Wszystko co musisz wiedzieć o usuwaniu zębów - wskazania, przyczyny, postępowanie - część pierwsza

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 12. 03. 2021
  • Witajcie Pacjenci - Nasi, jak i Wszyscy inni szukający odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia i higieny jamy ustnej. Specjalnie dla Was - wraz z higienistką Elżbietą Nowosielską - postanowiliśmy stworzyć serię poradników, w których będziemy regularnie - raz w tygodniu zamieszczać odpowiedzi na nurtujące Was najczęściej pytania, które nam zadajecie podczas wizyt. Robimy to po to, bycie w razie potrzeby mogli rozwiać swoje wątpliwości odnośnie zdrowia jamy ustnej.
    W dzisiejszym odcinku:
    Porozmawiamy na temat sytuacji, w których usunięcie zęba staje się koniecznością. Powiemy o tym w jakich sytuacjach tak się dzieje zrobić, czy musicie się czegokolwiek obawiać i co dalej gdy zęba już nie będzie. Temat rozszerzymy ponadto o zalecenia pozabiegowe i najczęstsze komplikacje, a także powiemy jak sobie z nimi radzić. Ze względu na obszerność zagadnienia, tamat podzielony został na dwa odcinki, a to jest pierwszy z nich.
    Piszcie prosimy w komentarzach wszystkie pytania na jakie chcecie poznać odpowiedzi oraz wątpliwości jakie Was nurtują. Będziemy sukcesywnie odpowiadać w kolejnych odcinkach. Pamiętajcie nie ma głupich pytań:)
    Pamiętajcie by zasubskrybować nasz kanał - / @dentistmarcin
    Znajdziecie nas również na Facebooku:
    / mikrostomart
    / marcindentist
    Oraz na Instagramie:
    / mikrostomart_opole
    / nowosielski_marcin
    A także na naszych stronach internetowych:
    mikrostomart.pl
    nowosielski.pl
    Jesteśmy i działamy dla Was!
    Zapraszamy do oglądania i subskrybowania!

Komentáře • 4

  • @sprr1443
    @sprr1443 Před 3 lety +1

    Proszę o odpowiedź, ile czasu dentysta powinien odczekać, aż zacznie działać znieczulenie zanim zacznie zabieg ekstrakcji. Ostatnio miałam wrażenie, że minęła minuta od podania znieczulenia i czułam trochę bólu na początku, tak jakby za wcześnie pani dr zaczęła.

    • @DentistMarcIn
      @DentistMarcIn  Před 3 lety +1

      To zależy:) od rodzaju środka znieczulającego i od sposobu jego podania. W większości przypadkow przy najczęściej stosowanym środku znieczulającym jeśli znieczulenie działa prawidłowo to po około 10 minutach mamy pełny efekt znieczulenia. Są jednak środki znieczulajace, które zaczynaja działać szybciej i efekt ich działania utrzymuje się krócej wiec wtedy lekarz rozpoczyna prace szybciej. Także to nigdy nie jest zerojedynkowe i zawsze sprawdzamy odpowiedz pacjenta:)

    • @sprr1443
      @sprr1443 Před 3 lety

      @@DentistMarcIn Panie doktorze, dziękuję za odpowiedź czyli chyba dobrze czułam, że to coś za szybko. Niestety czeka mnie jeszcze usuwanie korzeni dolnej siódemki i nie wyobrażam sobie, żeby pani doktor dla zaoszczędzenia własnego czasu po minucie zaczęła zabieg 😟

    • @faustynkawarowna8969
      @faustynkawarowna8969 Před rokem

      @@DentistMarcIn dlaczego tylko 11 lat wytrzyma?