Repülési útvonaltervezés

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 29. 10. 2012
  • Repülés előtti útvonaltervezés térképen. Bemutatásra kerülnek az eszközök illetve a módszer amivel egy egyszerűbb útvonalat tudunk megtervezni és megrajzolni.
    A teljes információt itt olvashatod:
    repulogepvezeto.hu/altalanos/u...
    Ne felejts el feliratkozni, illetve a facebook oldalra se:
    / repulogepvezeto

Komentáře • 14

  • @laszlobarcza456
    @laszlobarcza456 Před 9 lety +2

    Köszönöm a feltöltést. Továbbiakat is kíváncsian várom.

  • @starnoczi
    @starnoczi  Před 11 lety +6

    Mert repülési sebességnek 120 km/órát állapítottam meg az elején. Mivel ha 60 perc alatt teszek meg 120 km-t, akkor a kérdés az, hogy hány perc alatt teszek meg mondjuk 50 km-t? Egyenletben : 60 / 120 = x / 50
    Rendezve: x = (60 * 50)/120
    x = 25 perc
    Ha 140-et vennék alapul, akkor már 2,33-al kell osztani, mivel a km/órában mért seb.-et elosztom a 60 perccel, ami 140 / 60 = 2,33
    Az 50 km repülése 140 km/h-val: 50 / 2,33 = 21,45 p.
    A fenti képletet használva x = (60 * 50) / 140. Azaz x = 21,42 p.

  • @tamascseledi7850
    @tamascseledi7850 Před 6 lety +1

    Nagyon jó, köszönöm a videót. Nekem is nagy segítséget jelent.

  • @Lacy1986.
    @Lacy1986. Před 5 lety +3

    Én még rászoktam írni a térképre a magasságot/siklószámot, és húzok jobbra-balra párhuzamos szaggatott vonalat az útvonal mellé jobb-bal vonal távolság értelemszerűen a magassagomtól függ alacsonyabb keskenyebb, magasabb szélesebb , h milyen messzire tudok siklani és ami van alkalmas(legalkalmasabb leszállásra hely ) Ha nincs reptér elérhető közelségben (nyáron plusz meleg buzatáblak termikek...stb )

  • @katalinborbely1781
    @katalinborbely1781 Před 7 lety

    Köszönöm kedves S.T., sokat segítettél nekem ezzel a rövidfilmmel.

  • @hariel
    @hariel Před 9 lety +2

    sugarú, vagy átmérőjű??

  • @FlyingCsongor
    @FlyingCsongor Před 6 lety

    Üdv!
    Szuper a videó, kb most értem a blogod végére (kommenteket is hagytam ott, de valahogy mind eltűnt nem sokkal utána) és a videókat is most nézem sorra.
    Egy kérdés az útvonaltervezéshez.
    Van jelentősége a 2 perces köröknek kontrollálatlan (G) légtérben? Vagyis kell egyáltalán rádión jelenteni, hogy épp módosítani készülsz az irányodat? Ahogy én nemrég tanultam a PPL tanfolyamon, G légtérben tulajdonképpen rádiózni sem muszáj (persze erősen ajánlott), nem véletlenül csak tájékoztató az adott szolgálat neve.

  • @bencesarosi7718
    @bencesarosi7718 Před 8 lety +2

    Kedves Sándor!
    Először is, szeretném megköszönni a videóidat, különösképpen ezt a rendkívül jól sikerült darabot.
    Jómagam számára sajnos nem valószínű, hogy valaha is a PC-s szimulátoroknál közelebb kerüljek a repüléshez, mégis nagyon érdekel a téma, így kifejezetten felüdítőnek érzem a csatornádat.
    Mint laikus, szeretném megkérdezni, hogy ha már szóba kerültek a vészhelyzet esetén használható repülőterek, azokat nem érdemes-e oly módon kiválasztani, hogy a tervezett repülési magasság, és a gép siklószámának függvényében lehetőleg mindig legyen egy ilyen elérhető távolságban. (Az esetlegesen erretévedő nyelvtannácik kedvéért jegyezném meg, hogy a mondat végére azért került pont, mert az elejéből kifolyólag nem kérdő, hanem kijelentő módú :) )
    Egy második kérdést is felvetnék: Van-e, avagy várható-e a jövőben olyan felvétel, ahol az itt megtervezett útvonal gyakorlati lerepülését mutatod be?
    Válaszaidat előre is, a videókba fektetett munkádat pedig továbbra is köszönöm!

    • @starnoczi
      @starnoczi  Před 8 lety

      +Bence Sárosi
      Kedves Bence!
      Ennek az útvonalnak a lerepülését azért nem fogom tudni bemutatni, mert számomra nem túl sok izgalmas látnivalót tartalmaz, ugyanakkor a gép óradíját a repülés miatt ki kellene fizetni. Inkább egy érdekesebbet választanék helyette.
      De ha valakinek ingerenciája van épp ezt lerepülni, és közben végig kamerázni, akkor önköltségi áron (értsd: pusztán a gép bérleti díjáért) nagyon szívesen elviszem. :) Vagy akár egy másikra, amelyiket maga választ ki.
      Vészhelyzet és repterek:
      Sajnos nem esnek olyan közel egymáshoz a repterek, hogy egy vészhelyzet esetén mindig beérjünk egy aktuális reptérre. Ilyenkor kinézünk egy szimpatikusnak tűnő mezőt és megpróbálunk oda leszállni. Magasság függvényében még lehet próbálkozni a motor újraindításával, de ami egyszer elromlott az nem a levegőben fog megjavulni.
      Üdv, Sándor

  • @starnoczi
    @starnoczi  Před 11 lety +2

    De mindent érdemes figyelembe venni, csak az a baj, hogy több időt vesz el a papíron történő tervezése, mint a gyakorlati repülés során vele elérhető haszon. Én inkább figyelmen kívül hagyom, mert bármilyen is lesz a tervezés, ha a(z erős) szél végül felbolygatja az egészet. Nem nagy távolságokról van szó, hogy ennek lenne jelentősége. De aki akarja az egyéb dolgokat is belekalkulálhat.

  • @zambogyuri
    @zambogyuri Před 11 lety

    Szép jó estét!
    Érdeklődni szeretnék,h én annyira amatőr vagyok,h még nem is repültem. Mindig is tetszik,és fog is. néztem ezt a videóját amihez gratulálok, nagyon hasznos még nekem is. De egy kérdésem lenne. Jó vagyok matekból,de most nem kapcsol az agyam. Amikor az időt számolta a km, miért 2 osztotta?

    • @gulyaskrisztian6760
      @gulyaskrisztian6760 Před rokem

      Mivel a repülőgép sebessége v = 120km/h, ami 2km/min-el egyenlő.
      A 32 km-es távot 2km/min-nel osztva kapjuk meg a 16min-es repülési időt.