Pravé či falešné? Informace a argumenty v 21. století 2.0. Úvod.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 02. 2019
  • Před časem jsme si na katedře politologie FSS MU řekli, že by bylo fajn začít něco aktivně dělat proti šíření dezinformací, polopravd a výmyslů na internetu. Postupně od roku 2017 vznikly minimálně dva mezinárodně úspěšné a oceňované projekty, na kterých jsme spolupracovali s našimi studenty: Zvol si info (www.zvolsi.info), FakeScape (www.fakescape.cz).
    Projekt Pravé či falešné? Informace a argumenty v 21. století 2.0 je trochu jiný v tom, že jeho tváří jsou členové katedry - Otto Eibl a Miloš Gregor. Oba vyučují na fakultě stejnojmenný kurz, který je zaměřený na trénink kritického myšlení a rozpoznávání tak trochu zapáchajících informací, kterých je na internetu všude kolem plno.
    Součástí projektu je i videokurz, na jehož samotném počátku právě jste. Kromě tohoto videa obsahuje pět dalších, ve kterých budeme diskutovat mediální efekty, historii fake news, znaky manipulovaných informací apod. Dvě z videí pak pro nás natočili členové Zvol si info, kteří ukazují vybrané dezinformace a hoaxy, a experti, kteří se s bojem s dezinformacemi potkávají v rámci jejich pracovní činnosti (Ema Šťastná - Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám; Petr Nunil - manipulátoři.cz; Jindřich Šídlo - Seznam zprávy).
    Projekt Pravé či falešné? Informace a argumenty v 21. století 2.0 vznikl na základě podpory Fondu rozvoje Masarykovy univerzity.

Komentáře • 2

  • @Lukasmiler9
    @Lukasmiler9 Před 3 lety +2

    super video ted jste me zachranili pred 5

  • @jardys8997
    @jardys8997 Před rokem

    Klasičtí dezinformátoři šířící fake news z levého extrémistického okraje politologie.