebe.. 😁🤔🇨🇿🇨🇿🇨🇿

  • Petra Fortova
   Petra Fortova Před 16 dny

   @P B239 už ti to přerůstá přes makovici 😀😀😀

  • Alizza
   Alizza Před 16 dny +8

   @P B239 začni u sebe😂✌️😘

 • Roman Hladík
  Roman Hladík Před 16 dny +86

  Totalita!

 • Jaromír Svatoš
  Jaromír Svatoš Před 16 dny +13

  Drulák je velice inteligentní jedinec s rozumným a reálným hodnocením faktů .
  Ohledně svého zaměstnaneckého poměru a vztahu k Min. zahraničí podal Drulák jasné a konkrétní vysvětlení a to zcela korektní formou .
  Svoboda kličkoval jako vždycky ve své kariéře .
  Na místo ministra zahraničí se v civilizovaných zemích jmenuje velice zkušený karierní
  / nikoliv karieristický / diplomat disponující rozsáhlými pracovními a co víc ,
  soukromě-přátelskými konexemi v mezinárodních kruzích politických , bankovních i vojenských , ku prospěchu svého státu .
  Je-li Česko vůbec civilizovanou zemí , právě i jen s ohledem na toho diletantského šášuru Lipavského v tak exponované pozici , tak to si zodpovězte každý sám .

 • Miroslav Novotný
  Miroslav Novotný Před 16 dny +88

  Myslím že sme zas tam kde sme boli pred 89-tym. Držím Vám palce pán Drulák.

 • Insomniac Resurrected
  Insomniac Resurrected Před 16 dny +135

  Piráti tady zavádějí bolševické manýry, jak překvapivé. 😂

  • Karel Benák
   Karel Benák Před 16 dny +10

   Vás to překvapuje? Och Vy naivní ;-)
   Omlouvám se za rýpnutí. Na tohle upozorňovali někteří komentátoři již od vzniku této strany v ČR, leč nebyli vyslyšeni.

 • redpoint
  redpoint Před 16 dny +67

  Svoboda to rekl jasne, muze rikat jen to, s cim souhlasi ten, kteri ho plati... Svoboda slova jiz davno neplati :-(

 • Radim Geisler
  Radim Geisler Před 16 dny +107

  Pan Drulák by neměl chybět ve vládě odborníků po Revoluci .

 • Václav Oslík
  Václav Oslík Před 16 dny +7

  A je to tady!Pokud máš jiný názor,než jaký chceme,aby jsi měl,jsi špatný.To je hrozný,čeho jsem se dožil.Je to horší,nežm za socíku.Pane Drulák,držte se a fandím vám!

 • Michal Novotný
  Michal Novotný Před 16 dny +7

  Neuvěřitelné. Nikdy bych si ještě před pár lety nepomyslel, že zaziju něco, co tak brutálně připomíná normalizační sedmdesata léta...
  Vytykaci dopisy za názory....bože 🤯

 • Lucie Hasoňová
  Lucie Hasoňová Před 16 dny +8

  pan prof. Drulák je odvážný a moudrý muž, říkat dnes pravdu je evidentně velmi nevhodné... má velkou podporu mnoha lidí a děkujeme mu za to, že nemlčí! A že na univerzitách si každý může říkat co chce? to je lež... všude je teď cenzura a totalita v masce demokracie nás tu zahalila. Díky odvážným lidem jako je pan profesor.

 • ing. Králík
  ing. Králík Před 16 dny +97

  Svoboda tentokrát mluví pravdu ,přesně takto uvažuje 3:54 .Jemu je nějaká pravda buřt ,hlavně kdo platí a proto jsme s takovými lidmi tam ,kde jsme .Hrozný.

 • V M
  V M Před 16 dny +36

  Má pravdu! Za to se trestá jen v totalitě. To už jsme zažili v minulém století !🍀👍💗