A Fazekas utcai Általános Iskola Gyermekkórusának műsora, Miskolc, Zenepalota, 2022.09.30.

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 10. 09. 2024
  • Reményi János emlékkoncert, Miskolc, Zenepalota, 2022.09.30.
    Reményi János (Almamellék, 1931. május 8. - Balatonfüred, 1996. július 20.) magyar karnagy.
    1949-ben érettségizett a Pécsi Állami Líceumban. 1951-ben felvételt nyert a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola karvezető szakára, ahol Vásárhelyi Zoltán növendéke lett. 1954-től friss diplomásként a szolnoki Bartók Béla Zeneiskolához nevezték ki szolfézstanárnak. 1956-tól a miskolci Erkel Ferenc Zeneiskolában tanított szolfézst. A Diósgyőr-Vasgyárban végzettt oktató munkájával párhuzamosan a miskolci Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában is tanított (1961-től kinevezett oktatóként), szolfézst és zeneelméletet, valamint a szakiskola leánykarát vezette. 1961-ben egy korábban baráti társaságból alakított kórusból, amely az újdiósgyőri templomban működött, létrejött a Rónai Sándor Művelődési központ Kamarakórusa, aminek később a vezetője lett. Ebből a vegyeskarból alakult meg 1975-ben a Miskolci Bartók Kórus. A Bartók Kórussal kortárs művek sorát mutatta be (Kocsár Miklós, Soproni József és mások), majd egyre jobban előtérbe kerültek az oratórium bemutatók (Purcell, Mozart, Haydn, Beethoven, Händel, Bach stb.).
    1966 szeptemberétől meghívást kapott a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet miskolci tagozatára karvezetést tanítani. 1977-től főiskolai docens, majd főiskolai tanár. 1970-től a miskolci 6. sz. Általános Iskola ének-zene tagozatának a kórusát vezette. Ebben az időben vezette a szerencsi pedagógus kórust is. 1985-ben elhagyta Miskolcot, és a Magyar Rádió Gyermekkórusának a művészeti vezetője lett, egészen 1995-ig. A Gyermekkórus mellett az ELTE Énektanárképző és Karvezető szakán tanított.
    1994. május 11-én, Miskolc város napján vehette át a Miskolc díszpolgára elismerést, amelyről a város „Arany könyv”-e is megemlékezik.
    Díjai:
    Szocialista kultúráért (1973)
    Reményi Ede-díj (1974)
    Kodály emlékérem (1979)
    SZOT-díj (1980)
    Liszt Ferenc-díj (1981)
    Kodály emlékérem (1983)
    Miskolc díszpolgára (1994)
    Németh László-díj (1996)
    1963-ban nyitotta meg kapuit a Miskolc belvárosában a Fazekas Utcai Általános Iskola.
    A megszerzett jó hírünket és a korszerű szakmai kívánalmaknak egyaránt szeretnénk megfelelni. Ezen vezérlő elvek alapján szervezzük iskolai életünket, melynek középpontjában diákjaink érdekei állnak.
    Iskolánk alsó tagozatán a gyerekek egyéni sajátosságait figyelembe véve szervezzük a tanórákat, hogy biztos alapot szerezzenek a továbbtanuláshoz, fejlődésükhöz. Az itt folyó munkáról évente nyílt napokon győződhetnek meg a szülők. Bemutató órákra, kézműves foglalkozásokra várjuk a nagycsoportos óvodásokat.
    Alsó tagozatunkon napközis formában tanulnak a gyerekek. Harmonikus, nyugodt légkört biztosítunk a gyerekek napi felkészüléséhez.
    Munkánkat iskolai logopédus, pszichológus és gyógytestnevelő segíti.
    A hagyományos alapképzést emelt szintű képzések egészítik ki, amelyek a tehetséggondozást szolgálják. Első osztálytól kezdődően emelt óraszámban tanulhatják az ének-zenét, harmadik osztálytól az angol nyelvet, negyedik osztálytól a matematikát.
    Felső tagozaton a gyerekek orientációjának megfelelően szervezzük az emelt és a szabadon választható órákat. A csoportok szervezésével így elősegítjük a tehetséges tanulók képességeinek magasabb szintű fejlesztését, sikeresebb felvételijüket a gimnáziumok tagozatos osztályaiba, Igyekszünk megakadályozni a gyengébb tanulók nagyobb mértékű lemaradását, és elősegíteni a felzárkóztatásukat.
    Az utóbbi évek megváltozott társadalmi értékrendje új kihívások elé állította az iskolákat. Az ismeretközlés helyett egyre fontosabbá válik a tanulásban való aktív részvétel segítése.
    A tanulói képességek kibontakozását elősegíti a művészeti képzésben való részvétel.
    www.fazekas-mi...

Komentáře •