Raportowanie ESG. Standard ESRS w praktyce. Część 1

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 8. 04. 2024
  • Obowiązek raportowania ESG wg ESRS będzie obowiązywał cześć firm już za 2024, czasu zostało niewiele!
    Zapraszamy na serię webinariów poświęconych raportowaniu ESG. Poznaj najlepsze praktyki związane z raportowaniem niefinansowym, standardami zrównoważonego rozwoju oraz przykłady rozwiązań IT, które wspierają te proces. Wytłumaczymy standardy i pokażemy raporty w praktyce. W pierwszym odcinku Natalia Pawlak oraz Monika Smoderek wprowadzają do zagadnień ESG, standardów ESRS i kwestii z nimi związanych.
    - ESG - podstawy prawne
    - Termin wdrożenia CSRD
    - Główne założenia raportowania niefinansowego
    - Esrs a łańcuch wartości
    - Ocena istotności
    - ESRS - standardy raportowe
    - Podział standardów ESRS
    - ESRS1 vs ESRS2
    Więcej o raportowaniu ESG - www.cogit.pl/rozwiazania/comp...
  • Věda a technologie

Komentáře • 2

  • @dawi99
    @dawi99 Před 2 měsíci

    Robiłem takie pseudo raporty. Bzdura na resorach ! A gdzie prawo własności intelktualnej firmy umowy z klauzlą poufności. Przecież takie, rzeczy są już w ISO 14001. W filmie nie ma pierwszej woadomości, kto będzie zbierał te raporty. Szecze to jest martwa dyrektywa jak już parę wprowadzonych.

    • @Robertoza73
      @Robertoza73 Před 2 měsíci

      Póki co, to tam można dowolne bajki napisać czy też zadeklarować w ankiecie (do banku, od dostawcy). Zresztą powoli wychodzą na wierzch jakieś abstrakcje z różnych firm. Natomiast to się zmieni, czy to nam się podoba czy nie, bo ludzie się zmieniają* i przede wszystkim teraz ma to być audytowalne (w znaczeniu poważnym… niby). Także nie wystarczy powiedzieć, że „10” tylko trzeba będzie udowodnić, że „10” i pokazać w strategii działania, że za rok, dwa będzie „5” bo… itp. Firmy audytorskie aż ręce zacierają - póki co pewnie jeszcze same nie do końca wiedzą, jak się zająć tym tematem i sytuacja pewnie będzie częściowo podobna do aktualnej, do czasu wypłynięcia jakiejś afery, utraty reputacji, czy odmowy kredytu na preferencyjnych warunkach itp.
      *co do tych zmieniających się ludzi, to tu też jest lekka abstrakcja tzn. większość już deklaruję, że kupiłaby produkt „zrównoważony”, a jak co przychodzi do rzeczy to kupują ten tańszy😉. Za jakiś czas nie będzie tych tańszych będą tylko te „zrównoważone” o ile nie zdarzy się jakaś katastrofa typu wojna, rozpad Unii itp.
      Także kierunek wg mnie jest już obrany i nieunikniony, a firmy nie wyjdą strajkować jak rolnicy tylko po prostu będą musiały się dostosować… i to zrobią (wcześniej czy później).