Čína balíčky - odsávačka, páječka KSGER T12

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 4. 10. 2019
  • Páječku nám zapůjčil kanál Mikiczech / @mikiczech , třeba ji natočí? :)
    Já jsem si objednal téměř stejnou, tak mě to zmátlo, odsávačku už mám otestovanou a uvidíte ji ve videu s pacientem.
    Odkazy:
    páječka byla za 837,- teď už je dražší: www.banggood.com/custlink/DDD...
    tady na tu čekám já: www.banggood.com/custlink/vvD...
    hroty T12:
    www.banggood.com/custlink/DDD...
    www.banggood.com/custlink/KvG...
    Odsávačka: www.banggood.com/custlink/33m...
    kapton:
    www.banggood.com/custlink/3vD...
    FAQ:
    Killerozi doporučíš nějaký multimetr do 500?
    www.banggood.com/custlink/GD3...
    www.banggood.com/custlink/DvD...
    Čím lisuji dutinky:
    www.banggood.com/custlink/3Kv...
    Odzkoušené kleště na elektroniku:
    www.banggood.com/custlink/GD3...
    / killeroz
  • Věda a technologie

Komentáře • 45

  • @TomH519
    @TomH519 Před 4 lety

    Podobnou odsávačku mám a koupil jsem jí u nás v obchodě s elektronikou za 149kč a za ty prachy super. Používal jsem to např. na vyndání elektrolytů ze základních desek u PC. Bezolovnatý cín je pěknej prevít. Jasně, že odpájecí stanici to nenahradí, ale pro pár oprav do roka, proč ne.

  • @mmazalek
    @mmazalek Před 4 lety +10

    Páječku od KSGER mám, akorát novější revizi, a pájí se s ní super.
    Errory ti to hází, protože v nastavení máš zaškrknutý špatný typ hrotu ( velký silný hrot = velký výkon a pak to během půl vteřiny ten hrot přehřeje a hodí to error)
    Dá se jich tam vybrat víc, a páječka pak volí výkon ohřevu, podle nastaveného hrotu.
    Zdroj má i ochranu proti zkratu :-)
    A s balancerem se z ní dá udělat krásná páječka která funguje buď na akumulátory, nebo po připojení do sítě se dobíjí a zároveň jede. :-)
    Osobně jsem s ní velice spokojen.

    • @ales_xy
      @ales_xy Před 4 lety +1

      Hmm, je vidět, že číňani se snaží. Tyhle elektroniky s OLED už mají docela vychytané. Ten error taky může dělat nový hrot. Čínské hroty ze začátku blbnou. Originály přijdou už z výroby zahořené.

    • @aloiskorcak1653
      @aloiskorcak1653 Před 4 lety

      Prosím co za revizi máš ? Ta ručka s tím silikonem nebo co to je, nějak to u mě budí divný dojem. Našel jsem V2.1S ale je tam ta modrá ručka.

    • @mmazalek
      @mmazalek Před 4 lety

      @@aloiskorcak1653 Zítra se ti na revizi podívám, dneska už do dílny asi nepůjdu. Jinak ručku mám tu černo-modrou bez šroubení a je v pohodě. Jen třeba po dvou hodinách hodně častého pájení už trochu hřeje, ale stačí si dát pauzu na kafíčko a vychladne.

    • @mmazalek
      @mmazalek Před 4 lety

      ​@@aloiskorcak1653 Omlouvám se že mi to déle trvalo, kvůli nemoci sem se do dílny nedostal. HW verzi mám 3.00 a SW verzi mám 3.02 i display mám trošku jinej než killeroz (mám tam u hodin i datum a na začátku naběhne logo KSGER .) Jinak páječky vypadají stejně.

    • @aloiskorcak1653
      @aloiskorcak1653 Před 4 lety

      @@mmazalek Dík za info. Náhodou link by nebyl ? Hledal jsem podle HW a SW revize stejnou a nemohu ji dohledat.

  • @tomasnikolajev708
    @tomasnikolajev708 Před 4 lety +1

    Mladej chlap a neví,že to není jeho páječka😜😁😁😁,jinak supr !😃😃😃

  • @lukasminarcik
    @lukasminarcik Před 4 lety

    Páječku od KSGER mám také a naprosto perfektní. Objednal jsem si i sadu 10ks hrotů různých. Jen bych někdy potřeboval prodlužovací kabel mezi páječkou a hrotem. Jen mám jiné to pájecí pero a má tu matici. Jinak to co je tam ty 3h tak se dá nastavit aktuální čas, a když se uspí, může nahodit screensaver a ukazuje velký aktuální čas. Ale dost se předbíhá teda u mojí. A ty stupně by neměly být okolní teplota, ale psali teplota uvnitř. Po delším pájením teplota roste.

  • @mb-technik4737
    @mb-technik4737 Před 4 lety +1

    Na KSGER T12 je lepšie vyriešená rukoväť, teda pájkovacia časť ako na tej Quicko.. Tú mám ja a ako náhle kúsok pritlačím, závit sa uvoľní.. Zahodil som to do koša.. :D

  • @godfather00cz
    @godfather00cz Před 4 lety

    mám podobnou odsávačku z GME za 200 Kč a má zemění. Kolik stála tadle? Díky za video :)

  • @vaclavpesek6889
    @vaclavpesek6889 Před 4 lety

    Zdravím. Nechci být drzý, ale spíš to bude tak, že kulička spojí hrot v odkladišti, protože poloha je definována na to aby k tomu došlo a pokud se ten stav nějaký čas nezmění, uspí se to. ... Při pájení se tam pohybuje všelijak.. To se asi hlídá teplotním čidlem protože při pájení hrot chladne od toho jak ohřívá pájku a kulička není trvale spojená... Ale to jen jako takový postřeh z tvorby logiky programu :-)

  • @ales_xy
    @ales_xy Před 4 lety

    Tahle modrá ručka drží hrot jen v tom černém plastu. S modrou částí je to jen sešroubované a jde to rozebrat (pokud to přepečlivý číňan nezalepil). Jen se obávám, jestli se ten plast časem nevyhřeje a nebude se hrot uvolňovat. Taky má kratší vzdálenost od ruky k hrotu, než mají ručky s maticí, což by se mohlo líbit těm, kteří pájí jemné SMD jako mobily a podobně. S kratší vzdáleností je větší cit na hrotu, ale není takový dosah při pájení desek s vysokými součástkami. Taky se ručka víc zahřívá tím, že větší část hrotu je uvnitř. Hlavně nebrat žluto-modré, rádoby kopie originálu. Je to šmejd. Ten kabel může být pružnější proto, že má jen 3 žíly a ne 5, jako mají ty ručky s maticí. V modré ručce, která přišla mně, nebyl ten náklonový spínač a byl zapojený jen hrot, a proto stačil třížilový kabel. Hrot 15,7 mm stěrka (spatula) by mohl být dobrý na odpájení polovodičů v pouzdrech TO247 (šířka 12 mm). Na TO220 (šířka 6 mm) by se mohl použít T12-1401. Je to nejšetrnější způsob vypájení THT součástek - zahřát všechny piny a vytáhnout. S odsávačkou se někdy stane, že se vytrhne kousek prokovu z díry, když jsou piny v dírách natěsno.

  • @etalon745
    @etalon745 Před 4 lety

    Odsávačka je celkem v pohodě, za ty prachy není co řešit. Nevýhoda je, že je pořád mechanická - při uvolnění pružiny uvnitř hrot praští do desky. U méně kvalitního plošného spoje to dokáže napáchat škody...

  • @akarad7509
    @akarad7509 Před 4 lety +4

    tak na tu odsávačku jsem zvědavý jestli bude chodit

  • @LukasBonni
    @LukasBonni Před 4 lety +2

    Ten hrot ve tvaru hrabla, mi taky nedávno přišel :D, prostě se mi líbil, tak jsem ho chtěl. Jinak ty errory to asi hází než se ten hrot roztopí a pak už by to po nějaké době mělo bejt OK, taky mi to dělal na poprvé.

    • @ales_xy
      @ales_xy Před 4 lety +1

      Nové hroty z Číny se musí nejdříve tzv. zahořet. Prvních několik minut až desítek minut na nich teplota všelijak skáče, ale když se hrot nechá nějakou dobu na pracovní teplotě, tak se něco uvnitř vypeče a začne se chovat normálně. Originály to nedělají. Ty nasadíš, zapneš, najedou na správnou teplotu a můžeš pájet. Jo, a taky přišly už z obchodu velmi lehce opálené (zatavené v origo igelitu), takže to zahoření asi je součást výrobního procesu originálů Hakko.

  • @milanzizka4636
    @milanzizka4636 Před 4 lety

    Odkládací stojánek, na můj "košt" poněkud drahý:
    www.banggood.com/Soldering-Iron-Stand-Welding-Holder-for-FX951-T12-Soldering-Station-Handle-p-1156336.html?cur_warehouse=CN

  • @alll6666
    @alll6666 Před 4 lety +1

    Mám předchozí typ paječky kesger kupoval jsem to postupne tu hlinikovou krabičku, spinany zdroj , řídící desku, a pajeci pero. krabička ma označeni DSK -T12-D, ridicí tištak je www.banggood.com/STC-T12-DIY-Digital-Soldering-Iron-Station-Temperature-Controller-Board-Kit-for-HAKKO-T12-T2-Handle-p-1155034.html?rmmds=detail-left-hotproducts__2&ID=229&cur_warehouse=CN,zdroj:www.banggood.com/Geekcreit-4A-To-6A-24V-Switching-Power-Supply-Board-AC-DC-Power-Module-p-969204.html?rmmds=detail-left-hotproducts__12&cur_warehouse krabička:www.banggood.com/DIY-T12-Digital-Soldering-Iron-Station-Aluminum-Black-Shell-Case-Power-Socket-Switch-p-1121499.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN všecko koupeno na ali bylo to levnejší než na Bangood..

  • @rumcajzovapistola6323
    @rumcajzovapistola6323 Před 3 lety

    čavko chcem sa opytat na tu kaptonovu pasku ? skusenosti, ako sa chova, kolko vydrzi ? Lebo ked som kukal ja činancov, mali koptan kepton a rozne ine akoze KAPTON alebo racej nic napisane.
    Real Kapton paska je do 400C a tie co ponukaju cinanci davaju len 260C.

  • @tulavy_pistik
    @tulavy_pistik Před 4 lety +1

    Raz som si objednal kapton a prišiel mi koptan :)

  • @vasekhlavik5244
    @vasekhlavik5244 Před 3 lety

    já nakupuju často z HADEX cz je tan vše co potřebuji.

  • @amigator7789
    @amigator7789 Před 4 lety

    Ta odsavacka je z dlouhodobeho hlediska celkem naprd... nefunguje nijak zvlast, ale hlavne se u ni casem diky teplu roztavi tesnici guma mezi topnou a odsavaci casti, takze pak vpodstate prestane fungovat. Lepsi a i pro praci pohodlnejsi je imho tahle - www.aliexpress.com/item/33036565633.html Dorazila mi pred nekolika dny, dela se s ni uplne super. Tady kdyztak videjko - czcams.com/video/hmNJ8pdA1AQ/video.html (typek tam pouziva starsi modry typ, princip prace je ale uplne stejny).

    • @MartinKiklhorn
      @MartinKiklhorn Před 4 lety

      a video s tou "solder-peak" czcams.com/video/Ft50m8UU5WQ/video.html Jinak si říkám proč si ji odsávačku nepostavit - "Pipe Nozzle Heater" nebo třeba celou pistoli z ss331h a diaphragm/mini vacuum/nebulizer pump, air solenoid valve a využít na ovládání ksger T12 páječku která je na to už asi připravena podle popisu a tišťáku - www.aliexpress.com/i/32878909821.html Cenově jsem s kompletní odsávací pistolí a věci kolem vakua odhaduji kolem 1200,- a řízení obstará ksger.

    • @MartinKiklhorn
      @MartinKiklhorn Před 4 lety

      pro inspiraci www.element14.com/community/people/jw0752/blog/2016/06/20/hacking-and-upgrading-a-zd-985-desoldering-station

  • @vendyss1960
    @vendyss1960 Před 8 měsíci

    páječka není uzemněná

  • @s.o.m.e.b.o.d.y.1991
    @s.o.m.e.b.o.d.y.1991 Před 4 lety

    K pájkovačke...teplota vpravo dole by mala byť teplota pájkovačky (elektroniky?) samotnej, nie okolia...podobnú alebo tú istú pájkovačku (ešte nie som rozhodnutý medzi Quicko a touto) tiež budem objednávať, bez zdroja...budem to mať pichnuté do lab. zdroja...keď už ho mám, tak nech niečo robí :-D

    • @MartinKiklhorn
      @MartinKiklhorn Před 4 lety

      Má to jiný FW, quicko nemá vůbec výběr a teplotní kalibraci hrotů a má jiný controller. Konektor je čtyřdrát, nedá se k ní připojit externí termistor. Ve stavebnici mi přišel jak kuličkový tilt switch tak i truťový spínač. A ta ksger na odkazu pod videem má podle obrázků starý FW. Zato je za krásnou cenu oproti té co mám na cestě z alli (pětidrát). Tady je porovnání těch ksger fw: czcams.com/video/yZlq8CKKnSs/video.html

    • @s.o.m.e.b.o.d.y.1991
      @s.o.m.e.b.o.d.y.1991 Před 4 lety

      @@MartinKiklhorn Vďaka za info, stále ale neviem, či mi to stojí za 2x toľko peňazí...momentálne mám mrdku velleman vtss5, v práci mám nejakú wellerku myslím a rozdiely v pájkovaní sú obrovské, preto som pokukoval už po niečom lepšom, ale či chcem dať až 60 dolárov za stanicu...to neviem...:-D

    • @MartinKiklhorn
      @MartinKiklhorn Před 4 lety

      @@s.o.m.e.b.o.d.y.1991 Je to jen o komfortu, hroty používá stejné a výkon záleží na napájení - pokud si u Quicko naměříš reálnou teplotu hrotů proti tomu co ukazuje displej a napíšeš si to na papír tak to máš nastejno. Nějakých pár stupňů rozdílu vzhledem k teplotě místnosti bych asi neřešil. KSGER jsem si objednal ještě z druhého důvodu - zkusím ji doplnit o odsávačku jak píšu někde níže.

  • @SuperBalgos
    @SuperBalgos Před 4 lety

    kup si tuhle je skvělá www.tme.eu/cz/details/sp-1010dr/odpajeci-stanice/solder-peak/

    • @ales_xy
      @ales_xy Před 4 lety

      No, skvělá je trochu přehnané hodnocení, ale ano, tyto levné čínské odpáječky docela fungují, když se s tím člověk naučí. Největší problém u nich je tuhnutí odsávané pájky na konci kovové trubičky, která vede z hrotu do zachytávací nádobky. Je to totiž kopie starých značkových odpáječek, které byly dělané pro tehdy ještě používanou olovnatou technologii. Pro bezolovnatou pájku je ta trubička úříliš dlouhá a proto na konci studená. Pájka v ní tuhne a musí se to vyrážet tím čistícím drátem. Jinak v TME nemají zrovna nejlepší ceny a SolderPeak není žádná značka, ale další Čína. Ta samá odpáječka levněji třeba zde: www.svetsoucastek.cz/odpajeci-stanice-zhongdi-zd-915-p56900/

  • @jiribrunc4880
    @jiribrunc4880 Před 4 lety

    s tím neodsaješ ani mléko víš jaké