РЕПОРТАЖ: Славия - ЦСКА 2:3

• čas přidán 19. 02. 2022
  • ЦСКА победи Славия с 3:2 в двубой от 20-ия кръг на Първа лига и записа първи пролетен успех в шампионата. "Червените" изоставаха в резултата след час игра, но успяха да обърнат всичко в своя полза с попадения на Жорди Кайседо, Мено Кох и влезлия като резерва Амос Юга.
    Носителите на Купата на България създадоха първото по-сериозно положение в 22-ата минута, когато Вилдсхут проби отляво, навлезе към центъра на терена и пусна към Мухар, който моментално стреля отдалеч, топката обаче премина над вратата.
    В 31-ата минута отново нидерландецът бе активен по лявото крило на "червеното" нападение, напредна и пусна перфектно към нахлуващия Греъм Кери. Ирландеца засече на скорост, но ударът му мина на сантиметри встрани от целта.
    120 секунди по-късно Жорди Кайседо и вратарят на Славия Георги Петков се сблъскаха в борбата за висока топка, след което стражът на "белите" бе сменен принудително и откаран с линейка. Играта се забави за повече от 10 минути, което доведе до двуцифрено добавено време на първото полувреме.
    На почивката Стойчо Младенов извади Яник Вилдсхут и пусна в игра новото попълнение Маурисио Гарсес в опит да изостри нападението на ЦСКА.
    Вместо това в 55-ата минута домакините откриха резултата, когато Йон Бакеро засече с глава центриране отляво и направи 1:0 за Славия.
    Амос Юга и Йоан Баи замениха Томас Лам и Георги Йомов и ЦСКА натисна. Така в 63-ата минута Жорди Кайседо възстанови равенството, след като се извиси над всички след центриране на Кери от корнер и засече с глава отблизо за 1:1. Девет минути по-късно обратът в резултата стана пълен, след като в огледална ситуация както с първия гол Кери центрира от ъглов удар, а Мено Кох скочи най-високо с глава - 2:1 за ЦСКА!
    В 78-ата минута преднината на "армейците" набъбна на два гола след страхотен гол на Амос Юга. Французинът, който се появи в игра малко по-рано, разстреля вратаря на Славия с мощен шут по диагонала за 3:1. Още в следващата си атака обаче домакините успяха да върнат попадението и Ерол Дост оформи крайното 2:3.
    Двата отбора завършиха мача с по 10 души след втори жълт картон за Ертан Томбак за Славия в 84-ата минута и за Греъм Кери в продължението на срещата.
    Следващият мач на ЦСКА е домакинството на Ботев (Враца) на 25 февруари (петък). Двубоят е от 17:30 ч. на стадион "Българска армия" и ще се играе пред празни трибуни заради наказание на "червените".
    ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матай (к), 4. Мено Кох, 19. Иван Турицов, 18. Брадли Мазику, 29. Томас Лам (60-21. Амос Юга), 24. Карло Мухар, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов (60-7. Йоан Баи), 30. Яник Вилдсхут (46-27. Маурисио Гарсес), 9. Жорди Кайседо (90-17. Бисмарк Чарлс)