PROTIPY współpracy architekt wnętrz - klient | TO RÓB, A TEGO UNIKAJ

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 07. 2024
  • ⬇️⬇️⬇️ ROZWIŃ OPIS ⬇️⬇️⬇️
    Architekt wnętrz podpowiada, co robić, a czego unikać we współpracy z klientem. Porady zarówno dla profesjonalistów, jak i klientów :)
    0:00 Wstęp
    0:58 Dla architektów
    3:59 Dla klientów
    5:44 Dla architektów 2
    7:40 Dla klientów 2
    11:51 Dla architektów 3
    13:39 Dla klientów 3
    17:05 Dla wszystkich :)
    19:02 Zakończenie
    19:33 Bloopersy
    #architekt #wnętrza #współpraca #protip #projektwnętrz
    Spodobało Ci się? Koniecznie subskrybuj kanał, bo więcej filmów nadchodzi! Sprawdź też:
    / agnieszkakonieczna_com
    www.agnieszkakonieczna.com/
  • Zábava

Komentáře • 17

  • @ewacisowska9503
    @ewacisowska9503 Před měsícem +6

    Sprawdźcie prawdziwe wykształcenie projektanta,bo zawód jest bez ochrony prawnej i każdy kto raz w życiu kupił kanapę może sobie napisać „ architekt wnętrz.Odkąd nie rysuje się projektów ręcznie w zawodzie jest mnóstwo amatorów maskujących swoje braki programem ,a program to tylko lepszy ołówek. Po drugie w portfolio oprócz wizualizacji powinny być zdjęcia z realizacji.
    Po trzecie,mówcie o swoich potrzebach w fazie koncepcji .
    Miałam klienta który twierdził,że nie ma żadnego hobby,kolekcji czy innych nietypowych potrzeb.
    W trakcie realizacji rzucił mimochodem,że zapomniał o jelenich porożach w liczbie …70 sztuk.Zmroziło mnie nie tylko jako wegetariankę….

  • @adventure8346
    @adventure8346 Před měsícem +2

    Cenne uwagi. Dziękuję.

  • @majakawalio2631
    @majakawalio2631 Před 26 dny

    Dobry film. Dziękuję!

  • @Avamaryel
    @Avamaryel Před měsícem +1

    Ja bym dodała do pary estetyka i funkcjonalność wnętrza trzeci element: kwestie czysto techniczne. Szczególnie przy projektowaniu w bardzo starych budynkach. W kompleksowym projekcie dla kamienicy trzeba wziąć pod uwagę sporo możliwych ograniczeń - wytrzymałość i specyficzne położenie instalacji wspólnych budynku, stan legarów, murów, itp. Jeśli klient i/lub architekt nigdy nie miał do czynienia z takim budynkiem to przy skomplikowanych projektach trzeba być ostrożnym i dobrze, żeby obie strony miały świadomość potencjalnych kłopotów budżetowych i wykonawczych.

  • @Aenyeweddien91
    @Aenyeweddien91 Před 10 dny

    Niestety mam właśnie takie doświadczenia z pracy z architektką wnętrz z renomowanej wrocławskiej firmy, że budżet, o którym szczegółowo była mowa na pierwszym spotkaniu, został przekroczony dwukrotnie w specyfikacji technicznej przedstawionej tuż przed planowanym zatwierdzeniem projektu. Skończyło się na tym, że przez 4 dni sama szukałam zamienników rzeczy zaproponowanych przez panią architekt (koszt umywalki 3200 zł -> 1000 zł u tego samego producenta i z takimi samymi bajerami), cięłam bzdurne propozycje przesuwania punktów świetlnych na suficie o 15 cm żeby było symetrycznie w przedpokoju itd.... 3 miesiące dogadywania szczegółów, żebym sama musiała schodzić z kosztami projektu o 40%, bo czas nas gonił, a mieszkanie stało puste. Byliśmy bardzo rozczarowani tą współpracą.

  • @kath1123
    @kath1123 Před měsícem +3

    Piszę przed premierą odcinka, ale jesli planujesz wspolpracę z architektem to pogadajcie o tym, ktore meble mają byc na wymiar a ktore gotowe. Aby nie wylądowac jak ja, klepnelam wszystko co w wizualicacji a potem zabily mnie np. ceny witrynek w salonie od stolarza. 😂 Przy czym mieszkam na zadupiu i stolarze tutaj ograniczaja sie do robienia frontow do gotowych szafek bluma, a o fikusnych witrynkach nie chcą sluchac.

    • @ogustachsiedyskutuje
      @ogustachsiedyskutuje  Před měsícem

      Słuszna uwaga! Choć dałabym to generalnie pod hasło "budzet". Bo meble gotowe też potrafią kosztować;)

  • @jourbanik6283
    @jourbanik6283 Před měsícem

    Tylko się upewniłam, że wybrałam idealnie moją architektkę :D Wybrałam ją, bo dobrze mi się z nią rozmawiało na etapie szukania specjalisty, a w portfolio miała też już projektu w kamienicach - sam projekt nie był w moim stylu, ale zależało mi bardzo na kimś, kto doceni i podkreśli urok mieszkania w kamienicy. Od samego początku zadawała dużo pytań, na równie dużo pytań odpowiedziała. Zachęciła mnie do wykorzystania mebli, które już mam, tylko trzeba będzie je poddać renowacji i dopasować do nowego wnętrza. Bierze pod uwagę budżet, moje priorytety (najpierw kuchnia i łazienka na 100%, ściany, podłogi i sufity, potem reszta). Zaproponowała gotowe meble do kuchni za wyjątkiem frontów - te zrobimy u stolarza, co dla mnie jest świetnym rozwiązaniem, żeby zmieścić się w budżecie, a dalej mieć kuchnię mocno retro i kolorową. Bierze pod uwagę moje sugestie, nawet najmniejsze detale, ale też potrafi mi dobrze doradzić i odradzić - jak na przykład ciemne drzwi, które będą się ciągle palcować (bo wie, że zależy mi na tym, żeby jak najłatwiej było ytrzymać czystość w mieszkaniu i nie trzeba było non stop sprątzać - do tego też na przykład dobierała podłogi i kolory blatu w kuchni). Mam do niej już teraz naprawdę duże zaufanie, a cały proces projektu jest samą przyjemnością i zupełnie niczym się nie martwię i nie stresuję.

  • @katfen9372
    @katfen9372 Před 27 dny +1

    Ale jeśli po portfolio widać, że wnętrza jakiegoś projektanta to generalnie minimalizm, biało-czarno-szaro-beżowo, a ja na przykład chciałabym dom w stylu english cottage, to...czy jednak nie istnieje ryzyko, że on nie będzie potrafił odnaleźć się w takiej stylistyce, bo na co dzień, każdy jego projekt to było coś zupełnie przeciwnego, bo nie ma doświadczenia w takiej estetyce? Czy w świecie projektantów nie ma też swego rodzaju 'specjalizacji' w konkretnych stylach?

    • @ogustachsiedyskutuje
      @ogustachsiedyskutuje  Před 27 dny

      Trzeba zapytać daną osobę, czy się podejmie :) czasem są specjalizacje dot konkretnych styli, ale są też pracownie projektujące w każdym.

  • @itra70
    @itra70 Před 20 dny

    Pani Agnieszko przyjmując za podstawę DOS & DON'TS wymienione w materiale, mam pytanie.
    Z którą z osób i jej zespiłem podjełaby pani współpracę i powieżyła realizację projektu swojego domu, mieszkania? Może ma pani swoje własne inne typy? Nie chodzi mi żeby komuś robić reklamę. Bardziej o dalszą edukację dla osób planujących takie wydatki. Wiadomo to co w TV to w TV. Nie zawsze ma coś wspólnego z realiami.
    1. Dorota Szelągowska i jej zespół,
    2. Marta Czerkies i jej zespól
    3.Krzysztof Miruć i jego zespół
    4. Jakub Szczęsny i Anna Cybulska,
    5. Maria Semczyszyn,
    6. Sylwia Michalska i Magda Borowiak, (program Dekoratornia),
    7. Maciej Bogaczewicz i Urszula Kołodziejczyk-Herman (program Dekoratornia).
    Same telewizyjne ⭐✴️⭐✴️
    Czy są warte podjęcia jakiejkolwiek współpracy ale poza kamerami? Może odcinek o tym? Pizdrawiam serdecznie.

    • @ogustachsiedyskutuje
      @ogustachsiedyskutuje  Před 20 dny +1

      Zrobię więcej omowien odcinków to będę mogła coś więcej powiedzieć na ten temat :)

    • @itra70
      @itra70 Před 20 dny

      @@ogustachsiedyskutuje Dziękuję. 😀

  • @justynakaminska6591
    @justynakaminska6591 Před měsícem +3

    A ja moge poprosić, zeby wszystko bylo z Ikei?

  • @vocativusss
    @vocativusss Před měsícem +1

    Miruć wyrasta na punkt odniesienia branży :D
    Oj komunikacja jest bardzo ważna. Pytać o wszystko. Nie ma głupich pytań. Dostając wizualizację np. zapytać czy meble na niej są rzeczywiste i mieszczą się w budżecie. Jakich rzeczy budżet nie uwzględnia, a będą konieczne. Wyobraź sobie że jesteś wilgocią, kurzem oraz tłustymi odciskami palców, i sprawdź projekt z tej perspektywy. Czy jest dostateczna wentylacja wokół lodówki, pralki, suszarki, czy blat nad uchyloną zmywarką nie napęcznieje od pary itp. No chyba że uważasz, że dom jest po to, żeby go nieustannie sprzątać, to luz. Wyobraź sobie że jest tam +50% gratów stojących wszędzie, zwłaszcza na podłodze. Sprawdź przy zagraceniu ciągi komunikacyjne, czy meble ze sobą nie kolidują, czy masz gdzie postawić hulajnogę/rower bez niszczenia ścian i mebli, albo wózek. Zastanów się jakie masz potrzeby, spisuj je na spokojnie przez dłuższy czas, z miesiąc przed spotkaniem z architektem. Jak masz jakieś większe hobby typu trzymanie w domu zderzacza hadronów, to trzeba o tym powiedzieć na samym początku, bo np. niektóre materiały brzydko się starzeją pod wpływem promieniowania ;) to samo dotyczy niektórych przedmiotów, które nie powinny stać przy oknie w świetle słonecznym.