Pokolenie 50/60+ - najlepszy klient, czy najlepszy pracownik? Debata ekspertów

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 06. 2024
  • Zapraszamy do udziału w dyskusji, która stawia pod znakiem zapytania rolę pokolenia 50/60+ w dzisiejszym społeczeństwie. Czy jest to grupa, która powinna być postrzegana przede wszystkim jako kluczowy klient, czy też idealny pracownik? A może odpowiedź tkwi w tym, że to pokolenie stanowi rozwiązanie dla dwóch największych ograniczeń, z którymi mierzy się współczesny świat?
    Wiek 50/60+ to czas doświadczenia, mądrości i stabilności. Nie tylko posiadają bogate doświadczenie zawodowe, ale także często dysponują solidnymi oszczędnościami i chęcią do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym. Z drugiej strony, pokolenie to również może stanowić odpowiedź na wyzwania, takie jak brak odpowiedniej siły roboczej oraz potrzeba dojrzałych i mądrych decyzji w zarządzaniu firmami i organizacjami.
    W trakcie debaty będziemy analizować te różnorodne aspekty, zastanawiając się, jak pokolenie 50/60+ może być wykorzystane w roli klienta oraz pracownika, aby przynieść korzyści zarówno dla nich samych, jak i dla całego społeczeństwa. Dołączcie do nas, aby wspólnie poszukać odpowiedzi na te ważne pytania i zgłębić rolę, jaką pokolenie 50/60+ może odegrać w przyszłości.
    WARSZTATY TOC DNA:
    ekspert.toc.org.pl/toc-dna
    Sklep:
    ► toc.org.pl/sklep-toc/
    Więcej o TOC:
    ► toc.org.pl/
    __________________________________
    Sprawdź media społecznościowe
    ► LinkedIn Pawła: / pawelschmidttoc
    ► LinkedIn TOC: / instytut-toc
    ► Facebook: / tocinstytut
    ► Instagram: / tocinstytut
    __________________________________
    #biznes #toc #firma

Komentáře • 2

  • @jozefkrzeminski6171
    @jozefkrzeminski6171 Před měsícem +1

    Jestem sześćdziesięciolatkiem, mając 54 lata straciłem pracę. Następną prace zdobyłem po dziewięciu miesiącach intensywnych poszukiwań. Posiadam wyższe wykształcenie na dwóch kierunkach plus trzy podyplomówki z dziedzin pokrewnych. Ogólnie w swoim czterdziestoletnim życiu zawodowym pracowałem we wszystkich działach gospodarki. Od rzemiosła, poprzez przemysł, szkolnictwo i usługi. Po stracie pracy spotkałem się ze wszystkimi objawami dyskryminacji. od seksizmu, po ageism. Obecną pracę otrzymałem nie ze względów merytorycznych, ale dlatego, że opowiedziałem historię poszukiwania pracy. Mija sześć lat pracy w obecnym miejscu pracy. po uzyskaniu tej pracy skończyłem kolejne studia podyplomowe z zakresu którymi zajmuje się mój obecny pracodawca. Nie szukam możliwości awansu. robię co mi każą, jestem dyspozycyjny ( dzieci już dorosły) . Mam orzeczenie o niepełnosprawności, ale nie przebywam na zwolnieniach. Uzgadniam z pracodawcą kiedy mnie nie będzie ze względów zdrowotnych - wizyty lekarskie, rehabilitacja- staram się umawiać wizyty po pracy. Nie zamierzam przechodzić zbyt wcześnie na emeryturę, chcę czuć się potrzebny. Czekam na emeryturę żony, wtedy będziemy realizować swoje marzenia.