Video není dostupné.
Omlouváme se.

Чому вимирання лісів у Німеччині вважають корисним? | DW Ukrainian

Sdílet
Vložit
  • čas přidán 13. 07. 2024
  • Ліси у Німеччині стрімко вимирають. У центральному регіоні Гарц понад 90 відсотків ялин мертві або гинуть через зміну клімату та пошкодження короїдами. Але лісники кажуть, що це їх не лякає, а навпаки - вбачають в цьому позитив. Чому? Шукайте відповідь у матеріалі DW.
    Дивіться також:
    Як виглядає Каховське водосховище нині і чому екологи проти відбудови ГЕС? • Як виглядає Каховське ...
    "Коломойські" Карпати і вирубка лісів: хто виграє битву за Свидовець? • "Коломойські" Карпати ...
    Як німці свої ліси рятують та інших спонукають • Як німці свої ліси рят...
    Ліси у Німеччині: як їх доглядають, вирубують і кому належать • Ліси у Німеччині: як ї...
    ------
    Підписатися в один клік на #DWУкраїнською: bit.ly/DWsubscribe
    Читайте новини України та світу -
    на нашому сайті: dw.com/ukrainian,
    у Facebook: dw.ukrainian,
    на Twitter: dw_ukrainian
    і в Telegram: t.me/dw_ukraina

Komentáře • 152

  • @alwnz3250
    @alwnz3250 Před měsícem +62

    Це не ліси, це плантації ялини, сосни тощо. Плантація - не ліс. Якщо називати речі правильними словами, буде легше доносити суть думок.

    • @TheManInTheHat1
      @TheManInTheHat1 Před měsícem +2

      👍

    • @user-qo5qg2lt9s
      @user-qo5qg2lt9s Před měsícem +1

      У лісників України ділянки

    • @alwnz3250
      @alwnz3250 Před měsícem

      @@user-qo5qg2lt9s може й так, хоча я завжди це слово розумів як частину території, а не всю плантацію - делянками (там саме через "е" кажуть) на поліссі називають якусь вирізану і засаджену частину. Поряд могла бути така само плантація, просто іншого віку.

    • @anastasiya6307
      @anastasiya6307 Před měsícem

      Точніше і не сказати. Трагедія виходить не з лісом у них, якому вони, якраз, і не давали рости.

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 27 dny

      В лесник? Может агроном?

  • @Stepan-1976
    @Stepan-1976 Před měsícem +30

    Висаджувати треба різні дерева на одній ділянці, що я роблю в своїх Карпатах і все просто супер, як для Людей так і для звірів

    • @akkauntlifecell5504
      @akkauntlifecell5504 Před měsícem +6

      @@Stepan-1976 Наші лісівники у свій час допомогли колегам з Чехії у боротьбі з висиханням ялинових лісів. Підказали висаджувати плантації граба! Падолист цього дерева дуже вапнякує ґрунт. Але дійсно, тільки змішана форма лісу сприяє його здоров'ю, та заодно убезпечує від пожеж під час засушливості.

  • @user-ez7xs9ph1j
    @user-ez7xs9ph1j Před měsícem +65

    Це яскравий приклад того як екологи у Німеччині своїм тупим пресингом знищили любу ініціативність лісників. Такі насадження створювались в розрахунку на швидке отримання якісної смерекової деревини. Там не було Сталіна, але діяли по його принципу - ми не будемо чекати милості від природи. Але природа не терпить не мудрого втручання чи з боку лісівників, чи з боку екологів. Всихаючі смерекові ліси нещадно ліквідовуються в Чехії і Словаччині із подальшим створенням змішаних лісів. Німці чекають не знати чого, вони воліють згноїти ліс але не мати проблем з екологами через суцільні рубки. Таке запроваджують і в Україні. Це є зразок шаленої безгосподарності і за таке треба голови відривати. Нам не потрібно рівнятися на багатих німців а працювати на випередження запобігаючи втраті цінної деревини. Потрібно карати за рубку абсолютно здорового лісу під маркою санітарних рубок, але не можна допускати перешкод для вчасної рубки пошкодженого лісу. Критерії для оцінки пошкодження прості і доступні, також процес всихання незворотній. І не треба наївно вірити казкам екологів про відновлення лісів. Цей процес може затягнутися на століття і може рухатися у непередбачуваному напрямку. Особливо проблематично якщо всихання на великих площах і відсутні плодоносні екземпляри інших цінних порід, тут просто не буде звідки взятися відновленню. Проблема складна і дуже серйозна, щоб віддавати її на відкуп напів грамотним у лісівництві заробітчанам від екології

    • @akkauntlifecell5504
      @akkauntlifecell5504 Před měsícem +3

      Я думав, що тільки у мене так болить серце за ліси. Але тепер бачу, що я не один. На мою думку, цей процес можливо пригальмувати лишень висадкою швидкоростучих дерев, і вже не важливо цінні вони чи ні. А з часом, коли відновиться екосистема та екофлора, тоді думати за розмаїття та переспективу. Але загалом... Катастрофа неминуча.

    • @Ftroll
      @Ftroll Před měsícem

      странный ты, и Сталина приплел с обвинениями, и готов, по твоим же словам, его же методами бороться с рапиз-м. Так нужно с раздолбаями бороться или нет, нужно их по головке гладить или нужно наказывать и как?)))))

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem +1

      @@Ftroll Вислів взагалі то Мічуріна, але сталін його підтримував повністю, з чого виплив сталінський план ,,прєобразованія природи,,. Від Сталіна надійшов наказ Станіславському обкому компартії - ,,стране нужен лєс,,. Вирубувалися величезні площі лісів, одна лісосіка 50-100 га, залишились посьогодні такі площі лісових видів. Величезні площі взагалі не заліснювалися, на них пішло природне засівання чи смерекою чи березою. А раз країні потрібна високоякісна смерека то і садили культури з чистої смереки замість 7 тис/га до 20 тисяч без врахування типів лісів, родючості грунту і т.д, тобто дуже перегущені. Хіба міг хтось слово сказати проти. Звідти пішли всі наші проблеми із всиханням. Аж у 1966 році було проведено повидільне визначення типів лісів і грунтів, згідно якого вже планувались склади лісових культур.

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem

      @@akkauntlifecell5504 Проблеми всихання смерічників почалися у Німеччині ще років 30 тому, казали що від кислотних дощів із металургійного Рура. Років 20 тому почало накладатися потепління із збільшенням сухості повітря і грунту, чого смерека не любить. Знайдіть в інтернеті сюжети, як сохне смерека у словацьких театрах, де не було ніяких рубок. Іде природний процес.За минулі 100 тис років у нашому регіоні було чотири зледеніння, потепління змінювалось похолоданням, ліси піднімались вверх і опускалися в низи. Ще 10 тис років тому зледеніння доходило теперішніх Львова, Умані, льодовики трималися на висоті біля 1600 м над рівнем моря. Тобто йде нормальний природний процес під час якого смерека піднімається в субальпійські зону а з низу її підтискає ялиця і бук. Будучи в лісах біля Сваляви бачив велетенські вікові висохлі дерева смереки, які після себе не залишили поновлення, смерека випала з насаджень. Вищий пілотаж лісівників спрогнозувати як підуть зміни і зробити процес заміни смерічників на змішані деревостан плавним, не таким катастрофічним. Але цим повинні займатись професіонали - найперше толкові науковці, лісівники з допомогою адекватних екологів.

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem

      у словацьких Театрах, вибачайте чудить редактор

  • @wowatews901
    @wowatews901 Před měsícem +21

    Там де я проживаю в 2000 році була сильна буря, повалило багато лісу. Але на тому місці виріс гарний мішаний ліс.

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 27 dny

      А в квартире вашей ничего не выросло? А во дворе вашем почему нет леса? Ведь лучше ничего не делать и сидеть на диване

    • @pappafritto
      @pappafritto Před 20 dny +1

      @@user-tr9gj4it4lа в черепушці твоїй нічого не виросло?😅

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 20 dny

      @@pappafritto а на твоей? Выросло?

  • @user-fh9il9kk1v
    @user-fh9il9kk1v Před měsícem +42

    Усі монокультурні ліси страждають від хвороб чи шкідників.
    Справжній дикий ліс полікультурний

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem +3

      Надіюсь Ви розумієте, що термін монокультурні пов'язаний з терміном культивувати. Але й природні ліси можуть бути чисті за породним складом. Багато залежить від частоти насіннєвих років, у відповідних умовах при сильному урожаї може формуватись чисте поновлення смереки, ялиці чи рідше бука. І яка особливо різниця що чисте насадження природне чи культурного походження з усіма наступними наслідками.

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 27 dny

      Да ты эксперт я посмотрю. Не смущает, что обычно леса делят на хвойные и лиственные.

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před 26 dny +2

      @@user-tr9gj4it4l Експерт чи ні, 37 років роботи в лісовому господарстві, знаю про пишу. Багато чого проходило на моїх очах. Ліси дійсно є різні, про це ще в школі мали учити. Зональність широтна і вертикальна, лісотундра, хвойні, мішані, широколисті, лісостеп, аналогічно у висоту.

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 26 dny

      @@user-ez7xs9ph1j сколько лет надо будет чтобы на месте умершего леса вырос новый равноценный? я никогда не выращивал лес, но сад в 130 деревьев у меня был - это время для сада лет 5-7, для леса это лет 20 если и вырастут березки, а дубами или буками лет 50 пока они на деревья станут похожи

    • @user-tr9gj4it4l
      @user-tr9gj4it4l Před 26 dny +1

      @@user-ez7xs9ph1j у немцев все просто - само вырастет, если посадка не промышленная. А просто, потому, что убрать старое и посадить новое - дорого. Они считают, что гниющее дерево - это хорошо , это природно, на вопрос - что природного в плесени на деревьях в городе, в замшелых ветках которорые падают под своим весом ответ еще веселее - дешевле оплатить страховку, чем поддерживать порядок

  • @layer9192
    @layer9192 Před měsícem +23

    Коли я біля цих лісів проїзджав то дивувався чому таке все, аж ось воно що. Бук є хорошим рішенням для майбутнього 👍

    • @layer9192
      @layer9192 Před měsícem +1

      @@dzerkadlo бук нормальне дерево) тверде, для виготовлення меблів саме те, якщо логічно то дерева завжди пригнічують кущі наприклад, погоджуюсь

    • @konan47
      @konan47 Před měsícem

      Емає вже майбутнього у цієї тк званої цівілізації.😢

  • @SA-tc4gn
    @SA-tc4gn Před měsícem +24

    Ситуація ідентична українській. За часів совка теж була рознарядка засаджувати ліс виключно монокультурою (сосною).

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem +3

      Ще за часів совка була введена заборона на створення моно культур, але вони можуть формуватись коли випадають допоміжні породи або є добрий урожай насіння головної породи. Крім того рубками догляду повинен формуватися змішаний склад деревостанів. Величезне значення має відповідальне ставлення лісівників до цих питань. Коли все буде пущено на самоплив, то будуть і монокультури і малоцінні ліси.

  • @andreberezovskiy
    @andreberezovskiy Před měsícem +9

    Дякую Вам за як зазвичай дуже цікаве, корисне та пізнавальне відео!!! Хороший досвід!!

  • @Anatoliy_Yurenko
    @Anatoliy_Yurenko Před měsícem +10

    Гарний матеріал!
    Біологічне різномаїття все більше доводить правильність концепції своїми позитивними результатами.
    Не зрозуміле тільки одне питання:
    Короїд є звеном в харчовому ланцюзі. Де ті природні істоти, що поїдали короїда? Можливо це дятел?
    Які умови не влаштовують дятла чи інших пожирачів короїда до збільшення своєї популяції?
    В Чорнобильській зоні відчудження при звільнення від антропогенного тиску, значно збільшились популяції комах, жуків, гризунів, косуль, кабанів, лосів, вовків, і т.п.
    За певний проміжок місяців екосистема стала збалансованою без участі людини.
    Чогось в лісах Германії не вистачає. 😊

    • @nataliyasamoylenko7944
      @nataliyasamoylenko7944 Před měsícem +2

      Вони просто не встигають за розмноженням цього шкідника. Якщо ви прослухали, то зараз замість 1-2 кладок ці шкідники встигають за сезон по 3-4 відкласти. Тобто замість 500 -1000 на рік у нас в Німеччині до 3000.
      Плюс відсутність морозів, які теж вбивали більшість цих жуків.

    • @Anatoliy_Yurenko
      @Anatoliy_Yurenko Před měsícem +5

      @@nataliyasamoylenko7944
      Чому дятли чи ін. не розмножуютьсч в такій же пропорції?
      Харчова база миттєво запускає збільшення популяції. В природі це аксіома.
      Наприклад: поруч з військовими завжди багато собак та котів

    • @user-qq9ld9ix6p
      @user-qq9ld9ix6p Před 27 dny

      ​@@Anatoliy_Yurenkoя ніколи не бачив дятлів у ялинкових лісах.

    • @Anatoliy_Yurenko
      @Anatoliy_Yurenko Před 27 dny +2

      @@user-qq9ld9ix6p
      Можливо інші птахи, не спорю. Але ж якийсь птах харчується хробаками?!

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Бо в хвойному лісі не так комфортно з наявністю житла.

  • @sashad2414
    @sashad2414 Před měsícem +10

    Побачив заставку до відео, але ще не встиг прочитати заголовок, одразу подумав, що сюжет про знищені російською війною в Україні ліси, Серебрянський та інші.

  • @user-pm8kp1tw1o
    @user-pm8kp1tw1o Před 29 dny +2

    Дуже цікаво і корисно знати. Але спочатку некоректно вказали що ліс, тобто деревину таким чином забирали у вигляді репарації країни переможці. Це були США, Британія та Франція. А радянський союз забирав зі своєї частини Німеччини все що хотів та скільки хотів. Це дійсно інша історія.

  • @Vaitorin
    @Vaitorin Před měsícem +5

    Не чіпайте екологів, бо еколог екологу різні. В нас теж куча прикормлених продажних, які підробляють звіти ОВД в угоду вирубці здорових цінних вікових лісів.
    Бо тицяти пальцем і кричати про екошизу може кожен, а зробити розумно з любов'ю до своєї землі і природи нажаль мало хто :(
    А що монокультурні посадки маложиттєздатні, то є факт, їх потрібно поступово заміняти на мішаний ліс. Ключове слово поступово і починаючи з вражених і слабких ділянок.

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před 23 dny

      @@Vaitorin По поводу екологів з вами не згідний, адекватних дуже мало. Приходилось працювати з різними, достукатись до них дуже тяжко. В основному тиснуть свою лінію, яка далека від адекватності. Яскраві приклади - збільшення площ пралісів, створення охоронних зон навколо червонокнижних видів, створення Смарагдової мережі. Все роблять під себе, щоб завжди мати кусок хліба із маслом. Їх не цікавить, що тими охоронними зонами буде паралізована робота лісового господарства, бо тими ж білоцвітами всіяні всі Карпати і їм нічого не загрожує, як би хто не старався. Та сама історія із черемшею, яку не знати для чого включили в Червону книгу. Псевдо екологів не цікавить те, що до половини пралісів висихають, бо нічого вічного немає. Не ставиться питання про моніторинг стану створених об'єктів, а тільки пресинг щодо створення нових. Договорились ті Єгори, що будівництво доріг у лісах дуже шкідливе. Якби ми розвивали мережу доріг зверх нормативної, але нам до тих нормативів кількості доріг як до неба. Що вартує лиш створення Смарагдової мережі, коли простим наказом по Мінприроди ця мережа була створена без врахування цінності включених ділянок площами десятків тисяч гектарів. Включили туди траси ЛЕП, газопроводів, приватні території в населених пунктах. Стоїть питання про узаконення Смарагдової мережі, а це буде ОВД на кожному кроці. Не треба агітувати за екологів, як то кажуть пильнуйте за руками.

  • @user-zr8ej8ts5r
    @user-zr8ej8ts5r Před měsícem +3

    Тому що в Німеччині та загалом у Європі перемогла зоошиза , т.з. зелені , це екстремістські терористичні угруповування які безгрунтовно , не маючи фахової освіти , грубо ігноруючи наукові висновки шантажем , політичним підкупом та іншими засобами домагаються від влади і суспільства певних політичних та економічних рішень . Не кожна країна в змозі протистояти зоо або еко екстремізму , Німеччина наприклад ні , а Польща змогла , судовий процесс виявив мільйонні оборутки , залякування , шантаж і навіть вбивства , щупальця мафіозного спрута тянуться і охопили усю Європу . Ватажок польських зоозлочинців Гавел отримав пожиттевий вирок .

  • @MRSOLD-jq1ih
    @MRSOLD-jq1ih Před měsícem +3

    Колись ці ліси насадили люди під монокультуру, ,плантації комерційної деревини. Справжній ліс - поліпородний.

  • @BogdanGrishko
    @BogdanGrishko Před 29 dny +3

    Якби в Україні, зробили подібний сюжет про українські зелені насадження, скільки було вою під тим відео, про збагачення чиновників і знищення лісів😂

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Згоден)
      Там би ще й депутати особисто розносили короїдів)

    • @vovavova4804
      @vovavova4804 Před 13 dny

      Ага, в якому році, ще як губернатор Закарпаття був покійний Геннадій Москаль, то у Чопі ешелони кругляка були без власника 😂 і Москаль не міг нічого вдіяти, бо всім Київ рулив 😂

  • @djjdjdj-wh8cq
    @djjdjdj-wh8cq Před měsícem +5

    цікавий сюжет

  • @RKropyvnytskyy
    @RKropyvnytskyy Před 10 dny

    Така сама історія в Карпатах. Наприклад в парку Сколівські Бескиди. Як не дивно, більша частини смерек і ялин тут була штучно насаджена совком, бо вони швидко ростуть і відносно рівні. Оригінально в Карпатах були більше букові і змішані ліси.

  • @user-zr8ej8ts5r
    @user-zr8ej8ts5r Před měsícem +3

    Німці пішли на поводу у зоотерористів які захопили владу у багатьох країнах Европи . Зоотеррористи не зважають увагу на науку , на висновки біологів та ботаників , вони популісти , пересічному населенню льють в уха брехню про шкідливість любих рубок лісів , при тому що спілий вік смерекового лісу 45-50 років , в подальшому починаеться його деградація і вмирання без заміни на молодший підріст заміщення , бо шкідники та хвороби мертвого лісу не дають можливости йому відновитися .

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před 26 dny

      @@user-zr8ej8ts5r Екологи не відповідають за економіку. Мертвий ліс не виконує охоронних функцій. І вищий пілотаж, бачачи печальний кінець всихаючих лісів, плавно вийти з критичної ситуації. Найкращий спосіб - вчасно проводити вибіркові санітарні рубки, під час яких мінералізується грунт, створюються умови для появи самосіву і зберігається лісова обстановка. Основна умова - вчасно.

  • @user-lf4mu1qp1k
    @user-lf4mu1qp1k Před 28 dny

    Дуже дякую вам за вашу роботу. Відео дуже ТОПове.

  • @Mykhailllo
    @Mykhailllo Před 20 dny +2

    У мене книга була ще совеска де професор описував принцип насаджень лісів, та говорив що моно ліси, які говорять насаджувати німці та французи це категорично не правильна практика. Він був десь с карпат. Книга 80 років.

  • @sarmatskif6660
    @sarmatskif6660 Před měsícem +1

    цікаво.

  • @DavidGarrick1515
    @DavidGarrick1515 Před měsícem +7

    А почему оставляют такие высокие пни ? В чём смысл ?

    • @user-dw7ry7rt8l
      @user-dw7ry7rt8l Před měsícem +13

      Старі дерева утримують вологу і слугують добривом для грибів в нових дерев

  • @vovavova4804
    @vovavova4804 Před 13 dny

    Ідіотизм, якщо вже всихає, то НЕОБХІДНО вирубати☝️. Не допускати розмноження шкідників і розповсюдження на здоровий ліс, тим більше що вчасно зрубаний ліс, то ще можна отримати більш менш товарну деревину.

  • @anastasiya6307
    @anastasiya6307 Před měsícem

    Природа робить своє ❤

  • @Vova-ve8jm
    @Vova-ve8jm Před měsícem +1

    Цікаво чи поглинання вуглецю з атмосфери різними видами дерева однаково

    • @El_Suertero
      @El_Suertero Před měsícem +2

      Ні. Види великих багатолітніх дерев поглинають найбільше (дуб, модрина, бук, кедр, сосна), але навіть поглинання одним видом в різних умовах і під впливом різних факторів може відрізнятися.

    • @user-qq9ld9ix6p
      @user-qq9ld9ix6p Před 27 dny

      Ґрунт якщо живий поглинає більше за дерева і океан, але тільки жива земля.

  • @wge529
    @wge529 Před měsícem

    Wow!

  • @user-xb2iu2wd4i
    @user-xb2iu2wd4i Před měsícem +2

    В Карпатах ялина теж вся заражена короїдом

  • @olexsij
    @olexsij Před měsícem +2

    Крах монокультурних систем.

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem

      В Україні монокультури заборонені ще з 60 років. Сохнуть також і природні ліси під впливом потепління. У Німеччині спрогнозували що за років 50 ялина має залишитися лишень на північних схилах на висотах більше1000 м. Ліси відновляться через зміну порід, спочатку малоцінні породи, потім можливо з'являться цінні породи. Скільки займе це часу без втручання людей можна тільки гадати. Ніякою економікою тут і не пахне, зате й.бнуті екологи задоволені

  • @yuriyhavriliyuk1704
    @yuriyhavriliyuk1704 Před 20 dny +1

    Если не трогать природу то на месте упавших елей вырастет смешаный дубово-грабовый или дубово буковый лес. Можно ему помочь и посадить эти виды деревьев. И за 70 лет там вырастут хорошие дубравы и бучины. В Черниговской обоасти на месте земельных наделов за 33 года вырос месный лес с березы, осины, лещины и дуба и все прекрасно, менше люди лезьте в природу.

  • @user-zr8ej8ts5r
    @user-zr8ej8ts5r Před 12 dny

    Вмерлий ліс не відновлюється , винищені ліси не є аналогом вмерлих від хвороб і шкідників , молодий підріст заражаеться і гине саме від від цього .

  • @user-me3xu8bc3z
    @user-me3xu8bc3z Před měsícem

    Все что ни происходит, только к лучшему!

  • @user-st9td7wb6h
    @user-st9td7wb6h Před 20 dny

    А що не ясно - для сосни - потрібна холодна і волога погода ..якщо клімат тепліє - то на місце сосен - ростуть широколистяні ліси

    • @08284
      @08284 Před 18 dny

      Ви переплутали сосну з ялиною, або ж по-карпатськи "смерекою" (по-кацапськи "ель"). Підозрюю, що сосні стільки вологи не потрібно, скільки потрібно смереці (судячи з вологості в Карпатах).

  • @akineosun
    @akineosun Před měsícem +1

    о, то ми вже ЄВРОПА

  • @user-taras16
    @user-taras16 Před měsícem +2

    А шо генетика каже ?

  • @yuriys.6352
    @yuriys.6352 Před měsícem +1

    Ялина чи сосна??? 😅

    • @user-rt6wx6ni2w
      @user-rt6wx6ni2w Před měsícem +2

      Ялина! Сосна набагато більш стійка до посухи! Нажаль, дуже страждає від пожеж.

    • @08284
      @08284 Před 18 dny

      @@user-rt6wx6ni2w А ще сосна на піску любить зростати - наприклад, на лівих берегах рівнинних річок...

    • @user-rt6wx6ni2w
      @user-rt6wx6ni2w Před 18 dny

      @@08284 Ну, неможна сказати, що любить! Просто на пісчаних почвах у неї мало конкурентів: її насіння легше вітром розноситься, а коли проростає, то маленьким сосонкам (кілька см висотою с одним пучком м'яких голок) менше заважають трави, бо на пісках їх менше і не такі густі, як на родючих грунтах. 💚 Люблю сосну! І тополю люблю, і... Багато різних дерев люблю. Не люблю клен ясенелистний!

    • @08284
      @08284 Před 12 dny

      @@user-rt6wx6ni2w Клен ясенелистий немає, за що любити - бо не тільки плодиться неймовірними темпами, особливо на розпаханій землі, а ще й убиває біорізноманіття (десь написано, що в його листі токсини, які не дають виживати іншим рослинам).
      А щодо сосни, то, наприклад, я раніше думав, шо майже весь лівий берег річки Ворскли (Полтавщина) сосною насаджений, але потім прочитав, що сосна там зростає з покон віків . Зростає вздовж річки полосою від 4 до 6 кілометрів - рівно там, де за тисячі років річка нанесла пісок глибиною від декількох до декількох десятків метрів (до перетворення Чорного озера в Чорне море рівень рівнинних річок чорноморського басейну теж був нижчим - потім ці долини почали підніматись і замулюватись піском).

  • @user-tk3vw4qf4h
    @user-tk3vw4qf4h Před měsícem

    І ніхто не верищить що краще б людям віддали...

  • @dmytrogladkyi
    @dmytrogladkyi Před 22 dny +1

    просто ору

  • @emigrant4life
    @emigrant4life Před 8 dny

    Все у природі корисне там де люди не лізуть зі своїм

  • @jagar4240
    @jagar4240 Před měsícem +5

    Надихаюче відео для "чорних" лісорубів.

  • @dizlike8710
    @dizlike8710 Před 23 dny

    Цікаве відношення до вируюу лісів😂

  • @user-zt1cb6lj5r
    @user-zt1cb6lj5r Před 16 dny

    Не леса нужны и пастбища луга и степи

  • @sergeyshvets-fm3fi
    @sergeyshvets-fm3fi Před měsícem

    ніхто не верищить чи верещить що краще б людям віддали.

  • @tomson5608
    @tomson5608 Před měsícem +1

    видимо этот принцип решили применить к населению Украины

  • @suedesaw666
    @suedesaw666 Před měsícem

    DW Українською - це DW English переведено на українську -_-

    • @dim8041
      @dim8041 Před 19 dny

      А як це має бути? По черзі роблять відео у цієї пані з лісництва репортери з 10 країн?😅

  • @teauiohksa
    @teauiohksa Před měsícem +5

    А скільки ялин викидають після Різдва😢 люди не цінять природу.

    • @roman-zq9zn
      @roman-zq9zn Před měsícem +7

      Їх навмисно саджають для цього

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před měsícem

      розкажіть це данцям і німцям

  • @studiogames6443
    @studiogames6443 Před měsícem +1

    Лес должен быть древний чтоб было там много животный ,птиц и другой живности, а так этот ху пойми что

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Як і ти, в принципі 😊

    • @studiogames6443
      @studiogames6443 Před 15 dny

      @@tonywhitehill2825 уу принцыпи , голова глупая

  • @Сірко3
    @Сірко3 Před 10 dny

    чому на карті Європи не має України?

  • @ZelyaHuilo
    @ZelyaHuilo Před 16 dny

    Чим корисне вимерання лісів😂тим самим чим корисне вимерання україни для зе команди усе їм і ділитися ні з ким не потрібно дуже корисно😂

  • @LumiLumi-gq2ge
    @LumiLumi-gq2ge Před měsícem

    Таке ж корисне як і знищення ядерної генерації😂

  • @darkscorp4415
    @darkscorp4415 Před měsícem

    Чем полезно? Ну бабки можно заработать вывозя и продавая за границу, дома можно построить и мешать ничего не будет, кучу применений но пользы для людей ноль.

  • @victorbaxmat8416
    @victorbaxmat8416 Před měsícem +6

    Хвойні найкращий будівельний матеріал для конструкцій будівель! Чому "зелені" не можуть зрозуміти що людина вже давно стала частиною " екосистеми"?!Посадіть акацію вона сама " з'ість короід"...

    • @nataliyasamoylenko7944
      @nataliyasamoylenko7944 Před měsícem +3

      Не допоможе акація, яка доречі в Німеччині і не приживаються.

  • @olpkol
    @olpkol Před měsícem +2

    маячня...

  • @atomhydrogen
    @atomhydrogen Před 23 dny

    Вже є просте рішення проблеми - 4 роки тому я надсилав листи до різних контор (Україна, Польща, Чехія), виступав на екологічних мітингах серед лісників - немає інтересу до рятування лісу. Люди дуже потупішали, науку вже ніхто не сприймає. Як написано в ведичній спадщині - все йде до Калі Юги, люди хочуть самі себе знищити. В Українській землі почалася цивілізація, тут вона і закінчиться, цю роботу виконують наразі москалі - короїди людства.

  • @user-vk4ks7kl6s
    @user-vk4ks7kl6s Před 22 dny

    Виріжіть собі легені а потім переконуйте себе що ви дихаєте

  • @user-rf9tk9ti6z
    @user-rf9tk9ti6z Před měsícem +3

    Короед ест все деревья

  • @TheBlackFoxMaster
    @TheBlackFoxMaster Před měsícem +2

    Погнилили и попилили деревья что бы рассказывать про климат.

    • @nataliyasamoylenko7944
      @nataliyasamoylenko7944 Před měsícem

      Не рассказывай сказки- ты ничего не знаешь о лесах в Германии. И о погоде тоже. У нас несколько лет была засушливая погода - круглый год было мало осадков. Доходило до того, что начинаешь копать после дождя 1-1,5 м мокрой земли, а дальше в глубь сухо.

  • @user-qg5pk3tn6r
    @user-qg5pk3tn6r Před měsícem +1

    Очередний обоснуй(типу науковий)за те шоби в нас йшов випил лісу,та продаж його за бугор. Те ж саме дзеркало овертона. Вже за ї бали в мізки цим прийомом запихувати ідеї,які йдуть на користь містечкових царьків,які і займаюцця розкраданням деревини! Хоча,чи помітить середньостатистичний зомбоїд,якому телемарнофон замінив мізки,шо тутички шото не то? Навряд.

    • @user-pi7il3vj5z
      @user-pi7il3vj5z Před měsícem

      Да, що тут сказати..промивання мізків не далеким людям, що розумом своїм не користуються.

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Хуйовертона

  • @user-xo4cr2zb4e
    @user-xo4cr2zb4e Před 29 dny

    Висадіть по одній акаціїні на 1 га і за десять років там буде справжній ліс і смачний мед)

    • @user-ez7xs9ph1j
      @user-ez7xs9ph1j Před 23 dny +2

      @@user-xo4cr2zb4e Ніякого лісу там не буде а будуть акацієві корчі, і то в низькогірї. Отак і в Україні казали садити чисті смерекові і соснові ліси, що ліси будуть прекрасні, а природу не надуриш

  • @atomhydrogen
    @atomhydrogen Před 23 dny

    перекладачці: чужоземний "регіон", це український "край" (наділ землі нарізаний променем сонця - так з санскриту і прадавньої української)

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Довбойоб - з давньоукраїнської - диванний експерт. Просто як ти 😊

  • @Paranodi
    @Paranodi Před měsícem

    А потім не буде папіра та топлива і т.д

  • @Ftroll
    @Ftroll Před měsícem

    это нелепая попытка оправдать свое раздолбайство?)

    • @tonywhitehill2825
      @tonywhitehill2825 Před 15 dny

      Вже давно нема більшості з тих хто це "роздовбайство" робив. Які, к бісу, виправдання ?!
      Ну нічого. Засохнуть йолки, засохнеш і ти. 😊

  • @NataliaBazj
    @NataliaBazj Před měsícem +1

    Ми не доживем, коли там новий ліс виросте.

    • @user-kb8pi5hn4c
      @user-kb8pi5hn4c Před měsícem +3

      Нам і не потрібно доживати.

    • @iked1967
      @iked1967 Před měsícem +6

      Подивись що за один рік сталось з Каховкою,і перестанеш говорити дурниці.

    • @NataliaBazj
      @NataliaBazj Před měsícem

      Зламай лозину, напиляй з неї дощок на домовину.

  • @Viktor-po8vo
    @Viktor-po8vo Před měsícem

    У вас как бы страна умирает, а вы в немецкий лес смотрите 🤣🤣🤣🤣

  • @user-cv5mn9ed5o
    @user-cv5mn9ed5o Před měsícem

    Как прикольно придумали сцать в глаза 😂, это короеды виноваты😂

  • @user-hw2nf1vu4f
    @user-hw2nf1vu4f Před 20 dny

    Нема лісу - нема партизанів.

  • @user-gv6hv2py8o
    @user-gv6hv2py8o Před měsícem

    України навіть на карті немає)😅
    А ми хочемо зброю для захисту дітей від нацистів... Для Європи українці "недолюди"

    • @user-qn7uz7qv9h
      @user-qn7uz7qv9h Před 23 dny

      Москаль-вражина перефарбувався))) це при тому, що мільони німців дали прихисток українцям😂😂
      Не переймайся, скоро рф не буде на мапі світу🎉🎉