Přijímačky na SŠ prý byly obtížné. Nesmysl!

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 16. 04. 2024
  • Máme různé typy testů. A u některých je obtížnost prostě žádoucí. Proč? Ve videu se dozvíte více.
    #sichtarova #prijimacky #skoly

Komentáře • 18

  • @jirkakzlin6832
    @jirkakzlin6832 Před měsícem +9

    Mluvil jsem o tom se známým učitelem na gymnáziu, který kdysi dávno učil na učilišti. Ten mi řekl, že tenkrát byly nároky na učně stejné jako dnes na gymnazisty a ti dnes pořád kafrají, jak jsou přetěžovaní. To samé říkala učitelka na základce. Že kdyby vytáhla staré testy, co byly před 30-ti lety, tak by je děcka vůbec nezvládly. A to se pořád diskutuje o tom, jak jsou přetěžované. Jo, když jsou pořád na sociálních sítích, tak pak nemají čas na školu.

  • @zdenkabubnova9477
    @zdenkabubnova9477 Před měsícem +23

    Jsem šťastná, že jsem prošla ještě původním školstvím. Jezdila jsem vlakem do práce do Ústí nad Labem. Se mnou vysokoškoláci a učili se látku,kterou si pamatuji z páté třídy ZŠ.

  • @cynikcyp
    @cynikcyp Před měsícem +22

    Neprekvapuje ma to, pár rokov mám možnosť sledovať, čo opúšťa SŠ a VŠ a som značne znechutený z vývoja vzdelávania = vedomostí po r 1989...

  • @joewellosobni943
    @joewellosobni943 Před měsícem +18

    Vraťte učňovské školství navázané na průmysl. A bude klid.

  • @jaroslavrezac8182
    @jaroslavrezac8182 Před měsícem +15

    Je těžké smířit se s tím, že na to mé dítě nemá. Proto ten pláč nad obtížností. Všichni chtějí mít maturanty, nechtějí mít doma budoucího řemeslníka, ale úředníka či manažera. Proto klesá obtížnost na středních i vysokých školách. Hlavní je papír. Maturitní vysvědčení nebo vysokoškolský diplom. Vědomosti a odbornost je až na posledním místě.

  • @kovarjar
    @kovarjar Před měsícem +5

    Položme se na otázku ? Proč to někdo soustavně vypouští ven ,že je něco obtížné a náročné a že to vlastně mladým lidem ubližuje to přemýšlení...Ano, zcela logicky, pokud budou budoucí ovčané více bez logického úsudku. Bude se jim lépe vládnout...je to jen další sociální strategie, kterou aplikují média...

  • @petrgabriel6882
    @petrgabriel6882 Před měsícem +8

    Vědomosti nejsou nutné. Nutné je - volba pohlaví, pokud možno variabilní, absence jakýchkoliv nároků, neomezená práva, mobil, který se nikdy nevybije, nezdravit, nepomáhat, absence empatie a sebereflexe, rodiče, kteří nás v čemkoliv podpoří, .... Toto je budoucnost.

  • @kajaslezak
    @kajaslezak Před měsícem +1

    Emoce koukám už ve všem ve volbách, ve školství.... Ten náraz do betonové zdi bude někoho bolet. Děkuji za záznam

  • @jardys8997
    @jardys8997 Před měsícem +10

    Pak ti inkluzivní vzdělanci končí v (ne)ziskovkách, protože jsou k ničemu.😘

  • @RomanPetrla
    @RomanPetrla Před měsícem +1

    Přijímačky jsem neviděl, vycházím jen z toho, co mi říkala učitelka matematiky: letošní přijímačky z matematiky byly údajně skokově těžší, než v loňských ročnících a plné chytáků.
    Pokud tomu tak bylo, tak chápu stížnosti.
    Inteligence bez pracovitosti je (skoro) k ničemu. Naopak pracovitostí se lze vypracovat. Nepředvídatelnost zkoušek, zaměření na chytáky nahrává velmi inteligentním bez ohledu na pracovitost.

  • @vorbisek
    @vorbisek Před měsícem

    Pro jistotu jsem se podíval na web s JPZ a opravdu jsem tam nenašel informace, či odkaz na vysvětlení obtížnosti testů, či uklidnění rodičů (teoreticky to může být někde schované). Na druhou stranu, tam mají názorně vysvětlený rozřazovací algoritmus - a to už může být pro komplexní pochopení pro rodiče teprve oříšek 😀

  • @milankorb7918
    @milankorb7918 Před měsícem +1

    VUT a gymnázia si ještě jakous takous úroveň udržují.

  • @kotmen73
    @kotmen73 Před měsícem

    Tady s vami uplne nesouhlasim. Deti ve veku 15 let nemohou matematicky resit nektere ulohy, paklize jsou zamereny predevsim jen na logicke mysleni a tvorbu zadani. Tak to vidim. Daval jsem synovi zkouset testy za posledni 4 roky a musim uznat, ze letosni byly opravdu slozitejsi. Mluvim pouze o matem. Globalne ovšem nemam poznamky k systemu a zpusobu zkouseni. Uvidíme v květnu, jak to syn zvladl 😀

  • @Alexis-zf4ep
    @Alexis-zf4ep Před měsícem

    Dcera dělala vloni a předloni přijímačky a prošla 4x ze 4.Počítám MA i ČJ.

  • @martinsmital6082
    @martinsmital6082 Před měsícem

    Testy na přijímačky rozhodně nejsou v pořádku, jak tvrdí Markéta. Zadání se nedrží školních osnov, ale aby jste uspěli musíte navíc navštěvovat speciální kurzy. Je to jako byste měli složit zkoušku z němčiny ale zadání by bylo finsky.

  • @josephPOPE74
    @josephPOPE74 Před měsícem

    Paní odbornice skoro na všechno opomenula jednu malo drobnost. Přímací zkoušky na SŠ a gymnazia nejsou v pořádku už několik let.
    Přijímací zkoušky by mělo být schopno složit obdařenější dítě navštěvující klasickou výuku. Pokud jsme v systému, že ke složení přijímacích zkoušek je nutné doučování z M a ČJ v řádu měsíců za cenu nižších desetitisíců, pak buď nejsou v pořádku přijímací zkoušky a nebo systém základního školství.
    Opájet se učením darwinismu u ekonomických glosátorů typu paní Šichtařové je spíše na škodu než k užitku.
    Celkově je potřeba narovnat jak učňovské školství, tak rovněž zpřístupnit školství střední.
    A možná by bylo dobré, kdyby si autorka sama ty testy prošla.