Sprzęt na ściankę dla początkujących - skalnik.pl

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 26. 09. 2017
  • Pierwszy wypad na ściankę może stanowić wyzwanie, na które składa się zarówno stres, jak i logistyka. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego tematem dzisiejszego filmu jest niezbędny sprzęt wspinaczkowy.
    Choć można go wypożyczyć, podczas regularnych wizyt na panelu zdecydowanie warto pomyśleć o skompletowaniu własnego wyposażenia. Sprzęt na ściankę, w który warto zainwestować w pierwszej kolejności, to buty wspinaczkowe, magnezja, woreczek, czy uprząż wspinaczkowa. Z naszego materiału dowiecie się, na co należy zwrócić uwagę podczas jego dobierania, jak dopasować go do potrzeb i własnych możliwości oraz przekonacie się, że komfort i wygoda są kluczowe dla czerpania pełnej satysfakcji z poruszania się w pionie.
    Dużą część naszego dzisiejszego wideo poświęcamy butom - to one bowiem wzbudzają zazwyczaj najwięcej emocji nawet wśród bardzo zaawansowanych użytkowników. Ich zadaniem jest zapewnianie odpowiedniej stabilności, precyzji i umożliwianie nauki prawidłowych wzorców pracy na nogach, dlatego tak ważne jest, by były odpowiednio dobrane. Pierwsze powinny być idealnie dostosowane pod kątem rozmiaru, komfortowe, ale wciąż przylegające do stóp jak skarpetki - nie powodując przy tym otarć. Warto, by ich kształt pozostawał w miarę naturalny, bez agresywnych wygięć i asymetrii. Jakie modele polecamy, a jakie na pierwszy raz zdecydowanie odradzamy? Dowiecie się tego z filmu.
    Kolejnym prezentowanym przez Marcina akcesorium, który warto na stałe włączyć do osobistej kolekcji, jest oczywiście magnezja i woreczek na nią - jedno i drugie zaoferuje Wam praktycznie każda ścianka wspinaczkowa, ale to wbrew pozorom przedmioty, które warto dostosować do swoich preferencji. Dzięki nagraniu poznacie dostępne na rynku formy magnezji i dowiecie się, jak ważna jest ona dla skuteczności podczas wspinania, a także czym powinien cechować się idealny woreczek na nią.
    Kolejna pozycja w naszym materiale to nieodzowny element decydujący o bezpieczeństwie, czyli uprząż. Marcin wyjaśnia, jakie są podstawowe różnice pomiędzy dostępnymi na rynku modelami oraz na czym polega ich budowa i jaki powinny oferować stopień regulacji - zwłaszcza na początku przygody ze wspinaniem. Z filmu dowiecie się też, jak dopasować model do sylwetki, by spełniał swoje zadanie w kwestii bezpieczeństwa.
    W materiale nie mogło także zabraknąć miejsca na przyrządy wspinaczkowe - czyli asekuracyjne - wraz z dopasowanymi do nich karabinkami. Marcin omawia budowę i charakterystykę zarówno jednych, jak i drugich, wskazując na występujące pomiędzy nimi różnice w formie oraz działaniu przekładającym się na obsługę.
    Gdy już zdecydujecie się na zakupy zajrzyjcie tutaj:
    www.skalnik.pl/specjalne/sprz...
  • Sport

Komentáře • 7

  • @novovak
    @novovak Před 6 lety +3

    Winter is coming, jako, że zapowiadają w tym roku (jak zawsze) srogą zimę, polećcie okulary- nie tylko na piesze wycieczki w góry, ale też przydatne do jazdy samochodem. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

    • @Skalniksklepgorski
      @Skalniksklepgorski  Před 6 lety +1

      Na piesze wycieczki polecamy okulary jak najlepiej chroniące oczy, może z dodatkowymi osłonami po bokach, natomiast do prowadzenia auta obowiązkowo okulary z polaryzacją, ale maksymalnie do 3. kategorii przyciemnienia, ciemniejsze nie nadają się już do prowadzenia auta.

  • @martinsabbathson2199
    @martinsabbathson2199 Před 4 lety +3

    więcej o tych karabinkach itp które są dobre do czego i jakieś wasze sugestie jako ekspertów

    • @Skalniksklepgorski
      @Skalniksklepgorski  Před 4 lety

      Na początek dobrze jest mieć karabinek zakręcany, pozwala to na wyrobienie dobrych nawyków (zakręcanie), Spring-bar to jak najbardziej przydatna podczas asekuracji opcja, którą gorąco polecamy!

  • @ukaszbaszczyk3104
    @ukaszbaszczyk3104 Před 3 lety

    Czy można asekurować z ósemki?

    • @Skalniksklepgorski
      @Skalniksklepgorski  Před 3 lety +1

      Nie poleca się ósemki jako przyrządu asekuracyjnego, więcej na ten temat można znaleźć np. w materiałach PZA: pza.org.pl/download/316183.pdf