Gen zwycięstwa w biznesie - Jacek Santorski i Michał Kaźmierski

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 31. 07. 2017
  • Interesujesz się zarządzaniem? Zajrzyj też na naszego bloga:
    www.swps.pl/strefa-zarzadzania
    Zapraszamy też do grupy na FB dedykowanej zarządzaniu: / strefazarzadzania
    Treści, które udostępniamy na tym kanale możesz słuchać również w formie podcastów na:
    - Spotify: open.spotify.com/show/5fg9dWz...
    - iTunes: podcasts.apple.com/pl/podcast...
    - SoundCloud: / tracks
    - Lecton: lectonapp.com/podcast/e7fcb9c...
    W jaki sposób badać firmy, by wyciągać przełomowe wnioski? Czym jest „zdrowie wewnętrzne” organizacji i jak się ono ma do efektywności biznesowej? Kiedy firma jest dojrzała i odporna na trudności wewnętrzne oraz niesprzyjające warunki z zewnątrz? Czy każdemu biznesowi da się wszczepić tzw. gen zwycięstwa? I wreszcie, czy można wypracować „proste reguły” funkcjonowania organizacji biznesowych, które zapewnią im sukces w niepewnych czasach? Na te i pokrewne pytania odpowiadają psycholog biznesu Jacek Santorski i praktyk zarządzania w firmach farmaceutycznych Michał Kaźmierski.
    O prelegentach:
    Michał Kaźmierski - doświadczony praktyk biznesu, z wykształcenia lekarz, od ponad 20 lat związany z przemysłem farmaceutycznym, gdzie zdobywał doświadczenie biznesowe oraz jako menedżer i lider. Wprowadził do Polski budując od podstaw oddziały globalnych, wiodących koncernów przemysłu farmaceutycznego zdobywając unikalne doświadczenie w zarządzaniu wszystkimi stadiami rozwoju biznesu od fazy „start-upu” do prowadzenia dojrzałej organizacji. Obecnie pracuje jako Dyrektor Generalny Gilead Sciences na Polskę oraz Kraje Bałtyckie.
    Trener i wykładowca Akademii Psychologii Przywództwa (od 2016) oraz platformy APPx, certyfikowany trener Insight Discovery oraz metody „Core Quality” Daniela Ofmana. Od wielu lat łączy praktykę biznesową z zainteresowaniami w obszarach rozwoju przywództwa i organizacji, zdobytą wiedzą dzieli się w trakcie szkoleń, wykładów oraz publikacji.
    Wykłada na nowym kierunku na Uniwersytecie SWPS - Zarządzanie i Przywództwo bit.ly/2xHJLAa
    Jacek Santorski - Profesor Honorowy Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, gdzie prowadzi autorską Akademię Psychologii Przywództwa. Uznany autorytet w zakresie psychologii społecznej i biznesu. Założyciel - z Dominiką Kulczyk - Grupy Firm Doradczych Values. Autor wielu książek, między innymi „Miłość i Praca” i „Dobre Życie”. Atrakcyjne wykłady Jacka Santorskiego i jego najbliższych współpracowników dostępne są na platformie www.appx.pl.
    O projekcie:
    Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS to cykliczne, otwarte spotkania podczas, których przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.
    #zarządzanie #przywództwo #lider #biznes

Komentáře • 17

  • @katalizator2
    @katalizator2 Před 5 měsíci

    Dzięki

  • @AdamPiasek
    @AdamPiasek Před 6 lety

    Dobra robota powidzenia :)

  • @tomaszduda6756
    @tomaszduda6756 Před 3 lety

    Gdyby firmy pytały kandydatów,pracowników :Co lubisz robić (wymien minimum 20 rzeczy)-wtedy wiedziałyby co zlecać którym pracownikom by się angażowali bardziej.Liderów musza ciekawic pracownicy, wtedy tez bedą wiedzieli co ich motywuje, lider musi tworzyć atmosferę w pracy, od czasu do czasu odpuscic dyscyplinę-by zespół wiedział ze on jest nie tylko szefem,ale też człowiekiem

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  Před 3 lety +1

      Dziękujemy za podzielenie się z nami opinią! Co jeszcze, Twoim zdaniem, jest dobrym sposobem motywowania pracowników?

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      @@StrefaZarzadzaniaUSWPS Różnice indywidualne (słowne/finansowe/inne wzmocnienie np szkolenie/szkolenia napewno komunikowanie celu/celów firmy/instytucji, jesli jest taka mozliwosc-by pracownicy mieli wplyw na to z ktorymi osobami współpracuja (sympatia,szacunek)

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      po kazdym z etapów -imprezy integracyjne (atmosfera+przeplyw informacji, chwile relaksu-to zwieksza skuteczność,produktywność )

  • @tomaszduda6756
    @tomaszduda6756 Před 3 lety

    Jak nauczyć się realizmu i implementacji pomysłów?

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  Před 3 lety

      Tomaszu, co dokładnie masz na myśli? 🤔

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      @@StrefaZarzadzaniaUSWPS Mam mnóstwo teoretycznie dobrych pomysłów, jednak zawsze czegoś brakuje by wprowadzić je w życie. Np ostatnio wymyśliłem system chłodzenia paneli fotovoltaicznych w celu większej wydajnosci ich pracy. Zauważyłem że łatwiej mi przekonać do pomysłów kolegów niż rodzinę. Niestety finansowania od kolegów nie mogę oczekiwać. Wiele pomysłów tak padło. Czasem z innych podobnych powodów....

  • @tomaszduda6756
    @tomaszduda6756 Před 3 lety

    Apropo Ego i odwagi mowienia liderowi co jest nie tak, to zazwyczaj konczy sie to zwolnieniem,ale to i tak wybawienie od podlegania PRLowskiemu zarzadcy PGR-u

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  Před 3 lety

      Rozwiniesz myśl? 😊

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      @@StrefaZarzadzaniaUSWPS Czy jest możliwe by charyzme mieć tylko wobec niektórych środowisk?

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      @@StrefaZarzadzaniaUSWPS Jak uczyć się wychodzenia poza swoje ego, by potrafić być przywódca 5 poziomu? Uczę się przyznawania do błędów, polowicznie mi to wychodzi. Nawet tylko dla poprawy relacji z innymi.

  • @GoodTimeGirrrl
    @GoodTimeGirrrl Před 4 lety +1

    Tacy panowie inteligentni ale seksizmem się popisali. Pani recepcjonistka i pan doktor? Dobrze, wiemy, że to nie jest przypadkowy przykład. Panie Jacku, nie wypada po prostu.

    • @StrefaZarzadzaniaUSWPS
      @StrefaZarzadzaniaUSWPS  Před 4 lety +1

      My wiemy, że jest to przypadkowy przykład.

    • @tomaszduda6756
      @tomaszduda6756 Před 3 lety

      Jesli recepcjonistka jest kluczowym stanowiskiem, moze oczekiwać w ramach premii np akcje firmy (wtedy byłaby też udziałowcem).A moze stereotypowa ocena stanowiska ma wplyw na pani ocenę......