Вулицями Львова. Коперніка

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 11. 2019
  • У Львові понад тисяча вулиць і площ. Ми ж розкажемо їхню історію.
    Вулиця Коперніка. Перші назви, історії кам’яниць, палаців та як змінювалася вулиця впродовж століть?
    ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ. Твій. СПРАВЖНІЙ!
    Facebook: / 1zahidtv
    Telegram: t.me/persyjzahid
    Instagram: / 1zahidtv
    Скачуйте додаток ТРК ПЕРШИЙ ЗАХІДНИЙ для мобільних
    App Store bitly.su/MxAeX
    Google Play bitly.su/eOZFl
    Підпишіться на нас, щоб дивитись ще більше цікавих відео!

Komentáře • 12

  • @stasradzijewski7130
    @stasradzijewski7130 Před 4 lety +7

    Клас. я народився на Коперніка. На нашому будинку - № 26, й досі стоїть погруддя астронома. Копернік молодий й гарний )))). А потім Сокільницькою дорогою стали Андрія Сахарова й княгині Ольги. Почергово. Ще як Стрийська була лісом ! А не трактом. Варто було показати старих, тепер відреставрованих міських левів при криниці під стіною шпиталя Лазаря. Вони стільки років просиділи при вході в Ратушу! А тепер - на пенсії підробляють.

  • @oxanarap6804
    @oxanarap6804 Před 11 měsíci +1

    Дякую. Сумую за Львовом, я так далеко...

  • @SkrjagaM
    @SkrjagaM Před 3 lety +2

    3:01 відносна віддаленість від гаму та шуму :) Я усе помінялось :) Дуже Вам усьому колективу дякую.

  • @user-ei1ky8mi1l
    @user-ei1ky8mi1l Před 6 měsíci

    ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯💯

  • @user-vc9fh1ox4y
    @user-vc9fh1ox4y Před 4 lety +1

    Найближча дорога від Політеху до центру.

  • @Volynyanka
    @Volynyanka Před měsícem

    3:16 замок Сапег.
    Я особисто знаю спадкоєців палацу Сапегів. Це князі литовсько-руські Друцькі-Любецькі, мати яких Тереза була Сапегою, а князь Ян Казимир Богданович в ньому народився. Князь при знайомстві сказав, що "ми влашнэ естеми літвінами". У лютому 2022, князь помер у м. Сакраменто, ш. Каліфорнія і я була на його похованні. Князь не міг мати дітей із-за перенесенної у дитинстві хвороби, навіть не одружувався. На ньому чоловіча лінія князів згасла, залишилось дві старенькі сестри.
    Наймолодша заміж не виходила, а у старшої не було дітей. Коли я запитала князівну чому вони не всиновлять когось із внуків дядька, щоб передати йому титул, адже це такий древній рід, але вона відповіла, що вони не гідні титула, бо вони ні мови польскої не знають, й Польша їх не цікавить.
    Брат княгині Терези був кардиналом і практично правителем окупованої Польщі, і він посвячував на священство майбутнього Папу Римського Павла. Коли Павло приїздив в Каліфорнію, то княгиня із сімьєю теж там були. На моє запитання чи була у них аудієнція з Павлом, князівна відповіла, що у нього така була охорона, що не пройдеш. Я сказала, якби вони передали, що його хоче бачити сестра кардинала Сапеги, то він би радо їх прийняв.
    Я спочатку познайомилась з князівною, а те що вони аристократи я здогадалсь коли взнала, що іх брат розмовляє на чотирьох мовах. Я запитала Ельжбету чи її батьки мали титул, вона не дуже охоче відповіла, що вони були князі. Вони потомки Данила Галицького.
    Спадкоэмець маэтку Сапег, князь Сапега, брат кардинала, і його сестра князівна загинули під час Варшавського повстання. Брат був одним з керівників повстання. А в то час радянськРодезіі оккупанти трощили все у родовому замку Сапег - Красичині. Слуги занесли все найцінніше до мисливскоі кімнати и замурували, бо вже знали з сумного досвіду, що москалі виробляли у замку в Олиці, коли старовинними фоліантами палили камін.
    Одна із князівень вийшла заміж за графа Бєльского, вони жили у Родезіі, коли піднявся бунт, то Бельских перестріли на дорозі, графа Брутально вбили на очах графині, у якої розірвалося сердце прямо на місці вбивства.
    інша князівна стала княгинею Радзівіл, проживала у маєтку Олики, померла в таборах. Один із її внуків племінник Джакі Кеннеді, помер молодим наче від люкіміі.
    Одна із княівень стара графинею Комаровською, бабуся королеви Бельгіі Матільди. Пихата кузина не запросила своіх кузенів князів, бо вважала, що вони не досягли таких висок як вона (королівська теща).
    Друцькі -Любецькі остаточно розорились коли все втратили у Родезіі. Батько, князь Богдан, випускник Гарварда, мав збереження у швейцарському банку. Князівна розповідала, що практично лише вони серед польських біглих аристократів мали якусь копійку, на що придбали маэток у Родезіі.
    Часом в деяких дискусіх москалі закидали, що полякам потрібно повернути іх маэтки в Украіні, то я відповідала: нехай спочатку самі поляки своім аристократам повернуть іх маэтки. На землях Друцьких-Любецьких в Польщі побудували Джурасік Парк, і уряд відмовив князям у відшкодуванні за землі, мовляв беріть зруйнований замок у Балтово і ще у іншому селі не памятаю назву.

  • @Molytvyonline
    @Molytvyonline Před 2 měsíci

    Цікаво ❤

  • @timasplay2109
    @timasplay2109 Před 2 lety +2

    А ещё там Вроновская гора., Цитадель, Почтамт. А в 41 там и гестопо было.

  • @user-be7yb2em7e
    @user-be7yb2em7e Před 3 lety

    Гарно дякую за відео,чекаю відео про вул Гвардійську(вибачаюсь, нове переменування не знаю)

  • @ukasz4871
    @ukasz4871 Před 4 lety +4

    Leopolis semper fidelis.

  • @stasradzijewski7130
    @stasradzijewski7130 Před 4 lety

    А семінарію й палац Сапегів знесли на початку 70-х. Лишили огризок, що його займає спілка архітекторів.

  • @coccinelle4648
    @coccinelle4648 Před rokem

    Е