UNBOXING: Motorak 810 210-5 "Karol" SKPL firmy Roco

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 11. 10. 2023
  • Otworzyć model było łatwo. A zamknąć? Niespodzianka... :-/
    Miłego oglądania!

Komentáře • 15

  • @peters1127
    @peters1127 Před 7 měsíci

    You have an excellent camera and video skills especially on the closeup shots. I now plan to purchase this unit from Reynauld's Euro Imports Inc in the USA based on your video work on this Diesel railcar.

    • @robertjankowski
      @robertjankowski  Před 7 měsíci +1

      Thanks :-)
      But the fact is, that the real railway I used to photograph with a camera. And in case of models, it seems to me, that quite common mobile phone do it enough smoothly and fast perfect as well.

  • @JaSos_
    @JaSos_ Před 5 měsíci

    W moim egzemplarzu zakładałem dekoder Railbox. Przy zdejmowaniu obudowy węże i haki na szczęście nie wypadły mi. Na styk zmieścił się kondensator, który Railbox dodaje do swoich dekoderów. Jeszcze nie testowałem jak duży wpływ na jazdę modelu będzie miał kondensator, ale wydaje mi się, że sprawdzi się w modelu gdzie jest tak mało miejsc odbioru prądu.

  • @jurububek
    @jurububek Před 8 měsíci +1

    W wersji DCC Sound są bogate możliwości oświetlenia: F9 wł/wył światło górne, F15 ośw. wnętrza, F16 wł ośw. stanowiska maszynisty 1, F17 to samo dla stanowiska 2, F12 przytłumienie świateł kabina 1, F13 to samo dla kabiny 2, do tego św. manewrowe F 9 i F10. Wszystkie te opcje można włączyć/wyłączyć. Szkoda że u Ciebie nie można wygasić ośw. wnętrza i kabin.
    Może to kwestia akurat tego typu dekodera co zamontowałeś. Pozdrawiam Greg

    • @robertjankowski
      @robertjankowski  Před 8 měsíci

      No też byłem zdziwiony. Raczej nie sprawdzę tego z innym dekoderem, bo strach ten model otwierać...

  • @rafakosinski7758
    @rafakosinski7758 Před 8 měsíci

    Też mam tego Karola. Założyłem niewielki dekoder Digidrive. By otworzyć obudowę wystarczyło powyciągać sprzęg, bufory i hak. Co prawda żeby założyć obudowę no to niestety trzeba wyciągnąć wszystkie te elementy z obydwu stron. Jak było z wężami to nie pamiętam. W każdym razie model dociera się po kilku przejazdach i jest jak trzeba. Fajnie działa z dekoderem Digi. Jak składałem to też jednego haka nie udało się spowrotem włożyć ale co tam')

    • @robertjankowski
      @robertjankowski  Před 8 měsíci

      No dla mnie to niepowodzenie w założeniu haka to bardzo duże zaskoczenie. No bo jakże - w Robo czy LS Models bez problemu to robiłem, a tu nie dałem rady :-/

  • @1980AdamW
    @1980AdamW Před 8 měsíci

    Cześć, czy w Twoim egzemplarzu "buda" ma delikatny luz wzdłużny? Tzn. czy ruszając budą od czoła do czoła czuć przesunięcie o 0,5 mm?

  • @Marek_Bielecki
    @Marek_Bielecki Před 8 měsíci

    Wydaje mi się że ciekawy model ale ja mam słabość do szynobusów i zawsze czekam na coś innego niż lokomotywy i zwykłe wagony.

    • @robertjankowski
      @robertjankowski  Před 8 měsíci

      Ja również mam słabość do szynobusów, a tych modeli jest jak na lekarstwo...

  • @niederschlesien_bahnbahn1078

    Myślę, że trzeba uporządkować kilka kwestii w sprawie motoraków. Po pierwsze motoraki nie mają dopuszczenia do jazdy w Polsce, głównie ze względu na brak SHP i radiostopu. I raczej mieć nie będa bo koszt polonizacji byłby pewnie większy niż obecna wartość pojazdu. Tak więc zostanie im tylko jeżdzenie na wydzielonych trasach (jak Pleszew) oraz ruch transgraniczny + ewentulanie pociągi specjalne jednorazowe. Dlatego szkoda, że Roco nie pokusiło na wydanie modeli motoraków znacznie bardziej związanych z Polską niż te SKPL-owe. Zaczynając od zachodu mamy przejście graniczne Zawidów - Cernousy gdzie przed Schengen i UE jeździły czerwono-kremowe motoraczki jako pociągi służbowe dla czeskich służb granicznych i celnych dowożących ich do Zawidowa. Kolejne przejście to Szklarska Poręba Górna - Harrachov gdzie do 2015 roku jeździły motoraki firmy Viamont/GWTR z Czech do Szklarskiej Poręby. Szczególnie ciekawie wygląda motorak w żółtym malowaniu Viamontu. Następnie przejście Lubawka - Kralovec. Tutaj jeżdża motoraki cały czas codziennie od 2018 roku aż do Sędzisławia (17 km od granicy PL/CZ). Można spotkać motoraki w malowaniu GWTR, czasem w malowaniu CD najbrt a jeszcze wcześniej w starym malowaniu CD (czerwono-kremowe). Motoraki w malowaniu GWTR (np.810 543-9) posiadają na swoim czole logo KD - Kolei Dolnośląskich, ponieważ ten przewoźnik prowadzi przewozy na zlecenie KD. W Sędzisławiu motoraki te mogą się spotykać z EU07 PKP IC i w 2021 spotykały się też z nurkami prowadzącymi TLK Sudety. Więc możliwości odwzorowań na makieice jest dużo. Dalej przejście Międzylesie - Lickov. Tutaj chyba do 2003 roku jeździły czerwono-kremowe motoraki jako osobówki trangraniczne relacji Międzylesie - Lickov. I na koniec nowość tego roku czyli Chałupki - Bohumin gdzie w relacji przygranicznej jeżdżą motoraki CD które na ścianie bocznej posiadają emblemat Kolei Śląskich. Tak więc też fajny pojazd obok tego GWTR który posiada jakieś polskie akcenty. Myślę że trochę rozjaśniłem i pokazałem, że są znacznie ciekawsze pojazdy motoraków niż ten z SKPL które tak naprawdę dużo więcej jeżdżą bądź jeździły w naszym kraju.

    • @niederschlesien_bahnbahn1078
      @niederschlesien_bahnbahn1078 Před 8 měsíci

      Oczywiście jeszcze zapomniałem o przejściu w Głuchołazach. Tam motoraki też się pojawiły ale oczywiście jako tranzytowe pociągi z Jesenika w stronę Krnova Poza tym jeśli jesteśmy przy zagranicznych szynobusach, które mają związek z Polską to warto też wspomnieć, że niemieckie pojazdy serii 772 (Ferkeltaxe) także jeździły przez Polskę w relacjach Goerlitz - Zittau i nawet miały mijanki w Krzewinie Zgorzeleckiej. Taka ciekawostka dla osób, których interesuje się wszystko co jest związane z Polską. I Piko też wydało całkiem niezły model tego niemieckiego szynobusa (Piko nr 52885).

    • @robertjankowski
      @robertjankowski  Před 8 měsíci

      Ruch transgraniczny to całkowicie osobna sprawa. I do tego bardzo szeroki, bo wjeżdża mnóstwo pojazdów na nasz teren, które często nie są dopuszczone do ruchu po Polsce. I tu już właśnie z dużym wahaniem podchodziłbym do tematu takich modeli jako modeli z Polską związanych, co nie oznacza, że nie jest to ciekawy temat i w przypadku chęci odwzorowania ruchu na makiecie wręcz bardzo interesujący.
      Jedynie takie przypadki z logo KD czy KŚ na pewno skusiłyby mnie do kupna modeli, ale jak zauważyłeś - Roco ich nie wydało. I nie sądzę, żeby wydało, no chyba że z kalkami jak ostatnio Nurka.