Škoda Auto Dolní Morava - 3. 6. 2023

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 5. 06. 2023
  • V sobotu 3. června zavítal seriál závodů Prima CUP na Dolní Moravu. Závod zapsaný také jako Škoda Auto Český pohár v maratonu v kategorii UCI XCM, class 2, vyhrál několikanásobný celkový vítěz seriálu Prima CUP, Filip Adel. Mezi ženami slavila vítězství Milena Kalašová.
    Slunečné počasí sobotnímu závodu přálo a do lyžařského areálu U Slona zavítalo několik stovek nadšených amatérských, ale také profesionálních cyklistů. Někteří v sedle kola strávili i přes osm hodin, aby projeli cílovou páskou. Po té však na každého čekalo cílové občerstvení a stánky s jídlem a nápoji od DrWitt.
    Nejrychlejší závodník, Filip Adel ze Superior Team, dokončil hlavní trasu A na 89 kilometrů v čase 4 hodiny a 32 minut. Se ztrátou jedné a půl minuty projel cílovou bránou Jan Strož z týmu D2mont Merida. Na třetím místě se umístil týmový kolega Jana Strože, Karel Hník, který závod dokončil v čase 4 hodiny a 38 minut.
    Ženské kategorii dominovala jako v loňském roce Milena Kalašová z týmu K3 Perfomace. Té závod na Dolní Moravě sedí. V loňském roce si na této trati dojela pro dres mistryně republiky. Letos přijela do cíle s náskokem 35 minut na druhou závodníci, Kateřinu Krutílkovou z Ghost team. O další půl hodinu později dokončila závod třetí žena, Andrea Maťhová, taktéž z celku Ghost team.
    Vítězství na trase B získal po 55 kilometrech Tomáš Fláma z týmu Kolárna. Na pódiu ho doplnili Josef Sýkora, Head pro team Opava a Jan Dřevojánek, z týmu Janouška Kompresor cycling. První ženou projela cílem Silvie Holoubková z DK Bikeshop Racing team. Druhou ženou se stala Adéla Lhotáková a na třetím místě se umístila Aneta Chudárková.
    Prima jízdu na 15 kilometrů dokončil na prvním místě Patrik Pokorný z týmu BIKE 8144 a v ženách vyhrála Anna Petrů, Bike Pro Racing.
    Již tuto sobotu čeká na závodníky další závod. ČEZ Sázava se stala kultovním závodem s dlouholetou tradicí. Do Sázavy se každoročně sjíždí na závod mnoho celebrit a fanouškovská kulisa bývá tou nejlepší. Neváhejte a doražte.
    Děkuje všem účastníkům závodu Škoda Auto Dolní Morava a těší se na Vás v sobotu, 10. června na závodě ČEZ Sázava.