Jak na podlahu - Aplikace samonivelační hmoty

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 3. 01. 2018
  • SAINT-GOBAIN TRÉNINK 2017
    20.4.2017 Křižíkův pavilon, Výstaviště Holešovice
    Organizátor: SAINT-GOBAIN, AZ Promo

Komentáře • 32

  • @thetruth8053
    @thetruth8053 Před 4 lety +7

    PERFEKTNĚ objasněno/vysvětleno...děkuji!!!!!

  • @holomraz1
    @holomraz1 Před rokem

    Diky moc Hodne pomohlo

  • @rysybysy
    @rysybysy Před 3 lety +19

    Petr Rychlý dělá kromě herectví i do podlah. Ten chlap má neskutečnej záběr

    • @skolni665
      @skolni665 Před 3 měsíci

      Taky jsem se na první pohled leknul 😁

  • @salyman1
    @salyman1 Před 4 lety +3

    Udělali mi beton ale ty první pásy udusali a pak jak stahovali beton tak ho nedusali,a je to prohnuté cca 5mm,tak se chystám na nivelačku děkuji za toto video.

  • @vladimirsimcak2623
    @vladimirsimcak2623 Před 3 lety +1

    Tak ten chlap se pro to narodil. Hodně dobrá, nebojím se říct přednáška.

  • @MrMacmarvin
    @MrMacmarvin Před 10 měsíci +1

    Zdravím, mám otázku a doufám, že mi někdo odpoví. Budu dělat nivelaci sádrovou stěrkou, celoplošně, bez dilatací. Prostor má cca 90m2, ale je tvarovaný tak, že ven z prostoru se jde z chodby, která je uprostřed a ze které odbočují dva stejně velké prostory(cca 45m2 na každou stranu). Já teď moc nevím, kde začít. Jedna varianta je, že začnu na konci prvního prostoru, pojedu směrem zpět k chodbě, tam přestanu, začnu druhý prostor a dojedu zase zpět do chodby a obě vylití spojím dohromady - tady se docela bojím, abych těch druhých 45m2 stihl udělat, než mi napojení v chodbě "zatuhne". Nebo druhá varianta, začít lít střídavě na konce obou prostorů a potkat se v chodbě. Poradí někdo se zkušeností? Doba zpracování je psaná na 40min, budu lít dva pytle najednou, minimálně ve třech lidech

  • @okomentujsongnebonecojineh4304

    Za mě, co se mi osvědčilo, tak je Murexin supergrund adhezní můstek, ředěný 1:1 a ve slabé vrstvě nanést na obroušený beton. Čím větší vrstva se disperzní penetrace udělá, tím se její vlastnosti zhoršují. Potom vznikne film, který jde normálně odrolit.
    Poté nivelace laciná cemix nivelit. Krásný rozliv a rovina. A to prosím i u půl roku staré várky, která byla ve stavebninách ve vlhku. Ano, vypraskala vlásečnicovými prasklinami, ale vydutí či odtržení se nekonalo ani po měsíci zrání. Dokonce jsem musel na jiném místě nivelaci jíné značky vymlátit a hrůza, jak strašně to drželo. Prostě murexin výborný adhezní můstek na vše.

  • @aleslofas6715
    @aleslofas6715 Před 4 lety

    Dobrý den,
    jestli jsem správně pochopil, tak jde nivelační hmotu aplikovat i na dlažbu. Mohu poprosit o potvrzení následujícího postupu?:
    Překontrolovat dlažbu zda všude pevně drží a neodlepuje se (případně opravit)
    Důkladně vyčistit
    Aplikovat adhézní můstek
    Vylít nivelační hmotu
    Položit novou podlahu (vinyl,laminat,lino atp)
    Děkuji za odpověď.

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 4 lety

      Dobry den Alesi, diky za dotaz. Ja Vam s tímhle nedokážu pomoci. Zkuste se obratit na specialisty z Weberu. Nejlepe na pana Svatose: pavel.svatos@weber-terranova.cz

    • @Groal1981
      @Groal1981 Před 4 lety +1

      Presne tak jsem to udlal ja

  • @daliborflyting9366
    @daliborflyting9366 Před 5 lety +2

    ...Dobrý den,... shlédnul jsem vaše instruktážní video, musím říct, že bylo dosti polopatické a naučné. Opravuji starý dům, a vytrhal jsem starou prožranou a plesnivou dřevěnou podlahu a mám v úmyslu vše vybetonovat. Problém je v tom, že nemůžu jít s betonem níž (sklepní klenba) a ani výš kvůli celkové výšce podlahy. Chcu zachovat 15ti cm výšku betonu a základový armovaný beton podlahy na povrchu zaizolovat Ipou a na ni položit dřevěnou konstrukci ze střešních latí ve dvou vrstvách, jednou podélně a jednou příčně a vyplnit deskovým polystyrenem, jako zateplení a na horní konstrukci položit OSB desky. Mám , ale obavy , že by se mohla chozením izolace časem promáčknou nebo protrhnout v místech dotyku latí s izolací (Ipou) a narušit , tak vodotěsnost podlahy. Tak by mě velice zajímalo jestli můžu použít nivelační stěrku přímo na Ipu (hydro-izolace) na základovém betoně a na ni následně položit dřevěnou konstrukci pro zateplení podlahy ...??? Nebo se smí nivelační stěrka použít jenom na beton, keramiku, dlažbu ...???

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 5 lety

      ...dobrý den, pokud pod dřevěnou konstrukci pro zateplení podlahy z nějakého důvodu nechcete použít suchý vyrovnávací podsyp, tak Vám nivelačka také splní to, co od ní potřebujete (akustiku nad sklepem asi neřešíte a ikdyby se Vám nivelačka v některých místech "roztrhala", tak to ničemu vadit nebude)
      Vy od ní nechcete hladký povrch, ale jen výškové vyrovnání. Rozumím tomu dobře?

    • @daliborflyting9366
      @daliborflyting9366 Před 5 lety

      ...ano,rozumíte tomu dobře. Jde mě o to, jestli je možné nivelačku použít na asfaltovou hydroizolaci,jako pevný podklad mezi hydroizolaci a dřevěnou konstrukci... s výškovým rozdílem roviny asi 5-10mm ...

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 5 lety

      @@daliborflyting9366 ...pokud chcete "posvěcení" od výrobce, obraťte se na autory přednášky (divize Weber). Podle mého názoru nivelačku k tomuto účelu použít můžete. Více bych se spíše zamyslel nad tím, zda je dobré mezi dřevěné latě použít polystyren namísto minerální izolace. Polystyren se Vám nepodaří zcela přesně napasovat mezi rošt a vzniklé spáry Vám vytvoří tepelný most. Minerální nebo dřevovláknitou izolaci mezi latě stlačíte a bude to těsné...

    • @daliborflyting9366
      @daliborflyting9366 Před 5 lety +1

      ... jojojo... Budu uvažovat i o variantě s vatou. Mockrát díky za info...

  • @marek79
    @marek79 Před 3 lety +1

    Je možnosť aplikovať nivelizačnú hmotu vo viac vrstvách ? Jedna sa o väčšie nerovnosti niekde aj 7 cm

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 3 lety

      Obraťte se prosím na specialisty ze Saint-Gobain, z divize Weber: www.cz.weber/kontakty.
      Zdravím

  • @chuckySK81
    @chuckySK81 Před 5 lety

    Miešali ste cca 65-70s

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 5 lety +1

      Dobrý den Petere, mohu Vás požádat o upřesnění Vašeho komentáře? Děkuji, zdravím, St.

    • @chuckySK81
      @chuckySK81 Před 5 lety

      @@Forumdrevostavby Pán prednášajúci vravel o 2min miešaní a mali rátať do 120. Pán čo miešal narátal do 60 a cca to zodpovedalo aj času. To je celé. Ide o to, aby tam neboli hrudky,ale keď už predvádzajú správny postup tak by ho mohli aj dodržať.

    • @chuckySK81
      @chuckySK81 Před 5 lety

      @@Forumdrevostavby Alebo bola tá doba myslená ako celok, keď to nechali aktivovať a znova zamiešali, myslené ako celková doba miešania?

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 5 lety +2

      @@chuckySK81 Rozumím. Myslím, že ten čas závisí na řadě okolností, jako např. míchací přístroj, metla, teplota apod. Já si z toho beru tu informaci, že raději míchat cca 2 minuty, než to nedomíchat a prioritou je samozřejmě rozmíchání hrudek :-)
      ...ale jinak souhlasím s Vámi, ukázka by měla jít příkladem ;-)

    • @Forumdrevostavby
      @Forumdrevostavby  Před 5 lety +2

      @@chuckySK81Šlo skutečně o dobu míchání, jen pánové v podstatě potvrdili, jak to v praxi často chodí a že odhad je jen odhad :-)

  • @vlradek
    @vlradek Před 3 lety

    Kéž by byli všechny videa takové! a ne jak někteří kok.t. co sem dávají jakési amatérské hnusy .Od udíren,stavby ,elektroniku a třeba až po auta. Děkuji.

    • @janis75301
      @janis75301 Před rokem

      vem si prášek, to pomáhá!...