HAJDUK vs INTER-ZAPREŠIĆ 3:2 (32.kolo, HT Prva liga 18/19)

• čas přidán 12. 09. 2024
  • Očekivanu pobjedu, ali vjerojatno težu, nego što se pretpostavljalo, ostvarili su nogometaši Hajduka u 32. kolu Hrvatski Telekom Prve lige.
    Hajduk je na Poljudu pobijedio zaprešićki Inter 3:2 čime je napravio novi korak prema svome cilju, a to je osiguravanje izlaska u Europu iduće sezone.
    Utakmica u Splitu počela je autogolovima, a poveli su gosti. U 13. minuti igrač Hajduka Svatok naciljao je vlastitu mrežu, no dužan mu nije na drugoj strani ostao Muhar koji je u 33. minuti, pak, pogodio svoju mrežu i tako izjednačio na 1:1.
    Ostatak utakmice obilježio je Mijo Caktaš, odnosno, njegova dva pogotka u 44. i 71. minuti s kojima je odveo svoju momčad u mirnije vode ovog ogleda i osigurao joj tri boda.
    No, Zaprešićani se nisu predali pa je u 90. minuti na 2:3 smanjio Bugarin Tsonev. Ipak, vremena je bilo sve manje i Inter-Zaprešić u završnici ipak nije uspio doći do velikog boda na Poljudu.
    HT Prva liga, 32. kolo: Hajduk - Inter-Zaprešić 3:2 (Svatok 13.-ag, Caktaš 44., 71./Muhar 33.-ag, Tsonev 90.)