Régi laptop FELÚJÍTÁS, FEJLESZTÉS, GYORSÍTÁS házilag - SSD és RAM memória bővítés

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 8. 07. 2020
  • Nem kell kidobnod régi laptopodat! Ma megmutatom hogyan tudod 15 000 Ft befektetésével újra olyan gyorssá tenni gépedet, mintha új lenne.
    --------
    Íme a videó következő része: • Mit tud egy használt f...
    Ebben letesztelem a laptopot, hogy mennyivel lett gyorsabb.
    --------
    -Windows 10 telepítése: • Video
    -SSD optimalizáció: • Video
    -Windows felgyorsítása és karbantartása: minerktech.blog.hu/2020/07/03...
    Általam ajánlott SSD-k:
    -WD Green120 GB: 10 000 Ft - ssd-meghajto.arukereso.hu/wes...
    -Kingston A400 240 GB: 13 000 Ft - ssd-meghajto.arukereso.hu/kin...
    - Kingston KC600 256 GB: 16 000 Ft - ssd-meghajto.arukereso.hu/kin...
    Blogom: minerktech.blog.hu/
    Facebook oldalam: / minerktech
    Ha tetszett a videó és szeretnél támogatni iratkozz fel és nyomj egy lájkot, hogy ne maradj fel legközelebbi videóimról sem.
  • Jak na to + styl

Komentáře • 122

  • @toshi3343
    @toshi3343 Před 3 lety +25

    1.) Sok gép alaplapja nagyobb sebességet támogat a HDD-helyen, mint az ODD-helyen. Ha az adattároló lemez mérete miatt marad HDD, akkor érdemesebb az ODD-helyre tenni azt.
    2.) A memória tesztelésére érdemesebb egy közvetlenül boot-oltatható célszoftvert használni, ami a teljes RAM-területet, minden művelettel végighasználja. Így a rejtett hibák is kiderülnek.
    3.) Oda kell figyelni beszerzéskor, hogy a beszerelő keret profilmagassága hány milliméteres.
    4.) Nem minden típusú beépítőkeret működik együtt az ODD csatolóinterfészével (némelyiken még üzemmódválasztó kapcsoló is van).
    5.) Sebesség kihasználtság miatt érdemes utánanézni a támogatott legnagyobb/leggyorsabb támogatott memóriamoduloknak utánanézni és figyelni arra, hogy (több modulos RAM-kiosztás esetén) lehetőleg egyforma sebességű memória kerüljön a gépbe, mert a lassabb modul sebességén fognak működni.
    6.) Linux operációs rendszer esetén a SATA-mód mindenféleképpen legyen AHCI, mert a az Intel Rapid Restore technológiát a Linux kernel még nem támogatja. Ez WIndows 10 alatt működik.
    7.) Linux operációs rendszer esetén vannak disztribúciók, melyeket külön módon kell telepíteni UEFI, illetve Legacy BIOS módban (, mint például az Arch Linux). Újabb UBUNTU-k lekezelik. Lényeg, hogy a támogatás mellett kerüljön be az UEFI boot-olási sorrendjébe a telepített rendszerünk és ne a meghajtó legyen kijelölve boot-olásra, mint Legacy BIOS módban.
    8.) Intel 4. generáció jelenleg a minimum, amit (még) szerintem ár-érték arányosan még fejleszteni érdemes.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Ez egy nagyon jó leírás! Köszönjük hogy megosztottad velünk.
      Nem akartam ennyire belemenni a részletekbe, mivel szerintem csak összekevernék sokakat.

    • @vanhelsing3150
      @vanhelsing3150 Před 3 lety +1

      Nekem az SSD-n van a rendszer,ott ahol a HDD volt gyárilag,az ODD helyén meg van a HDD,de őszintén,a HDD gyorsabb volt mint most az SSD.Akkor azt tanácsolod hogy az SSD-t tegyem az ODD helyére és azon legyen a rendszer?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Ha a HDD helyére szerelted be az SSD-t, akkor hacsak nem lassabb az SSD átviteli sebessége a HDD-nél, nem szabadna lasabbnak lennie.
      Az SSD nagy előnye, hogy bárhonnan lehet róla olvasni és nem kerül időbe a különböző helyek közötti váltás. Azért lassabbak a HDD-k rendszermeghajtóként, mivel agyatlanul mindnen honnan próbál rólul olvasni a Windows és mivel nem szisztematikusan olvassa az adatokat sok idő megy el azzal hogy az olvasófej mozog egyik helyről a másikra. Ezt meg lehetett volna oldani simán optimalizálással (régen részben meg is volt oldva és a Linux-ban most is sokkal jobb ez), de inkább vetetnek velünk SSD-t, mivel azon így is megy a rendszer.
      Hosszú távon azt szokták javasolni hogy a HDD helyére rakd az SSD-t mi el ez a Sata port tényleg valmivel gyorsabb szokott lenni az ODD csatlakozónál, így gyorsabb lesz a rendszer is. Az ODD helyére meg mehet a HDD. -Nem akartam a kezdőket ezzel még jobban összekeverni, így ezt a videóban nem mondom el. Működik a gép mindkét összeállításban és így is úgy is sokkal gyorsabb lesz, mint csak HDD-vel.

    • @vanhelsing3150
      @vanhelsing3150 Před 3 lety

      @@MinerkTech rosszul fogalmaztam,a Boot idő lassabb,a gép bekapcsolási ideje,HDD gyorsabb volt mint az SSD.

    • @toshi3343
      @toshi3343 Před 3 lety +3

      @@vanhelsing3150 Az én véleményem is az, hogy az eredeti HDD helyen nem szabadna, hogy az új SSD lassabb legyen. Az ODD helyén kipróbálható, de nem valószínű, hogy ott gyorsabb lenne. A laptopnak HDD és ODD helyen lévő SATA-interfésze legtöbb konstrukciónál egyforma sebességet támogatnak, de látni olyat, ahol ténylegesen egy optikai meghajtóra optimalizált csatlakozás van. Tehát szerintem a te beszerelésedben jó helyen van az eredeti HDD helyére szerelt SSD.
      Mivel azt mondtad, hogy a laptop HDD-vel szerelve gyorsabb volt, így nem mondok olyat, hogy más komponens lassítaná a gépet.
      Ha csak a rendszerbetöltés lassú, akkor lehtséges, hogy a jó klasszikus Windows javítási megoldás: az újratelepítés és a számodra elérhető legkorszerűbb lemezkezelő driver használata megoldást fog jelenteni.
      Régi gépben a lassú SSD okozója lehet:
      - A BIOS-ban ATA üzemmódba van téve az a "lemez", ami az SSD. Ez nem jó, mert a TRIM műveletek, amit az ATA-üzemód használ extrémen lelassítják és lerövidítik az SSD élettartamát.
      - Bár többlet műveletet hajtat végre a lemezen az Intel RAID nem lenne szabad, hogy a felhasználó számára jelentősen észrevehető lassulást okozzon. Mindazonáltal, ha a RAID van és aktív, akkor meg lehet próbálkozni, amit itt az oldalon többször is lehetett már olvasni, hogy használjuk AHCI-n.
      - A klasszikus Windows töredezettségmentesítés használata nem javasolt.
      - Régi és olcsó kategóriában találhatók eMMC alapokra épített SSD architektúra, ami még a Flash Disk-ek működését követte. Ezen típusú SSD-k osztályrendekkel lassabbak és meg sem közelítik az ez után érkezett SSD típusokat. A 2.5" vagy ennél kisebb (pl.: 1.8"), meghajtó méreteknél elég gyakori volt.
      - A gyors adatrendezési szabályok miatt törekedni kellene arra, hogy az SSD-t csak kb. 75%-ig pakoljuk tele, mert e felett redukálódik az elérhető sebesség.
      Elsőre ennyi jutott eszembe...

  • @magyarvirag
    @magyarvirag Před 3 lety +5

    Rég láttam ilyen jó videót, köszönöm.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Nagyon köszönöm. Mindig lelkesedéssel tölt el, ha tetszik valakinek, amit csinálok. :)

  • @utasmasodik7726
    @utasmasodik7726 Před 6 měsíci

    Perfect tunning Big respekt!!!!!!

  • @MrSmith_hu
    @MrSmith_hu Před 3 lety +2

    Jó kis videó volt!
    Üdv.: Kovács Ákos :)

  • @pcgamer2297
    @pcgamer2297 Před 3 lety

    Találó videó kezdőknek. :)

  • @gabormanda
    @gabormanda Před 2 lety

    Szia! Van a családban 2 laptop. Az egyik egy Asus X53SC-SX411D, a másik Asus X54L-SX044D. Lehet ezeket gyorsítani?

  • @boymike514
    @boymike514 Před rokem

    Szia! Te az intel hd graphics videókártyás modellt használtad? Ha igen mennyire éri meg videókártyát fejleszteni. Illetve hogy van e ebben a laptopban msata port?

  • @TheFirefox30
    @TheFirefox30 Před 2 lety

    Szia. Nagyon jó videókat csinálsz! Az lenne a kérdésem, hogy laptopot össze lehet kötni asztali számítógéppel?

  • @Bodo_Richard
    @Bodo_Richard Před měsícem

    09:52
    Az eescé és az ecs helyett mondjá mán Escape-et !

  • @musicstudio9362
    @musicstudio9362 Před 3 lety +1

    Hello nekem hp probook 6465b laptopom van és szeretném “feltuningolni,, gyorsaságilag 4gb ram van benne épp lehet bele szerelni ssd-t? Mert hdd van benne i5 proci

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Igen, a HP Probook gépek is elég jól bővíthetők. SSD-t lehet bele rakni akár a CD meghajtó, akár a HDD helyére, és ha nem nagyon régi a gép 8GB-ram is bele fog menni.

  • @terminandor1987
    @terminandor1987 Před 6 měsíci

    Hát proci téren ha cserélhető akkor azt maxolni. Nem egy celeronos retket csináltam mef i3, i5-re

  • @BenceSkorka19970609
    @BenceSkorka19970609 Před 3 lety +2

    Szia én sok laptopot rajtam már újra amibe SSD-t kértek és ha meg akarták tartani a HDD-t vagy azt szoktam fel ajánlani nekik hogy vagy egy külső merevlemezházba beletenni a régi vinyót ami szintén párezres megoldás a külső vinyóház, vagy ha megtartanák a laptopba és a beépítőkeretet választják én mindig a HDD-t dzoktam a keretbe tenni ugyanis én szerintem meg tapasztalatból ha a SSD-t tesszük a vinyó eredeti helyére azt jobban fogja szeretni mintha a dvd író helyére tennénk a beépítőkerettel együtt. Én így mindig a HDD.t eszem a beépítőkeretbe és úgy be a CD/DVD író helyére és ez a legjobb megoldás tapasztalatból mondom szerintem. Évek óta így csinálom és bevált módszer nálam ... De ezt most egyáltalán nem fikázásként írom csak gondoltam meg osztom veled. És szerintem igazából mindegy milyen az a laptop milyen proci van benne még a leglassabb processzorú gépből is és laptopból is kilehet hozni egy viszonylag használhatóbb gépet , ezt is csak úgy mondom mert sok régebbi laptopot csináltam már 🙂🙂🙂🙂

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Teljesen igazad van. Gyorsabb a HDD portja, mint a CD olvasóé. Annyi volt az oka, hogy nem annak a helyére raktam be az SSD-t, hogy nem akartam tovább bonyolítani a videót. A CD olvasó helyén is drasztikus sebesség növekedés lesz érezhető, így ezt a részt nem mondtam el a videóban.

  • @coolboy5918
    @coolboy5918 Před 2 lety

    Nagyon jó videokat csinálsz de ebből a videoból anyival nem értek egyet hogy ha van egy i9 laptopod akkor az most ugyan olyan gyors mint egy dual core?
    én igy vettem le a szavadból

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 2 lety +1

      Nagyon jó kérdés. Rengeteg szempontból lehet nézni egy gép teljesítményét és sebességét, ezért nem lehet egyértelműen arról beszélni, hogy valamelyik gép mindig gyorsabb a másiknál.
      Mi számít a mérés alapjának? - Legyen ez most mondjuk a Boot-idő:
      Mennyi idő alatt jut át a Bios-on a gép? - általában kevesebb mint pár mp, de lehet akár több is, ez is beállítás függő.
      SSD-vel vagy HDD-vel van szerelve? - SSD-ről sokkal gyorsabb az indulás, még egy sokal erősebb processzorú, de HDD-vel szerelt géphez képest is.
      Milyen oprendszer van a gépen, az hogy van beállítva? - Ez is rengeteget számít.
      stb.
      Ha fogsz egy régi gépet SSD-vel szerelve és normálisan beállítva, sokkal gyorsabban beindul sőtt a legtöbb program is gyorsabban megnyílik mint egy i9-es csakis HDD-vel szerelt gépben.
      Pár napja járt nálam egy Core2Dou processzoros 4GB ram-os PC karbantartáson. Kitakarítottam, kapott SSD-t és újraraktam - szárnyakat kapott. 17 mp alatt betölt az asztal, 28 mp után a driverek és a háttérfolyamatok is felállnak. kb ilyen gyors az i7-6700-al, 16GB ram-mal, 1060 6GB-vel szerelt gépem is. A programok, böngésző, alap programok betöltése is ugyan olyan gyors: 1 mp körül van. Viszont egy gépigényesebb folyamat vagy játék simán meg tudja fogni a gépet, nem úgy mint az i7 esetében. Ha érdekel ez a témá, futtattam pár benchmarkot és csináltam pár videót róla.
      Szóval a gép teljesítménye nincs egyenes arányosságban a gépen futó rendszer betöltési és kezelési sebességével: Egy erős gép több és nagyobb gépigényű folyamatot tud akár párhuzamosan futtatni, de ez nem azt jelenti hogy hamarabb bekapcsol vagy hamarabb betölt program.
      Amit még hozzá tennék hogy én mind az erős mind a gyenge gép esetében egy kipucolt, optimalizált rendszerről beszéltem, mivel gyárilag a Windows tele van szeméttel, ami megfogja a régi gépeket és néha még az újakat is.
      Szóval egy "gyári" rendszer, a felesleges háttérfolyamatok és szolgáltatások kigyomlálása nélkül egy régebbi gépen lasabb lehet, mint egy újon.
      - Ez pedig már inkább felhasználó függő, hogy mennyire foglalkozik a gépe karbantartásával, milyen programokat hagy indulásnál elindulni és mennyire foglalkozik telepítés után a gép beállításával és kitakarításával.

  • @Balazs04
    @Balazs04 Před 3 lety

    Szia nekünk van itthon egy asus X54C- SO123D mit lehet ebből kihozni? Jelenleg egy 2 magos intel pentium b960 2.2es procival megy 4gb integrált rammal.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Nem tudom megmondani biztosan, de lehet hogy lehet benne memóriát és SSD-t is. Gyári oldala vagy nincs vagy elég silány minőségű, így nem tudom biztosan: www.asus.com/us/supportonly/X54C/HelpDesk_EMI/
      Ha windows 10 van rajta azt lehet valamilyen szinte optimalizálni, újratelepíteni. minerktech.blog.hu/2020/07/03/windows_szamitogep_felgyorsitasa_es_karbantartasa_teljes_verzio
      Vagy Linux-ot rakni rá, ami biztos felgyorsítja. minerktech.blog.hu/2018/11/11/elet_a_windowson_tul_linux

  • @Vikicicu23
    @Vikicicu23 Před 2 lety +1

    Szia! A Windows telepítő videó amit linkeltél nem indul. Tudsz esetleg másikat ajánlani? Köszi. Ja és szuper a videó 👍

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 2 lety

      Törölte a készítője sajnos az egész csatornáját, pedig a legjobb magyar tech videós volt, Odysee-n még szerencsére fent vannak a videók, köztük az is amit ide be szerettem volna linkelni: odysee.com/@RP%27sLair:3/telep%C3%ADt%C3%A9s%2C-debloat%2C-speed-up.-windows:2

    • @Vikicicu23
      @Vikicicu23 Před 2 lety

      @@MinerkTech köszi :)

  • @Megax98Channel
    @Megax98Channel Před 3 lety +1

    jókis videó aki esetleg nem ért a laptopokoz annak sokat tud segíteni !! DE Caddy ba SSD-t soha nem rakunk mivel lassabban fog működni az átalakító miatt mintha a hdd hejére menne !!

    • @Megax98Channel
      @Megax98Channel Před 3 lety +1

      Nem sokkal lassabban de azér észrevehető leszz ( nekem eddig ez a rálátásom ) ha valakinek így is jo volt akkor annak jó nállam lassabb volt

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Igen igazad van, a HDD helyén még gyorsabbb lehetne. Viszont minél kevesebb módosítást akartam csak bemutatni a videóban, hogy ne legyen túl hosszú és hogy a kezdők is merjenek belevágni.
      Én is próbálgattam ezt régebbi és újabb laptopoknál is. Egy ilyen réginél szerintem szinte mindegy hová rakjuk, mivel nem az adatátviteli sebessége a szűk keresztmetszet a gépben. Az újabbaknál már érdemes lehet megfontolni, de nagyon kis időket lehet vele nyerni, aminél többet számít hogy normálisan legyen beállítva és optimalizálva a gép.
      Egy másik érdekes kérdés, ha SSD-ről indul a gép, de programokat, játékokat, TEMP mappát HDD-n tárol, akkor hogy érdemes összerakni.

  • @noemililkar.3498
    @noemililkar.3498 Před 2 lety

    egy mai fejlettebb cpu nem gyorsabb mint egy regi? hogy lehet ilyen hulyeseget beszelni?

  • @ferikiss9815
    @ferikiss9815 Před 2 lety +1

    A HDD-re telepitett és aktiváló kóddal hitelesített Windows 10 ,telepithető illetve aktiválható a CD meghajtó helyére beszerelt SSD-re ?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 2 lety

      Nagyon jó kérdés. Alapvetően igen. Itt a Microsoft hivatalos válsza a problémádra: answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/transfer-windows-10-license-to-ssd/b29a5fd6-de96-4be3-9eac-4fa0c3f88d29

    • @ferikiss9815
      @ferikiss9815 Před 2 lety

      Köszönöm a gyors reakciót.

  • @MinerkTech
    @MinerkTech  Před 3 lety

    Íme a videó következő része: czcams.com/video/y_luMOUBpKw/video.html
    -Ebben letesztelem a laptopot, hogy mennyivel lett gyorsabb.

  • @kutyaszakikutyaszaki3934
    @kutyaszakikutyaszaki3934 Před 3 lety +1

    Mit nézzel állandóan a rendezői jobb felső sarokban??,

    • @kola7392
      @kola7392 Před 3 lety

      Igen. Egy kicsit idegesítő.

  • @rolandbeck8989
    @rolandbeck8989 Před 3 lety +1

    Nekem egy lenovo thinkpad t61 van èn már tetem bel ssd
    3gb ram helyet már 4gb
    Ès dvd helyère egy d
    Hdd. Kapot
    Már csak egy processzor frissítés van ami egy intel core 2 duo t7100 van Bene ezt fogom mèg ki cserèlni egy intel core 2 duo t9900 ra
    De alapból is gyors a gèp

  • @galaxysamsung4076
    @galaxysamsung4076 Před 3 lety +1

    Nekem dell vostro 1015 én csak ssd raktam bele picit gyorsbb lett de a procceszor gyenge intel core 2 duo t6670

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Igen az már nem mai processzor. Mind a mai napig dolgozik egy itthon is egy PC-ben. Nem kell tőle sokat várni, de alap feladatokra még elmegy.

  • @scoutcaps
    @scoutcaps Před 3 lety +1

    Nekem lenne egy kérdésem, van egy kép hogy, alapbok 4gb ramom volt a gepbe, én vettem bele még 4et (laptop) es azon gondolokozok lehet bele venni még1et, vagy 2 db 4es helyett inkább egy 8asat

    • @domonkosvarga6150
      @domonkosvarga6150 Před 3 lety +2

      az alaplapodtól függ

    • @scoutcaps
      @scoutcaps Před 3 lety +1

      @@domonkosvarga6150 okes

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Az alaplap vagy a laptop leírásában benne van maximum mekkora memóriát támogat. A 2*4 GB üzembiztosabb (ha egy elromlik van még egy) és valamivel gyorsabb is lehet. Az 1*8 viszont ha 16 GB-ig fejleszthető a gép előnyösebb lehet, mivel csak egy második 8GB-s modul kell a további fejlesztéshez.

  • @afka2625
    @afka2625 Před 3 lety +1

    Az lehetséges ha az én laptopomban 8gb ram van és ha veszek még egy 8ast akkor 16om lesz? vagy csak cserélni lehet.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Ha van üres RAM szlot és tud a géped kezelni ennyi RAM-ot, akkor igen.
      Nézz utána a laptopod használati utasításában vagy gyári leírásában egyáltalán tud e kezelni 16GB RAM-ot és hogy hány RAM szlot van benne. Sajnos a laptopok sem bővíthetők a végtelenségig.

    • @afka2625
      @afka2625 Před 3 lety

      @@MinerkTech Köszönöm a segítséget! 😀

  • @viktorratosi4883
    @viktorratosi4883 Před 3 lety +1

    Hali, nekem egy Toshiba satellite b50-14z laptopom van. Intel celeron n2840-es és 4 gb ram van benne. Érdemes még ezt felújítani? Köszönöm előre is a válaszod!

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Szia, szerintem nem Windows- al tudod felgyorsítani, hanem ha raksz rá Chrome OS-t vagy Linux Mint-et. Így hardveres fejleszts nélkül is még évekig használható sebességű maradhat.

    • @toshi3343
      @toshi3343 Před 3 lety +2

      Intel 4. generáció jelenleg a minimum, amit (még) szerintem ár-érték arányosan még fejleszteni érdemes.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      @@toshi3343 Én úgy vagyok vele, ha már van, minek kidobni. Viszont egy N szériás chromebook processzorral már én sem foglalkoznék, csak szoftveresen raknám rendbe amennyire lehet.

    • @toshi3343
      @toshi3343 Před 3 lety

      @@MinerkTech Nem szeretném a kedvét szegni senkinek. Én magam is fejlesztettem már "arra nem érdemes gépet". Ha viszont valaki választás előtt áll egy keze alá kerülő géppel kapcsolatban, akkor érdemes mérlegelni, hogy egy (nagy sorozat-típusokkal dobált/jelölt) 4. generáció előtti processzor+alaplap párosítások nagy eséllyel nem használják ki (a ma már olcsónak számító) SSD-k sebességét sem.
      Ha a gép mindenféleképpen kell "ez" vagy "az" miatt természetesen nincs mit tenni, SSD-vel és memóriával bővítjük ki a gépet. Igen, ahogy mondod ez így reális. Csak jó ezt tudni, amikor úgy kérdeznek rá valamire, hogy "érdemes-e".

    • @baloghmisi75
      @baloghmisi75 Před 2 lety

      plusz egy szavazat a linux mint-nek.de xfce felulettel

  • @TheFirefox30
    @TheFirefox30 Před 2 lety

    Szia. Az lenne a kérdésem, hogy számítógép ramja jó laptopba?

  • @mr.steve4596
    @mr.steve4596 Před 3 lety +1

    Nekem egy asus ddr3 2foglalatos 1066mhz-s ram-ra lenne szükségem, de nem igazán találtam meg még nem is próbáltam ilyet csinálni soha....
    Hol találok ilyen típusú memóriát ahol biztonságog is a rendelés?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Szia, én is beszéltem már erről laptop szervizesekkel. Szerintuk a tökéletes alapvetően az lenne ha két ugyan olyan RAM modul lenne a gépben. Viszont a legtöbb gép ahogy az enyém is kölünböző órajelű és gyártójú RAM-okkal megy gond nélkül. Ki kell próbálni, nekem még nem volt olyan hogy ne ment volna az első a kezem ügyébe kerülő RAM-mal egy gép.
      Itt találtam olyan RAM-ot ami neked kéne, de a céggel tapasztalatom még nem volt: www.laptophardware.hu/4gb-ddr3-1066mhz-gyari-uj-memoria-12141.html
      De hardver aprón is talál jópár félét: hardverapro.hu/aprok/keres.php?stext=Laptop+ram+ddr3+4GB&county=&stcid=&settlement=&stmid=&minprice=&maxprice=&company=&cmpid=&user=&usrid=&selling=1&buying=1&stext_none=

    • @mr.steve4596
      @mr.steve4596 Před 3 lety +1

      @@MinerkTech Elméletileg gyenge az alaplap, vagyis nekem ezt mondták.
      Nem tudom ez mennyire valós vagy igaz. 😅
      Ezért nem nem lehet nagyon bővíteni.😅

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      @@mr.steve4596 Bármi is van lennie kell vagy az alaplapnak vagy a komplett laptopnak egy gyári leírásának az interneten amiben pontosan benne van milyen RAM-okkal fog működni és mivel nem. Vagy ki kell próbálni.

    • @mr.steve4596
      @mr.steve4596 Před 3 lety +1

      @@MinerkTech Köszönöm a segítséget, megnézem az oldalt amit küldtél és az alaplapot is megszakértem........Majd írok mi lett a végeredmény, ha nem zavarok. :D

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      @@mr.steve4596 Várom.

  • @koszeghylevente565
    @koszeghylevente565 Před 3 lety +1

    Heló. Egy Latitude E4310 laptopom van. Tudom nem egy mai darab de i5 és vettem bele egy PNY SSD-t amit biosban sem lát a laptop. Sem AHCi sem ATA módba. (Raid-et nem próbáltam). Az az érdekes, hogy egy másik gépbe berakva (hp elitbook 2560p) működik telepít rá a win 10. Legacy módban formáztam a dell-be visszatéve ismét semmi. Biosban sem látja a gép az SSD-t. PNY CS900

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Sajnos nem volt még tapasztalatom ezzel az SSD-vel, így nincs ötletem hogy mi lehet a gond vele.
      Mivel a másik laptop látja én attól tartok, hogy valamiért a régebbi Dell nem támogatja, de hogy attól valahogy össze lehet e őket kapcsolni azt már sajnos nem tudom.

    • @koszeghylevente565
      @koszeghylevente565 Před 3 lety +1

      @@MinerkTech Tulajdonképpen meg lett oldva a probléma a gyári HDD kerettelel volt ami ssd-vel nem kompatibilis.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      @@koszeghylevente565 Ennek nagyon örülök.

  • @Huntech_
    @Huntech_ Před 3 lety +1

    Érdemes egyszerre AMD Athlonos és 4Gb RAM-os asztali gépet fejleszten az itt látható módon? (2014-es a gép)

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Ez egy nehéz kérdés, mivel nem értek az AMD-hez. Nem tudom milyen erős lehet a proci, de ha tényleg újonnan vetted 2014-ben akkor érdemes lehet még fejleszteni.
      Szerintem azt kell mérlegelni, hogy ha eladnád és hozzátennéd a fejlesztés költségét tudnál e annyiból jobb gépet venni.

    • @Huntech_
      @Huntech_ Před 3 lety +1

      @@MinerkTech SSD már van benne csak bekêne kötni,és rárakni a Windowst,még1 4Gb RAM-os kártya 10.000 Ft,és ha rakerül az SSD-re a Windows 10 (Mert az SSD utólag került bele,tehat most a merevlemezen van a Windows 10

    • @noemililkar.3498
      @noemililkar.3498 Před 2 lety

      @@Huntech_ hardverapron nezegess ramot, de elottr nezd meg mennyi slot van az alaplapon, nagy valoszinuseggel 2x2gb modul lesz benne. Akkor már 2x4gb-ot kell venned. wint pedig tedd at ssdre, de ha az ssd van a beepito keretben, akkor csereld meg a hddvel.

  • @komjatibalazs2337
    @komjatibalazs2337 Před 3 lety +1

    szia van egy régi latidude e6420-as om és tök jól megy rajta minden csak eléggé recseg működés közben. ez miért lehet?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Recseg? Ezt kifejtenéd? A Hűtő ventillátor vagy a HDD okozhat legnagyobb eséllyel ilyen gondokat. A HDD kattog (de nem ritmikusan), főleg indulásnál és ha jobban le van terhelve. A ventillátornak megint más hangja van , mivel forog.

  • @papuska47
    @papuska47 Před 3 lety +1

    Heló ! Jó a videó köszi.Nem vagyok számítás technikus.Van nekem egy Dell latitude E 6410 gépem, 4 gb ram volt benne és i5 proc.(640 m)ha jól emlékszem.Sikerult szereznem egy i7 640m proc és még 4gb ramot.nagyon jó lett. Egy bajom van hogy nemtudok hozzá fekete magyar billetyűzetet szerezni.Ujat semmikép mert az horror árban van.esetleg ötlet ?? mert a mostanit elöttem valaki nagyon össze barmolta és nem is magyar.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Próbálj szerezni egy rossz laptopot, amiből kiszedheted a billentyűzetet. Vagy árulnak utángyártott darabokat is: www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=Dell+latitude+E+6410+keyboard&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=+Dell+latitude+E+6410keyboard
      Egyik megoldással sem volt még tapasztalatom, de elméletben mindkettő működhet.

  • @martingergely113
    @martingergely113 Před 3 lety +1

    Hali, Lenovo ideapad 100 , i3, 4gb ram, érdemes fejleszteni?

  • @petirafael9554
    @petirafael9554 Před 2 lety

    Szia túlsúlyban Hogy lehet újratelepíteni a Windowst szót

  • @leventenagy3095
    @leventenagy3095 Před 3 lety +1

    Azért azt úgy ne általánosítsd, hogy a cpu-tól önmagában nem lessz gyorsabb.... Ha van 8GB mondjuk DDR3-as ramod és CPU-nak egy AMD A4 PRO-7300B-d akkkor a sebességed sokkal lassabb mint ha mondjuk ugyan ezek mellé a ramok mellé lenne egy AMD RYZEN 5 2600-ad...... Igazad van részben de bele számít mind a cpu fajtája és a gpu fajtája is....

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Igazad van. Egy erősebb CPU tényleg magyobb teljesítménnyel rendelkezik és van hogy kicsit több MHz-t tud kihozni a RAM-ból. Általános felhasználásban a tőbb RAM és az SSD drasztikusan sokkal gyorsabbá teszi a gépet, míg egy erősebb processzor előnyei jórészt csak gépigényes alkalmazások futtatásánál jönnek elő.
      Teszteltem ugyan olyan generációs i5-ös és i7-es procikat és magának a Windows-nak a sebbességére a processzor nem volt nagy hatással. Render vagy játék közben kijött a nagyobb teljesítmény, de ez a videó alapvetően nem erről szól.

  • @gyorgymatyaskeszeg2082
    @gyorgymatyaskeszeg2082 Před 3 lety +2

    Lenovo ideapadot lehet boviteni? Kb 7 éves

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Jóval bonyolultabb szétszedni mint a videóban szereplő laptopot, de szerintem lehet bővíteni. SSD-t jó eséllyel lehet bele rakni és feltehetően a memóriája is cserélhető.

    • @gyorgymatyaskeszeg2082
      @gyorgymatyaskeszeg2082 Před 3 lety +1

      @@MinerkTech Köszönöm! Akkor ha tényleg kell falújítani inkább magam csinálom!😀(nem rossz értelembe nem gúnyolódni szerettrm volna.)

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      @@gyorgymatyaskeszeg2082 Én is szeretem a kihívásokat. :) Sok dolgot szedtem már én is szét, csak mert érdekelt hogy működik.
      Ha elfogadsz néhány tanácsot, olvasd el a gyári leírását hogy biztosan tudd lehet e bővíteni és ha igen milyen alkatrészek kellenek bele.
      Sokat segíthet a szétszedésnél egy youtube videó vagy leírás is, ezért érdemes ennek is kicsit utánajárnod.
      És ha már úgyis benne vagy egy CPU újrapasztázás és hűtés rendszer tisztítás is jól jöhet. (persze csak ha nem nagyon bonyolult ez a folyamat az adott modell esetében.): czcams.com/video/n0nlPHLmWvQ/video.html

  • @lajoscsikos6523
    @lajoscsikos6523 Před 11 měsíci

    ez a legegyszerübb dolog meg könnyebb ha kicseréjünk a hdd hejett a ssd-vel!És ramot böviteni.csak ne felejtsünk el a proszszessszort meg nézni hogy mijen van benne.és egyeltalán melegszik -e.esetleg érdemes ujra pasztázni!!!!!

  • @d_ey620
    @d_ey620 Před 3 lety +2

    Procit lehet cserélni?

  • @ba9725
    @ba9725 Před 3 lety +2

    windózon kívül nincs is világ?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Dehogy nincs! Linux, Ubuntu, Linux Mint, Chrome OS. Rengeteg nagyszerű egyéb opredszer van, amiket imádok és sokat használok. Kicsik, gyorsak és nagyon kényelmes őket használni, de nem sokan ismerik őket. Tartanak tőlük mert nem ezet szokták meg, pedig sokaknak sokkal praktikusabbal mint a Windows.
      Bővebben: minerktech.blog.hu/2018/11/11/elet_a_windowson_tul_linux

  • @howto8151
    @howto8151 Před 4 lety +1

    a green wd ssd nagy esellyel de az a400nak biztos nincs d ram cach. ez arra szolgal hogy az ssd cellak tartalmarol terkepet taroljon. ha ez nincs akkor az osszes cellat at kell neznie. ezzel az a baj hogy igy nagyon lelassul a hdd szinjere max kicsit gyorsabb lessz, de kozel sem annyira mint egy ssd, vagyis ez penzkidobas. ez vonatkozik az osszes 1400ra.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 4 lety

      2 A400-ast is szereltem be saját gépbe. Egy régi HDD-hez képest ég és föld, de a minősége borzasztó, az egyik fél év és 2TB után már kezdett elöregedni. De rengetegen veszik, ezért fontosnak tartottam megemlíteni.

    • @howto8151
      @howto8151 Před 4 lety +1

      @@MinerkTech 5400rpmes hddhez kepest gyors de 7200hoz kepest mar nem igazan, de semmi fele kepp nem eri meg. az hogy meg sokan veszik az baj ezert kell oket figyelmeztetni

  • @kiskapusizalan967
    @kiskapusizalan967 Před 3 lety +2

    Még a régebbi macbook pro-kat is ide lehet sorolni mint üzleti gép

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Sajnos nem. A MAC általában elég zárt világ. Nem nyúlhatsz csak úgy bele a saját géped működésébe.
      Nem vagyok macbook szakértő, de tudtommal a 2012 után gyártott modellekben nincs lehetőség memória bővítésre. Az ennél régebbiekben lehetséges, hogy igen.
      Bővebben: macdoki.hu/ram-upgrade/

    • @kiskapusizalan967
      @kiskapusizalan967 Před 3 lety +2

      Szia képzeld pont egy 2012-em MacBook pro-m van és a memóriát és az ssd-t sőt a lemez olvasót is ki tudtam belőle venni

  • @laszlolakatos5235
    @laszlolakatos5235 Před 3 lety +1

    Az ssd hdd hejere kel rak ni fordicsd meg 10 szor gyorsablesz

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Abban igazad van, hogy valamivel tényleg gyorsabb lehetne az adatátviteli sebesség, ha a HDD helyére szerelnénk az SSD-t. A HDD-hez képest viszont minden hogyan sokkal gyorsabb lesz a gép.
      Azért csináltam így a videóban, mivel egyzserűbb. Nem akartam még tovább bonyolítani a dolgot, azzal hogy bele megyek a HDD kiszerelésébe is. Másrészt ha valamit elront az illető, hibásan telepít windows-t vagy ilyesmi, akkor is ugyan úgy működő képes marad a gép a régi HDD-ről indítva.

  • @scoutcaps
    @scoutcaps Před 3 lety +1

    Asus?

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +1

      Modelltől függ, de a legtöbbet lehet fejleszteni.

  • @hzsiga
    @hzsiga Před 2 lety +1

    Korrekt video ugyes vagy kiraly lett.

  • @pcgamer2297
    @pcgamer2297 Před rokem

    Én beszereztem egy régi üzleti laptopot és csalódás, szerintem túlzottan felmagasztaltad ezeket a régi laptopokat.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před rokem

      Itthon mind a mai napig megy a gép ugyan ezzel a konfiggal. Általános feladatokra jó még most is. Videó vágásnál és képszerkesztésnél, azért már belassul, de még el lehet végezni vele a munkát.
      Készült anno teljesítmény és sebesség teszt is vele: czcams.com/video/y_luMOUBpKw/video.html

  • @DON_BOTOND
    @DON_BOTOND Před 2 lety

    Tudol ajánlani xps asus laptophoz ramot

  • @samu3108
    @samu3108 Před 3 lety +1

    azóta sincs folytatás :(

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety +2

      Felvettem ezzel a videóval együtt, de sajnos idő hiányában és mivel sokáig alig nézték ezt a videót nem vágtam meg.
      Nagyon örülök hogy van akit érdekel! - Be fogom fejezni.

    • @MinerkTech
      @MinerkTech  Před 3 lety

      Elkészült a folytatás: czcams.com/video/y_luMOUBpKw/video.html

    • @samu3108
      @samu3108 Před 3 lety +1

      @@MinerkTech Nagyon köszi, és sok sikert
      (nem tudom mire :)

  • @FordFocusTDCI
    @FordFocusTDCI Před 2 lety

    meleg

  • @pupakz
    @pupakz Před 2 lety

    Kicsit amatőr, pontatlan