Energie Karlovy Vary-Rytíři Kladno 39. kolo ELH (Sestřih utkání)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 22. 01. 2024
  • V úvodu se mohli do vedení dostat Rytíři, ale v šesté minutě krátce po sobě své příležitosti nevyužili. Při přečíslení dvou na jednoho neuspěl Melka a o chvíli později Klepiš při samostatném úniku na Frodla také nevyzrál. První větší příležitost si Karlovy Vary vytvořily až při vyloučení Slováčka, ale po střele Ondřeje Procházky z první se dokázal Mitens včas přesunout.
    V 19. minutě nabruslil Beránek do předbrankového prostoru a hostujícím gólmanem vyražený puk do branky uklidil Jiskra. Rozhodčí branku potvrdili i po trenérské výzvě ze strany hostů. Kladenské obdržená branka dlouho nemusela mrzet, jelikož v následném oslabení ujel Sideroff a 18 vteřin před koncem první dvacetiminutovky nadvakrát protlačil puk za Frodlova záda.
    Ve 23. minutě dostal Jágr na červenou čáru přihrávku do úniku, ale jeho střelu po bekhendové kličce Frodl schoval do lapačky. Krátce na nato při třetím vyloučení hostujícího Slováčka Beránek v předbrankovém prostoru překonal Mitense a vrátil vedení na stranu Západočechů. Ti byli blízko i třetí brance, ale Gríger z mezikruží přestřelil branku. Rytíři si největší tlak vytvořili při své druhé přesilovce, ale Smoleňákovi ani Klepišovi se vyrovnat nepodařilo.
    Vývoj zápasu ve prospěch domácích definitivně překlopil ve 44. minutě Gríger, který zakončil efektní spolupráci finské dvojice Huttula a Kangasniemi. Kladno sice dále hrozilo z brejků a střelu Marteneta vyrazil s obtížemi Frodl hranou své lapačky. Změnit skóre se hostům nepovedlo ani při dlouhé tří minutové power play. Naopak Rachůnek opět po nezištné přihrávce Kanganiemiho pečetil do prázdné branky vítězství domácích na 4:1.