A gazdaságos cementfelhasználás 2-A házilagos betonkészítés

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 11. 2015
  • Gyártási év: 1984
    Megismerkedünk a beton alkotóinak azon tulajdonságaival, melyek befolyásolják a hozzáadandó cement mennyiségét. A film bemutatja azokat a tennivalókat, melyeket feltétlenül el kell végezni ahhoz, hogy házilagosan is gazdaságosan készíthessünk jó minőségű betont. Megismertet a kézi és gépi keveréssel, a bedolgozás és az utókezelés munkafolyamatával.

Komentáře • 8

  • @zsitvatorokidaniel1745
    @zsitvatorokidaniel1745 Před 4 lety +16

    Jó kis retro! De még ma is aktuális.

    • @arpadhorvath6835
      @arpadhorvath6835 Před 4 lety +1

      lehet de ma már egy nagy rakat fos sódert kapsz

    • @fpepefpepe3167
      @fpepefpepe3167 Před 4 lety +2

      @@arpadhorvath6835 Meg cementet.

    • @birkapasztor
      @birkapasztor Před 4 lety +7

      @@fpepefpepe3167 Igazatok van, Lakosságira most necces jó sódert beszerezni és a járvány óta még hiénák is.
      A cement meg egy vicc. Megköt, de nehezen kezelhető, mert konkrétan már szemre nem lehet kivenni, ha disznóság van.
      Aláírom, tudni kell, a bedolgozás és a frakció összeállítása kulcsfontosságú. Ha lehetőség van és szükséges, inkább többféle ömlesztet anyag-ból állítsuk össze. Ezt úgy érdemes, ha tré a sóder, de van mosott homok, szép szürke, akkor inkább osztályos kaviccsal. Átlagban nem szükséges, de ha födémrendszer vagy tehertartó szerkezet van inkább. Mondjuk egy példa, rendelek 2 köb 0-4-est, 4-8 és 8-22-est, erre kiszámolom a v/c tényezőt és nem II/B cementtel hanem I.osztállyal csinálom.
      Ha van rá mód és szükséges folyósítót, egyéb adalékot adok hozzá. A vibráláshoz ma már kölcsönözhető gép. Ha nincs rá mód, akkor a zsalut egy vésőgéppel is lehet finoman rezegtetni, de nem árt a közepén gyömöszölni. Földnedvesnél gereblye, lapvibrátor vagy döngölő. Ha nincs a videóban látott tuskós módszer is játszik. A mai cementek mások az igaz, de épp ezért a jó frakcióval és technológiával lehetséges bővebben is adagolni.175 kg már egy szerelőbetonnak elég jó köbméterre, ha megfelelő a tömörítés, ha erősebbet akarunk, akkor 225-ig jók vagyunk, ez a képlékenynél. A folyósabbnál és ha ezt földnedves aránnyal (kevesebb víz) érjük el folyósító hozzáadásával akár el lehet 300kg/m3-ig menni, DE és EZ A LEGFONTOSABB, az utókezelés és megfelelő bedolgozás kulcsfontosságú. Tapasztalat nélkül törekedjünk a pontos arányoktól nem nagyon eltérni.
      Szoktam ajánlani, azoknak akik maguknak csinálnának valamit, hogy készítsen pár kisebb zsalut (20x20x10) és kísérletezzen, mielőtt élesben nagy fába vágja a fejszét. Ha kreatív készíthet így például betonlapot, de akár vásárolhat sablont és saját mintás kővet is. Ezt később hanálhatja. De csinálhatunk akár ernyőtartót is egy cső behelyezésével a zsalu közepére.

  • @qwerty29456
    @qwerty29456 Před 5 měsíci

    De jó ez így 2024 -ben. 🤣
    50 kilós volt a cementes zsák!

  • @mrmikloslugosi
    @mrmikloslugosi Před 3 lety +2

    a betonkeverés mellé tett hirdetés röhejes, újabb csodaszer az örök bőrfeszességre, hisz ebben a sok hülyeségben még valaki, aki a pénzét költi ezekre.

  • @VincentkoCk259
    @VincentkoCk259 Před 4 lety

    Lol