Video není dostupné.
Omlouváme se.

Zobacz jak skutecznie pozbyć się glonów i grzybów z elewacji

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 14. 09. 2017
  • Właściciele domów zlokalizowanych na podmokłych terenach lub w sąsiedztwie gęstej roślinności często borykają się z problemem glonów i grzybów, atakujących elewację. Jeśli i Ty zauważyłeś zielonobrunatny nalot na Twoich ścianach, nie czekaj - działaj od razu!
    Glony i grzyby pojawiają się na ścianach budynków pod wpływem wysokiej wilgotności otoczenia, częstych i obfitych opadów deszczu oraz sąsiedztwa gęstej roślinności. Na ich ataki szczególnie narażone są północne części elewacji, najbardziej zacienione i najchłodniejsze. Jeśli na ścianach swojego domu zauważasz zielonkawobrunatny nalot, to znak, że powinieneś zacząć działać. Dzięki odpowiednim środkom, możesz w prosty sposób zaradzić nieestetycznym wykwitom i dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię na przyszłość.
    Do odgrzybienia elewacji potrzebny Ci będzie Preparat grzybobójczy i glonobójczy Foveo Tech RG 10. To bezpieczny dla człowieka, wodny preparat, który zawiera wysokiej klasy biocyd do zwalczania mikroorganizmów. Usuwa szkodliwy nalot i dogłębnie oczyszcza strukturę tynku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. W połączeniu z odpowiednim gruntem i dostosowaną do warunków środowiska farbą elewacyjną, Foveo Tech RG 10 pozwala skutecznie zabezpieczać powierzchnię ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci w przyszłości.
    Prace renowacyjne rozpocząć należy od dokładnego oczyszczenia ścian przy pomocy myjki ciśnieniowej. Ciśnienie nie powinno być zbyt wysokie, gdyż mogłoby uszkodzić elewację. Na tym etapie należy również zadbać o naprawę wszelkich uszkodzeń i błędów w wykonaniu tynku. Miejsca, w których nalot jest wyjątkowo intensywny, warto wyszorować szczotką ryżową, by mieć pewność, że wszelkie zabrudzenia zostały usunięte.
    Gdy ściany podeschną pokrywamy je obficie (ok.250 ml/m2) preparatem Foveo Tech RG 10. Można to zrobić za pomocą pędzla, wałka, szczotki lub gąbki, jednak najbardziej wydajną metodą aplikacji jest wykorzystanie specjalnego spryskiwacza, który umożliwia równomierną aplikację. Zazwyczaj do uzyskania pożądanego efektu wystarczy jedna warstwa preparatu. W przypadku bardzo silnych wykwitów, czynność można powtórzyć po ok. 6-12 godzinach. Po odczekaniu zalecanego czasu, powierzchnię należy ponownie oczyścić myjką ciśnieniową i pozostawić do całkowitego wyschnięcia na ok. 3 dni.
    Kolejnym etapem renowacji jest gruntowanie ścian, do którego - w przypadku narażenia na wysoką wilgotność - zalecany jest grunt silikonowy GN 130 Foveo Tech. Tak przygotowaną powierzchnię pokrywamy farbą silikatowo-silikonowo FSS 25 Foveo Tech, której specjalistyczny układ biobójczy przeciwdziała rozwojowi zarodników, glonów i grzybów, stanowiąc trwałe zabezpieczenie elewacji.
    Narzędzia:
    ✔ Myjka ciśnieniowa
    ✔ Spryskiwacz
    ✔ Pędzel
    ✔ Gąbka
    ✔ Szczotka ryżowa
    Produkty użyte w materiale:
    ✔ Preparat grzybobójczy i glonobójczy Foveo Tech RG 10 - www.foveotech....
    ✔ Grunt silikonowy Foveo Tech GN 30 - www.foveotech....
    ✔ Farba fasadowa silikatowo-silikonowo FSS 25 Foveo Tech - www.foveotech....
    Korzystając z odpowiednich preparatów, możesz bez trudu poradzić sobie z uporczywymi grzybami i glonami, szpecącymi elewację Twojego domu. Jak podkreślają specjaliści, bardzo istotne jest jednak wykonanie całości robót w systemie jednego producenta, tj. przy użyciu jednej linii produktów. Zapewnia to maksymalną skuteczność prac i przedłuża trwałość efektów.
    Powiązane porady:
    Czyszczenie i malowanie elewacji - poznaj 10 praktycznych porad - www.foveotech....
    Skuteczny sposób na pozbycie się glonów i grzybów z elewacji - www.foveotech....
    Czyszczenie i renowacja tynku mozaikowego - poznaj 5 praktycznych porad - www.foveotech....
    Obserwuj nas na Instagram: / foveotech

Komentáře • 9

  • @aleksanderolejnik7751
    @aleksanderolejnik7751 Před 6 lety +1

    Mnie na tę chwilę interesuje zapobieganie, a nie leczenie. Mam nadzieję, że tynk akrylowy Foveo Tech właśnie sprosta temu zadaniu, bo to niestety jest problem w zasadzie na całej ulicy, przy której mieszkam.

    • @franekidewkimono
      @franekidewkimono Před 3 lety

      a co ma tynk do tego? cytuje klasyka: "taki mamy klimat" trzeba umyc raz jakis czas, ale na pewno nie tak jak pseudofachowcy na filmie, bo oni tym myciem zdzieraja tynk

  • @michalipski2863
    @michalipski2863 Před 7 lety +2

    Rzeczywiście wybór odpowiedniego tynku oraz farby ma bardzo duże znaczenie. Druga sprawa to oczywiście odpowiedni, doświadczony wykonawca. Ludzie często też nie pamiętają o tym, aby o fasadę dbać - np. wykorzystując myjkę ciśnieniową. Po fasadzie raz na rok, dwa przelecieć i wyczyścić i będzie po sprawie.

    • @franekidewkimono
      @franekidewkimono Před 3 lety +1

      i co myslisz, ze farba i tynk przez 10-20 lat nigdy nie zabrudza sie? hahahaha co za brednie i pranie mozgu

  • @damianpes8187
    @damianpes8187 Před rokem

    jestem ciekaw jak ten dom bedzie wyglądal po 2latach

  • @MM2009
    @MM2009 Před 2 lety

    Nie rozumiem dlaczego producenci nie robia tych tynkow o odczynie zasadowym

  • @ustyburaposwojsku7360
    @ustyburaposwojsku7360 Před 3 lety

    kozacko

  • @franekidewkimono
    @franekidewkimono Před 3 lety

    zobaczcie to czcams.com/video/sHRJOlPzU2s/video.html
    te foveo to sciema.....
    typowy film "jak nie powinno sie czyscic elewacji" brawo panowie, isokor myje brzuchem hahahah