MLČTE! NEBO PROHRAJETE...

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 1. 06. 2024
  • Umíte držet jazyk za zuby? Dnes si povíme, proč je tak zásadní mlčet a nesdílet interní informace v rámci organizace mimo ní, zvlášť pokud jde o klienty, zakázky nebo objemy.
    📱 Sociální média:
    Web: www.smpl.cz/
    Twitter: / kirilljuran
    LinkedIn: / kirilljuran
    Instagram: / kirill_juran
    Tiktok: / kirill_juran
    0:00 - Úvod
    0:40 - Diskrétnost v rámci organizace
    2:20 - Možnost kontroly informace
    3:37 - Hodnota informací
    4:40 - Reputace
    5:55 - Závěr
    👨🏻‍💻 NAŠE SPOLEČNOSTI:
    smpl_ je poradenská a investiční skupina právníků, daňařů, byznysových a strategických poradců a účetních. Zaměřujeme se na online business se vším, co k němu patří. Poskytujeme high-level servis pro 21. století.
    📘smpl_legal a smpl_tax se věnuje daním a právu pro digitální podnikatele od krypta, přes VC investice, start-upy, korporátní struktury až po exity velkých digitálních společností - www.smpl.cz/
    📕V SimpleHedge si hrajeme s kryptem. - www.simplehedge.cz/
    #smpl

Komentáře • 29

  • @miroslavslavek8573
    @miroslavslavek8573 Před 14 dny +21

    Na jednu stranu máte pravdu, na stranu druhou to implikuje pokrytectví při pracovním pohovoru a následné komunikaci v prac. kolektivu, tj. pak si nesmíte stěžovat, že lidi při pohovoru a v práci lžou, resp. neříkají celou pravdu. Otázka je, co je pro vás důležitější.
    Ten váš přístup mně osobně přijde značně naivní i vzhledem k tomu, že člověk většinou nekončí na prac. pozici z těch důvodů, co HR brožurky radí, aby bylo sdělováno na pohovorech - to je jen nějaký ideální svět. Osobně bych musel 99 % kandidátů poškrtat, kvůli nějaké negativní charakterové vlastnosti a pak vám tam stejně po 2 letech marného nabírání zbyde nějakej psychouš, co jakmile cítí kořist, tak začne rozkládat kolektiv zevnitř. Radši sleduji, co dotyčný dělá ve zkušebce, byť třeba pohovor nevyšel podle představ.
    Platí jednoduchá úměra: čím jste větší, tím méně má smysl řešit tyto blbosti, protože ty lidi si to stejně řeknou (ano to je tvrdá realita). Pokud máte transakci, spis, postup atd. s utajovaným prvkem, tak jsou přece jiné metody, jak to řešit, než že budete pavědecky zkoumat charakter zúčastněného člověka. Zásadní je velikost výhody, rychlost použití informací, složitost informací a odpovědnost za ně. Nic víc mě nezajímá, protože prostě ten tok neuřídíte a akorát budete ztrácet čas a prachy na pitchovinách typu - "no tamhleten pomlouvá, tak mu to radši neřekneme" nebo "nasadíme skvělý IT řešení, díky kterému nic neunikne" apod. ;). Čínské zdi v týmech které jsou nad 5 lidí, jsou také na dvě věci. Všichni si hrají na CIA a pak zjistíte, že Iťák vám v případě úniků dat jen změní porty a prostory vám uklízí externí firma bez backroundu (ideálně se subdodavateli) :D. Hlavně, že jsme nezaměstnali zuzanu s pepou, kteří pomlouvali šéfa na pohovoru :D.

  • @mirdessupik8382
    @mirdessupik8382 Před 14 dny +1

    Super díl ,, jsem rád, že informuješ a sdílíš právě "toto" ,, Díky

  • @dlugi4198
    @dlugi4198 Před 14 dny +2

    Spíše jsi to měl nazvat: Mlčte, nebo váš zaměstnavatele prohraje. Zaměstnance to nepoškodí, pro něoho to dokonce představuje kompetivní výhodu. Někdo si od posledního zaměstnavatele odnese pouze know-how a někdo i interní vzory, informace o klientech atd.
    Samozřejmě je vynášení interních informací nemorální a klidně i "krádež" sui generis, ale to tu apeluješ na nějakou korporátní lojalitu a pak záleží na vzazích a morálce jedinců...

  • @ttg1302
    @ttg1302 Před 14 dny +3

    Super video! Díky!

  • @voytex
    @voytex Před 14 dny +4

    ticho je mocný nástroj

  • @rezor1212
    @rezor1212 Před 14 dny +2

    Zajímalo by mě, jak by se měl uchazeč tedy vyjádřit, pokud mu v předchozí práci vadily nějaké konkrétní kroky vedení nebo řízení firmy? Protože zpravidla na to proč odněkud odcházíte, nebo jste už odešli se ptají téměř vždy.

    • @jakub8944
      @jakub8944 Před 13 dny

      To ano, ale on říkal že paní zašla až moc do detailu zbytečně.

  • @ernestzalesak7540
    @ernestzalesak7540 Před 14 dny +2

    Cudzím ľudom slušne rozprávam bežné veci a bes širších súvislostí. Ľudia to majú radšej si domýšľajú, hádajú čo sa bude diať.

  • @martinzavrel5824
    @martinzavrel5824 Před 10 dny

    Super

  • @romandedic4481
    @romandedic4481 Před 14 dny +1

    Keď sme u toho ticha, chcelo by to už nejaký rozhovor 🤐

  • @TheNovakon
    @TheNovakon Před 12 dny

    Nesdílet informace a zároveň se dobře prezentovat sdílením informací o sobě a své práci... je v trochu kontradikci...
    Ale souhlas. Nicméně sdílet se dá se záměrem...

  • @pavelkrcmar6296
    @pavelkrcmar6296 Před 14 dny +1

    Vsechny ty comenty jsou jak z učebnice: Podle sebe soudím tebe😂

  • @tomcekeu
    @tomcekeu Před 14 dny +4

    real

  • @tomcekeu
    @tomcekeu Před 14 dny +11

    ženské pomlouvají pořád, proto je nejlepší ženské vůbec nikde nezaměstnávat. Jinak bych doplnil k tomu příběhu, pokud člověk na pohovoru pomlouvá bývalého zaměstnavatele, bude poté pomlouvat i vás až odejde :)

    • @h0nzys
      @h0nzys Před 14 dny +5

      Nemusíš nic doplňovat, tou první větou už jsi stejně prohrál.

    • @tomcekeu
      @tomcekeu Před 14 dny

      @@h0nzys ze jsi pica je tvuj problem

    • @jakubsiwek
      @jakubsiwek Před 14 dny +1

      ​@@h0nzysVyhrál, však má pravdu

    • @dlugi4198
      @dlugi4198 Před 14 dny +3

      @@h0nzys Ale má částečně pravdu, né že ne.Spíše je to ale "ženské drbají". Což podle mě není adekvátní důvod žádné nezaměstnávat. Ale je to něco, co je třeba brát v úvahu, ať už u zaměstankyň, partnerek (viz kirrelova odbočka s úchylkami) či známých.

    • @nvrmnvls
      @nvrmnvls Před 14 dny +2

      Ona by většina těch pomlouvajících tu pravdu neříkala, pokud by na pohovorech vehementně tu pravdu, proč odešli z předchozí firmy, nedolovali. Lidi odcházejí z firem kvůli tomu, že je špatně platí, nebo kvůli tomu, že je ve firmě toxické prostředí, kterého mají už po krk. Ten druhý důvod je mnohem častější, než ten první. Jiné důvody bývají jen zřídka. A pokud už předem víte, že vaši zaměstnanci u vás budou nespokojení a odejdou, a bojíte se, že vás budou všude pak pomlouvat, tak se tomu stejně nevyhnete, protože ten zdroj problému je ve vaší firmě, sami si vyrábíte každý rok nové a nové pomlouvače. Oni si to řeknou doma, v hospodě s kamarády z konkurečních firem, dozví se to i hospodskej. Ve skutečnosti to všichni už dávno vědí, akorát vy nevíte, že oni vědí. Nejlepší obrana proti tomu je být fér a nebýt hňup, pak totiž není za co pomlouvat, a je pak velmi nepravděpodobné, že bývalý zaměstnanec bude někde na pohovoru vykládat, jak se to u vás už nedalo vydržet. Lidi, co pak budou odcházet, budou odcházet z důvodů, které s vámi nebudou mít vůbec nic společného, a tak to budou prezentovat i na pohovorech, protože kdo by si vymýšlel, že nadřízený byl magor, když ten pravý důvod je bude prezentovat mnohem lépe.

  • @HonkL45
    @HonkL45 Před 14 dny

    Jednou se ke mě dostal excel zaměstnanců kdo kolik bere.. cca 150 člená firma.. Pointa ? Někdo bral neskutečné prachy a vůbec na tu pozici neměl.. Takže jsem pak zjistil že jsem v podstatě úplně podhodnocený.. dělají tam ze mě piču a nechtějí přidat.. Proto jsem taky cca do půl roku odešel..
    Ve finále souhlasím s pointou videa, občas je dobré vědět kdo třeba bere s kolegů. Občas zase ne.. Záleží hrozně na situaci. Člověk si musí najít svoji cestu.

  • @lukaszkupczak5707
    @lukaszkupczak5707 Před 14 dny +3

    cože, vy jste nezaměstnal člověka co pomlouval bývalého zaměstnavatele :-D ?

    • @DonRemiha
      @DonRemiha Před 9 dny

      Pomlouvat a zdelovat interní informace je rozdíl.