Copes Garša - Ekspedīcija Mexico! (1. Daļa)

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 30. 03. 2023
  • Cope Karību jūrā, Meksikā ar Edgaru un Normundu. Bez palīgiem ceļojuma plānošanā, bez profesionālām videokamerām un operatoriem, bet ar neaizmirstamu piedzīvojumu garšu!
  • Zábava

Komentáře • 7

  • @maxka
    @maxka Před rokem +3

    Edža, Norča, laši kļūst greizsirdīgi, brauciet atpakaļ 😁
    23:19 episks izgājiens 🙀💥
    Kolosāls piedzīvojums! 🔥🔥🔥 Gaidām turpinājumu 🍿

    • @edgarsdeicmanis
      @edgarsdeicmanis Před rokem

      Jā, ceļojums super! Diemžēl daudz kas palika aiz kadra. Bet ja interesē tas virziens, dod ziņu. Tagad jau kaut neliela, bet pieredze ir bagāžā. 😎

  • @guntissire7383
    @guntissire7383 Před rokem +1

    Superīgs piedzīvojums 🙌
    Ja nākotnē vajag līdzbraucējus, piesakos līdzi 😇

  • @evitazeila393
    @evitazeila393 Před rokem +1

    👏👏👏

  • @karlsons3
    @karlsons3 Před rokem

    Kad būs 2. Daļa

  • @edgarsdeicmanis
    @edgarsdeicmanis Před rokem

    Komentārs no inside:
    Man vēl jāmācās neaizmirst pastāstīt kadrā ko, kas un kā. :)
    Bet nu, ja tā uzmanīgi paskatās un paklausās (sorry, gadžeti mani visnotaļ bieži pievīla, skaņa brīžiem jokaina, utt.), tad var saprast, ka cope notiek apmēram 0.5-3m dziļumos (shallow tēma), piekrastes zonā.
    Atbilstoši tam nepieciešami mānekļi - džerki mazie, pamatā seklie vobleri 80-130mm, šūpiņi kaut kādi, silikona mānekļi ar neliela (4-10gr) svara džiggalvām. Tātad viss tas pats, kas mums uz plēsīgajām zivīm - līdakām, utt.
    Ja tīri tehniski, tad man tur viens spinings ir 7'2" jeb 218cm un 6-35gr mānekļu svara testā un Shimano C5000 izmērā (derēs arī 4000 izmērs), otrs jaudīgāks 10-56gr, arī 7'2" garumā, ar multiplikatora spoli jeb "muļķiku". Abām spolēm virsū uztītas PE #2 auklas un 0.47-0.52mm fluorocarbona pavadas. Kā arī atbilstošas un izturīgas titāna pavadas. Pārējais jau pēc tā brīža apstākļiem.
    Nākamreiz paņemtu līdz vēl kādu spiningu ar testu līdz apmēram 20-25gr, aprīkotu ar spoli 2500-C3000 izmērā (EU pieejamās) un auklu PE 0.8-1.2. Lai vēl vairāk izbaudītu nosacīti light un finesse copi, kaut ko ekvivalentu 1.5kg+ asariem. :) Tas būtu tajā ūdenī mazā[kā]m zivīm - bonefish, snaperiem, mazajiem Jack un citiem nosacīti mazajiem zvēriņiem. Bet nekad jau īsti nevar zināt, kas tur uzāķēsies. Mānekļu ziņā nākamreiz ņemtu līdz kaut kādus mazākus nekā šoreiz līdz paņemtos 80+ mm voblerus. Un vēl paņemtu mazos vēžveidīgos 2.5-3.5" (krevetes tur cieņā) silikonus un... mušas! Bija līdz vēl vibi. Tādi, uz ko ziemā zandartus ķer. Uz tiem arī ķērās, ja apstākļi atbilstoši. Rotiņus "neatkodu". :D Silikona mānekļi 4"+ izmērā šoreiz klusēja, lai gan Normunds iepriekšējās reizēs esot ķēris labi.
    Tarpons, Snūks, kas šoreiz bija pamata mērķa zivs ir īpaša tēma. Tur ar diegiem nav aršana. Tie ir kaut kas wow un daudzi makšķernieki no visas pasaules mēro tālu ceļu, lai izbaudītu šo zivju medības. Un Palometa arī ir viena no top3 tur. 💯 Zivis, ar ko lepojas gidi (lasīt - fočējas kopā ar klientu) un par ko klienti maksā papildus dzeramnaudu (tips) tiem. 💵
    Bet papētot vairāk, saprotu, ka katrai zivij tur sava sezona. Izrādās, ka lielajam tarponam top season ir vēlāk, maijs-jūlijs. Ziemā pamatā ir baby tarpon, snūki. Palometa, cik sapratu, ir kaut kur pa vidu šīm sezonām.
    Bet, ja noķersi visas 3 sugas vienā dienā - no gidiem saņemsi "respect" sertifikātu.🎣🏆 😎 Tas tā, īsumā, lai saprastu tēmu. :)
    Jaunatklājums man pašam - mušas ar spiningu. Pamazām no vobleriem pārgāju uz mušām. Bet mušām tur vēl visādas nianses. Bet par to, domājams, vairāk būs nākamajā sērijā. 😉