Sigma Olomouc - FC Kuřim 2:8 (1:5) 2.pol

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 05. 2024
  • Nádherný areál v Řepčíně s výborně připraveným trávníkem byl dějištěm dalšího kola SpSM U13 ve skupině o 1-8. místo. Konečně jsme se dali zdravotně dohromady, trenéři mohli složit optimální sestavu, a taky odezněla únava z nahuštěného programu minulých dní.
    A tomu odpovídal i začátek utkání - vlétli jsme na olomoucké jako velká voda, hned z první akce jsme trefili břevno a vzápětí byl náš tlak korunován vedoucí brankou. Ta nám dodala víru a chuť, hemžili jsme se po hřišti jak sršní roj, nedovolili jsme domácím prakticky nic a po zisku míče jsme si rychlými kombinacemi vytvářeli střelecké příležitosti, které jsme tentokrát dokázali i proměňovat. Skóre postupně narůstalo až na 0:5, a to ještě mladý rozhodčí vytáhl 2 penaltové zákroky Sigmy ven z vápna a 6. gól nám neuznal pro ofsajd (?). V závěru poločasu jsme pod dojmem vysokého vedení trošku polevili v koncentraci, čehož protivník využil ke korekci skóre (patrně ale z ofsajdové akce).
    Hlavním tématem přestávky bylo nepolevit, udržet nasazené tempo a pokračovat v perfektním výkonu. Sigma měla pochopitelně opačné plány, přidala na tempu i na důrazu, snažila se o zvrat, ale my bránili zodpovědně, podržel nás i brankář, a protože jsme byli nadále nebezpeční i směrem dopředu, vstřelili jsme uklidňující 6. gól. S postupujícím časem narůstal tlak domácích, ale spolu s ním i jejich nervozita, a my využívali každou jejich nepřesnost k bleskovým protiútokům, a vedení narostlo až na 1:8. Teprve v poslední minutě dotlačili olomoučtí míč do naší branky (s faulem ovšem) a po závěrečném hvizdu rozhodčího svítil na ukazateli skóre senzační výsledek 2:8.
    Po delším čase jsme si zase mohli užít oslavné pokřiky a tanečky.
    Trenér: Výsledek je jedna věc, ale cesta, kterou k němu kluci došli, je věc druhá. Dnes to byl výkon, který bychom rádi viděli co nejčastěji. Od začátku do konce maximální pracovitost a bojovnost, snaha dodržovat taktické pokyny, klid na míči i ve vypjatých momentech, výborné a kreativní kombinace i solidní zakončení. Nebylo to úplně bez chyb, ale jednak žádná nebyla vyloženě fatální a jednak jsme za sebe vzájemně zaskakovali a chyby díky nasazení ihned napravovali. Každý z hráčů šel na (nebo i za) svůj limit a vítězství je naprosto zasloužené. Těší nás mj. i fakt, že jsme se v týdnu v tréninku zaměřili na rohové kopy, ze kterých jsme inkasovali mnoho branek - a dnes jsme nejen všechny dokázali odbránit, ale sami jsme dokonce z této situace skórovali! Prostě dnes to bylo o radosti a snad si kluci zapamatují, jakou cestou k tomu úspěchu došli a budou se takto prezentovat i v dalších utkáních.