Частина_2. Чи відповідає українська рамка теорії бджолиного гнізда?

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 9. 01. 2023
  • ‪@user-db7fd8fl1r‬ У фільмі автор знайомить колег з основами теорії бджолиного гнізда, ділиться власними спостереженнями та висновками, які можуть допомогти зробити правильний вибір на користь тієї чи іншої конструкції рамки, вулика, технології пасічникування.
    Адже люди утримують бджіл не тільки для власного задоволення (тоді тема конструкції рамки не мала б принципового значення) але і для отримання максимально великої кількості товарної продукції. І саме цей тезис і чинник у темі доцільності чи недоцільності використання саме вузько високої рамки є найважливішим. Тема доцільності чи недоцільності використання вузько високої рамки важлива для тих хто хоче працювати високорентабельно і що дуже важливо високотехнологічно.
    #багатокорпусні вулики #медозбір #бджолине гніздо #біологія бджолиної сім'ї #українська рамка #український багатокорпусний вулик #бджільництво #рамка Дадана #12 рамковий вулик #який вулик кращий
  • Věda a technologie

Komentáře • 272

  • @volodiakindrativ8194
    @volodiakindrativ8194 Před rokem +19

    Слава Україні
    Пане Віктор раджу вам переглянути роліки Ярослава мухи (((все наоборот 100прцентів))
    Напевно ви думаєте тільки про свої бджолопакети на даданівську рамку
    Бо уже на вусько високу наступають на п'ятки
    Ви не бджолярі ви((бізнесмени--------))

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +2

      Героям слава!. Я очолюю племінний завод з розведення бджіл карпатської породи. Тому пакети практично не продаю з дослідної пасіки. Переважно працюємо з вирощування маток. В зв'язку з цим , мушу вас сильно розчарувати: Ваша гіпотеза скоріше покійник ніж молодий хлопак....

  • @user-lf4pz9sq2k
    @user-lf4pz9sq2k Před rokem +13

    Вулик на українську рамку набагато кращий для їхньої зимівлі, набагато легше бджолам регулювати температуру в гнізді піднімаючись в верх вниз, обігріваючи меншу кількість повітря навколо себе. Якраз через те що він вузький, в міру зростання сім'ї відбувається нагрівання вулика з верху вниз. Тепло піднімається в верх, фізика перші уроки... Перші місяці весни холодні, їм легше обігріти клуб від стінки до стінки, з боків ми утеплили. ЩО тут доводити??? Далі коли пішло тепло вулик в принципі значення не має чи той чи той.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Пане, Петро. І в Дадані так само гарно можна утеплити рамки з боків, і розвиток буде ще кращий(принаймні не гірший) Але вся сіль теми полягає саме в наступних літніх місяцях, коли вам потрібно виконувати всі трудомісткі і вкрай відповідальні роботи. Тоді і перевага широкої рамки є незаперечною.

    • @user-wj4ef2lw9g
      @user-wj4ef2lw9g Před rokem +5

      @@user-db7fd8fl1r В дадані так зробити неможливо. В ютюбі багато роликів знатних бджолярів які показують свої дадани в середині травня які обсиджують 12 рамок, в той час на українську рамку всі 20.

  • @alex-v-v2616
    @alex-v-v2616 Před rokem +8

    Віктор Васильович, вітаю. Чудове відео та математичні теорії і головне правильні, а от із висновками просто супер - на користь УКРАЇНСЬКОЇ РАМКИ. Дякую! Аргументую : 1) родичі бджолині - мала індійська бджола має гніздо у формі овала -так завжди (гніздо, це місце розміщення розплоду відкритого, закритого і кормових запасів навіть не значних у побудованих комірках з воску чи целюлози у виді сотів, стільників, щільників, язиків, пластів...);
    - велика індійська бджола має гніздо у формі овала - так завжди (навіть добувають промисловий мед);
    - бджола медоносна має гніздо у формі овала - так завжди, всі раси (овал з вашими обрахунками і К 1,9 і більше просто супер). Овальне гніздо це вертикальні "споруди" прикріплені зверху та інколи з боків мають полярність - зверзу кормова частина (вуглеводи), знизу розплідна, по боках білковий корм. Гніздо ос не берем до уваги бо воно не повноцінне - нема запасу кормів і розміщено горизонтально. Джерело інформації : Білаш Г.Д., Кривцов Н.І. Селекція бджіл 1991, Щербина П.С. Бджільництво 1959 і інші академічні видання, "скляний" вулик інституту бджільництва ім. Прокоповича м.Київ, фото з пасіки В.А.Ющенко , свідчення багатьох спостерігачів природи.
    Особливість - 1) гніздо розміщено у вільному просторі, 2) бджолородина мешкає у субтропічному і тропічному кліматі (країни Середземномор'я, Кавказ, південний берег Криму), 3) у помірному кліматі, тимчасово, як вимушена міра взимку, за відсутності розплоду можуть бути у формі клубу- Ваше відео зняте кілька днів тому. Тепер пробуєм вписати овал у рамку Дадана і рамку Українську. Де буде правильний овал з шириною близько 30см? Правильно - Українська рамка. (Перегляньте своє відео). Рухаємось далі. Керівник моєї наукової роботи колись би зняв з мене шкуру за Прокоповича : 1) Прокопович немає ніякого відношення до української рамки, це Андріяшев запропонував стандарт на неї; 2) Прокопович немає ніякого відношення до рамкового вулика, перший рамковий вулик- "книжний " на рамку Губера ; 3) Прокопович створив "втулковий поворотний вулик" Джерело : Корж 3-х томник по працях Прокоповича, Соломко "Дід Василь" доповідь на науково-практичні конференції Інституту бджільництва ім. Прокоповича. Продовження буде у наступному коменті.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Основної теми фільму в своєму коментарі ви не вловили. Мова, перш за все, йде про ліміти оптимальних форм бджолиного гнізда для зимового і літнього (максимального) об'єму (відносно біологічних оптимумів) і відповідності чи ні чим оптимумам стосовно до високотехнологічного високорентабельного товарного пасічного виробництва. Беріть ширше і у вас появляться інші думки і висновки....

  • @worldword5101
    @worldword5101 Před rokem +13

    Підтримаю Вашу думку Українська рамка найкраща, дякую Вам. У товариша переважна більшість вуликів на Даданівську рамку (12+12магазинних) і тільки один на Українську. Весною оглядав його сім'ї, виявилося що тільки в Українському бджоли освоїли магазинну надставку.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Напевно ви хотіли сказати, що тільки в українському вулику бджоли не освоїли магазинний корпус на піврамку, а в широких рамках піднялися до верху легше?....Вибачте, але практика саме такий висновок нам приносить.

    • @worldword5101
      @worldword5101 Před rokem +3

      @@user-db7fd8fl1r так тільки в Українському бджоли піднялися в магазинну 6адставку, і товариш казав, що з цього вулика викачує найбільше меду.

    • @viktor5929
      @viktor5929 Před 6 měsíci

      Забагато слів про все і ні про що.

  • @user-ml4cj3dj4g
    @user-ml4cj3dj4g Před rokem +13

    Доброго дня, Ваші геометричні доводи не погані, але:
    - 12 рамковий дадан бджолами використовується 4р медовопергові, 8р можливий розплід, рійливість залежить від віку матки, породи та завантаженості роботою, як + це до 4-5надставок, часткова підгодівля на зиму, зимівля 4бали;
    -10 рамковий, 2р медовопергові, 8р розплідні, рійливість залежить вік матки та порода, як + можливість уст.4-5надставок під мед, зимівля 4 бали;
    Як мінус в обох варіантах- перехід матки в надставки,або ж встановлення ганіманівської решітки - додатковий бар,єр для бджіл, що потребує додаткових робіт; 10р вулик потребує серйознішого підходу до загодівлі взиму.
    - 12р укр рамка, 4р медовопергові, 8р можливий розплід, рійливість залежить вік матки та породна, як + уст 2-3 230 надставки, як+ матка в наставки не йде ганіман не потрібна, зимівля 5 балів.
    Я маю точки стаціонар та кочові, дадан та укр, робочі огляди гнізд проводжу 1 раз на 5-10 днів, а то рідше,що там шукати, обробки від хвороб якщо потрібно комплексно всім, для кочових пасік потрібно мати завжди запас пл.матки,
    відбір меду, або ж сортовий, або ж на опт все разом.
    Стверджувати що укр рамка не годиться для промислових пасік, де що не вірно, все залежить від умов як встановлено вулик, як приклад на підлозі встановлено дадан та укр, обслуговування, зріст бджоляра 170см, данан на колінах або зігнувшись, укр з прист.захват для рамок в повний зріст, задача скільки за світл день можливо сбслужити - відповідь, все залежить від умов.
    Ото ж укр рамці бути!!!
    Корпусні рута, то зовсім інша історія, інші роботи, але й інші можливості по розвитку сили сімей.
    Дуже вдячний Вам за роботу яку проводите, спілкування та передача досвіду це розвиток та швидкий рух вперед.
    Україна буде! Слава українському народу та ЗСУ!

    • @vybyjzubrozkryjoko2825
      @vybyjzubrozkryjoko2825 Před rokem

      от і я за те ж , танцювати треба не від розмірів вуликів , а від розмірів гнізда

  • @user-uu1hb9dn9o
    @user-uu1hb9dn9o Před rokem +9

    При всій повазі Вам варто бути кандидатом математичних наук а не кандидатлм с. г. наук в інституті бджільництва.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      :)

    • @user-wj4ef2lw9g
      @user-wj4ef2lw9g Před rokem +2

      Знання математики це добре, але розплоду в українському не менше і меду дає теж не менше.На рахунок низько-широкої(145)розплодної рамки матка не може відкладати максимальну кількість яєць.Теорія це одне, а практика показує друге. Не можна так категорично казати "забудьте про українську рамку". Вона прожила два століття і переживе ще не одне.

  • @user-xl6in4jz4e
    @user-xl6in4jz4e Před rokem +3

    Дякую за дуже корисне дослідження. Ви істинний патріот своєї країни і бажаєте цій країні розквіту та статків з достатками. Достатньо експериментів та досліджень, давайте просто попрацюємо та піднімемо цю розграбована країну

  • @user-yz6ed9es4f
    @user-yz6ed9es4f Před rokem +9

    Гордість.все це гордість

  • @user-uq6nk8dj2p
    @user-uq6nk8dj2p Před rokem +6

    Я бачав в інтернеті відео зима в лісі бджоли відтягнули на гілці соти і так зимували і соти були на подобу укр рамки вузько високі не в дуплі а просто на гілці , то означає що ця рамка найкраща для них .

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      что 12-ти рамочный корпус дадана-блатта плюс 145-й магазин - это практически идеальный куб для пчелосемьи и в него впишется самая большая сфера. Но что это доказывает? - те, що в такій конфігурації гнізда найкраще відбуваються процеси життєдіяльності бджолиної сім'ї, а значить вона не роїться, набирає більшу силу і стає більш прибутковою. Щодо зимівлі на натуральному медові, то все вірно. На вузько високу рамку ви просто не можете, при всьому своєму бажанні відібрати весь товарний мед, який би і треба було відібрати. При тому не тільки в кінці літа, але і в середині. Тому бджоли зимують на медові. Але чи в кінцевому стані рентабельність вашої роботи від цього збільшиться????

  • @user-ey8qc8ll6r
    @user-ey8qc8ll6r Před rokem +4

    Вилика Вам дяка за за грунтовний розгорнутий аналіз і порівняння різних систем вуликів та рамок .А висновок ми зробимо як на мене кожен свій .Дякую.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую за мудрий коментар, Анатолій.

  • @valtip
    @valtip Před rokem +9

    Понятно, что 12-ти рамочный корпус дадана-блатта плюс 145-й магазин - это практически идеальный куб для пчелосемьи и в него впишется самая большая сфера. Но что это доказывает!? Насколько эта сфера хороша и естественна для пчелосемьи? Почему именно с этой системой будет самый большой медосбор? Почему она самая удобная? Ответы будут субъективными. Объективно:
    1) в украинском улье семьи зимуют 100%;
    2) в украинском улье матка не сеет в магазине, в украинский улье могут применяться и магазинные рамки (145), и дадановские (300), и украинские (435);
    3) в украинском не нужна ганимановская решетка (он экономичнее).
    Субъективно добавлю, что в украинском улье ширина рамки 30 см, а сотов ширина 28 см - идеально соответствует диаметру сферы зимнего клуба пчелосемьи - 28 см. И пчелосемья зимой ест мед и понимается по рамке только снизу вверх, что более естественно для пчелы. Так же закармливать нужно в зиму пчел меньше или вообще не кормить сахаром, так как они зимуют на украинских рамках на собственном меду.
    Я за украинский улей! 🇺🇦👍💪

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      Кстати, доводы слабые. Натянутые.

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      И все, что слышу про укр.улик, то, что пчелы зимуют 100%. У меня и без амитраза они зимовали 100%. А про медосбор никто не начинает в информации. Как будто главное это не добыча меда, перги, молочка.

  • @user-ef6gz3ki2g
    @user-ef6gz3ki2g Před rokem +4

    Чого тільки не напридумуєш, щоб виправдати невдале рішення у виборі рамки.

  • @user-og6dm9yh6y
    @user-og6dm9yh6y Před rokem +1

    Посмотрев Ваше видео и получил большое удовольствие от просмотра спасибо.
    Я с вами согласен полностью о строение улья, рамок и с вашими доводами.
    Дай бог Вам и вашим близким здоровья.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую за коментар, Ігор. Відчувається, що викладена у відео інформація, десь вже у вашій свідомості на попередніх періодах "прокручувалася" тому і сприйняли її легко і органічно. Ви є не молодою людиною, але прогресивною по суті. Здоров'я вам і вдачі. Дякую.

  • @oleksandrbabosha8036
    @oleksandrbabosha8036 Před rokem +3

    Кожен пасічник підлаштовує і веде своє господарство як йому зручно ,економно і бджілкам комфортніше де облаштована пасіка!🐝🐝🐝

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Все вірно, Олександр. Потрібно проаналізувати і врахувати чимало факторів перед тим, як визначитись з тим який вулик обрати.

  • @igordoctor
    @igordoctor Před rokem +4

    Завдяки Вашим відео приходить усвідомлене розуміння теорії і практики в бджільництві, викладення інформації найбільш повно пояснює втілення теорії в практичну реалізацію побудови і конструкції вулика. Дякую за Вашу працю та підготовлений теоретичний матеріал.
    Дуже б хотілось, в притаманній Вам манері, грунтовно послухати про застосовані Вами форми та методи управління роїнням, та підтримання бджолосімей в робочому стані протягом року. Дякую за змістовні відео та Вашу самовіддану працю в галузі бджільництва.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую, Ігор, за коментар. Тема дійсно дуже цікава і потрібна для обговорення. Записую в план тем майбутніх відео.

  • @dimarmo5725
    @dimarmo5725 Před rokem +3

    Вітаю. А як ви визначили оптимальний розмір сфери для бджолиної родини, тільки на підставі спостереження за перепончатокрилими? Чому взято модель на 12 рам дадану на два корпуси, тільки через його найбільшу наближеність до сфери? Слід згадати, що бджолина родина наближається до заповнення сфери лише на піку розвитку, а у періоди розвитку чи зимівлі бджоли формують здебільшого переріз як раз еліпсу. Дякую

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Відповідаю на коментар. Дана тема дуже об'ємна. Тому у відео свідомо упустив деталізацію розміру сфери, яка відповідає 12 рамковому Дадану. Насправді тут є залежність від максимальної яйцекладки матки. Дадан математичними розрахунками сповна відповідає максимальній яйцекладці матки в 2100-2300 яєць на добу.

    • @dimarmo5725
      @dimarmo5725 Před rokem +2

      @@user-db7fd8fl1r Вітаю. Може корпус дадану і відповідає зазначеній яйцекладці, але за моїми спостереженнями, яйцекладка матки більше залежить від наявності медодаїв, періоду в сезоні, розміру родини та кількості годувальниць.

  • @SERGIOVFRC
    @SERGIOVFRC Před rokem +4

    Получил большую массу знаний и удовольствия от просмотра данного видео. Даже ощутил себя студентом на лекцыи очень умного и современного профессора. Огромное спасибо вам за ваш труд. ДЯКУЮ ВАМ.

  • @nadiaeremenko1343
    @nadiaeremenko1343 Před rokem

    Дякую за Вашу працю.Слава захисникам нашої України.та перемоги пошвидше.

  • @user-ue6oo4kh5k
    @user-ue6oo4kh5k Před rokem

    Так яка рамка на ваш погляд краща для промислового бджільництва 230 чи 145?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +2

      Питання досить відкрите. Моє розуміння і знання з цієї теми більше бонусів віддає 230 рамці.

  • @user-xl6in4jz4e
    @user-xl6in4jz4e Před rokem +3

    Гадаю негативні коментарі пишуть маткопродавці та продавці пакетів на українську рамку.

  • @user-pb5hq4tv8d
    @user-pb5hq4tv8d Před rokem

    Вітаю, Віктор Васильович...43 роки працюю з Українськими і корпусними. Були багато років Рута, тепер на 300 і 145. Всі роки вивчав і порівнював. Досі тримаю в трьох системах. Уважно все вислухав. Цілком згоден з вами.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую, Віталій, за якісний коментар. Шкода, що піднятися над фактами і логічно все осмислити і провести відповідні висновки може не кожен. Цьому свідчення різнопланові коментарі під цими відео....

  • @user-uu1hb9dn9o
    @user-uu1hb9dn9o Před rokem +1

    Запитання до Вас: як Ви проводете розширення в корпусах коли сила сім'ї 12+ при Вашій умові коли на пасіці ОДНА рамка (це рамка Дадана)?

    • @user-mx8ml3tv5l
      @user-mx8ml3tv5l Před rokem

      У мене одна рамка Дадана, корпуси на 12 рамок без 145-тої. Розширюю дуже просто. Є вже повний корпус(12 рамок) бджоли. Даю 2-й корпус, туди з 1-го піднімаю дві рамки відкритого розплоду і одну рамку корму і доставлчю ще 6 рамок суші. Ставлю в обох корпусах по теплій заставній і між корпусами решітку. Верхній брусок заставних на рівні з верхніми брусками рамок, тому решітка гарно лягає. Получається два корпуси по 9 рамок-18рамок. Це те саме, що дати на 12-тирамковий корпус одного повного магазина. Тільки у мене зручніше -РАМКА ОДНОГО ФОРМАТУ -ДАДАН. А далі поступово розширюю до двох повних корпусів. Потім можу дати третій корпус і зробити всі корпуси по 10 рамок. А можу зробити 12*10*9 або іншу зручну для мене комбінацію. З одним форматом рамки можна зробити набагато більше різних комбінацій, різні технологічні прийоми, особливо коли вулики корпусні!!!

    • @user-uu1hb9dn9o
      @user-uu1hb9dn9o Před rokem

      @@user-mx8ml3tv5l Дякую Вам, для мене нема нічого гіршого ніж тягати верхній 12р корпус щоб доставити рамки у нижній корпус. Це важко і довго. Хочу дізнатися як пан Віктор розширює і працює.

    • @user-mx8ml3tv5l
      @user-mx8ml3tv5l Před rokem

      @@user-uu1hb9dn9o Я завжди працюю з двома столиками, на які ставлю верхні корпуси, як знімаю. Тобто до землі з важким корпусом я не нагинаюсь. Та й для мене корпус з 10-ма рамками не такий вже й важкий. Бо в 2 та 3-му корпусах рідко буває 12 рамок, частіше по 10.
      А переваг в мойому розширенні більше ніж у розширенні магазинами. А робити відводки так взагалі з верхніми 145-ми рамками незручно. Бо ви відводки починаєте робити з гніздових рамок, шукати там матку, щоб не забрати у відводок. Я за 10-12 днів до роздачі маточників просто в верхній корпус через решітку переніс 2 рамки з відкритою червою і засівом. А на момент формування відводків там вже уся черва запечатана, і ніодного яйця і відкритої личинки. То просто беру з другого корпуса ті рамочки з печаткою і кормові та переношу в пустий вулик + ще струшу з верхнього корпусу рамок 7. Льотна злетить назад, а лишиться молода . І в них нема вибору, то приймають любі маточники і любих маток. Я так конвеєром за день може зробити до 20 відводків. А з полурпмками того вже не зробиш. Що не кажіть, а в єдиному форматі рамки плюсів більше ніж мінусів.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Цікаве питання. Обов'язково відзніму весною відео на цю тему.

    • @volodymyrmotyl181
      @volodymyrmotyl181 Před rokem

      @@user-mx8ml3tv5l для описаної Вами технології найкраще підійде вулик Лангстрота-Рута і не потрібно ніяких заставних.

  • @user-yx8vt6tp9v
    @user-yx8vt6tp9v Před rokem +2

    Добра Вам 💛💙
    ПЕРЕМОГИ нам 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  • @koval_natural_honey
    @koval_natural_honey Před rokem +4

    Якби ми всі перейшли на стандартну рамку яку використовує весь світ то Україна збиралаби меду більше всіх в світі 100% !!! (10 рамковий рут) але мало завести всім цю систему ще пройдуть роки доки всі навчиться користуватися нею!!!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Мудрі слова, Кирил. Машиною з коробкою автоматом ще потрібно навчитися керувати, але потім .....

  • @iharzhuravel6514
    @iharzhuravel6514 Před rokem +6

    Пане Віктор, головне щоб бджоли про все це не дізналися, бо тоді хана українському вулику))) А як що серйозно, то згоден. Адже в Європі або Америці великі пасіки утримуються саме на низько- широких рамках, бо це технологічно і менш трудозатратно. Ну немає у Польщі промислових пасік на рамку Левицького. Сперечаються у комінтарях саме фанати, бо то філософський вибір. Як що чоловік може дозволити собі тримати пасіку чисто як кохання, то українська рамка то саме то. А якщо цілью є зменшити витрати часу на кожну бджолину родину то альтернативи низько широкій рамці нема. Дякую за відео, було дуже цікаво. Хай Бог береже ЗСУ та Україну.

  • @kombiDid
    @kombiDid Před rokem +4

    Мій давно зформований погляд на рамку(вулик). Найкраща рамка для бджіл УКРАЇНСЬКА, но не для пасічника який хоче багато меду. Я не розумію 6ти-8ми рамочні вулики і альпійські. Всі ці маломірки краще замінити(в гніздовій частині) українською рамкою. Вулики на доданівську рамку(холодний заніс), на зиму, рекомендую трохи нахиляти на перед. Якщо пчоли не сіли з заду, далі від льотка. Мій стаж, приблизно 50років. Все життя з доданівською рамкою. Останні роки працюю і з українською рамкою. В мене не промислова пасіка, до 50ти сімей.

    • @user-ni4yh6ec4p
      @user-ni4yh6ec4p Před rokem

      Так , піп нахилом в Дадані краще зимують. Я ,нахил робив у Грудні під кутом 45 градусів і більше, дивлячись по обставинах. Вулики підпирав щоб не перевернулися.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую за коментар, Володимир. 8 рамковий вулик, який, на вашу думку, є маломіркою, має такий самий розмір в ширину (30см), як і розмір української рамки. Тому і сама вузько висока рамка 300 на 435 є в чомусь " маломіркою".....

    • @kombiDid
      @kombiDid Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Про це я і говорю! Дванадцять українських краще ніж вісім доданівських, а вісім українських краще 8+8 альпійських. Гніздовий корпус з українських рамок, а наставки будь які. По поводу шара я повністю згідний. Природа заклала, в бджолину сімю, більший потенціал ніж 30см. радіус і не просто так. Сімя бістріше освоює цей простір і роїться. Сила роя достатня і багато ще є часу до зими. А "рій на Ілью повісь на гіллю". Думаєм, вірішуєм, ПЕРЕМОЖЕМО!

    • @kombiDid
      @kombiDid Před rokem

      @@user-ni4yh6ec4p забагато. 10ть градусів максимум.

  • @user-cn2ot7sm5y
    @user-cn2ot7sm5y Před rokem

    Цікаве та корисне відео, дякую! Тримаю бджіл на рамці Дадан, цікаво було б послухати про Дадан, і чи треба магазини з другими розмірами рамок, чи достатньо однієї рамки Дадан на пасіці?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Дякую, Андрій, за коментар. Для умов Закарпаття, з кожним роком я більш схиляюсь до використання однієї 300 рамки.

  • @volodymyrsh4853
    @volodymyrsh4853 Před rokem +3

    Якщо виходити з цих міркувань, то можна зробити висновки:
    1) з точки зору ГЕОМЕТРІЇ ідеальний вулик повинен бути сферичним, але, оскільки це не технологічно, то кубічним;
    2) розмір кубічного вулика повинен відповідати кількості бджіл, яка не лише залежить від сили сім'ї а ще й у різну пору року змінюється, орієнтовно від 1,5-3 кг взимку до 4-7 кг влітку. Ясна річ, тоді й куб повинен змінювати всі свої лінійні розміри на протязі року, що в принципі неможливо. Висновок:
    НЕМОЖЛИВО ЗРОБИТИ КУБІЧНИЙ ВУЛИК, ОПТИМАЛЬНИЙ ДЛЯ БУДЬ-ЯКИХ УМОВ!
    3) Як варіант, можна зробити базовий куб, а змінювати лише 1 з його лінійних розмірів. Щось подібне сьогодні й використовується в корпусних системах - змінюється висота вулика.
    4) найближчими до ідеального куба є вулики з квадратною основою: 12-рамковий вулик Дадана (450х450мм), 12-рамковий вулик Рута (450х450мм), вулик Роже Делона (300х300 мм), 8-рамковий український (300х300 мм).
    Розглянемо кожен варіант:
    1) 12-рамковий вулик Дадана стане кубом коли матиме 1 корпус і магазин на 145мм, а 12-рамковий вулик Рута стане кубом коли матиме 2 корпуси. Обидва вони будуть однакові за обємом, що буде еквівалентно 18 даданівським рамкам, тому вони будуть оптимальні для початку літа, коли закінчився бурхливий розвиток і почалися перші медоноси, і краще за інші пристосовані саме до періоді медозбору, але не оптимальні навесні і взимку, бо при скороченні кількості рамок втрачають оптимальні пропорції;
    (те ж саме стосується і 3-корпусного 12-рамкового вулика на рамку 145);
    2) вулик Роже Делона стане кубом коли матиме 3 корпуси, при цьому він матиме найменший об'єм з приведених, тому він найбільш оптимальний ранньою весною, і забезпечує бурхливий розвиток, але вже в кінці весни стає неоптимальним, бо його пропорції витягуються в висоту, й на великі взятки це все більше його гальмує. Взимку він теж не оптимальний, бо 3 корпуси в висоту це недостатньо кормів, потрібно хоча б 5 корпусів.
    3) 8-рамковий український (300х300 мм) схожий на 5-корпусний вулик Роже Делона, має ті ж недоліки, і оптимальний для зимівлі, але не стане кубом НІКОЛИ із-за висоти рамки.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Дякую, Володимир, за розгорнутий аналіз. Майже цілком погоджуюсь з вашими доводами. Особливо вірно ви зазначили факт оптимальності 12р Дадана з надставкою на 145. Це неперевершена конфігурація і дуже комфортна бджолам. Я цю частину своєї доповіді вирізав, щоб скоротити трохи свій фільм. Але головна ваша правильна думка в тому, що немає ідеального і оптимального вулика для всіх пір року. Для себе в умовах Закарпаття для багатовекторного бджільництва визначився з доцільністю використання якісних бічних утеплень, які рятують ситуацію в 12 рамкових Даданах.

    • @volodymyrsh4853
      @volodymyrsh4853 Před rokem

      ​@@user-db7fd8fl1r так, я теж вважаю, що 12-рамковий Дадан з магазином є ГЕОМЕТРИЧНО оптимальним, а тому найбільш комфортним для БДЖІЛ. Але він не завжди комфортний для БДЖОЛЯРА, бо має важкі корпуси та займає багато місця на платформі при кочівлі. Оскільки кочівля є важливою складовою промислового бджільництва, то постає питання вулика, який може й не зовсім геометрично оптимальний, але оптимальний з точки зору ТРАНСПОРТУВАННЯ. Ось так і зявилися вулики на 6-10 Даданівських рамок. Якщо ж тепер повернутися до українського вулика, то він по ширині близький до 8-рамкового Дадана, тобто його теж можна долучити до цієї категорії вуликів, оптимальних для КОЧІВЛІ. Більш того, він має певні переваги:
      1) на 12-рамковий український вулик добре стають магазини на 8 рамок 145.
      2) як показує досвід, навесні для гніздового корпуса не завжди достатньо 8 Даданівських рамок, при встановленні ж ще одного корпуса можна захолодити гніздо, а 12 рамок достатньо в більшості випадків, тому тут український вулик має перевагу перед 8-рамковим Даданівським;
      3) український вулик є більш оптимальним для зимівлі, бо має більш високу рамку, а при 8 рамках у гнізді ще й квадратну форму гнізда, хоч зараз це і не так актуально як було 100 років тому, коли були морози до -40С і хуртовини.
      Таким чином, вимальовується досить непогана конфігурація вулика як для любительського так і для промислового бджільництва.
      Саме такий вулик пропагує на сьогодні Ярослав Муха, і, як бачимо, в ньому є певне раціональне зерно.
      Не всім подобається працювати з вузько-високою рамкою, але це питання звички.
      Я гадаю, що потенціал вулика на українську рамку ще не до кінця розкритий, а його розвиток стримується більше тим, що ця рамка не вважається стандартною за кордоном.

    • @user-hf8gp2ks6o
      @user-hf8gp2ks6o Před rokem +1

      @@volodymyrsh4853 вулики що пропагував Муха в мене від давності погнили гнізда під час ройової пори оглядати незручно також пакет або сім'ю продати неможливо два основних недоліки твердження автора про малі результати по сизону на невеликих взятках не вірні ( Луцький р-н. 30 -55 кг) багато років українська 12+ 2 по 8 на 160 ;дадан12+12 на 160 ; дадан 9 +2 по 9 на 160 хоч гопака танцюй ,хоч землю цілуй результат той самий.

  • @BeeHut777
    @BeeHut777 Před rokem

    Розкажіть ще про Рогатий вулик Паливоди?

  • @molodoyy1713
    @molodoyy1713 Před 8 měsíci

    Дякую за проведену роботу! Звичайно що у кожного є своя думка,можливості! Досить цікаво було прослухати 2 частини відео! 12 Дадан 2х корпусний на 300 гарний вулик звичайно ,але навіть на 20-30 сімей медовиків уже без помічника я вам і вашій спині бажаю успіхів, ще до медозбору доки розширюєте сім'ї,а на медозборі садів,акаціїпри малих взятках знову привіт спина бо знімати корпус і частково відкачувати гніздо доведеться бо майже нічого не вдасться накачати,зато на соняшнику так ви вже покажите знову спині та рукам! Якщо пасіку обслуговує одна людина без помічників і пасіка ще й частково кочова бажаю успіхів,назбирати грошей на маніпулятор!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 7 měsíci

      Дякую за коментар. Ви на каналі професійного бджільництва, а не любительського. Тому ми на пасіках ніколи не працюємо в одиночку. Оптимальна бригада 3 чоловіка.. Двоє працюють з бджолами, один підсобник. Тому, навіть повний корпус з медом на 12 рамок 300мм (дуже б хотілось, щоб він таким частіше був....нажаль дуже рідке явище для Закарпаття) двоє чоловік підіймають з легкістю, адже корпуси в нас каркасного типу зі стінками сендвіч, є легкими.

  • @volodymyrmychajlowycz9618

    Переливання води з пустого в порожнє

  • @alekspoda714
    @alekspoda714 Před 7 měsíci +1

    Якось в Польщі натрапив на книжку про вулик варшавський пошежоний- це українький лежак, така само рамка. Так цікава історія винаходу. Був такий відомий дослідник- бджоляр Вітвіцький, він досліджував дупла бджолиних родин і на підставі своїх спостережень винайшов рамку 255см ширина і десь 470 висота, і ця рамка була поширена. В той самий час цар пислав на навчання до Америки бджолярів на навчання і вони привезли технологію і рамку дадана блата. Після чого ця рамка була царським указом впроваджена на пасіках тодішньої імперії, включаючи частину польських земель. Але на дадані погано бджоли зимували. Конгрес Апімондія запровадив вощину дадана за міжнародний стандарт. Тоді власне і виникла ідея взяти рамку дадана і перевернути по вітвіцькому. Зараз в Польщі є кілька рамок. Старі вулики -255на 470 вони якби не стандартні, але є. Варшавські звичайні 240×435, тут по різному дюйми перевели, раніше сантиметрів не було. Рамка мала бути 10 дюймів. Але в одних дюйми були 25,6см, а в другіх 24см. І третій стандарт варшавська пошежона 300на 435см. Є і інші стандарти , але то маломіри корпусові. З повагою.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 7 měsíci

      Дякую за змістовні розмірковування. Все вірно, з погляду просто життя бджіл... без участі людини.... Але ж ми тримаємо бджоли не для того, щоб тільки ними насолоджуватися. Нам потрібно отримувати достатню кількість продукції, при тому бажано якомога з меншими трудовитратами. Ось тут і починається найбільш цікаве......

  • @user-db1jz5qv8p
    @user-db1jz5qv8p Před rokem

    у захваті від почутого. Намагаюсь обдумати та зрозуміти сказане. Який оптимальний розмір сфери у природі бджіл?

  • @valtip
    @valtip Před rokem +32

    Хочу написать тільки факти і цім розкласти усі крапки над "ї":
    1) в дадана -блатта 12 рамок, як і всеукраїнському, в них обох додаються крамнички, даданівські на 12 рамок, в української 8 рамок, можна добавляли, можна зробити отвори в крамничках, якщо бджоли не не йдуть в крамничку, це все спільно в них. Але є різниця, матка не піднімається в магазин українського вулика і не сіе там, не треба купувати й встановлювати ганіманівську решітку, це дешевше, використовуєш меньше часу, не псуються крила бджіл. Тільки факти.
    2) Діаметр сфери клуба бджіл - 28 см, научно доказано проф. Кашковським. Тому і в українському вулику бджоли практично не застосовуються в зимівлю, зимують краще, так как естественним шляхом піднімаються взимку із низу в гору і з усіх сторін клуба в них особисті медові запаси. Факт.
    3) Трішки незручно працювати з українською вузько-високою рамкою, діставати з вулика трішки складніше, але звикаєш, бджолопакети продають на даданівські рамку, але там звичайно старі рамки - на переробку. Але вдобніше працювати з магазином в українському вулику, 8 повних рамок важить десь 16 кг, а 12 в даданівському вже десь 24 кг плюс вес самого магазина.
    4) два магазина на 145 рамку на українському вулику - це 8-ми рамковий вулик-дадан. І якщо у вас е даданівських рамки - ви можете поставити їх в два магазина на український вулик. Тобто в українському вулику можна використовувати і 145-ю, I 300-ю, і 435-ю раму. У цьому універСальність українського вулика.
    Це не всі критерії, але основні. Скоро увесь мир перейде на українську рамку, бо вона універсальна і економічна, не багато ще хто зрозумів це 🇺🇦💪👍

    • @valtip
      @valtip Před rokem +3

      @@aleklysikov8791 , так, я трішки перебільшив по поводу усього світу, але я перераховував факти

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Дякую за коментар, Валентин. Але саме в тому, що використовуючи українську рамку ви просто змушені вигадувати яку ж ще додатково взяти іншу рамку для роботи, бо з однією українською просто на пасіці тупик.... В цьому і є одна з основних проблем цієї рамки, а не перевага.....

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem +1

      @@valtip я не перейду))). Она неудобная для меня :). За "весь світ" спасибо, подняли веселое настроение ! 💙💛🐝

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      @@valtip а напишите минусы укр.улика? Какие есть минусы?

    • @user-mt9pt2ts3z
      @user-mt9pt2ts3z Před rokem +1

      Згоден з вами навсі 100

  • @user-om8rs2kz8i
    @user-om8rs2kz8i Před rokem +2

    Що ви можете сказати про вулик паливом 8р 300+145 в порівнянні із 12 р

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Пан, Віктор, відповім коротко: це вулик, наскільки ж технологічний, на стільки ж і холодний. Потребує додаткового весняного утеплення бджіл, щоб вчасно стартанути з бджолами. Заточений на використання середніх медозборів. Програватиме в медовій продуктивності подібним вуликам на 10 рамок в корпусі.

  • @BeeOleg1890
    @BeeOleg1890 Před rokem +3

    Інші б'ються мізками об стіну і доказують що українська рамка вершина досягнення Світового бджільництва.
    Проте продвинуті країни Світу використовують рутовську і даданівську рамки масово в промисловому бджільництві.
    Ще в дев'яностих роках на яблуні біля мого будинку бджоли на гілці зробили гніздо з воску і дослідивши його висоту і ширину, я зробив рамку 435 на 250 і корпуси під неї, ще не знаючи про рамку Рута.

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      Как интересно! 435 на 250. То есть им нравится широтное расположение. А тогда вы объем гнезда случайно не зафиксировали??

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      В кожного суспільства є свій час на еволюцію....

  • @user-oo1hp6bt6p
    @user-oo1hp6bt6p Před rokem +3

    Христос народився! Славімо Його! Дай Боже здоров'я! Якщо можливо, зніміть будь ласка відео про корпусний вулик на 145 р. Для любительської пасіки. Цікава ваша думка. Дякую.

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      Егошин снял свежий ролик о его пчеловодстве на 145 рамке.

    • @user-oo1hp6bt6p
      @user-oo1hp6bt6p Před rokem +1

      @@UkrainskayaStepnayaP4ela большое спасибо! Я смотрю Егошена , но хотелось бы услышать другое мнение. У меня пасека на стадии поиска имею разные конструкции ульев. Поэтому интересуюсь разными технологиями. Каждый год сравниваю какой тип улья лучше сработал. Пока отказался от лежаков на рамку додан и украинскую. Осталось корпусные на додан и украинскую сверху 145 магазины. Есть альпийские, но их использую в основном как нуклеусы. Сразу скажу что больше половины пасеки на рамку 300 . До встречи на канале Ратемировича.🤝

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Добре. Підготую своє бачення цієї конструкції вулика.

    • @user-oo1hp6bt6p
      @user-oo1hp6bt6p Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Дякую!

  • @mihaistefan13
    @mihaistefan13 Před rokem

    Buna ziua,imi puteti da un nr de tel.,pt a comanda regine la dv.!

  • @user-kx8pu4gr7k
    @user-kx8pu4gr7k Před 6 měsíci +2

    Мені важко з вами погодитись.
    Я три роки тримав 10 вуликів українських і під сотню даданів.
    1.Зимували ліпше
    2. Весною розвивались краще
    3. Роїлись останніми з усіх.
    4. Меду несли більше.
    Але для промислового використання можливо ця система і не дуже...

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 6 měsíci

      В останньому рядку допису Ви зробили правильний висновок. З чотирма попередніми тезами тема відкрита для достовірного аналізу...

  • @user-yc1qe5he5u
    @user-yc1qe5he5u Před rokem +2

    Показники "продуктивності" вулика, а краще сказати продвинуті методи пограбування бджолиних сімей під час медозбору, не можна ставити на чільне місце в роботі пасіки. Від орієнтація пасічника на фішку "показників" приводить до періодичних провалів в роботі багатьох пасічників. Бджолам в принципі "до лампочки" математичні тонкощі в конструкції вулика, для них (на відміну від інтересів пасічника) значно більше важить наскільки констукція вулика відповідає природним потребам бджолиної сім"ї в різні періоди існування. І тут природню адаптаційну здатність Бджоли медоносної власно до життя в гнізді вузько-високого типу нічим не підміниш, жодним Даданом, Рутом і ін.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Канал професійного бджільництва обумовлює,зокрема, і отримання продукції, тобто отримання прибутку і досягнення показників рентабельності пасічного виробництва. Хоча місце для емоцій і любові до бджіл тут також є....

  • @user-ik6vb3zu2g
    @user-ik6vb3zu2g Před rokem

    👍

  • @home-honey
    @home-honey Před rokem

    Дякую за проведену роботу при створенні даного матеріалу. Детальне та корисне відео! Повністю підтримую все що скано. На практиці бачив як колеги бджолярі водять українські вулики в основному в лежаках, порівнював затрати їхнього часу і сил на обслуговування і кочівлю і свої... Висновок не на користь української рамки! По результатах відбору акацієвого меду (в нас це перший збір товарного меду) результати далеко не на користь української рамки…Нікого не хочу образити, висловив свою особисту думку!
    Почав своє бджільництво з 10 рамкового дадана багатокорпусного, протестував на 20 сім'ях два сезони поспіль 8 рамковий багатокорпусний вулик гніздо 300 надставки 145 з роздільними решітками і без них, пасіка кочова. На 8 рамкові вулики в цілому затрачую менше часу на обслогування, на платформу при перевезеннях їх вміщається більше, в зиму в основному не потребують ніякого збору гнізда (рідко бувають випадки що приходиться). Не хвалю дану систему, і не кажу що вона найкраща!
    Висловлюю свою особисту думку!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую за коментар. Все вірно, для товарної медової пасіки така конструкція вулика може бути і зручною і продуктивною.

  • @user-vh8hm7tu1y
    @user-vh8hm7tu1y Před rokem +6

    Вітаю! Таке питання: площа рамок дадана і української умовно однакові... чи означає це що сімья може виховувати однакову кількість расплоду за умовно однаковий час!? Гадаю відповідь трохи похитне всю цю квантову фізику! Пишу обережно... бо всі опоненти як звісно в БАН!

    • @vital340
      @vital340 Před rokem

      Людина півгодини розповідала про шарік, круг, кулю, клуб
      Головне оптимальний об'єм який може покрити клуб 2.5 кг бджоли, чи піввідра бджоли, а не кількість комірок на рамці, це фігура шарік, а не 5 рамок у висоту одна над одною

    • @user-vh8hm7tu1y
      @user-vh8hm7tu1y Před rokem +8

      @@vital340 Вітаю! Цими... умовно обгрунтовано математичними разрохунками, автор задурює людям голову! Але... страшне то що багато людей прислухається до цих стверджень і псевдо обгрунтованих розрахунків! Згоден тільки з тим що в українській рамці є одна не зручність не треба казати (недолік) її трохи незручно виймати з гнізда! Але до цього швидко звикаєш!

    • @vital340
      @vital340 Před rokem +1

      Розрахунки автора вірні, це чиста математика, яка показує як оптимально і при якому об'ємі получить максимум по силі сімью
      Тільки до них неприслухатись потрібно , а аналізувати
      Місцевість , сила сімьї , порода бджіл, технологія утримання можуть ці розрахунки скорегувати ,
      Клуб від природи куля, шарік, де більший шарік по діаметру влізе там і буде сильніша сіьмья при мінімальних витратах і все , но технологія і розмір рамки в деяких випадках можуть і переважати по доцільності

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Все вірно ви говорите, пан Віталій. Площа однакова щільників, але їх конфігурація в поєднанні з іншими елементами гнізда і той життєвий об'єм, який вони разом утворять і формують оптимальний чи не зовсім життєвий простір у вулику. А тут вже нам потрібно аналізувати не просто якусь віртуальну площу щільника, а цілком конкретний переріз гнізда і ті процеси які в ньому будуть, або не будуть відбуватися впродовж року. Доволі складно достатньо зрозуміло пояснити всю суть теми в одному реченні, але, повірте конфігурація гнізда і конструкція його елементів (розмір і орієнтація рамок) мають значення.

  • @vital340
    @vital340 Před rokem +6

    У першому відео потрібно було розповісти про шарік оптимального розвитку клуба
    А зимують на укррамкі краще тому , що мед ніяк забрати 😀 ,більше чим потрібно, рамках суцільна
    Хто кормів залишає достатньо, то на любий рамкі зимують

    • @user-gp9oq6ho7i
      @user-gp9oq6ho7i Před rokem +3

      На Українській рамці бджоли зимують краще тому що вони рухаються тільки вгору та споживають корми розігріті клубом, а не від передньої стінки до задньої не маючи змоги розігріти рамки із медом. А ще тому що у бджіл мед тільки над головою який постійно під постійним мікрокліматом який бджоли мають змогу утримувати, тому і меду не сідає як на широкій рамці. А тепер питання! Покажіть мені опоношені Українські рамки після зимівлі. Я за тридцять років не бачив жодної, рамки у мене на пасіці усі які у нас існують, навіть 450на 200

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      За правильного дбайливого догляду, Микола, в Даданах ви також не побачите опоношених рамок. Тому 1:1

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Слушне зауваження, Віталій.

  • @user-go6rm3ge6o
    @user-go6rm3ge6o Před rokem +3

    Зробив ще гірше, не називаючи українську рамку українською.

  • @user-hw9kh4zb4k
    @user-hw9kh4zb4k Před rokem +2

    Згоден з вами. Але води 60 відсотків. Може треба визначитись чи ви для промисловців чи для любителів?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Від любителів я вже років 30 тому відійшов, тому до професійних пасічників. ближче :)

    • @user-hw9kh4zb4k
      @user-hw9kh4zb4k Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r я мав на увазі для кого відео. Якщо для любителів то питань нема зовсім до відео. .... Тут я сам подумав, та сам собі відповів на своє ж питання. Для промисловців і так це все зрозуміло. А для любителів, дійсно, треба більше роз'яснень. Тому то я не правий. Вибачте.

  • @user-fh9il9kk1v
    @user-fh9il9kk1v Před rokem +3

    Треба б/к вулик зробити з квадратною рамкою 360×360. Тут у корпус влізе 10 рамок.
    І не буде ніяких сперечань.😏😁

    • @user-mm9vz9sh3v
      @user-mm9vz9sh3v Před rokem +1

      Великопольский корпусний має такий квадрат.

    • @user-yc6pj2tx9l
      @user-yc6pj2tx9l Před rokem +1

      Хороша спроба та нічого не вийде. Війна форматів повинна продовжуватися. Так зима в дискусіях та суперечках швидше пролетить😉

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      В такому вулику теж можна непогано працювати з бджолами. Але він програватиме вуликам з нижчою рамкою в технологічності пасічних процесів.

  • @user-mm9vz9sh3v
    @user-mm9vz9sh3v Před rokem

    Хто розповість про ведення бджіл на великопольский рамку 360*260?

  • @user-xl6in4jz4e
    @user-xl6in4jz4e Před rokem +2

    Я, все своє доросле життя працював експертом, та звик до дослідження та аналізу, став бджолярем у 57 років, зараз 64. Маю 4 вулики додана та 4 українські. Спочатку були Карпати,ті несуть все підряд і багато, але мед не такий якісний і смачний який несе середньоукраїнська. По вуликах зручніше працювати з ладаном,швидше і продуктивність у двічі більша від українського вулика, особливо це стосується ранніх медозборів , бо в українському не так швидко нарощується сім'я . Тільки є одна перевага в українському вулику - це якщо бджоли зимують на меду з соняшника, бо його легше розтопити в холодну пору. Взагалі повністю згоден з доповідачем і поділяю його думку. А, взагалі самі здорові бджоли це керований гібрид де є і степова і Карпатка ,бакфаст, карніка та кацапка. В мене був вулик 1 рік з різними бджолами, кляті ,але без кліща і меду смачного принесли багато. Все в нашому житті змінюється , тільки фанатики лишаються у минулому. Для душі ще краще в колоді ніж в українському, а для прибутку тільки додана блата

    • @user-ni4yh6ec4p
      @user-ni4yh6ec4p Před rokem +1

      Це мабуть помилка , про весняний розвиток в Дадані. Навпаки ,в Українському вулику кращий розвиток.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую, Миколо, за коментар і ваш досвід практичної роботи. Він буде цікавий іншим.

  • @user-xn8vt5qb5y
    @user-xn8vt5qb5y Před rokem +1

    так цікаво читати коменти, багато пишуть на захист вузько вискої рамки, то маю таке питання до тих з високими рамками, що є основним джерелом прибутку з ваших вуликів, мед чи пакети? і яким обладнанням панове користуються для відкачки меду (з розпечатувального) і яким чином зберігаєте свої рамки тобто суш?

    • @user-pj1ku3xt3b
      @user-pj1ku3xt3b Před rokem +3

      Відкачую звичайною поворотною чотирьох рамковою медогонкою,які зараз продаються в магазинах. Розпечатую простеньким ножем,який зробив дідусь. А суш зберігаю на звичайному саморобному стелажі. Що тут не зрозумілого? Даданівська рамка така ж ,як українська,тільки перевернута

    • @user-fi7rm4kc2k
      @user-fi7rm4kc2k Před rokem +3

      Користуюся обома системами з 1985 року,різниці ніякої як в зимівлі так і по медозбору,все залежить від самої сім'ї.
      А все це пуста балаканина.

    • @user-xn8vt5qb5y
      @user-xn8vt5qb5y Před rokem

      @@user-pj1ku3xt3b а чому не розпечатуешь станком, і не відкачуєшь у радіальці звічайній?

    • @user-pj1ku3xt3b
      @user-pj1ku3xt3b Před rokem

      @@user-xn8vt5qb5y бо він мені не потрібен. Як і радіалка

    • @user-xn8vt5qb5y
      @user-xn8vt5qb5y Před rokem

      @@user-pj1ku3xt3b це цікава відповідь))) хоча я быльш ніж впевений що ти маєшь телефон 90 відсотків функцій того телефону ти не використовуєшь але він є))) тому я рахую тут пояснення не потрібні чому ти не вікористовуєщь обладнання а працюєшь ще кущовими методами.

  • @bohdanbudz8798
    @bohdanbudz8798 Před rokem +2

    Звідки інформація що бджоли збираються в сферу? Тому що оси так роблять? Тоді ми би на практиці бачили як матка засіває рамки нерівномірно, центральна - повністю, наступні менше, і до кулачка на кулачок. Але ж ми знаємо що всі рамки матка сіє від бруска до бруска. В сферу клуб збирається лише на зиму.
    Розповсюдження феромонів від центру справедливе лише тоді, коли матка нерухомо перебуває в центрі, але ж вона переміщується по гнізду, а відповідно і феромони розповсюджує не сферично.
    Ці відео більше схожі на якийсь жарт, а не серйозне дослідження, стільки простих помилок в методології, що якби це був захист диплому, то комісія вище трійки не поставила.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Для того, щоб оцінювати щось, потрібно мати наближену до ідеальної модель. Якщо ви можете запропонувати якусь іншу більш відповідну теоретичну ідеальну модель бджолиного гнізда - зробіть це.....

    • @bohdanbudz8798
      @bohdanbudz8798 Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Чим Ви обгрунтуєте Ваш вибір ідеальної моделі? Я про такі дослідження нічого не чув. На хлопський розум так, сфера може бути, але як частковий випадок зимою. Літом сфера не є моделлю, швидше еліпсоїд, але то залежить від багатьох факторів, зокрема породи і конструкції вулика.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      я теж не знайомий з такими дослідженнями. Але опрацьовую цю тему і роблю відповідні припущення і проекти.

    • @bohdanbudz8798
      @bohdanbudz8798 Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Ну але припущення повинні базуватися на спостереженнями за бджолами, а не осами. Де Ви бачили щоб літом гніздова частина була сферою? А якщо говорити про дупло, і корпусний вулик як його модель, так там бджоли мають можливість перекрити поперечне січення, і створити вище нього мікроклімат, зокрема щодо розповсюдження феромонів.

  • @siarheitereta8621
    @siarheitereta8621 Před rokem

    Пробачте за (мою) безсонну ніч - так отрималось
    Метр ( не 100см) Фаррар виділив гніздо на: або 1, або 2, або3 яруси-корпуси. Кожен має свої особливості. Звичайно 1-й краще ТІЛЬКИ для "любителіва" т.ч і, мабуть, "дадани", тим більш вузько високі. 2 корпуси дають, як математиці, більшу ступінь свободи, треті -гнучкіші якби були >145

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Все вірно, Фаррар глибоко знав і відчував біологію бджіл і їх поведінку в різних системах вуликів.

  • @user-mn8nl2hm8n
    @user-mn8nl2hm8n Před rokem +2

    Мабуть пане Вікторе Ви до цього часу так і не знайшли ні свого вулика , ані технологію . Теоретичні роздуми це добре , але практика показує інше . Ваш досвід з вуликом Роже Делона , та на рамку 230 свідчать про це .

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +2

      Життя прекрасне саме тоді, коли людина здатна спробувати, оцінити, визначитися, і, не комплексуючи від зробленого, відірватись від минулого, йти далі, творити, розвиватись і радіти життю....

  • @user-xi8zl1js7n
    @user-xi8zl1js7n Před rokem +1

    Від перестановки доданків, сума не змінюється. Я вибачаюсь, але Ваше відео, ні про що. Виселю Вам книгу «Методика досліджень в бджільництві»

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую, Юрій. Очевидно, що самої суті відео ви, на жаль, не збагнули.....

  • @user-jq2xq7tf8k
    @user-jq2xq7tf8k Před 6 měsíci

    Доброго дня.
    Пасічникую 3 роки,зимує 4 сім'ї ,в 4 .вуликах,3 укр.,1 рута.
    Пане Вікторе прошу підказати коли,в яку пору краще перевезти вулики з бджолами в сільській місцевості ,на інше місце,на відстань 700м.,до іншого будинку,без шкоди для бджілок.Мабуть було би краще в кінці сезону ,до настання холоду,коли перестали літати,але не зробив цього. На сьогодні ,перша декада січня 24р. Радять по різному,зараз ,або під весну,коли вийде молода бджола 🐝.
    В ютубі нічого подібного не знайшов. Може хтось має такий досвід,то прошу написати,буду вдячний
    Бажаю всім здоров'я та благополуччя.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 6 měsíci

      Мій досвід вирішення подібного завдання викладений у фільмі czcams.com/video/tdTE6tl-_JU/video.html Якщо коментар, то я б в самому кінці зими перед першими потенційними потепліннями і першими вильотами бджіл це провів.

  • @user-gu3eh3yq5p
    @user-gu3eh3yq5p Před rokem +2

    мабуть я єдиний який поставив негативний відгук під цим відео по причині переливання із пустого в порожнє.
    але тепер автор каналу має випустити серію відеороликів в яких він розповість про решту типів рамок і розкаже їх плюси і мінуси!

    • @nazarrr79
      @nazarrr79 Před rokem +1

      може ви не знали, але ютуб сприймає негативні відгуки точно як і позитивні, і не понижує рейтинг відео з багатьма "негативами". Для ютуба будь-який відгук - ознака, що відео зачепило емоційно, значить треба показувати його іншим, може ще когось зачепить.

    • @user-gu3eh3yq5p
      @user-gu3eh3yq5p Před rokem +2

      @@nazarrr79 я це знав, але зробив акцент авторові не ховаючись

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      З решти рамок, напевно, залишилися піврамки 435 х 145мм, все інше різні типи вуликів. Тема може бути цікава,.

  • @ivanpaparaz36
    @ivanpaparaz36 Před rokem

    При демонстрації поперечного перерізу сфери у вулику дадан Ви не показали і не врахували вигляд з боку )

  • @user-ii7oi9lg6b
    @user-ii7oi9lg6b Před 6 měsíci

    Але в дуплах бджоли прожили мільйони років і тепер нам стверджувати, що у вертикальному положенні бджолам можливо не комфортно, думаю не логічно

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 6 měsíci

      В двох моїх відео на тему вузько-високої рамки ніде цього не було сказано. Тому будь ласк, висловлюйтесь по темі без викривлення даних. І уважно аналізуйте всі тези з фільмів......

  • @user-fz3kh7qs6v
    @user-fz3kh7qs6v Před rokem +4

    Як на мене, до реальних недоліків вузьковисокої рамки, можна віднести: неможливість працювати корпусами, незручно витягувати, важко заставити бджіл іти в надставки, обрив медових рамок при потужному медозборі. Хоча сам тримаю бджіл на українській рамці, не можу сказати що в мене краще зимують ніж у тих , хто тримає на даданівську рамку.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Все вірно, Віталій. Людям з розвинутою технічною думкою Вас зрозуміти легко.....

  • @-vasil1971
    @-vasil1971 Před rokem +5

    Після перегляду обох частин Вашого відео ще більше переконався у правильності свого вибору пасіки на українську рамку. А вона не пару десятків. Всі перераховані Вами недоліки укр. рамки повністю і з лихвою перекриваються її плюсами. Ваша теорія еліпса взагалі з практикою нічого спільного немає, а багато Ваших доводів у мінуси української рамки взагалі вважаю висосаними з пальця при всій повазі

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую за коментар, Василь. Зауважимо, що кожен пасічник має право на свою особисту думку....

  • @ukrvideo7777
    @ukrvideo7777 Před rokem +1

    привіт, вітаю із святами

  • @Dobryidjmil9319
    @Dobryidjmil9319 Před 9 měsíci

    Якщо ви підете в ліс і знайдете бджолине гніздо, роздивитесь його, то попросіть вибачення в Українського вулика за його приниження.
    Чи відомо Вам, що за часів радянщини, партократи викорінювали в Україні Українські вулики, як і все Українське.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 9 měsíci

      Не змішуйте політику і сутність явищ. Невже ви думаєте, що у всьому світі до цього часу ніхто не експериментував з різними розмірам рамок і не провів відповідних висновків. Я просто називаю речі своїми іменами - без національного окрасу.....

  • @user-be8qn5wn6n
    @user-be8qn5wn6n Před rokem

    Тепер переходимо на вузько високу рамку тоді маю ще одну пропозицію там в коментарях проскочило слово борщ будемо в подальшому казати просто борщ так він теж не простий в приготуванні може як варіант готувати щось простіше і прибутковіше.

  • @myroslavkoval2203
    @myroslavkoval2203 Před rokem +1

    Ви в роликах показували зимівлею відводків на вашому новому точку.Там і близько нема завкруглень клуба,від майже прямокутний.Я вже вам про це писав, що такі теоретичні дослідження фактично мертвонароджені і непотрібні.Це пов'язане з наявністю інших факторів на які пасічник не має впливом.Розміщення кормових запасів,склад кормів,дефекти товщини рамок,стан стінок вулика та утеплення і ТД і ТП ,все це деформує клуб і підганяє його форму під ситуацію.Нема двох ідентичних вулики,бджолородини і відповідно результатів.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Для того, Мирослав, щоб проводити певне оцінювання тих чи інших форм бджолиного гнізда в наших реальних практичних ситуаціях необхідно мати певні і цілком обгрунтовані теоретичні репери, які виходять з законів фізики, біології та інших наук. Умови життя бджіл в наших вуликах можуть тільки характеризуватися мірою відповідності, або невідповідності до ідеальної моделі гнізда. А вже пасічник повинен сам вирішувати в яку конфігурацію рамки і бджолиного гнізда примусово "заганяти" своїх бджіл. Вони ж вам висловлять своє відношення до зробленого вами не словами, а тільки своєю поведінкою, результатом продуктивності , тощо.

  • @user-yc1qe5he5u
    @user-yc1qe5he5u Před rokem

    Досить цікавий вислів "бджоли вважають" означає, що бджоли "мають" здатність до милення, що очевидно абсолютно не відповідає дійсності, оскільки тільки розумні (мислячі) істоти мають таку здатність. Все це говорить про те, що Вам потрібно більш уважно формулювати свої тези.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Все простіше. Бджоли мають інстинкти, які і призводять до певних поведінкових реакцій. Оскільки формат каналу не є класично науковим, а скоріше популярного спрямування, для кращого розуміння пасічниками суті теми я і вирішив використати більш просту і зрозумілу термінологію.

  • @user-cu1jj8sw7t
    @user-cu1jj8sw7t Před 10 měsíci

    мені дуже подобається українська рамка особливо на 12 рамочних вуликах під неї а магазини мож і під рута і пад 145 і під 300

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 9 měsíci

      Для невеликої любительської пасіки ця рамка може бути використана, як і інші. Для сучасного високорентабельного інтенсивного бджільництва вона геть не годиться. Така проза життя. Тому, будь ласка, утримуйте на цій рамці бджілок, але не очікуйте потенційно можливого результату на пасіці.

    • @user-cu1jj8sw7t
      @user-cu1jj8sw7t Před 9 měsíci

      від якої кількості вуликів ви вважаєте що вона не підходить@@user-db7fd8fl1r

  • @user-ec5pv4ub9k
    @user-ec5pv4ub9k Před rokem

    Чого не зробити вулик у формі кубу🤔 якщо, керуватися такою логікою, це було б найдоцільніше.Чи не так?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem +1

      Такий вулик широко використовується в Світі. Це 12 рамковий Дадан з магазинною надставкою (145мм).

  • @user-xg6lt6ti3g
    @user-xg6lt6ti3g Před 7 měsíci

    Можу погодитись що всі лежаки не є зручними для роботи, корпусні набагато зручніші, але якщо перерізати українську рамку навпіл тобто зробить рамку 300/215,або 300/230, то так можна скомбінувать гарну зимівлю та гарний розвиток на весні від української рамки і зручність від корпусного, але нажаль так повелось що такого стандарту немає, нажаль.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 7 měsíci

      Ви помиляєтесь, Анатолій, є і такий "стандарт".... Але для раціонального бджільництва він не годиться.......

    • @user-xg6lt6ti3g
      @user-xg6lt6ti3g Před 7 měsíci

      @@user-db7fd8fl1r дивно я про такий стандарт в україні не знаю рамку на пів Української в Україні не купить люди ліплять хто на що здатний , а що не раціональне бджільництво на таких рамках не згоден,Роже делон мав на рамці 300 -205,мав пасіку більше тисячі сімей і казав що раціонально, а ви не пробувавши таку рамку затвержуєте зворотнє,до речі дві такі рамки входять в касету медогонки,якщо що.

  • @user-vj7vr3ig8p
    @user-vj7vr3ig8p Před rokem +1

    У меня стационар. Слабые взятки.На слабых взятках в украинских с магазинами быстрей печатают мед.Но в магазины поднять пчелу тяжелей чем в даданах.приходиться переставлять из других семей маг.рамки с медом(заманухи).Работать с украинской рамкой мне неудобно.Роятся чаще.Но зимовка 100 процентов.пробовал зимовать на сетчатом дне.Клуб может собраться сверху.50/50. От сетки зимой отказался.Стаж-8лет..Спасибо за уроки.Ваше мнение о размерах улочки?Все буде буде Україна!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Дякую, Сергій, за допис. Ваші спостереження практика для інших пасічників дуже цінні. Розмір вулички, на мій погляд, чіпати не доцільно. З одного боку це трудовитратно, з Іншого боку, заважаємо бджолам працювати так, як їм звично.

    • @user-ni4yh6ec4p
      @user-ni4yh6ec4p Před rokem +1

      Частіше рояться , тому , що розвиваються краще, а ніж в Дадані. Вчасно розширюйте якщо є куди. Утримуйте в основному молодих маток.

  • @user-hc4gq7wd1c
    @user-hc4gq7wd1c Před rokem +4

    Сама основна причина ваших опонениів в тому що "вулик украЇнський" і "рамка украЇнська" і це дуже бісить мокшанців і вони будуть псіхувати по цьому ще дуже довго не зважаючи на явні вигоди. Причина просто політична. І. думаю, не слід на них звертати увагу. Дякую за добру лекцію.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Ці мотиви, на жаль, Володимир, не відкинеш. Але тому ми і проговорюємо все в відео, щоб не образити нікого. Але справу спільну розвивати, так само, як в передових бджолярських країнах її розвивають.

    • @user-hc4gq7wd1c
      @user-hc4gq7wd1c Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Ознайомтесь, будь ласка , з оцим досвідом, цікаво. czcams.com/video/T6wcg-_hWoA/video.html

  • @Ingvardius
    @Ingvardius Před 10 měsíci

    Раніше тримав бджоли на деревяних лежаках українка мед носили дай Боже тричі качав. Недоліком вулика вважаю габарити незємне дно і велика вага. Зараз перейшов на 12 рамочний дадан. Паралельно прикупив глухе дно на 8 рамочний дадан. Корпуса ппу саморобні з деревяними обвязками подобається тим що легкий. Це дно дозволяє ставить на нього всі типи корпусів і систем: українська рамка(2 корпуса по 12 рамок) або 1 корпус українка і 2 або три 145 тих або і 300 або 2 , 3 рути. В прицепі вуликів з габаритами 36х51 стає на багато більше. В цьому році вулики падали але при всьому тому що не все з дерева вулик з рамками витримав падіння корпуса були зтянуті звичайною вязальною нержавіючою проволкою. Важить 10-15 кг носить одне задоволення. по транспортуванню медових рамок зварив тачку під перевезення корпусів. Достаю порамочно на пустий корпус що не надірватись.

    • @Ingvardius
      @Ingvardius Před 10 měsíci

      Якщо робить корпуса по 12 рамок то проблем з заміною і оновленням гнізда не має, а враховуючи що стінки знаходяться ближче то розплод в українській системі буде краще прогріватись, таке собі поєднання альпійського і китайського вулика. Малі конкретні медозбори можна брать 145 надставкою

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 10 měsíci +1

      Використовувати на одній пасіці різні конструкції вуликів і рамок є нетехнологічно. Порівнювати і оцінювати різні типи вуликів і рамок потрібно, так ви знайдете більш прийнятну конструкцію для ваших умов і вашого стилю пасічникування.

  • @UkrainskayaStepnayaP4ela

    Я знаю Гопка 500+ дадан плюс магазины. И с украинской степной (!) Величко 500+ там включена пасека 350+ и отводки. Тоже у Величко дадан+ магазины 145. А на украинской рамке какие есть пасеки??? Сколько уликов? Мне интересно, подскажите, кто держит улики На укр рамку. Заранее дякую 💙💛🖐️

    • @user-vv5ut8pi1h
      @user-vv5ut8pi1h Před rokem +11

      В мене 150 сімей на Українській рамці.

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      @@user-vv5ut8pi1h спасибо за ответ! Благодарю. 150 немало 🐝

    • @user-xx2og3oh2o
      @user-xx2og3oh2o Před rokem +10

      80 сімей на українську рамку. Пасічник вихідного дня

    • @UkrainskayaStepnayaP4ela
      @UkrainskayaStepnayaP4ela Před rokem

      @@user-xx2og3oh2o я понимаю, что мне тяжёлой будет укр рамка, чтобы ее ещё поднимать, проверять, ставить обратно. Я с даданами 10-рамочными и то мучилась)). Когда медовые рамки на 4,5 кг весом "нарастила", по краям корпуса, так получилось))

    • @dimarmo5725
      @dimarmo5725 Před rokem +3

      Я знаю пасіки 200+ на укр рамку в лежаках, сусід тримає 150+ укр + магазина на 145. Але мені теж не зручно на такій системі

  • @user-ji8mk6zx9g
    @user-ji8mk6zx9g Před rokem +1

    Слава Нації!, у нас є ДВА шляхи насправді. Перший ІНТЕНСИВНИЙ МЕТОД , тут однозначно - вулики чи касетні павільйони максимально ЗРУЧНІ ДЛЯ ПРАЦІ ПАСІЧНИКА ,як результат БІЛЬША ПРОДУКТИВНІСТЬ ПАСІКИ , але разом з тим БАГАТО ЧАСУ ДЛЯ ОБСЛУГИ, НИЗЬКИЙ ЕМУНІТЕТ СІМЕЙ, ЩО ТЯГНЕ ЗА СОБОЮ ХВОРОБИ, ЛІКИ( ХІМІЯ),ЩО ОДНОЗНАЧНО ЗГУБНО ВПЛИВАЄ НА БДЖІЛ І ЛЮДЕЙ, І Б'Є ПО КИШЕНІ!! Є ДРУГИЙ ШЛЯХ -- МЕНШ ІНТЕНСИВНЕ ПАСІЧНИКУВАННЯ , ЗА ЯКИМ Я ВПЕВНЕНИЙ МАЙБУТНЄ БДЖІЛЬНИЦТВА !! Що то "таке",це СТВОРЕННЯ ЛЮДИНОЮ МАКСИМАЛЬНО НАБЛИЖЕНЕ ЖИТЛО ДО приРОДнього житла ( дупла), що в комплексі із МІНІМАЛЬНИМ ПРОНИКНЕННЯМ ПАСІЧНИКА В ЖИТТЄДІЯЛЬНІСТЬ СІМЕЙ ПІДНІМЕ ЄМУНІТЕТ БДЖІЛ , А ЗНАЧИТЬ ЯКІСТЬ МЕДУ І ЗМЕНШЕННЯ ВИТРАТ НА ЛІКИ І ЧАСУ НА ОБСЛУГОВУВАННЯ !! Постараюсь макс. зжато . Вулики ЗАТЕПЛІ !!, ДУПЛО ХОЛОДНІШЕ !! ЦЕ КРАЩЕ ДЛЯ БДЖІЛ !! НАВІТЬ МОЖНА З МЕТАЛУ( БЛЯХИ) ЧИ ЦЕГЛИ ( ГЛИНИ) , ЧИ БЕТОНУ !! Бджоли ТАМ САМІ ЖИВУТЬ!! А З ВУЛИКИ ХОЧУТЬ ПОКИНУТИ( злети,роїння, мета - КРАЩЕ ЖИТЛО)БО ТАМ ЗАТЕПЛО !!, ЗАТІСНО !! ЦЕ для них ,як для нас ТЕПЛА , ТІСНА ,ПАРКА ,КАМЕРА НАБИТА "ЗЕКАМИ" , де чудово "ПРОЦВІТАЄ" ПАЛИЧКА КОХА , а у вулику РІЗНІ ГРИБКОВІ І ІНШІ ХВОРОБИ !! Ви ДОСВІДЧЕНИЙ ПАСІЧНИК ,повинні добре знати , що в дуплі бджоли рухаються "поршнем" як шприц , вони в поперек практично повністю ПЕРЕКРИВАЮТЬ ПЕРЕРІЗ ДУПЛА , з весни вони рухаються У НИЗ , а з осені У ГОРУ ! , І МЕД ВЕСЬ ЇМ ПОТРІБЕН ТАМ !!!! БО ВІН ЗИЖУЄ ПЕРЕПАДИ ТЕМПЕРАТУРИ ГНІЗДА !!!! В день ТЕПЛІШЕ , ночі ХОЛОДНІШЕ .., тобто він АКУМУЛЮЄ І ВІДДАЄ ТЕПЛО , отже мед треба ЗАБИРАТИ НА ДРУГИЙ РІК !,( якщо хочем мати ЗДОРОВИХ бджіл). Отже ТІЛЬКИ ВИСОКЕ ЖИТЛО 2.5- 3.5м ВИСОТИ ,діаметром 7 або 9 рамок !!! Запитання до ВАС -- ЯКА ТОВЩИНА РАМОК 34 мм чи 37.5 мм , багато "списів зламано" ,але ПИТАННЯ ВІДКРИТЕ !! Моя позиція - 36мм ,бо ще прополіс і віск... А РАМКУ ДАДАНА ТЕЖ ТРЕБА ЗАБУТИ !!! Для бджіл важлива ВИСОТА І ДІАМЕТР ДУПЛА( житла) в ЖИВОМУ( холодному) дереві, а НЕ РАМКА!!, ЇХ ТАМ НЕМА!! УКРАЇНСЬКА РАМКА ТЕЖ НЕ ГОДИТЬСЯ , ТІЛЬКИ ВУЖЧІ-- ЛЕВИЦЬКОГО ( СЛОВ'ЯНСЬКА,ВАРШАВСЬКА) або ВЕРТИКАЛЬНА РУТІВСЬКА ! ПЕРЕМОГА З НАМИ !!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Вам, Роман, потрібно все хорошенько проекспериментувати на практиці зі своїми бджолами на групі сімей (25-30), і тоді написати велику статтю на цю тему. Бажаю успіху.

    • @user-ji8mk6zx9g
      @user-ji8mk6zx9g Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Надіюсь то скорше хтось зробить. "контрспецоперація" поламала всі плани ..Рамки вже пройшли випробування на ВІДМІННО, але поки в лежаках ( вужчі Українки).

  • @user-be8qn5wn6n
    @user-be8qn5wn6n Před rokem

    Коментарі це добре але але автор майже в кожному реченні вживае слово теорія Тай ролік мае назву теорія тому коментуйте виходячи з цього .

  • @davidcarry6541
    @davidcarry6541 Před 6 měsíci

    Взагалі рамки рамки за розміром одинакові і 12 рамок в українському вулику і дадані об'єм однаковий. Коротше кажучи треба їсти вам до школи вчити арифметика.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 6 měsíci

      На жаль, так нічого ви зі сказаного ви і не зрозуміли.....

  • @iskatell
    @iskatell Před rokem

    Українська рамка, це нісенітниця. Чергова спроба зробити щось своє взявши вже готове і зробивши гірше ніж було.
    Чистити весною вулики - колодязі по самі плечі ниряючи у вулик ще те завдання, особливо при тому що весною бджола не надто миролюбива (вся без винятку), вийняти чи поставити рамку не давлячи бічними планками бджолу - складне завдання, нижня четверть рамки практично не освоюється бджолою ніяк ( ще жодного разу не бачив рамку з розплодом від бруска до бруска). Гриз цей кактус два роки і відмовився зрештою.

  • @user-zs1ym6gu6o
    @user-zs1ym6gu6o Před 9 měsíci

    Коли почув про острологію, одразу вимкнув. Не цікаво!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 9 měsíci

      При тому, що наука астрологія використовувалася землянами ще задовго до появи всіх більш "молодих" наук.

  • @user-vj7fn7oe3s
    @user-vj7fn7oe3s Před rokem

    У професіонала бджоли будуть продуктивні і добре зимуватимуть на будь-якій рамці. Проте профі вміє рахувати, тому обере для себе найзручніший вулик.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Згідний, Олександр. Та все ж продуктивність праці, а значить і всі інші економічні категорії впливатимуть на правильний вибір пасічників....

  • @user-pb4to3hs9j
    @user-pb4to3hs9j Před rokem +2

    Дякую за лекцію.

  • @siarheitereta8621
    @siarheitereta8621 Před rokem +1

    Самий -правильний- ДОЦІЛЬНИЙ підхід сформулював Ізмайлов Г. Броніславович - не дослівно, - що для промисловця головне йОГО зручніст (на каналі bulatov100 цитату мо'на знайти), а бджолосім'я пристосується, Вона досить пластична

    • @siarheitereta8621
      @siarheitereta8621 Před rokem

      А ширина рамок здебільшого вар'юється в макc. квадрат 12-435 , 10-360 (10шт*375- 2*7,5 на міжстінне, є~6 і вуличка35) у поляків, німців, проч.скандинавів, рахується аналогічно 9 рам(Лаянса), 8 (якщо корпус 315 - українська, оригінальна уманська Крабльова мала оборотну Дадана/Иекера 285мм в стандарт. на 8рам йде 12рам

    • @siarheitereta8621
      @siarheitereta8621 Před rokem

      Так шо стандарти досить в цих межах. Решту- на смітник історіїї. Ну Цандер трохи випадає-і його міняють

    • @siarheitereta8621
      @siarheitereta8621 Před rokem

      Питання в висоті на розгляд АМАТОРІВ і крапка. _Професіонали_ _вже_ _мають_ . Тре' вдосконалювати технології, ХОЛІВАРИ --у- -кого- -довше- нідочого. Або зберіться і перегляньте як в 1918 (чи якому) - в когось є конкретні досліди-докази?

  • @user-uv5mz6us5t
    @user-uv5mz6us5t Před rokem

    Виктор Васильевич,👍💯🐝

  • @user-el5js8kl3y
    @user-el5js8kl3y Před rokem

    Як може бути коефіцієнт еліптичності рівнятись нулю.

  • @user-be8qn5wn6n
    @user-be8qn5wn6n Před rokem

    Тепер яка рамка краща для бджолиної родини саме для родини а не для пакета чи отводків тому думаю треба йти саме природнім шляхом а це рої саме вести пасіку ройовим методом заселяти рої однакової ваги на різні типи рамок на голу вощину і в подальшому порівнювати розвиток коли вже в сім'ях набуде розплоду важить весь об'єм запасів вагу гнізда яке йде в зиму і виходить весною ну і так дальше тоді це покаже що саме краще для природнього розвитку а не те що робимо борисось з роїнням виводим матки і т.д.звичайно бабки вже давно стали головним чинником тому Макс те що маем.

  • @user-yc1qe5he5u
    @user-yc1qe5he5u Před rokem +1

    Те що винайшов Прокопович в кращому разі можна назвати дощаною "касетнею колодою", але не рамковим вуликом. Не бачу там рамки як такої. Що в цілому жодним чином не підважує великих заслуг Прокоповича.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Згідний.

    • @user-wj4ef2lw9g
      @user-wj4ef2lw9g Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r В вулику Прокоповича була суть-рамка і форма рамки.

  • @user-il5nq6cc8k
    @user-il5nq6cc8k Před rokem +2

    Моя рамка дадан, Польща у дадані ЄС повністю користується даданом, жодної пасіки більшої 1000 сімей у вузьковисокі рамці я не зустрічав у жодному огляді. Спілка професійних пасічників України на дадані. Навіть на великих пасіках піврамка даданівська є зайвою. Кому можна продати пакети на вузько високі рамці? Сша Канада Вєтнам Філіпіни також має свою рамку вона блища до дадана чому? Також бачив обзор пасіки у США 10 тисяч сімей на даданівські рамці на 2 корпуси по 10 рамок.
    Багато хвалять Українську рамку? То покажіть пасіку у 1000 вуликів на Українській в Україні, а на даданівські таких пасік багато.

    • @user-gu3eh3yq5p
      @user-gu3eh3yq5p Před rokem

      вже підсумували, що то система не для промислового бджільництва, тільки переливають із пустого в порожнє.

    • @Dobryidjmil9319
      @Dobryidjmil9319 Před 8 měsíci

      На Українській рамці бджоли добре зимують з меншою кількістью меду, якщо на даданівській рамці залишити повно меду в зиму, то на вісьми рамках на літо мед залишиться аж допоки ви його не розцарппаєте, залишаєте менше меду, бджоли над гніздом поїдають бо він теплий зимою, доївши доверху голодують, або ви їх кормите, по боках рамки мед залишається, також клуб бджіл може розділитись зимою і загинут.
      В українській рамці такого не має
      Тому даданівська рамка не годиться для бджіл
      На мій погляд ширина вощини для гніздової рамки має бути 25-26 см.
      клуб бджіл в гнізді краще себе почуває не круглим а подовгастим по вертикалі.

  • @user-zu2tq5zx7j
    @user-zu2tq5zx7j Před rokem

    Тогда нужна украинскую рамку делить попалам и корпуса делать потипу 145

  • @siarheitereta8621
    @siarheitereta8621 Před rokem

    Дельфіни не дуже рятівники - хто бачив загинутих від них

  • @user-zu3nr5km5p
    @user-zu3nr5km5p Před rokem

    Элипс,а не проще говорить яйцо?

  • @user-zz3uz4wy1r
    @user-zz3uz4wy1r Před rokem

    Але сфера дадана умовна бо вона по факту виходить за межі рамки.

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      12 рамковий Дадан з надставкою створює ідеальну максимальну сферу. Жоден інший вулик не може з ним у цьому зрівнятись.

    • @user-zz3uz4wy1r
      @user-zz3uz4wy1r Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r Але експеремент не є справедливий тае як ви взяли в порівняння українську рамку і даданівську з надставкою .Обєм 12 рамок українських = 12 дадана.

  • @apiaryjournal4445
    @apiaryjournal4445 Před rokem +1

    Астанавітєсь! До чого цей дитячий садок? 1. Вузько-висока рамка є більш природною для бджіл (зимівля). 2. Але така конструкція незручна для пасічника (нестійка, зависока). 3. Сучасні низько-широкі рамки - компромісний варіант. Крапка!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Саме до такого висновку і веде тема відео.

  • @user-uq6nk8dj2p
    @user-uq6nk8dj2p Před rokem

    Я очікував на плюси укр рамки но почув самі мінуси

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Якщо кількість плюсів, по суті обмежується 5, то що пропонуєте зробити?

    • @user-uq6nk8dj2p
      @user-uq6nk8dj2p Před rokem

      @@user-db7fd8fl1r вибачайте щось не поняв

    • @user-rj2xz3cy3o
      @user-rj2xz3cy3o Před rokem

      Так тож дійсно плюси, усі ж мінуси надумані.
      Розвели теорію, Ви на практиці доведіть вище сказане, а на практиці навпаки можно побачити, що дійсно, українська рамка має переваги і вагомі.

  • @user-ii7oi9lg6b
    @user-ii7oi9lg6b Před 6 měsíci

    У мене українська рамка в Карпатах зимує набагато краще, без канді

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 6 měsíci

      Для любительського бджільництва (для душі) вулик на вузько-високу рамку цілком придатний. В ньому бджілки зможуть навіть підправити окремі помилки пасічника.....Насолоджуйтесь працею з бджолами на здоров'я.

  • @siarheitereta8621
    @siarheitereta8621 Před rokem

    "Вузько-всока" - саме нетральна, точніш саме науково правильна. Звідси і відштовхуватись

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Наведіть тоді, Сергій, наукове обґрунтування вузько-високої рамки з позиції теорії бджолиного гнізда. З математичними аргументами без приватних емоцій....

  • @user-gu3eh3yq5p
    @user-gu3eh3yq5p Před rokem +5

    чесно кажучи 2 відео це повний треш!!!!! коротко поясню чому, в першому відео чітко стало зрозуміло що вулики і пасіки не українську рамку мають право на життя, але в професійному і промисловому бджільництві вони не зручні, потребують бульше маніпуляцій із рамками та інші моменти про які автор відео розповідав, Так як автор цього відео не утримував бджіл у вуликах на українську рамку, то яка мета і ціль цих відео?

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Допомогти розібратись пасічникам з перевагами та недоліками різних конструкцій рамок. А це потрібно для поступального розвитку галузі. По факту, присутній несвідомий реверсний дрейф. Потрібно бути патріотом своєї держави не на словах а по суті, навіть, якщо твоя думка не всім подобається.

    • @user-gu3eh3yq5p
      @user-gu3eh3yq5p Před rokem +1

      @@user-db7fd8fl1r а патріотизм тут яким боком

    • @user-hw3vl6rs6b
      @user-hw3vl6rs6b Před rokem +1

      @@user-db7fd8fl1r Доброго дня ,а це патріотизм полягає в тому що б відмовились від Української рамки і переходили на іноземні, які створювались для свого клімату і умов , я думаю Вам все ж не зашкодить передивитись канал пана Ярослава Мухи щоб хоч трохи мали уявлення про Українську рамку , і про його корпусний медовий вулик на Українську рамку

  • @Dobryidjmil9319
    @Dobryidjmil9319 Před 9 měsíci +1

    Від вас пахне радянщиною, займаюся пятий рік бджільництво і зрозумів, що УКРАЇНСЬКИЙ ВУЛИК це гарний вулик у всіх відношеннях.
    СЛАВА УКРАЇНІ!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před 9 měsíci

      П'ять років у бджільництві - це дійсно великий термін.....

    • @Dobryidjmil9319
      @Dobryidjmil9319 Před 9 měsíci

      @@user-db7fd8fl1r так, невеликий, але вже на другий рік я зрозумів що бджолам не подобається дадан, їм в нему тяжко жити, бджоли з дадана частіше норовлять зроїтися, також вони в дадані гинуть з голоду при наявності меду, якщо неправильно складене гніздо.
      В Українському дванадцяти рамочному, я навіть на зиму і не складаю гнізда, у природі бджолам ніхто гнізд не складає.

    • @Dobryidjmil9319
      @Dobryidjmil9319 Před 9 měsíci

      @@user-db7fd8fl1r колись мій дід, прийшовши додому кляв матом комуняків, бо заставили його всю колгоспну пасіку переселити в даданівські вулики.
      А потім українські вулики багато років валялись навколо пасіки як загороджувачі. Ось так.

  • @user-pd2ry4zb6u
    @user-pd2ry4zb6u Před rokem +29

    Шановний пане,ректоре!
    Я знову вислухавши вас, хочу вам сказати,що всі ваші доводи нічого не варті!
    Адже ви не проводили багатотривалі досліди,саме на українську рамку,на протязі багатьох років, а робите висновки лише математичними розрахунками
    Кому, як не вам ,повинно бути
    відомо,що теорія і практика,особливо в бджільництві, не завжди
    може співпадати!
    Тому не треба бути
    таким категоричним
    щодо української рамки,що це 19 століття,може
    все навпаки?
    Згоден лише з тим ,що кожен залишається зі своєю думкою по цьому питанню!
    В мене ,ще склалася думка,що ви боїтеся
    своїх конкурентів,які
    продають пакети,саме на українську рамку!
    І тому,ви вирішили,дати таку
    ганебну антирекламу
    саме український рамці!
    Я би на вашому місці,спочатку дослідив скільки утримується пасік на українську рамку,хоч приблизно і чому саме на українську,а вже потім викладав
    вашу теорію!

    • @user-yc6pj2tx9l
      @user-yc6pj2tx9l Před rokem +1

      А скільки пасік на українську рамку в інших країнах світу ви знаєте? Можливо тому, що українська рамка приносить менший прибуток? Чи світ не хоче заробити лишній долар?

    • @user-pd2ry4zb6u
      @user-pd2ry4zb6u Před rokem

      @@user-yc6pj2tx9l
      Я не буду вступати з вами в полеміку,скільки і чому,а запитаю вас одно, а чому винахідник рамки Дадан,доречі він
      скопіював українську рамку, вирішив сам за саму бджолу, що його рамка найкраща???
      А відповідь,на це питання, лежить у вашому до мене запитанні,а чи не хочуть заробити лишній доллар!
      Що тоді,що зараз,нажаль приймається те рішення,яке має не біологічне підгрунтя,а фінансова складова!
      Хай вам щастить!

    • @user-db7fd8fl1r
      @user-db7fd8fl1r  Před rokem

      Пане Генадію, ви стійкий опонент. Але іскру сумнівів і поштовх до більш глибоких аналізів ви вже отримали. Значить моє відео не даремне....

    • @user-wj4ef2lw9g
      @user-wj4ef2lw9g Před rokem +1

      @@user-db7fd8fl1r відео немає практичної користі, тільки теорія нажаль.